🌍 Враження від академічної мобільності: історія студентки НН ІТС каф. ТК гр. ЦК-41мп Сосюк Софії!
🌍 Враження від академічної мобільності: історія студентки НН ІТС каф. ТК гр. ЦК-41мп Сосюк Софії! 💙💛

✨ 5 неймовірних місяців у Німеччині: я навчалася в місті Кетен, в Університеті прикладних наук Анхальта, і це був досвід, який змінив моє життя на 180 градусів!
🎓 Навчання по-новому: Система освіти тут кардинально відрізняється від звичної. Більшість завдань виконуються в парах або невеликих групах.
🏰 Місто-казка: Кетен – старовинне містечко з брукованими вуличками та вузенькими кольоровими будиночками. Саме тут Й. С. Бах надихнувся на створення своїх шедеврів, і ти точно відчуєш цю атмосферу!
💡 Erasmus – це поштовх до нового: Нові знайомства, емоції та знання. Цей досвід навчив мене безцінних речей, які залишаться зі мною назавжди.
🙏 Дякую НН ІТС та відділу академічної мобільності за цю дивовижну пригоду і шанс відкрити для себе світ!
Джерело: https://t.me/dekanat_its/10328
“Підведення підсумків реалізації проєкту «Освітня мобільність для отримання вищої освіти між програмними та партнерськими країнами»”
Пропонуємо ознайомитися із брошурою, в якій надана загальна інформація про учасників мобільності та їхні відгуки про навчання у Варшавському університеті екології та управління.
👩🏻🎓 Відгуки студентів: Erasmus+
Відгуки студентів: Erasmus+
KPI Academic Mobility Office,"Вітаю, я студентка з ХТФ. Мобільність за програмою Erasmus+ у Польщі стала для мене незабутнім досвідом. Варшава вразила архітектурою, смачною їжею та сучасним обладнанням в університеті. Особливо запам'яталася паста зі шпинатом і куркою. Найкращий лайфхак - заводити друзів серед місцевих студентів. Вони допомагали орієнтуватися і пізнавати культуру. Мобільність дала поштовх для кар'єрного та наукового розвитку. Визначилася зі спеціальністю та майбутніми цілями. Загалом, це був безцінний досвід, який відкрив нові горизонти. Раджу кожному студенту спробувати!"
"Я студентка НН ВПІ. Мобільність за програмою Erasmus+ у Туреччині стала для мене унікальною нагодою.
Головною принадою був університет з цікавими курсами та можливістю навчатися в іншій культурі, здобуваючи цінний міжнародний досвід. З місцевої кухні мені найбільше запам'яталися смачний турецький сочевичний суп та солодощі.
Найкраще - знайомитися з місцевими студентами. Вони ставали справжніми друзями, до яких я могла звернутися по допомогу чи пораду.
Ця мобільність мала надзвичайно позитивний вплив на мій науковий розвиток. Навчання було якісним та інтенсивним, що допомогло здобути багато нових знань. Окрім того, я виросла особистісно, ставши більш самостійною, відповідальною та організованою."
"Я студентка фізико-технічного інституту і хочу поділитися враженнями від мобільності на Мальті за програмою Erasmus+. Мальта підкорила мене лагідним морем, сонячною погодою та неповторною атмосферою. З місцевої кухні особливо запам'яталися ніжні кальмари та восьминоги - справжня розкіш! Раджу студентам оселятися в гуртожитку - це чудова нагода знайти нових друзів. А на заняттях не соромтеся звертатися до викладачів, вони завжди допоможуть. Мобільність подарувала мені незабутній досвід, нових друзів та можливість побачити чимало куточків Мальти. Це був час зростання та самопізнання."
"Студент НН ІТС. Був у Фінляндії за програмою мобільності.
Привабливими були їхня культура та процедура навчання в університеті.
З їжі найбільше сподобалися солодощі.
Головний лайфхак - не переживати зайво, бути більш розслабленим.
В плані розвитку - познайомився з цікавими людьми з Фінляндії та України, з якими й досі на зв'язку."
"Я, студентка фізико-математичного факультету, брала участь у програмах мобільності аж тричі - Erasmus+, East European Partn. та ініціативній програмі. І кожного разу мене приваблювала можливість здобувати освіту іноземною мовою в режимі очних занять. Лайфхаків для інших у мене немає, кожен сам вирішує, що йому личить, а що ні. Мій досвід перебування в німецькому академічному середовищі був захоплюючим та надзвичайно корисним. По-перше, я хочу відзначити високу якість освіти. Програми надають широкий спектр курсів із сучасних наукових галузей та передових технологій, що дозволяє глибоко поглиблювати свої знання та навички. У моєму кар'єрному розвитку мобільність відіграла ключову роль, оскільки вона дозволила мені набути міжнародного досвіду та розширити мою професійну мережу зв'язків. Взаємодія зі студентами з різних країн і культур сприяла розвитку моїх комунікативних навичок, вмінню працювати в міжнародній команді та вирішувати складні завдання. По-друге, мобільність в Німеччині дала мені можливість пізнати нову культуру, вивчити іноземну мову та розширити мої горизонти. Це позитивно вплинуло на мою самореалізацію та розвиток міжкультурної чутливості. Але не лише професійний бік був важливим! Мобільність в Німеччині відкрила для мене нову культуру, дала можливість вивчити німецьку мову та неймовірно розширити мій світогляд. Це позитивно вплинуло на мою самореалізацію як особистості та розвиток міжкультурної чутливості."
"Я студентка ФБТ, була на мобільності за програмою Erasmus+ у Румунії.
Головна перевага - це близькість до України, невисокі ціни на життя порівняно з нашою країною та можливість подорожувати Румунією. Університет був чудовим, з практичним застосуванням знань і екскурсіями на підприємства.
З місцевої кухні особливо смакувала мамалига!
Мій лайфхак - краще знайти друзів і знімати квартиру поблизу університету, ніж жити в гуртожитку. І обов'язково більше подорожуйте країною!
Моя мобільність припала на час повномасштабного вторгнення, тому вона вплинула на моє життя як ніколи раніше. Я знайшла багато друзів і отримала безцінний практичний досвід з інженерії. Це був складний, але надзвичайно корисний час."
"Я студентка факультету лінгвістики і брала участь у програмі Erasmus+ в Іспанії.
Сама Іспанія привабила мене можливістю відкрити нову країну для подорожей і пізнання її самобутньої культури. А університет виявився сучасним і багатопрофільним, з безліччю варіантів для якісного навчання і позанавчальної активності.
Що стосується місцевої кухні, то найбільше мені запам'яталися смачнісінька валенсійська паелья та освіжаюча сангрія. Також цікавим відкриттям стали сезонні місцеві фрукти - просто об'їдення!
Мій головний лайфхак для студентів - долучайтеся до груп студентів вашого факультету та інших учасників програми Erasmus. Так ви не лише дізнаєтесь корисні життєві поради, а й завдасте собі нових знайомств.
Загалом, ця мобільність додала до мого життя нову мову та нових людей, які значно розширили моє бачення світу і навіть відкрили нову "картотеку мемів" в інтернеті. Я з радістю ділюся цим неоціненним досвідом!"
"Я студентка НН ВПІ, була у мобільності за програмою Erasmus+. В мене був лише один варіант - університет-партнер, тому особливого вибору не було.
Що стосується місцевої кухні, то все було дуже ситне та жирне, як і годиться справжній німецькій їжі. Але картопля фрі (Pommes, як її там називають) із ковбасками - просто об'їдення!
Мій головний лайфхак - не пропускати жодного листа, що надходить на пошту. Це дуже важливо)
Загалом, ця мобільність мала на мене величезний вплив. Я надзвичайно зацікавилася своєю спеціальністю та майбутньою професією. Відкрила нові горизонти та здобула потужну мотивацію для подальшого розвитку. Був корисний і приємний досвід, котрим я охоче діллюся з усіма вами."
"Я студентка НН ВПІ та моя мобільність відбулася в Іспанії за програмою Erasmus+.
Привабливими були вдале розташування університету поблизу гір та моря, цікава місцева культура, а також висококваліфіковані викладачі з великим досвідом.
З місцевої кухні найбільше сподобалися паелья, чуриси та тапаси.
Мій лайфхак - будьте сміливими, не соромтеся перепитувати чи просити пояснень. Також важливо брати активну участь у різних активностях - так ви знайдете багато друзів і дізнаєтесь більше про культуру країни.
Під час навчання я отримала багато нової інформації, яка стане у нагоді в майбутньому. Покращила свої знання англійської, якою користувалася щодня. І звісно ж, дізналася про традиції та звичаї Іспанії, про які раніше не мала уявлення."
"Студентка ХТФ за програмою Erasmus+. Оскільки я володію польською мовою, Польща стала чудовим вибором для комфортного навчання та практики мовних навичок. Викладачі виявилися надзвичайно привітними та створили для мене спокійну та дружню атмосферу, що значно сприяло моєму навчанню. Лабораторія, де я проводила свої дослідження, була оснащена сучасним обладнанням, що відкрило для мене нові можливості й розширило горизонти дослідницької діяльності. Щодо кулінарних насолод - пєрогі (pierogi) . Моїми найбільш корисними лайфхаками для проживання та навчання у Польщі стали регулярні заходи від ESN Erasmus, що допомогли мені знайти нових друзів та впогрузитися у культуру країни. Мобільність надала мені можливість отримати необхідні практичні навички, яких я, на жаль, не змогла здобути в повній мірі в КПІ через війну та пандемію. Отримані вміння безсумнівно позитивно вплинуть на мій розвиток як хіміка-технолога."
"Студентка НН ІЕЕ за програмою Erasmus+.
Була за програмою у двох країнах Польщі та Норвегії.
Мене загалом цікавив міжнародний досвід, бо до цієї можливості я не мала нагоди познайомитися з культурами відповідних країн. Стосовно їжі мої фаворити у Польщі звісно пироги (з наголосом на О), у Норвегії тут є досить унікальний сир Брюност, такий дуже важко знайти будь де.
Загалом якщо розбити життя студентів закордоном на деталі то усі лайфхаки будуть залежати від країни куди ви подорожуєте, бо менталітет та традиції грають значну роль. Однак моєю головною порадою було б не соромитися и бути відкритими до людей, питати про допомогу за необхідності, спілкуватися і не зважати на ваш рівень англійської.
Будь яка подорож - це урок у житті, після кожного нового місця ви вже зовсім інша людина з іншим досвідом у житті. Подорожі часто не впливають на ваш карʼєрний розвиток напряму, однак це розвиває вас як особистість, що дуже цінується сучасними компаніями."
"Студентка ХТФ за програмою Erasmus+.
Вибір країни країни для можливості пав на Польщу через широкі можливості наукових досліджень, налагоджена комунікація та організація програми стажування, комфортні умови праці у лабораторії, пропоновані численні івенти від програми ЕРАЗМУС+ ESN-EYE EVENTS 2024, можливість удосконалювати мовні навички англійською, вивчати інші мови, займатись спортом, зручний гуртожиток.
Смаколики - журек.
Як лайфхак можу порекомендувати доєднуватись до співбесід для еразмус студентів, які пропонують куратори - там можна знайти для себе багато корисних порад , додатків для зручного та цікавого життя у Польщі.
Мобільність дозволила мені взаємодіяти з людьми з усього світу та покращити навчики спілування англійською мовою. Здобула нові знання та досвід роботи з обладнанням у лабораторії, проводити дослідження."
"Я студентка факультету менеджменту та маркетингу, була у мобільності за програмою Erasmus+.
У першу чергу, я побачила країну мобільності, що мене відразу зацікавило, адже завжди хотіла відвідати Нідерланди. Весняний семестр був став для мене ідеальної можливістю, адже це період різноманітних національних свят, особливо День Короля, що розкриває культуру як ніщо інше. Також неможна забувати й за сезон тюльпанів. Потім я побачила назву університету і відразу почала перевіряти наявні програми. У моєму випадку це "Бізнес консультування". Переглядаючи опис, відразу зрозуміла, що хотіла б спробувати себе в цьому. Адже система навчання відрізняється від звичайної. Особливістю є робота в групі, кожна з яких співпрацює з компанією та вирішує поставлену проблему: вихід на міжнародний ринок.
За період мого перебування тут, я скуштувала досить багато національних страв, однак перевагу надаю солодощам. Тому найкращими, на мою думку, є вафлі, відомі як stroopwafel, та нідерландські панкейки.
Виділити щось особливе як рекомендацію мені складно, однак можу порадити користуватися велосипедом замість публічного транспорту. Це не лише зекономить кошти, але й дасть можливість заглибитися більше в нідерландську культуру.
Тут, насправді, є багато чого описати стосовно впливу на науковий розвиток та життя загалом. Найважливішим, мабуть, виділю досвід роботи з компанією: процес організації зв'язку, зустрічей, обговорень та презентацій. Також можна додати отримання нових знань, які можна буде використовувати далі, і це не лише академічні, а й життєві. Загалом, завдяки мобільності я почала бути більш відкритою до всього нового та просто насолоджуватися кожним днем."
Автор: Відділ академічної мобільності КПІ ім. Ігоря Сікорського
Мобільність в телеграм | інстаграм | фейсбук | на сайті. З питаннями сюди або на пошту academicmobilitykpi@gmail.com. Успіхів!
👩🏻🎓 Відгуки студентів: Університет Ватерлоо, Summer Program for Students from Ukraine
Відгуки студентів: Університет Ватерлоо, Summer Program for Students from Ukraine
KPI Academic Mobility Office,
Авторка відгуку: Софія Дорошенко, студентка ФПМ
Перебуваючи в Португалії за програмою Еразмус, як студентка 4 курсу ФПМ КПІ, я почала шукати можливості, які відкриті для мене після закінчення бакалаврату. Тоді мене зацікавили літні програми в Торонто та в Ватерлоо, Канада. Ці дві програми дуже схожі, але мають основну різницю - для програми в Університеті Ватерлоо учасники могли самостійно обирати напрямок навчання.
І це мене спонукало розглянути програму як наступний потенційний варіант. Здобуваючи освіту Інженера програмного забезпечення останні 4 роки в КПІ, я хотіла спробувати cебе у напрямку менеджменту. Так як програма полягає в співпраці студента з професором з канадського університету, я почала розглядати цікаві теми в сфері менеджменту, над якими б хотіла працювати, та професорів, які зацікавлені в цих темах.

Після тривалого процесу пошуку, я могла відразу заповняти заявку і чекати результатів, але так як я хотіла впевнитися в тому, що професор погодиться співпрацювати зі мною, я написала повідомлення декільком професорам, і один з них погодився зустрітись зі мною онлайн. Після розмови, він погодився на подальшу співпрацю. Тому одразу після цього заявку було відправлено і я мала коротке інтервʼю з організатором програми. Далі залишалось лише чекати, а також зробити візу в Канаду (деякі студенти, як виявило пізніше, вже мали візу до подачі, але завдяки CUAET мені вдалось отримати візу протягом місяця).

Наступним кроком було обрати, чи хочемо ми працювати з професором в Університеті Ватерлоо, чи працювати на страхову компанію і отримати досвід роботи в Канаді (що є дуже важливо для знаходження подальшої роботи). Я обрала research-branch, що допомогло мені в подальшому стати магістром в цьому ж університеті.
Квитки на літак нам купили, як тільки була підтверджена віза. По приїзду нас поселили в гуртожиток з 3-разовим харчуванням. Загалом на програмі було 37 студентів з України, деякі вже жили в Канаді певний час, інші прилетіли з різних частин Європи. Перші два тижні були напруженими, адже треба було оформити всі документи. З різних питань нам допомагали організатори програми і українські студенти, які залишились тут з минулого літа.

Паралельно розпочалась робота з професором - за 4 місяці треба зробити певний проєкт: для кожного студента вони свої, залежно від професора. Інколи професори вже мають проєкти в стані розробки і студент має доєднатись до роботи в команді, а можливо, що студент буде робити певне дослідження самотужки.
Інша частина студентів, які обрали роботу в компанії з самого початку програми, отримали фул тайм роботу і майже кожного дня їздили в офіс неподалік гуртожитку. Вони отримали досвід роботи і нові знання, і мали змогу в подальшому залишитись працювати на цю компанію.

За літо ми подружились з іншими студентами, і не лише українськими, адже університет працює і в літні місяці. Також для нас було організовано кілька подорожей на природу, до Ніагари і в інші цікаві місця Онтаріо.

Це допомогло ознайомитись з країною трошки краще, адже не маючи машини, нам було важко подорожувати. Торонто - єдине велике місто неподалік, куди можна добратись потягом та цікаво провести вихідні.

З середини літа деякі студенти почали готуватись до здачі IELTS або TOEFL, так як розглядали можливість залишитись в університет на навчання. Після успішних ( і не дуже) здач, ми почали подавати заявки на магістратуру.
Навчання можна почати в будь-який терм - восени, взимку чи весною. Більшість з нас подались відразу на осінній терм і залишились тут. Єдиним ключем для проходження конкурсу є інтерес професора в тому, щоб працювати з тобою в подальшому. Хтось з нас залишився працювати з професорами, з якими працювали влітку, інші знайшли нових професорів. Звичайно, ми не обійшлись без великої підтримки та допомоги від сторін організаторів і працівників університету.
Ця можливість опинитись в Канаді і працювати в університеті всього 4 місяці відкрила для наших студентів неймовірні горизонти для подальшого розвитку і росту.
Певно, для когось це повністю змінило життя.

Вірю, що хтось після закінчення університету залишиться жити в Канаді, та багато з нас обов’язково повернуться додому, з дипломом магістра канадського університету або з досвідом роботи в канадській компанії.
Якщо маєте запитання до Софії, її контакт - https://t.me/sonyxperiaa
Автор: Відділ академічної мобільності КПІ ім. Ігоря Сікорського
Мобільність в телеграм | інстаграм | фейсбук | на сайті. З питаннями сюди або на пошту academicmobilitykpi@gmail.com. Успіхів!
🇪🇺 Нові, європейські горизонти успіху: студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського про участь у програмах академічної мобільності Еразмус+
🔹 Запрошуємо переглянути онлайн-фотовиставку "Відгуки студентів-учасників програми Erasmus+", приурочену до Дня Європи в Україні 2023. Матеріали та відгуки для виставки надані студентами КПІ ім. Ігоря Сікорського, які взяли участь у конкурсних відборах за програмою Еразмус+ та отримали можливість навчання або стажування у закладах-партнерах. Дякуємо Національному Еразмус+ Офісу в Україні за плідну співпрацю і сприяння професійному розвитку студентів та працівників! Приємного перегляду!
💭 Мобільність в телеграм | інстаграм | фейсбук | на сайті. З питаннями до бота або на пошту academicmobilitykpi@gmail.com. Успіхів!

Відгуки з академічної мобільністі у КПІ ім. Ігоря Сікорського в умовах дії правового режиму воєнного стану
🔹 Нам дуже приємно, що студенти, які стали учасниками програм мобільності у цей складний час, щедро ділилися з нами своїми враженнями. А оскільки досвід учасників завжди більш промовистий, підготували для вас добірку з відгуками 😉 І ми сподіваємось, що програми академічної мобільності (для навчання, стажування, практики, дистанційні, програми обміну тощо) відкриють студентам, аспірантам та науково-педагогічним працівникам можливості для здобуття нового, міжнародного досвіду, досягнення нових вершин і реалізації нових звершень, результати яких зможуть спрямувати на відновлення й розбудову Україні, подальшої інтеграції нашої країни до міжнародного наукового та освітнього простору і створення нашої спільної історії Великого Успіху і Перемоги!
Відгуки студентів: Політехнічний університет Валенсії, програма Erasmus+
Відгуки студентів: Політехнічний університет Валенсії, програма Erasmus+
KPI Academic Mobility Office
Мені надзвичайно приємно поділитись з Вами моїми власними враженнями від участі в програмі академічної мобільністю. Осінній семестр 2019 року я вчилась за обміном в університеті Валенсії на факультеті промислової інженерії. З чого, власне, почати?
До того як поїхати на Еразмус+ в мене вже був досвід довгострокового навчання за кордоном в різних країнах: Німеччині Канаді та Туреччині і нова пригода в Іспанії була чимось повсякденним та не змушувала очікувати надзвичайних подій. Як же приємно було спростувати очікування та поринути у світ неймовірного навчання.
Розпочати мені хотілось би з самого стилю викладання та курсів. Студенти можуть обирати дисципліни за бажанням та лише деякі, всі інші предмети чітко визначені навчальним планом – зовсім як в Україні, за відвідування, до речі, є заохочення. Матеріали предметів час від часу були важкими і що найголовніше – списати неможливо, за такими речами стежать дуже пильно, адже оцінки характеризують студента в університеті та поза ним при працевлаштуванні, конкуренція висока і не завжди можна отримати пораду від одногрупників як от в Україні. Та не дивлячись ні на що найцікавіше це лабораторія, одним з моїх курсів була Силова електроніка, студенти при виконанні лаб можуть з абсолютною свободою використовувати різні компоненти відповідно до протоколу і навіть ламати їх – бо там вчаться на помилках – жодних штучних умов, все зовсім як в реальному підрозділі R&D. А от найбільш приємною була робота в команді над проектами, вони там майже на кожному предметі. Я працювала зі студентами Еразмусу та іспанцями – можу з упевненістю сказати що так можна прокачати Soft Skills на всі 101% а також отримати цікаві навички менеджменту.
Не дивлячись на те що початок стосується навчання, це лише одна зі складових обміну – не менш важливо було знайомитись з новими людьми та проводити незліченні години на пляжі ну і звісно отримувати культурний шок щосекунди. Дійсно, іспанська сієста дозволяє поніжитись під сонечком не турбуючись про справи. Нічні вечірки в Валенсії можуть бути навіть щодня, переважно там збирається молодь та студенти, рекомендую клуб Mia. Бари та кафе пропонують місцеву кухню з колоритом та неймовірну сангрію в королівських садах.
Що мене здивувало найбільше це прості собаки, кількість песиків просто зашкалювала, це якась певна традиція іспанців мати вдома хоча б одну собачку, більшість з них маленького розміру.
Радувало і життя звичних містян, громадський транспорт досить розвинений – особливо все що стосується роверів та самокатів, можна сказати, що я не пам’ятаю дороги без велосипедної доріжки поблизу. Особисто для мене задоволенням були місцеві продукти, що для житомирянки як я, походили на заморськи ласощі. Страви в ресторанах неймовірно смачні – кожен хто в Валенсії повинен спробувати місцеву паелью, та кухню в загальному. Популярними були також бістро і пекані, тістечко Наполеоне – в пам’яті на все життя.
Еразмус+ - це люди, я дуже рада була провести свій семестр з такими неперевершеними людьми та здобути нових друзів. З великим задоволенням рекомендую кожному студенту отримати досвід академічної мобільності за кордоном, роки тому це була моя мрія – і зараз вона стала приємними спогадами.
Наостанок, мені хотілось би подякувати КПІ за неймовірну підтримку що вони мені надали під час навчання. Робота та навантаження що вони виконую щодня неможливо переоцінити – Дякую!
Авторка відгуку: Валерія Охмак, магістр 2-го курсу ФЕЛ
Якщо маєте запитання до Валерії, її пошта — valeriiaokhmak@gmail.com
Автор: Департамент навчально-виховної роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського
Більше про можливості реалізації у КПІ на наших каналах в Telegram: канал, зворотній зв'язок — бот
Відгуки студентів: Університет Ворика, програма Erasmus+
Відгуки студентів: Університет Ворика, програма Erasmus+
kpimobility — Мобільність КПІ
Університет Ворика знаходиться на околицях міста Ковентрі, а воно — в Центральній частині Великобританії.
На території університетського кампусу є широкий вибір активностей для дозвілля. Сюди входить студентський кіноклуб, де проводяться кінопокази кожного дня, мовні кафе, арт-центр із галереями та концертами. Особливої уваги заслуговує спорткомплекс, де є басейн, футбол, скеледром, тенісні корти, корти для сквошу та тренажерний зал.

Працював на позиції Research Student в School of Engineering в лабораторії біоінженерії. Програма не передбачає відвідування лекцій, але надає доступ відвідувати будь-які курси не тільки нашого департаменту, а й всього університету. Проекти, над якими працювали, були пов’язані з аналізом медичних даних, після початку пандемії почали працювати над мобільним додатком для лікарів з Індії. Про розробку додатку було опубліковано декілька статей в інтернет-порталах Business Digest, BioSpectrum, Health Vision.
Положення університету дозволяє багато подорожувати і відносно дешево, якщо завчасно купити Railcard; коштує вона 30 фунтів і дозволяє отримувати гарантовану знижку на ⅓ від ціни квитка. Наступні відомі міста розташовані максимум в 4 годинах дороги потягом: Лондон, Бірмінгем, Манчестер, Ліверпуль, Оксфорд, Кембридж, Ноттінгем і багато інших. Тому на вихідних тяжко сидіти дома. Ще є Шотландія із могутніми горами та захопливими видами і численними природними парками.

Про подорожі. Кембридж поглинає своїм академічним духом, студентським життям, історіями про коледжі та нобелівських лауреатів. Оселився в хостелі, де познайомився із людьми із Алжиру та Нігерії, після цього мали довгу розмову про проблеми Африки. Відкрив для себе нову правду про стан речей в Африці, яка пізніше підтвердилась під час подорожі до Шеффілда. Там познайомився із чоловіком із ПАР, хоча і його країна найбільш розвинута на континенті, але проблеми все ті ж.

Шотландія. Зустріла штормом, вітром, який зносить з ніг, та градом, який летить горизонтально в очі. У наступні дні — невірна стежка в долині між горами, перший досвід автостопу із представницею Шотландії в ООН, 2 вовки (вони виявились оленями, які стояли задом), перехід через гори в сутінки, знову автостопом додому, вечеря і хагіс (шотландська страва з баранячої печінки). Повернення з острова, підйом на Бен Невіс та залізничний міст з Гаррі Поттера. Фінальний день подорожі Шотландією був у дощовому Глазго, де ввечері потрапили в паб на закриту вечірку народних танців та живої музики. Ще було багато подорожей по Британії, але була одна найбільш екстремальна — подорож додому через Лондон, Мінськ, кордон та 14-денну самоізоляцію в Києві. У Британії всі вокзали потяги та автобуси були пустими, та що там, шумні центральні вулиці Лондона виглядали, як передмістя: тихі, безлюдні, тільки велосипедисти і бігуни.

Автор відгуку: Максим Остапенко, магістр 1-го курсу ІТС.
Якщо маєте запитання до Максима, його пошта — mak7.ostapenko@gmail.com.
Автор: Департамент навчально-виховної роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського
Більше про можливості реалізації у КПІ на наших каналах в Telegram: канал, зворотній зв'язок — бот
Відгуки студентів: Університет Малаги, програма Erasmus+
Відгуки студентів: Університет Малаги, програма Erasmus+
kpimobility — Мобільність КПІ
«Erasmus+» — програма, яка змінює життя. Саме ця програма дозволить тобі у період студентства подорожувати, пожити півроку чи рік в іншій країні та одночасно спробувати навчання у закордонному ЗВО.
Мене звати Олеся Ніцович, та мені пощастило навчатися протягом одного семестру в Університеті Малаги, Королівство Іспанія. Досі я пригадую цей досвід як довгу насичену подорож, з купою вражень та знайомств.
Основними викликами було знайти нормальне житло, вивчити маршрути і дороги (перший тиждень я ходила лише з гугл-мапами), знайти друзів, адаптуватись до нового навчання англійською та до нової мови країни. Перший місяць не був легким, але зараз я згадую це як велику пригоду: ти одна в незнайомому місті, і якою же сильною ти стаєш після того як пройшла всі випробування та змогла там облаштуватись. Особливо радісні є спогади, коли з кимось знайомишся на вулиці або розмовляєш з незнайомцями, намагаєшся щось у них запитати англійською.

Перебуваючи в Іспанії на той момент тяжкість навчання я не могла порівняти ні з яким українським, адже на уроках частенько не розумієш англійських слів і сидиш з перекладачем, щоб зрозуміти матеріал. Не карайте себе, адже насправді скласти предмет на Е — це вже перемога, тому багато cтудентів не можуть закрити навіть на мінімум та переносять свій курс на наступний рік.
До речі, про традиційне навчання як в Україні. У Європі, загалом, все по-іншому: система освіти влаштована так, що вас не можуть «відрахувати». У них взагалі немає такого поняття. Наприклад, я на 1 курсі та у мене є 6 предметів, один з яких я не склала. Я можу заплатити за кредити, які на нього припадають, щоб перездати в наступному році та спокійно йти на 2 курс, перескладаючи його з іншою групою (також можна відвідувати пари, як і всі члени групи).

Про хороше: нові друзі та подорожі вам забезпечені. Я об’їздила багато визначних міст Іспанії, при цьому навчалася дистанційно в КПІ (оскільки деякі предмети не перезараховувались) та англійською в Університеті Малаги. Як мені це вдалось? Досі не знаю. Тим паче, я здала всі предмети і навіть на гарні бали, тому хочу переконати, що у вас все вийде.
Нові друзі з Європи це дуже класний досвід. Наразі у мене є друзі, майже з кожної країни Європи та навіть США, Канади. Дружба, спілкування з ними дають розуміння менталітету кожної країни, це дуже допомагає, якщо хотіли кудись переїхати або під час подорожі у вас точно у тій країні є знайомі!

Не забувайте про купу бонусів та знижок, які дає Erasmus. Наприклад, картка ESN (Erasmus Student Network) дасть вам 15% знижку на подорожі авіаперевізником Ryanair. Erasmus добре підтримується, студенти в університеті організовують зустрічі для знайомства один з одним, подорожі та походи до музеїв.
Якщо ви хочете спробувати себе у чомусь новому, отримати практичний досвід та навчання закордоном, зробити собі виклик — подавайтесь на Erasmus!

Авторка відгуку: Олеся Ніцович, студентка 4-го курсу ТЕФ.
Якщо маєте запитання до Олесі, її профіль у телеграмі — @OlesiaNitsovych, а також канал.
Олеся давала інтерв'ю щодо її очікувань від мобільності та поради як пройти конкурс, які можна переглянути у відео.
Автор: Департамент навчально-виховної роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського
Більше про можливості реалізації у КПІ на наших каналах в Telegram: канал, зворотній зв'язок — бот
Відгуки студентів: Університет Гронінгена, програма Erasmus+
Відгуки студентів: Університет Гронінгена, програма Erasmus+
KPI Academic Mobility Office
«Erasmus+» – це програма, яка перетворює життя на пригодницький роман. Всі ці пригоди я відчула на собі, отримавши можливість навчатися в Університеті Гронінгена, який знаходиться на півночі Королівства Нідерландів. З другої спроби я стала учасницею програми академічної мобільності. Я мала скласти IELTS, забронювати кімнату у закордонному гуртожитку, отримати дозвіл на довготривале перебування в Нідерландах, і це ще далеко не все!

Навчання в Університеті Гронінгена у порівнянні з вітчизняним є доволі складним. Наша D чи E для мене, студентки, яка отримувала здебільшого А, були перемогою. Свою роль зіграв і той факт, що з факультету лінгвістики я перейшла на факультет мистецтв, де я вивчала літературу, а на додаток, культуру Нідерландів з лінгво-країнознавчої, фольклорної та історичної позиції. Кожна дисципліна оцінювалася по-різному: для історії міграцій потрібна була активність на заняттях та добре написана стаття, для інших дисциплін – екзамени. Вони теж різного типу – як суто тестові, так і комбіновані. Найскладнішим був екзамен у формі есе, адже навіть англійської на рівні С1 було замало, необхідно було орієнтуватися у локальній системі освіти та культурі. Спершу навчатися було надзвичайно важко, незвично читати по 150-300 сторінок на тиждень та опрацьовувати наукові статті, які не стосувалися звичної мені лінгвістики та перекладознавства. Проте, я склала всі дисципліни.

Складнощів додавала культурна адаптація та особливості банківської системи у Нідерландах, через які я не одразу змогла відкрити рахунок. Тож, отримувала стипендію готівкою перші місяці, що трохи ускладнювало бронювання житла під час мандрівок. Гронінген – мале містечко, тому мені було важко знаходитися там тривалий час. До того ж, поряд були Німеччина та Бельгія, і я не могла просто всидіти на місці, тому побачила ще Амстердам, Роттердам, Гаагу, бельгійські Брюссель, Брюгге, Шарлеруа, німецькі Гамубрг, Бремен та Кельн. В останньому навіть зустріла Новий рік з друзями.

Найлегшим у цьому проекті для мене було спілкування з іноземними студентами та мандрувати пішки чи на колесах на великі дистанції. В день по місту я проходила по 8 км, бо через поганий зір і постійний дощ не могла їздити на велосипеді. Мені, як любительці велоспорту, перший час було надзвичайно сумно. Щодо мандрівок, то і у незнайомих містах я пересувалася пішки і робила сотні світлин. Спілкування з іноземцями у мене було невимушеним і цікавим. Особливо дружніми стосунки склалися зі студентами з Данії, Грузії, Румунії, Португалії, Туреччини, Південної Африки, Австралії, Латвії, Нової Зеландії та Іспанії, а також Німеччини. Але і серед нідерландських студентів я знайшла знайомих і друзів. В університеті серед викладачів було багато іноземців. Я працювала з викладачами з Англії (вони переважно викладали все, що стосувалося англійської літератури), Іспанії та іспаномовних країн латинської Америки.

«Erasmus+» – це можливість якщо не втілити, то принаймні торкнутися мрії. Побачити світ з іншої перспективи, побачити життя несхоже на те, яке ми звикли бачити. Коли повернулася додому, у мене виникло відчуття, що нічого не змінилося і ніби я нікуди не їздила. Це відчуття мене мучило, але згодом зрозуміла, що це значить: змінилася я.
Автор: Департамент навчально-виховної роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського
Більше про можливості реалізації у КПІ на наших каналах в Telegram: канал, зворотній зв'язок — бот
Університет Країни Басків
Університет Країни Басків
2016-2017 Злата Міхова, ФАКС, бакалавр
2016-2017 Злата Міхова, ФАКС, бакалавр
Відгук студентки КПІ ім. Ігоря Сікорського факультету авіаційних та космічних систем Злати Міхової , яка навчалася 1 семестр 2016/2017 н.р. за програмою кредитної академічної мобільності Erasmus+ в Університеті Країни Басків (Іспанія):
“Ми з друзями вчимося в Університеті Країни Басків (University of the Basque country), м Більбао. Скажу чесно – це перевершило всі мої очікування! Іспанія – це країна добрих і веселих людей, які завжди готові прийти на допомогу. Ми дуже раді, що опинилися саме тут! Звичайно, ми вчимося, а вільний час проводимо з користю! Існують різні організації, які надають подорожі, а також організовують різні івенти (майже кожен день). Де ми тільки вже не були – наприклад, на одному з фото – GAZTELUGATXE (острівець на узбережжі Біскайської затоки). Ми дуже раді і задоволені, що приїхали в Іспанію!!!”
Політехнічний університет Валенсії
Політехнічний університет Валенсії
2016-2017 Денис Соколенко, ІЕЕ, бакалавр
2016-2017 Галина Георгіївна Стрелкова, ІЕЕ, доцент
2016-2017 Денис Соколенко, ІЕЕ, бакалавр
На період 04.09.16 – 07.02.17 мною було пройдено навчання за програмою обміну студентами «Ерасмус+» в Політехнічному університеті Валенсії (Королівство Іспанія). Матеріальна допомога передбачала 360 євро на квитки в обидві сторони та 800 євро щомісячно.
Значний внесок у допомогу з підготуванням всіх документів для вирушення закордон вклали куратор з академічної мобільності кафедри інженерної екології НТУУ «КПІ» Вовк Оксана Олексіївна та голова офісу мобільності НТУУ «КПІ» Кучинська Тетяна Сергіївна, які своїм яскравим прикладом показали, як потрібно дружно та злагоджено співпрацювати зі студентами для досягнення кінцевої мети.
Збір документів зайняв період березень – квітень для подання їх до конкурсної комісії, а документи на візу збиралися 2 місяці. Також варто зауважити ініціативність Вовк О.О. та Жукової Н.С. за сприяння публікації двох моїх тезисів до наукового збірника кафедри, що додало мені кількість балів для проходження конкурсу.
Як зазначалось вище, перебування в Іспанії складало 5 місяців. П’ять місяців жив – стільки ж і розповідати. Країна прийняла мене спекою у 35 градусів, де відразу дізнався, що мої апартаменти не готові для мого заселення, та запропонували самому знайти на один день житло. Це був перший та не останній раз, коли я натрапив на іспанську не пунктуальність. Другий раз, це коли я дізнався, що у університету були деякі проблеми з фінансуванням, через це я пробув 2 місяці без стипендії, а міг і ще більше, якби не вчасне втручання Вовк О.О. та Кучинської Т.С. у цю справу, за що їм щиро дякую.
За весь період виконано:
- відвідано такі міста як Рома, Барселона, Мадрид, Гранада, Гандія, Аліканте;
- пройдено 6 предметів англійською мовою та 1 курси іспанської мови;
- досліджено стан Середземного моря на практичних заняттях на катері;
- налагоджено контакти зі студентами не менше як десяти країн світу;
- проінформовано 4 студентів КПІ щодо діяльності офісу академічної мобільності.
Будинок , куди нас поселили на час навчання
Практика на Середземному морі
Відвідання матчу Валенсія-Барселона на стадіоні «Местая» (2:3)
Матч Барселона-Малага (0:0)
Мадрид
Основні відмінності підходів до навчання серед країн:
- належне матеріально-технічне забезпечення в інституті;
- платне навчання для кожного студента;
- заборона викладання особами, які досягли пенсійного віку;
- єдина система штрафів за невиконання завдання;
- відсутність предметів, що не відповідають спеціальності студента;
- відсутність покарання за неприсутність на лекціях;
- використання літератури датованої не більше ніж 10-15 років назад;
- нема потреби записувати лекції, через подання матеріалу на комп’ютерах.
Варто зауважити, що не дивлячись на те, що Іспанія займає передостаннє місце за масштабами кризи в Європі, я ще ніколи не зустрічав людей настільки добрих, веселих, життєрадісних, готових допомогти, та ніколи не будуть заздрити успіхам, а тільки навпаки, наставляти на шлях до нього. Ви ніколи не побачите не задоволених облич, ходячи по вулиці , адже вони завжди усміхнені та готові танцювати зранку до ночі.
Барселона
Екскурсія до Аквапарку
Відвідання країни та участь у програмі мобільності – найкраще, що трапилось у моєму житті після виходу збірної України до Євро – 2016, а Динамо «Київ» до етапу плей-офф 1/8 Ліги Чемпіонів. Я познайомився з багатьма цікавими людьми та містами. Мій світогляд змінився, як мінімум до людей з нетрадиційною орієнтацією, з якими я жив увесь цей час. Вони виявилися дуже щирі та добрі, а українцям треба змінити своє ставлення до них і до себе, та і взагалі до людей, яке пішло ще від Радянського Союзу.
При поверненні складено екзамени та заліки та продовжено навчання відповідно до програми КПІ.
На жаль, наші викладачі мають недостатній досвід щодо програм кредитної мобільності. Моєму знайомому було відхилено у перезарахуванні оцінки, що закріплено в пункті наказу та договору, що укладався між інститутом та студентом. Таким чином, було порушено умову договору, а відповідальність ніхто не понесе. Ніхто не понесе аж поки до керма КПІ та кафедр не прийдуть молоді, ініціативні, сповнених натхнення та змін особистості.
2016-2017 Галина Георгіївна Стрелкова, ІЕЕ, доцент
У рамках програми ERASMUS+ Стрелкова Г.Г., к.ф.-м.н., доцент Інституту енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського (далі IEE KPI) успішно виконала Програму мобільності для стажування на Факультеті Електроенергетики Політехнічного університету Валенсії (далі DEE UPV) у сфері енергетичних досліджень та інноваційних методів викладання для модернізації другого (MSc) та третього (PhD) циклів освіти та інтернаціоналізації академічної співпраці.
Загальні цілі стажування:
- поглибити освітню та наукову співпрацю між DEE UPV та IEE KPI у сфері енергетичної ефективності та енергетики стійкого розвитку;
- посилити академічну мобільність студентів та викладачів між DEE UPV та IEE KPI;
- посилити обмін професійного досвіду та кращих практик дослідних технік і педагогічних методів у сфері енергоефективності та енергетики стійкого розвитку для другого (MSc) та третього (PhD) циклів освіти;
- сприяти налагодженню академічних комунікацій між DEE UPV та IEE KPI шляхом пошуку партнерів і науковців, що працюють у сфері енергетичної ефективності та енергетики стійкого розвитку.
Міжнародний офіс програми мобільності ERASMUS+ організовував, координував і підтримував реалізацію мобільності в DEE UPV з 30 вересня до 16 жовтня 2016.
Керівником програми академічної мобільності виступив директор DEE UPV професор Карлос Ролдан Порта (Professor, Dr. Carlos Roldán Porta).
![]() |
Програма академічної мобільності, забезпечена DEE UPV, була сфокусована на знаннях про теоретичні методи, інновації та практику експериментального розроблення, методології і програмного забезпечення для аналізу даних і оптимізації у сфері електроенергетики і енергетичної ефективності, пов’язаної з електропостачанням та електроспоживанням, відновлюваними джерелами енергії, а також ринком електроенергії і ціноутворенні відповідно до попиту у поєднанні з технологіями Smart Grid та системами інтелектуального обліку.
Повну версію звіту Стрелкової Г.Г. про стажування за програмою ERASMUS+ в Політехнічному університеті Валенсії (англійською мовою) розміщено у прикріпленому файлі:PARTICIPANT REPORT on mobility experience provided by the EU’s Erasmus+ Programme
http://io.iee.kpi.ua/uk/programs/erasmus
© 2017 Міжнародний офіс ІЕЕ
Університет Гранади
Університет Гранади
2016-2017 Іван Сагумбаєв, ФБМІ, аспірант
2016-2017 Іван Сагумбаєв, ФБМІ, аспірант
Гранада є унікальним містом в плані архітектури та розташування. Пересуватися по місту найкраще на велосипеді, оскільки саме місто невелике, а платити за пару зупинок 1.2 євро не завжди хочеться. Я проходив стажування на факультеті телекомунікацій і в середньому дорога від будинку до корпусу займала 30 хвилин пішки і 10 хвилин на велосипеді. Дуже порадувало ставлення адміністративних працівників до студентів по мобільності, а саме оформлення в університеті і виплата стипендії. Дуже важливим питанням було зареєструватися та отримати доступ до студентської їдальні, що дозволило за 1.5 євро отримати комплексний обід. Більш того, виділяється робоче місце, де можна приходити і працювати.
Сама Гранада – це різноманітне місто і все залежить від того, коли починається мобільність, якщо взимку, то потрібно готувати теплі речі, бо буде холодно, і дуже спекотно влітку. Моя мобільність починалася в березні тому особливих холодів я не застав. Основною визначною пам’яткою Гранади є замок Альямбра, про який багато можна знайти в путівниках, але інший пам’яткою є офіс EMYCET який займається організацією студентських турів і дозвілля. Ще варто виділити те, що з будь-якої точки міста видно гори і це дуже круто.
Напевно, одним з великих плюсів ще буде можливість подорожувати. Хоч Гранада знаходиться не в самому зручному для вильоту місці, але при правильному плануванні можна багато чого подивитися. За період моєї мобільності вдалося зустрінеться з друзями, які проходили свою мобільність, але вже у Франції (Олексій Авілов, Котючій Іван), що дозволило подивитися лабораторію Лорії і Нансі.
Особисто вважаю, що студентська мобільність повністю стирає межі для подорожей, якщо правильно розподіляти свій час і кошти, то можна виїжджати практично кожні вихідні.
З проблемних моментів можу сказати тільки те, що магазини в неділю не працюють і до цього треба звикати, то якщо не закупитися вчасно, то доведеться шукати китайські магазини, де буде дорожче. Ще треба бути готовим до обідньої перерви, яка у них може трохи затягнутися.
Університет Кордови (Королівство Іспанія)
Університет Кордоби (Королівство Іспанія)
2017-2018 Наталія Володимирівна Кузнєцова, ІПСА, доцент, координатор з академічної мобільності ІПСА
2017-2018 Наталія Володимирівна Кузнєцова, ІПСА, доцент, координатор з академічної мобільності ІПСА
Staff Training Week for International Relations Office, November 2017
Твіт про нашу зустріч
Фотографія з координатором Concha Castineira
Міланська Політехніка
Міланська Політехніка
2016-2017 Юлія Міляр, ХТФ, аспірант
2015-2016 Катерина Петрова, ІЕЕ, магістр
2016-2017 Юлія Міляр, ХТФ, аспірант
У цьому році я отримала незабутній досвід – стажування за програмою Erasmus+ у Італії. Поїздка до Міланської Політехніки стала для мене приємною несподіванкою – швидко підготувавши всі документи та спакувавши валізи, я опинилась у країні своєї мрії. Це була моя перша самостійна поїздка за кордон, тому питань було більше, ніж відповідей.
Перед поїздкою корисно зв’язатись із тими, хто відвідував/навчався/проживав у місті. Розпитуючи друзів та знайомих, ви точно когось знайдете. Особисто я так отримала цінні поради, які дозволили зменшити витрати.
Після прибуття та реєстрації у міжнародному офісі видають всі вказівки та детально пояснюють що, як і де робити. Найперше, що потрібно зробити, це отримати ідентифікаційний код (Codice di fiscale). Саме цей код використовується при більшості операцій: відкритті рахунку, отриманні проїзного документу, реєстрації мобільної картки,тощо. Мілан – місто велике, тому без використання громадського транспорту не обійтись. Оскільки проїзд порівняно дорогий, то варто оформити проїзний. Зробити це можна на стаціях метро у спеціальних пунктах (ATM point), для осіб віком до 26 років доступний студентський проїзний (для його отримання потрібен лише паспорт та ідентифікаційний код).
Найскладнішим моментом виявився пошук житла. Будьте готові до того, що місць у гуртожитках може не бути, тому житло доведеться шукати самостійно. Міланська політехніка має два кампуси (Леонардо та Бовізія), які розташовані у різних кінцях міста, що варто враховувати при виборі житла.
Хочу відмітити, гарну роботу міжнародного відділу – всі питання вирішувалися миттєво та підтримувався постійний зворотній зв’язок. Нарахування стипендії відбулося через два тижні після відкриття рахунку у банку, як і було заявлено, без затримки.
Моя науково-дослідна робота проходила на базі лабораторій факультету хімічної інженерії. Лабораторія мала усе необхідне сучасне обладнання у вільному доступі. Працювати там було одне задоволення. Варто сказати, що англійська допомагає лише у стінах університету. Загалом, навколо італійська, що не стало перепоною, а навпаки, дозволило додати до арсеналу ще одну мову. Італійці народ дуже емоційний, тому досить швидко ти розумієш про що говорить твій співрозмовник лише з мови жестів.
Провести цікаво вихідні можливо як у самому Мілані, так і здійснивши невелику подорож. За один день можна відвідати Верону, Венецію, озера навколо Мілану (Lago di Guarda та Lago di Como) або поїхати до моря.
Враження? Це було навіть краще, ніж я собі уявляла! Особисто для мене ця поїздка відкрила нові горизонти. Навчання за кордоном – це яскравий досвід, який ти ніколи не отримаєш тут. Я зустріла багато цікавих людей. Знайшла нових друзів. Здійснила свою мрію про подорожі та окрім мальовничих місць Італії, відвідала Іспанію та Францію. Все реально і зовсім не так складно!
Дякую Erasmus! Хочу ще)
2015-2016 Катерина Петрова, ІЕЕ, магістр
Добрый день,
Я їздила вчитися до Міланської політехніки за програмою Erasmus+, кредитна мобільність. І хочу поділитися з вами невеликим досвідом і мотивувати до дій!!! Це чудова програма, так що не витрачайте часу і ловіть свій шанс! =) Як всім відомо, для пошуку програми потрібно просто зайти на сайт відділу академічної мобільності. На сайті все доступно і зрозуміло викладено про університети, їх програми та предмети, для яких спеціальностей підходить і якою мовою проходить навчання.
Список необхідних документів для участі в конкурсі також викладено на сайті. Він невеликий і вам не складе особливих труднощів його зібрати за 1-3 дні =) Після того як ви успішно пройшли конкурс, починається найцікавіше! Насамперед, потрібно оформити візу. Для цього зібрати всі документи, знайти житло, придбати квитки. Я особливу увагу приділю пошуку житла, так як це досить стресова тема: складно шукати житло на півроку в чужій країні, яке ти ніколи не бачив і в кінцевому підсумку, не знаєш чого очікувати і що отримаєш. Але переживати не варто, насправді все просто) Якщо є можливість (тобто вільні місця) можна оселитися в гуртожиток університету. Як було в нашому випадку, університет надсилав на допомогу посилання і рекомендації з пошуку житла. Також допомагає з цим питанням організація Erasmus Student Network, адже студентам надаються знижки на житло і квитки. На цьому сайті можна знайти знижки на житло і інші необхідні дрібниці, які надають організації в рамках співпраці з Erasmus: http://esn.org/. Так як в гуртожиток не вийшло влаштуватися, я шукала знімне житло. Це сайти, які мені в цьому допомогли:
https://www.airbnb.com/ https://www.uniplaces.com/
По прибуттю, потрібно вирішити організаційні питання з приймаючим університетом. Всі інструкції з цього приводу вам 100500 раз надсилатимуть як до приїзду, так і після. А також розповідати на зборах які кроки і в якому порядку вам потрібно буде зробити після прибуття. Тобто вам все дохідливо пояснять, але доведеться трошки побігати.
Що я пам’ятаю, так в перші ж дні ми зробили проїзний на транспорт, подали документи на вид на проживання, зробили ідентифікаційний код і відкрили банківську карту, щоб нам відразу могли перерахувати на неї грант.
Далі необхідно скласти Study Plan. У цьому університеті нам, incoming students, давалося 25 днів на те, щоб ми визначилися з вибором предметів і склали свій Study Plan (він також може відрізнятися від спочатку обраних предметів, але бажано, щоб вони в переважній більшості залишилися все ж колишніми). Протягом цього часу ви можете відвідувати всі предмети, які вам до душі і визначитися які дійсно цікаві і потрібні, а які ні =).
Що стосується мови, в університеті надаються безкоштовні курси для всіх рівнів володіння і не володіння мови =) Боятися мовного бар’єру не варто, завжди знайдеться людина, яка володіє англійською. Через пару тижнів ви звикнете і до мови, і до людей, і до нового оточення.
Незважаючи на навчання, у нас було достатньо вільного часу на подорожі, дослідження Італії і її колоритної культури.
Бажаю удачі! Не бійтеся! =)
Університет Салерно (Італійська Республіка)
Університет Салерно (Італійська Республіка)
2016-2017 Олексій Чеповецький, ФІОТ, бакалавр
2016-2017 Олексій Чеповецький, ФІОТ, бакалавр
На другому курсі я вирішив податися на програму Erasmus +, щоб на один семестр поїхати вчитися за кордон. Після неймовірних 5,5 місяців в місті Салерно на півдні Італії я повернувся до Києва і хочу поділитися своїми враженнями і досвідом.
Для мене час Еразмуса стало одним з кращих періодів мого життя. Завдяки гранту від ЄС я отримав можливість півроку жити в Європі, вчитися в одному з кращих університетів півдня Італії, багато подорожувати, знайомитися з людьми з усього світу, вивчати нову культуру, мову і кухню, проводити незабутній час в середовищі іноземних студентів як в університеті, так і на вечірках, і в подорожах. Прилетів я зі снігового Києва в сонячний Неаполь в середині лютого, за два тижні до початку навчання. Нас було п’ятеро КПІшників і ще десять хлопців з інших українських ЗВО. Еразмус-офіс приймаючого університету організував для нас трансфер від аеропорту Неаполя до Салерно і підготував житло, чим нам дуже допоміг. Перший тиждень після приїзду провели для оформлення в університеті, подачу документів на страховку, residence permit, контракти тощо. Потім ми зустрічалися зі своїми координаторами на факультетах, дізнавалися розклад предметів і міняли їх, якщо щось виявилося не так, як ми планували. Далі ми брали участь в заходах, підготовлених секціями Erasmus Student Network Salerno і AEGEE Salerno. Це Welcome conference, International dinner, City tour, Welcome party та інші.
В КПІ я навчаюся за напрямом «Системна інженерія», в UNISA такого напряму немає, тому курси я вибирав з програм Department of Informatics і Department of Computer and Electrical Engineering and Applied Mathematics. Взагалі, відвідувати можна курси будь-якого факультету, але потрібно, щоб частина кредитів була зарахована в КПІ. Деякі предмети, які я хотів вивчати, виявилися недоступними в другому семестрі, їх викладання велося в першому. Також англійською викладалося не так багато предметів, як хотілося б, тому мій вибір був дещо обмежений. Я вивчав такі предмети: Italian Language for International Students, English Language Level C1, Computer Networks, Internet of Things.
Дуже сподобалося, що всі мовні предмети ведуть носії мови. Наприклад, англійська у мене вела професор, яка народилася в Бірмінгемі, Англія. Курс IoT вели відразу два професори. Протягом двох місяців нам читали лекції, а в травні ми взялися робити власні проекти в командах по три людини. За 1.5 місяці ми зробили Grow Box для вирощування рослин вдома. Використовували мікроконтролери і мікросхеми STM32 від компанії STMicroelectronics, представник якої виступив перед нами на одній з перших лекцій.
Матеріали курсів доступні на університетському порталі e-learning, а на IoT курсі ми використовували Piazza.com для обговорення питань, що виникли з викладачами та іншими студентами, перевірки наших проектів професорами і оголошень. В основному, викладачі ІТ-напрямків вибирають для своїх курсів сучасні підручники таких відомих видавництв, як McGraw-Hill, Wiley, O’Reilly, Pearson, Addison-Wesley, що робить курси актуальними, а матеріал зрозумілим. Відвідування занять на обраних мною предметах було необов’язковим, за винятком мовних, де для допуску до іспиту потрібно було мати 70% відвіданих лекцій. Незважаючи на необов’язковість відвідувань, студенти ходили на пари і часто перші парти були зайняті, а останні – вільні. Швидше за все, це результат вільного вибору предметів студентами і цікавого викладу матеріалу викладачами. Спілкування з викладачами є більш неформальним, а їхня професія – досить престижною. Студенти звертаються до викладача «Професор» і додають прізвище, якщо пишуть імейл. Викладачі завжди відкриті до спілкування і готові допомогти. До запізнення або виходу з аудиторії під час пари відносяться дуже лояльно, на це просто ніхто не звертає уваги. Вважається, що це особиста справа студента, і він сам відповідальний за своє навчання; а справа викладача давати актуальні знання і допомагати студентам розвиватися в напрямку, який їм цікаво. Природно, ніяких мінус-балів за пропуски занять немає. Контрольні та перевірочні роботи проводять нечасто. Оцінку за предмет визначає іспит, усний та / або письмовий, або проект.
Студенти не завжди надходять в університет відразу після школи. Щоб зрозуміти, чим хочуть займатися, вони пробують себе на роботі, їдуть волонтери або подорожувати протягом gap year. Студентам з Європи легко поїхати на Еразмус, у них маса можливостей, десятки, а іноді і сотні університетів зі всієї Європи, готових їх прийняти на семестр або рік. Університет Салерно фінансово допомагає своїм студентам протягом їх навчання за кордоном, так як у європейців стипендія на Еразмус невелика. Дуже зручний університетський імейл і університетську додаток для смартфона. У додатку, крім імейл, розкладу і даних про взяті в бібліотеці книги, є ще й меню їдальні, і контакти всіх викладачів університету. До речі, старост немає, і викладач спілкується з кожним студентом особисто. Наприклад, якщо якась зміна в розкладі, він відправляє лист на електронну пошту кожному студенту.Кампус дуже сучасний і зручний. Можна побачити багато сонячних панелей, які забезпечують 30% потреб університету.
Найпопулярніші локації – бібліотека і їдальня. Бібліотек аж дві – гуманітарних і точних наук. Студенти приходять вранці, щоб зайняти собі місце, де вони будуть навчатися протягом дня, так як до середини дня вільних вже не залишається. Бібліотека стала і моїм улюбленим місцем для навчання. Швидкий інтернет, розетки і освітлення у кожної парти, і тиша – все для комфортного навчання. Інтернет є на всій території університету. Університет має свій канал, на якому транслюються університетські події і студентське радіо.
Лабораторій дуже багато і обладнання сучасне. Навіть в аудиторіях, де вивчають іноземні мови, перед кожним студентом є монітор, де відображається електронний підручник і пояснення викладача.
ESN організувала цікаві заходи, поїздки. Так, наприклад, нам розповідали про жести італійців – окрема мова спілкування. Була поїздка на острів Капрі, на Сицилію, в Неаполь, на футбольний матч, 4-денний трекінг в горах, барбекю, караоке. За час Еразмуса мені вдалося побачити не тільки міста неподалік від Салерно і побувати на кількох трекінг, а й відвідати Болонью, Флоренцію, Венецію, Верону і інші міста. Італією я обмежуватися не став і на канікулах зробив ще й двотижневий тріп по Франції, де з задоволенням випробував автостоп і каучсерфінг.
Італійці дуже життєрадісні, усміхнені, голосно розмовляють і сміються. З ними легко встановити контакт, їх суспільство побудоване на довірі. Студенти запросто залишають свої ноутбуки і речі на столі в бібліотеці, коли йдуть на обід або прогулятися. Ця програма відкрила для мене нові горизонти, познайомивши зі студентами з усього світу, давши можливість зрозуміти, що таке навчання за кордоном, розвинувши відповідальність і самостійність, давши мовну практику і культурний досвід. Завдяки українським учасникам Еразмусу, багато іноземних студентів, викладачі та десятки самих різних людей, з якими ми познайомилися, відкрили для себе Україну і обіцяли заглянути сюди найближчим часом.
Отриманий досвід і враження стоять будь-яких зусиль, тому сміливо подавайся на програму, щоб наступний семестр став найкращим у твоєму житті!
Кіпрський університет технологій
Кіпрський університет технологій
2016-2017 Богдан Довгань, ІТС, магістр
2016-2017 Богдан Довгань, ІТС, магістр
Калімера Кіпр!
Саме так це було тоді 10 січня, покидаючи Бориспіль в 3 шаровому теплому одязі, який не рятував від -16 на дворі, я не знав нічого про клімат, університет, їхню культуру і навіть де я буду жити. Це була чергова авантюра від якої я очікував взяти все.
Прилетівши на Кіпр відразу познайомився з кліматом.
+16 – сонце. Перші години а потім і дні дивувало все від апельсин на деревах, до людей в морі в середині січня.
Оскільки житло знайти мені вділось не відразу, перші 5 днів я провів в хостелі очікуючи поки звільниться квартира. Далі познайомився з університетом: «надхненний» бажанням «допомогти» студенту на факультеті та в деканаті, я був готовий мабуть до всього, що вже може бути гірше?! Тут і є та різниця за яку боремся, офіс Джорджа, персони яка стала не просто куратором, а близьким другом для всіх студентів Еразмус (а нас було біля 20), приємно здивував не тільки простотою у відносинах студент-університет, але і відкритістю та бажанням просто допомогти. Взагалі всі викладачі намагались зробити все, щоб студент з іншої країни почував себе як вдома. Пов’язано це з тим, що Кіпрський технологічний університет тільки кілька років як почав брати участь у міжнародних проектах, навіть зараз для деяких викладачів я був першим еразмус-студентом за їхній час викладання.
І оскільки вже зайшла мова про навчання, буде неправильно сказати, що всі мої очікування виправдались – на щастя=) Оскільки ерасмус-студент це як шашка на полі шахматів і деякі викладачі навіть не мали перекладених навчальних матеріалів, не говорячи вже про лекції англійською. Тому зустрічі були індивідуальні і були завдання, більше схоже на заочне навчання. Але таких були одиниці. Загалом все було так скомпоновано, що лекції проводились для Еразмус-студентів суміжних спеціальностей. Здивувало також відношення студентів-кіпріотів до навчання: як і весь острівний ритм, всі навчальні завдання обговорюються, обговорюються, а потім все ще обговорюються, в групах, на приватних зустрічах, на вихідних. Тобто те, що український студент робить за 30 хвилин за допомогою гугла, кози одногрупника та винахідливості, студент-кіпріот буде обговорювати тиждень з такими ж студентами. І це стосується всього, навіть звичайної презентації чи доповіді. Якщо порівнювати навантаження КПІ та ТЕПАК, то, без сумніву, вчитись в КПІ важче, але в ТЕПАК цікавіше. Все завдяки проектам, власним дослідженням, відчувалась невимушеність у навчанні. Наприклад, я студент ІТС, мав курс по створенню фільмів, фінальним проектом якого була індивідуальна короткометражка.
Якщо говорити про культуру, то тут кіпріоти зробили все, щоб нові студенти відчули острівне життя, були екскурсії і на Олімп, і в традиційні села, і на турецьку частину острова, і до водопадів. Впевнений, що все, що самі знали, все нам розказали і показали. Віддача була на 100%.
Карнавал в Лімасолі
Навіть зараз, через місяць після проекту, закривши вже сесію в КПІ, я не відчуваю, що повернувся весь, там на Кіпрі залишилась частинка мого життя, багато історій, які починаються з «коли я був на Еразмус+ програмі» та друзі по всьому світу. Дякую всій команді Відділу Академічної Мобільності КПІ за цей шанс та життєвий досвід, за враження довжиною в 5 місяців!
Близькосхідний технічний університет
Близькосхідний технічний університет
2016-2017 Владислав Олійник, ТЕФ, бакалавр
2016-2017 Станіслав Бондаренко, ФБМІ, бакалавр
2016-2017 Валерія Литвиненко, ІЕЕ, бакалавр
2016-2017 Наталія Володимирівна Кузнєцова, ІПСА, доцент
2015-2016 Оксана Бузинник, ФММ, бакалавр
2016-2017 Владислав Олійник, ТЕФ, бакалавр
Якщо у ваших планах провести семестр в БТУ – готуйтеся до здійснення всього задуманого, які б плани у вас не були на цей семестр. Чи у ваших цілях відпочинок і розваги, чи подорож новою країною, чи навчання і професійний ріст – в будь-якому разі ви відразу знайдете тут «своїх» людей, які допоможуть вам у втіленні задуманого. Турки дуже відкриті і лояльні люди. Вже в перший день ви будете окутані увагою нових знайомих, які, до речі, дуже швидко стануть вважати вас своїм другом і це, варто про це знати, буде щиро. Тому що для мене спочатку, говорячи відверто, це було підозрілим: така турбота і на перший погляд надмірна зацікавленість тобою ледь знайомих людей. Але загалом у нас багато спільного з ними і культурного бар`єру просто не існує.
Говорячи про мої цілі, то це були в першу чергу професійні. Навчався я на факультеті Mechanical engineering, обрав 6 курсів, 3 з яких були з моєї спеціальності. Навчатись не важко, але треба бути готовим до значної самостійної роботи: навантаження на лекціях не велике, дається лише теорія і загальні зразки виконання задач, а оскільки поняття «практики» тут немає, є лише лекції, тож на домашнє опрацювання виноситься багато. Конспект лекцій, до речі, писати необов’язково, бо його без проблем можна купити в канцелярії корпуса.
Значна увага приділяється проектам: щось типу наших розрахункових і курсових, але які виконуються у групі. Тематика проектів доволі вільна і немає прив’язки до варіанту: обираєш те, що більше до вподоби. Для виконання проекту створені всі умови: потужні лабораторії і абсолютно відкритий доступ до них, а якщо проект не передбачає експерименту, то у вашому розпорядженні потужна бібліотека БТУ і доступ до найбільшої бази наукових публікацій ScienceDirect. Бібліотека кампуса, до слова, найпопулярніше місце в університеті. Не дивлячись на те, що вона і правда величезна, інколи тут неможливо знайти вільного місця і доводиться зранку займати місце своїми речами, щоб потім, після курсів, прийти і продовжити працювати. Хоча, мабуть, тому і місця тут не вистачає: більшість так і робить.
Викладачі дуже відкриті для спілкування і обговорення. Знайти зв’язок з ними дуже легко, а якщо вони бачать високу зацікавленість з боку студента, або якщо їм до вподоби робота студента над проектом – вони самі вийдуть на зв’язок і будуть всіляко сприяти вашій подальшій роботі.
Але це зовсім не те, як провели семестр більшість студентів Еразмус+. Майже кожного тижня організовувались поїздки в інші міста, екскурсії чи просто зустрічі десь в клубі. І це лише офіційно. Неофіційно ви цілком вільні організовувати ваше дозвілля на власний смак, адже для цього у вас повно турецьких друзів, які із задоволенням складуть вам компанію, куди б ви не зібрались.
Я неймовірно радий, що мені випала можливість навчатись в БТУ цілий семестр. Це досвід і враження, які неможливо переоцінити!
2016-2017 Станіслав Бондаренко, ФБМІ, бакалавр
Привіт всім, хочу розповісти про мій досвід навчання за обміном в БТУ. Це була моя перша (сподіваюся не остання) поїздка за програмою Erasmus+, тому пишу конкретно про БТУ і Туреччину, хоча багато моментів можуть стосуватися навчання по обміну в загальному. Це буде скоріше не як відгук, а опис як воно відбувається, деякого роду агітація. Писати є про що, але постараюся писати коротко.
Частина 1: навчання
Я вчився на ФБМІ комп’ютерні науки 3 курс, в БТУ надійшов на кафедру комп’ютерної інженерії. Але в підсумку вийшло, що там взяв 5 предметів з 5 різних кафедр. Для учасників обміну при виборі предметів все дуже гнучко. Навчання повністю англійською, і обмежень у виборі предметів ніяких немає, можна взяти будь-master або phd курси, і будь-які кафедри, суть в тому потягнеш це. Магістерської курс «Physics for computer games» я не закінчив, хоча почав з великим завзяттям (знайшов ще більш цікаві речі для себе). При подачі, звичайно ж, чим більше збігаються предметів, тим менше проблем з деканатом. Але їх можна розбавити лінгвістичними предметами, спортивними, предметами з Fine arts кафедри – всілякі музичні курси, скульптура. Як приклад, я взяв курс Pool and billiards на кафедрі physical education, ніж дуже задоволений. Але тут потрібно бути швидким, кількість місць обмежена. Друге про гнучкість – наявність секцій. Більшість предметів мають 3-4 секції в різний час (часто з різними викладачами), так що ти сам складаєш собі розклад коли ходити. Моя порада – не брати нічого на п’ятницю, в п’ятницю краще кудись поїхати.
Система освіти дуже об’єктивна. Існує електронна система ODTU Class, де у тебе свій кабінет з твоїми предметами. Туди викладачі скидають презентації і всі матеріали, виставляють оцінки і оцінюють твою роботу з коментарями. Можна спостерігати, який середній бал на твоїй секції, і як ти рухаєшся. Пропустив лабу – не отримав бали, пропустив мідтерм – не отримав бали. Ніхто дорікати не буде, але можна не набрати мінімум, щоб хоча б здати курс. Для місцевих студентів це дуже важливо, більшість не пропускають нічого, панує конкуренція і постійне навчання. Взагалі рівень освіти дуже високий, і вступити до університету нелегко. Для учасників обміну це не страшно, але мало хто з місцевих встигають отримати бакалавра за 4 роки, знаю хлопців які 6-7 років навчалися щоб здати всі предмети. Порівнюючи університет, оскільки там багато домашньої роботи. Постійні assignments, home take exams, labs. Те відносно мала кількість годин на парах компенсується великою кількістю домашньої роботи.
Частина 2: проживання, харчування, кампус
Я жив у гуртожитку, який є тимчасовим, більшість студентів іноземні або місцеві, що чекають переселення. Дуже задоволений. Нас було 4 хлопців з України в кімнаті. Буває, коли з ранку до вечора ні слова російською не говориш, а повертаєшся назад як до себе додому 🙂 На кожному поверсі є навчальні кімнати, де багато світла і розеток, там добре вчитися щоб не заважати нікому і не заважали тобі, хоча краща опція для домашнього навчання це тихий зал в бібліотеці. Кухні в гуртожитку хороші, з усім потрібним від місцевих студентів, але бажання готувати немає так як в кожному гуртожитку є столові відкриті 8-22.
Але царство їжі знаходиться в центрі кампусу – це емекане (кафетерій), він відкритий 11:30-13 і 17-18:30, і за цей час тисячі студентів встигають поїсти там. Вона державна, відповідно ціни 15 грн за повний обід / вечерю, що приваблює всіх. Їжа дуже різноманітна і смачна, і доступна, я не схуд.
Бібліотека – царство навчання, вона просто величезна. Тихі зали відкриті 8-24, а гучний (де можна розмовляти) – цілодобово. Всі кому не лінь йдуть вчитися в бібліотеку, обговорювати свої групові завдання, пити чай чи каву в перервах, та й просто спілкуватися. Звичайно ж є багато літератури англійською, і багато комп’ютерів з доступом в інтернет.
Сам же кампус огороджений від міста, є 4 КПП де перед входом перевіряють твій ID. Але вибиратися в місто особливо немає потреби, практично все що потрібно можна знайти в кампусі, він є ніби-то автономний місто всередині іншого великого.
Частина 3: студентські клуби
Тут згадуються фільми про американські коледжі, де є команди гравців в американський футбол, черлідерша, комп’ютерники і подібне. Тут приблизно так само – безліч клубів, які означають окремі тусовки. Заходиш в їдальню – ось десяток хлопців з odtu most гоночного клубу (їздив з ними покататися на картинг) сидять разом в своїх куртках.
Проходиш повз баскетбольного поля – там футболісти Falcon в своїх клубних худі розважаються після тренування, і так далі. Всі поспіль – від музичного та археологічного до параглайдингу і С\C++ програмування. Так я приєднався на початку трохи до гоночного клубу, але в основному до місцевої BEST групі, членом якої є в Києві, і до клубу підводного плавання, так як в КПІ ходив (ходжу) в Атлантиду.
Це не просто тренування – це компанія, це хлопці, з якими проводиш вільний час, ходиш в їдальню, збираєшся на квартирники і подібне. На жаль, так і не вийшло поїхати у фрі-дайвінг табір, який з деяких причин перенесли чітко на день мого від’їзду. Загалом, дуже раджу знайти хлопців зі схожими інтересами, і в БТУ це легко.
Частина 4: подорожі
В першу чергу тут продовжу з ESN – erasmus students network, яка є в кожному універі. Ці хлопці організовують ознайомлювальні заходи на початку, у кожного учасника обміну є свій хост-студент, який допоможе розібратися з універом, папірцями, гуртожитком, розповість що і як. Ці хлопці організовують різні тусовки і багато поїздок. Поїздки відразу скажу дорогі, але їхати самому на такі ж умови вийде дорожче. У всіх випадках це замовний автобус, all inclusive готелі і якісь екскурсійні програми. Найчастіше це тріп на три дні – п’ятниця, субота, неділя. У жарку пору йде південно-західне узбережжя, в холодну Стамбул, Ізмір і подібне, де не будеш валятися біля басейну в готелі.
Інший тип подорожей, який мені більше подбається – автостоп і каучсерфінг. Проте англійську знають далеко не всі, тому краще захопити з собою друга, який знає турецьку, щоб полегшити життя всім. Таким чином я їздив 1000+ км і побував в різних містах. Водії дуже привітні, пригощають чаєм або супом, їм цікаво, що приїхав іноземець. Був хлопець який зробив 50 зайвих км щоб звозити показати нам Іхлара долину.
У таких випадках дуже тісно знайомишся з місцевим населенням, дивишся як вони живуть, це складніше, але набагато цікавіше повністю організованих поїздок, де ти крутишся в середовищі таких же Ерасмус-студентів. Загалом, раджу поїхати до зеленої Амасра по дослідити узбережжя Чорного моря, в Каппадокії на скелі, Стамбул must to be, кудись на південний захід (Мармарис, Фетхіє і т. П.) В прозору воду і під палюче сонце, на захід до Ізмір і Паммукале і так далі 🙂
Частина 5: мова, культура та інше
Турецька мова зовсім не схожа на англійську. Схожа на азербайджанську, киргизьку, казахську, але ні на що, що я знав до цього. В університеті можна взяти курс Turkish for beginners, хоча цього мало щоб нормально спілкуватися. У травні в БТУ проходить тиждень фестивалю з концертами ввечері і різними заходами вдень. Там же міжнародні дні, де представники різних країн представляють свою культуру. З культури тут є чай, його п’ють до їжі і після, між парами, коли зустрічаються з друзями, в гуртожитку, та в будь-яку вільну хвилину. Чай в маленьких вигнутих прозорих стаканчиках це те, що точно варто спробувати. Дуже люблять кішок і собак, особливо в університеті.
Можна ще розповідати і розповідати, але, мабуть, на цьому завершу, дякую що дочитали до кінця. Я думаю зрозуміло, що мені сподобалося, і рекомендую кожному. Це була маленька життя, після якої не так просто повертатися до того, що ти робив раніше. Це незабутній досвід, море вражень, спілкування і друзів, це те як потрібно пізнавати світ.
2016-2017 Валерія Литвиненко, ІЕЕ, бакалавр
Хочеться поділитися враженнями від 4-рьох місячної “відпустки”. Навчалась я в одному з найкращих технічних університетів Туреччини – Близькосхідному технічному університеті (Middle East Technical University).
Це був мій перший досвід участі в програмі Erasmus+ і він незабутній. Зустрічали всіх іноземних студентів дуже дружелюбно. Перший тиждень кожному Erasmus студенту допомагали Host student. Вони показали величезну територію університету та розказали про студентське життя.
Відпочинок-знайомство з Host students на березі озера
Перший тиждень перебування в Туреччині закінчився в 5-ти зіркового готелі на березі Середземного моря.
Відпочинок в Аланьї
Позасмагавши під турецьким сонцем, відпочивши вдосталь ми повернулися до кампусу здобувати знання. Усім іноземним студентам надавали житло в гуртожитках. Але назвати їх гуртожитках складно. Самі будівлі і кімнати нові, просторі ти чисті. Ці кімнати більш нагадували квартиру ніж кімнату в гуртожитку. Я мешкала в 4-рьох місній кімнаті, але місця вистачило всім, в кожного був свій робочий стіл, 2 невеликі тумби, та величезна шафа (що дуже важливо для дівчини).
Гуртожиток, в якому я жила
Жила я з дівчата туркинями, вони теж багато в чому допомогли адаптуватися до життя в Туреччині, та разом з ними я вдосконалила як англійську так і турецьку мову. Навчальний семестр пройшов продуктивно але швидко. Система викладання відрізняється від Української перш за все тим, що предмети можна обирати за бажанням. Тому я відвідувала лекції одразу на двох факультетах Environmental Engineering та Mining Engineering. Викладання велося виключно англійською мовою. Усі аудиторії обладнані сучасними проекторами. Інформація подавалася викладачами цікаво. На лекціях були групові завдання та проекти які допомогли познайомитися з турецькими студентами та студентами з інших країн. У навчальних цілях було відвідало соляну шахту “Can-kay Tuzu”, де ми на практиці побачили як працює шахта.
Шахта “Can-kay Tuzu”
Протягом навчального семестру були організовані поїздки в Стамбул, Анталію, Кападокію, Ізмір, Памукале та Конью. Ці поїздки були незабутнім та вражаючими. Ми побачили Туреччину в усій красі її культурне та повсякденне життя.
Стамбул. Блакитна мечеть.
Posted 19/04/2017
http://io.iee.kpi.ua/uk/node/237
© 2017 Міжнародний офіс ІЕЕ
2016-2017 Наталія Володимирівна Кузнєцова, ІПСА, доцент
METU (Middle East Technical University) або турецькою ODTU (Orta Dogu Teknik Universitesi) вважається одним з найкращих навчальних закладів Туреччини та входить до ТОП-100 університетів світу. Перше, що вражає найбільше, це надзвичайно величезна територія Кампусу та університету, який знаходиться в Анкарі. Тут є все: і власні корпуси, гуртожитки, лабораторії, кафе та магазини, і навіть власні автобуси та транспортна система. А ще надзвичайно суворі заходи безпеки. Потрапити сюди можна лише за перепустками та студентськими квитками, які власне перевіряють на всіх в’їздах в університет.
Моя поїздка проходила в рамках мобільності Erasmus+ до Institute of Applied Mathematics. Тут здебільшого навчаються аспіранти та магістранти, тож всі лекції, семінари, тренінги та дискусії були надзвичайно цікавими. Виявилось, що ми в КПІ використовуємо власні розробки програмного забезпечення та лідерські програмні продукти наших партнерів-підприємств, у METU придбана ліцензія на програмне забезпечення MARS. Надзвичайно сподобався формат навчання аспірантів: велика кількість цікавих предметів, що дозволяють визначитись з напрямом власних розробок, а ще цікаві індивідуальні завдання, робота з викладачами, які не є напряму твоїм керівником, але всіляко допомагають аспірантам з їх дослідженнями. Аспіранти залучаються до викладання також, проводять практичні класи у форматі тестів, ігор тощо.
Слід відзначити, що турецькі колеги були надзвичайно гостинними та використовували всі можливості для спільної роботи: ми встигли обмінятися статтями, познайомились з сучасними програмними засобами, обговорити перспективи для спільних досліджень та публікацій, а ще було активне листування та обговорення проведених лекцій та семінарів з колегами, студентами та аспірантами.
А ще в METU є десь з десяток українських студентів, тож українську мову було несподівано і надзвичайно приємно почути і в кафетеріях, і корпусах від наших патріотичних студентів. Є тут і наші КПІшники, вони навчаються за бакалаврськими програмами англійською мовою протягом одного семестру, тож вже повністю пристосувались і облаштувались до турецького стилю життя! Але про це вони вам самі більш детально розкажуть!
Маю надію, що подальша співпраця наших університетів продовжиться, і в рамках Erasmus+ проекту і в рамках нових заявок на спільні міжнародні проекти!
Анонс мобільності на сайті METU:
http://iam.metu.edu.tr/bulletin-may-2017
Seminars
- Modern methods for data mining review, Nataliia Kuznietsova, NTUU \KPI” (Kyiv, Ukraine), Erasmus
-Introduction to data mining. Bayesian networks for solving data mining tasks 27.04.2017
-Decision trees for data mining, 03.05.2017
-GeNIe as an instrument for building and using Bayesian Networks, 3.05.2017
-Logistic regression as a method for risk management
-Credit scoring, 10.05.2017
-Scoring cards development with SAS Enterprise Miner, 11.05.2017 Вгору
2015-2016 Оксана Бузинник, ФММ, бакалавр
Мені подобається поєднувати корисне з приємним. Саме цією настановою я керувалася під час навчання в METU (Middle East Technical University, Ankara), де із задоволенням поєднувала навчання (мету моєї поїздки), подорожі та знайомство з новими друзями Erasmus, що стали моєю міжнародною «сім’єю».
Почнемо з головного. Я навчалася на факультеті Business Administration, бакалаврат, 2-ий курс. В моєму навчальному плані було 5 предметів: Microeconomics, Principle of Finance, English for Academic Purposes, Risk Management and Organization Theory. Не пропускала ні однієї пари, тому що потоки цікавої інформації , яку можна було почути на лекціях, по-перше, необхідні для іспитів (а їх три на семестр з кожного предмета), а, по-друге, для саморозвитку. Крім основних предметів, я брала участь у програмі Tandem Language Learning, де з партнером вивчала турецьку мову, із задоволенням ходила в бібліотеку, щоб виконати завдання та почитати якусь художню літературу. Загалом, наші лекційні заняття проходили у сучасно обладнаних аудиторіях:
Цікавим було те, що багато завдань ми виконували у групах, що сприяло кращому запам’ятовуванню, ми ділилися інформацією та знаннями, разом знаходили рішення. Дана система навчання допомагає соціалізуватися, надає навички роботі в групах, які необхідні у подальшому професійному житті.
У БТУ є локальна група ESN (Erasmus Student Network). Нею були організовані всі наші культурні і туристичні поїздки, зустрічі, міжнародні вечори. На першому тижні перебування в БТУ ми відвідували семінари для ознайомлення зі структурою університету, системою реєстрації предметів, життям кампусу та багато іншого. Я багато подорожувала (завдяки гранту програми в мене було відчуття – «все включено»), відвідала історичні Стамбул, Ізмір, неймовірної краси Трабзон, Кападокію та Памуккале, сині води узбережжя Середземного та Егейського морів – міста Бодрум, Фетхіє.
Моє знайомство з культурою та традиціями Туреччини , я б зауважила, було надзвичайно близьким та теплим. Ти відчуваєш себе частиною могутньої держави, колись Османської Імперії, з часів якої збереглися менталітет турків, відчуття краси, повага до старших, люб’язність, релігія, ну і їжа. Турецький сніданок (більш відомий як kahvalti), чай в фігурних чашечках, турецькі солодощі – я вважаю, що це є одним з показників традицій народу.
Як висновок хочу сказати, що не варто обмежуватися навчанням в одному місці протягом усього бакалаврату чи магістратури. Експериментуйте. Вчіть іноземні мови. Вчіть те, що вас цікавить. Знайдіть свою «родзинку», чим ви хочете займатися у житті. Йдіть назустріч мріям. Все це – розширення кругозору, одним із засобів якого є навчання за кордоном за програмою Erasmus+. Удачі!
Університетський коледж Дубліну
Університетський коледж Дубліну
2016-2017 Олександра Піщейко, ФТІ, бакалавр
2016-2017 Олександра Піщейко, ФТІ, бакалавр
Звіт про “раптове диво” і першому тижні з University College Dublin.
Програма академічної мобільності Erasmus+ ICM на 2 семестри: Навесні прийшло на пошту повідомлення від зав.кафедри з пропозицією поїхати до Ірландії. Я подумала, чому б і ні. Здала IELTS (обов’язкова умова для даної програми), і вуа-ля! Кілька папірців до відділу академічної мобільності, заява про індивідуальний графік на кафедру – і все! Спочатку не вірила своєму щастю. Ось так просто взяти і виграти “грант” на навчання, та ще й зі стипендією!
Віза, валізи, літак, мільйон питань і відповідей. Перший тиждень в університеті був ознайомчий: екскурсії, зустрічі, посиденьки зі студентами з інших країн. У Дубліні важко зустріти ірландців. Особливо студенти – хлопці з усього світу, і всі по Erasmus+. Шикарний сучасний університет, класні викладачі, вибір будь-яких предметів, безкоштовні спортивні секції – що ще потрібно для щастя)
Якби не тяганина з паперами по імміграції, було б просто ідеально. Але українці, на жаль, не європейці, бюрократія переслідує нас, де б ми не знаходилися.
Живу в сім’ї з працюючими пенсіонерами, годують три рази на день, все входить у вартість оренди (своя кімната). На території кампусу жити виявилося дорожчим.
Стипендія покриває житло, проїзд, і ще на “морозиво” є кошти. А ще тут два бари на території кампуса і озеро з лебедями.
Лейденський університет
Лейденський університет
2016-2017 Іванна Денисюк, ХТФ, бакалавр
2016-2017 Ольга Сисова, ХТФ, бакалавр
2016-2017 Євген Бацюн, ХТФ, магістр
2016-2017 Андрій Федюк, Ярослав Кохановський, Юрій Гусєв, ХТФ, магістри
2016-2017 Анна Придатко, ХТФ, аспірант
2016-2017 Іванна Денисюк, ХТФ, бакалавр
2016-2017 Ольга Сисова, ХТФ, бакалавр
Стажування в університеті міста Лейден було, напевно, одним з найяскравіших моментів у моєму житті.
Сам Лейден – це маленьке студентське містечко, тихе і затишне. Спочатку було дуже складно орієнтуватися, адже все навколо схоже і часом доводилося годинами нарізати кола на велосипеді в пошуках магазину, будівлі університету і навіть гуртожитки, але через місяць ми все знали місто напам’ять. Багато в чому завдяки нашим гідам, адже університет організовував Orientation week для іноземних студентів, де програма була настільки насиченою, що ми й не помітили як пролетіли останні дні серпня і настала навчання.
Сам університет, хоч і вважається одним з найстаріших університетів Нідерландів, всередині просто супер сучасний. Величезні холи, місця для перерви на каву, м’які диванчики і всюди автомати з безкоштовною кавою. Атмосфера така, що і додому немає бажання йти, а сидів би на парах з підручниками весь день. Окремо варто згадати лабораторії. Устаткування на вищому рівні, від такого розмаїття очі просто розбігалися. Добре, що студентам тут можна все і навіть більше, так що нам вдалося попрацювати нехай і не на всіх приладах, але на багатьох.
Що стосується вільного часу, то його найчастіше проводили з такими ж студентами по обміну з інших країн, багато подорожували і просто веселилися. Так що вражень набралося ще надовго як і подальших планів на подібні поїздки та стажування.
2016-2017 Євген Бацюн, ХТФ, магістр
Протягом останніх дев’яти місяців я проходив стажування у одному з найкращих ВНЗ Нідерландів – Університеті міста Лейден. Це, звичайно, стало неоціненним досвідом в моєму житті. Подивитись як проходить освітній процес у Західній Європі, подорожі до найближчих країн, обмін досвідом та дружба з однолітками з інших країн, культурний шок – все це та багато іншого варто бути росказаним у цьому стислому відгуку про мою мандрівку.
Оскільки Університет, де я навчався, знаходиться у топ-100 університетів світу, підходи на навчального процесу там відповідні. На приклад, дуже серйозне матеріальне забезпечення лабораторій, а саме численні прилади та апарати, які значно пришвидшують роботу та подекуди коштують більше мільйона євро. Прекрасно обладнаний кампус інституту з гарними бібліотеками. Цікаво, що саме бібліотеки більшою мірою виконують роль не позичальника книжок, а місця для роботи, так званого коворкінгу. Вони забезпечені інтернет мережею, в якій, у свою чергу оплачені різноманітні наукові журнали та видання, та багато іншого. Тобто студент не потребує використання різного роду піратських сайтів для отримання найновішої інформації. Загалом, умови більш ніж комфортні.
Неймовірними досвідом є неформальне спілкування з однолітками з країн усього світу, адже я був далеко не одним іноземцем як у своїй лабораторії, так і у гуртожитку. Цікавим було поринути у культуру цих людей, спробувати їхні національні страви та навіть поговорити про політику традиційно на кухні за чашкою чаю.
Протягом стажування, знайшовши вільний час, я відвідав Бельгію, Францію та Німеччину. Неймовірно було усвідомити, що всі ці країни є поряд з тобою і дістатися туди зовсім легко і недорого.
Загалом, ця поїздка змінила мене. Однозначно, варто подорожувати, розширювати горизонти і відкривати щось нове, адже живемо ми лише один раз!
2016-2017 Андрій Федюк, Ярослав Кохановський, Юрій Гусєв, ХТФ, магістри
Близько 9 місяців ми провели навчаючись в Університеті міста Лейден, Нідерланди, в рамках програми обміну Erasmus+.
Навчання почалось 1 вересня. Основну частину нашого часу ми проводили в лабораторії займаючись оглядом літератури та дослідженнями. Також, ми відвідували рекомендовані курси. Варто зазначити, що навчання проводилось англійською мовою. Групи складались як з нідерландських студентів, так і закордонних. Матеріал курсів викладався на лекціях, однак, щоб опанувати нові навички, було необхідно виконувати і домашню роботу, що включала в себе читання додаткової літератури і виконання практичних задач.
За кожного студента-магістра відповідальний професор і студент-аспірант з котрим обговорюються нагальні проблеми та результати.
Залежно від групи, щотижня чи раз у два тижні проводяться обговорення результатів в рамках підгрупи. Раз на місяць – велика зустріч всіх членів групи де обговорюються всі дані та нагальні проблеми групи. Кожен студент має змогу виступити та представити свої дані громаді.
Тепер, про місто. Лейден – студентське місто неподалік від Гааги. Майже усюди можна помітити студентів чи викладачів. Звісно, є люди що не пов’язані з університетом, однак, їх не так вже й багато. В місті, як і всюди в Нідерландах, люди переважно пересуваються на велосипедах. Так, нерідкі випадки крадіжок, тому до велосипеду необхідно придбати хороший замок.
Майже всю країну можна об’їхати на велосипеді. Студенти нерідко їздять з Лейдену в Гаагу велосипедом.
Лейден—місто музеїв. Попри невелику площу міста, кількість музеїв та історичних пам’яток вважається найбільшою в країні.
Трохи про населення. Нідерландці – спокійні та доброзичливі люди. Переважна більшість вільно володіє англійською, що значно спрощує спілкування. Нідерландська – відносно проста мова. В дечому, вона схожа на англійську, але граматика, вцілому, запозичена з німецької.
Насамкінець, хочемо подякувати відділу академічної мобільності НТУУ КПІ за підтримку та шанс долучитись до проекту, викладачам в КПІ хто допомагав нам з обранням теми дослідження та надавав нам рекомендаційні листи.
2016-2017 Анна Придатко, ХТФ, аспірант
Я дуже вдячна відділу мобільності КПІ за надання можливості і допомогу. Конкурсна программа Erasmus+ покривала майже повністю мої витрати на перебування у Нідерландах. Оскільки я аспірант та моя робота у КПІ значно відрізнялась від наукового напрямку у Ляйденському університеті, др. Шнайдер надав мені повну свободу обирати, вірніше шукати, цікаву для мене проблематику, обмежуючи лише основним наноматеріалом, з яким працює його група – графеном. Дружнє відношення і довіра між науковим керівником та PhD- студентами, а також організація усього процесса, коли раз на тиждень кожний студент презентує результати та проблеми, з якими довелося зіткнутись, доволяють швидко розвиватись та находити рішення. Так я винайшла метод для вивчення властивостей 2D-матеріалів, прийняла участь у конференції, опанувала нові для мене прилади та техніки та написала наукову статтю, яка зараз проходить рецензування. Звичайно, моє перебування у Нідерландах не обмежувалося лише роботою.
По-перше, я знайшла багато близьких друзів у Ляйденському університеті, оскільки він дуже інтернаціональний, і для працюючих влаштовується багато сумісних активностей.
По-друге, цікава культура, незвичайно легка атмосфера в цілому і відкритість людей запрошують іти на контакт, дізнаватись більше, мандрувати по Голландії та інших странах. Я дуже раджу спробувати себе в іншому культурному середовищі кожній людині, оскільки такий досвід надає ширше бачення світу та цінність індивідуму. І звичайно, участь у подібних програмах буде особливо корисною для тих, хто хоче розвивати себе на науковому шляху.
Бажаю всім успіхів!
Університет м. Гронінген
Університет м. Гронінген
2016-2017 Катерина Букрєєва, ФММ, бакалавр
2016-2017 Катерина Шкель, ФБТ, бакалавр
2015-2016 Тищенко Микола Андрійович, ФЛ, викладач
2016-2017 Катерина Букрєєва, ФММ, бакалавр
Відгук студентки КПІ ім. Ігоря Сікорського факультету менеджменту та маркетингу Катерини Букрєєвої, яка навчалася 1 семестр 2016/2017 н.р. за програмою кредитної академічної мобільності Еразмус+ в Університеті м. Гронінген (Нідерланди):
“Вже більш ніж 2 тижні, як я в Нідерландах, навчаюся в Університеті міста Гронінген (Rijksuniversiteit Groningen або RUG) за програмою обміну Erasmus+. І нарешті, знайшла трохи часу написати про мої пригоди тут. В першу чергу, хочу подякувати всім чудовим людям у КПІ, які допомогли мені оформити цю купу документів для приїзду сюди, моїм друзям, які бігали зі мною по КПІ з цими паперами ще з весни і до кінця літа, а також всім, хто завжди підтримував мене. Ви просто МЕГА! Стільки хочеться розказати, що й не знаю з чого почати. Почну мабуть з початку. Перший ранок у Гронінгені, гарному, немов казковому місті велосипедів, студентів та нескінченних розваг (як згодом виявилося), видався напрочуд сонячним та теплим . Навчені голландськими дощами місцеві в таку погоду вважають просто неправильним сидіти вдома.
Перше, що кинулося в очі, це невеликі затишні будинки цього міста, які після багатоповерхівок Києва здаються привезеними з Діснейленда. А ще тут дуже багато велосипедів . Справді. Дуже. Багато. Значно більше, ніж машин. Мені здається, тут не купують велотренажери, бо більшість людей ще з дитинства використовує велосипед як транспортний засіб, а не «поїхали покатаємось». На велосипед в діловому костюмі, на високих підборах або з двома маленькими дітьми – пфф, легко! Але тут дійсно все зроблено для велосипедистів. І я теж собі взяла «залізного коня», бо без нього тут складно.
Також в Гронінгені живуть дуже привітні люди, значну частину яких складають студенти з різних країн земної кулі. Тут немає коли сидіти вдома: вечірки, прогулянки, посиденьки, фестивалі, подорожі. Вже за перший тиждень в Гронінгені я познайомилася з десятками цікавих та веселих людей з різних країн.
На початку семестру я побувала на Welcoming ceremony, послухала комічну промову ректора, який привітав всіх з початком навчання в University of Groningen.
Під час Study Start Event на факультеті нас «ввели в курс справи», та видали студентські квитки.
А Introduction week був настільки насичений різними подіями та заходами, що я приходила додому вночі і просто падала в ліжко. Ми великою компанією ходили в кіно, займалися спортом, були на вечірках, гуляли містом, спілкувалися – загалом гарно проводили час.
Сам університет – неймовірний! Головна будівля, звісно, трохи схожа на Хогвартс. А от навчальні корпуси сучасні – як у кіно. Тут все для студентів: повсюди дивани, столики, комп’ютери, гарні аудиторії, обладнані комп’ютерами та проекторами. І вже ж почалося навчання : лекції, презентації, assignmentи. Незвично та цікаво!
Також вже встигла побувати в Амстердамі та Гаазі. Прокурена нічна столиця Королівства мені не сподобалася. А от вдень це надзвичайно гарне місто милих будиночків, мостів та каналів. Щодо Гааги, то вона здалася трохи похмурою: дивна, не особливо приваблива архітектура, та й парламент якийсь невражаючий, хоча сама будівля стара і досить гарна. Зате там дуже широкий пляж, і не така вже й холодна вода в тому Північному морі.
Цей університет, це місто (та мабуть й ця країна загалом) – якийсь окремий маленький світ, щирий, відкритий та сонячний (навіть у похмуру погоду). Мабуть багато країн можна так описати, але ж всі вони різні.”
І також додамо один з постів за період навчання:
23 жовтня 2016 р. “А днями про актуальні проблеми торговельної політики (і не тільки) розмовляли з Marten Van den Berg – Генеральним директором із зовнішньоекономічних зв’язків в Міністерстві закордонних справ Нідерландів. Обговорили недавній голландський референдум про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Підтвердив, що ті, хто голосував “проти”, по суті, голосували проти політики влади, і Україна тут ні до чого, так що ми, на жаль, потрапили під гарячу руку. Та й прийшло щось всього трохи більше 30 відсотків населення, але цього якраз достатньо для того, щоб вважати референдум таким, що відбувся. І хоча його результати носять рекомендаційний характер, влада не хоче прямо їх ігнорувати, тому що тоді їм на найближчих виборах доля не посміхнеться. Marten вважає, що в результаті вони його ратифікують, можливо навіть в перебігу року. Але що ж він може конкретного сказати, адже це все така гра. Але, принаймні, ми змусили важливого дядька в Міністерстві закордонних справ Нідерландів трохи подумати про Україну. Допоможе чи ні, але точно не завадить.”
2016-2017 Катерина Шкель, ФБТ, бакалавр
Відгук студентки КПІ ім. Ігоря Сікорського факультету біотехнології і біотехніки Катерини Шкель, яка навчалася 1 семестр 2016/2017 н.р. за програмою кредитної академічної мобільності Еразмус+ в Університеті м. Гронінген (Нідерланди):
“Почну, мабуть, з того, що хочу висловити подяку Університету Гронінгена (Rijksuniversiteit Groningen) і КПІ за можливість здійснення задуманого. А так же спасибі всім за допомогу і підтримку!
Ну а якщо коротко, то найкорисніша покупка – велосипед. Просто незамінний засіб пересування, не уявляю Голландію без велосипедів Сама цікава подорож – Гронінген – Зволле – Амесфорт – Амстердам – Гаага – Амстердам – Гронінген. Як для невеликої країни і 4х вихідних часу вистачило на все.
Найяскравіше враження – пляж на березі Північного моря в Гаазі. Нам пощастило спостерігати дуже гарний захід, а трохи пізніше яскраві вогні набережної.
Cаме по собі місто не вразило, варто зауважити, що Гаага однозначно відрізняється від типової Голландії. Не так багато велосипедів, мало людей на вулицях, виглядає досить модерно, що з одного боку добре, а з іншого – вийшло дуже різке змішання стилів. Мені більше до душі Лейден або навіть Амстердам. А ось будівля парламенту зовсім розчарувало, тепер я в більшому подиві, ніж уряду країни не догодив Амстердам?
Найдивніша пара – генетика голландською: нічого не зрозуміло, в іншому, як і General process equipment (щось на зразок наших процесів і апаратів, але більш практично). Частина завдань з цього предмету теж виявилася на голландському. Зате в рамках практичного курсу біотехнологічних виробництв наша research group отримала дуже цікаве завдання для досліджень.”
І також додамо декілька її постів за період навчання:
5 жовтня 2016 р. “Сьогодні робота над експериментом була перервана раптовими вигуками із сусідньої лабораторії. О 11:45 були оголошені результати Нобелівської премії з хімії 2016 року І в цьому році нобелівським лауреатом став професор Університету Гронінгена Bernard Fering. Передати словами атмосферу в корпусі просто неможливо? більш детальна інформація за посиланнями: http://mobile.nytimes.com/2016/10/06/science/nobel-pr.. http://www.bbc.com/news/science-environment-37486374 “
7 жовтня 2016 р. “Після насиченого робочого дня послухали захоплюючу лекцію і поспілкувалися з віце-прем’єр міністром Нідерландів, він же міністр праці і соціальних питань – Lodewijk Asscher.”
2016-2017 Тищенко Микола Андрійович, ФЛ, викладач
Стажування проходило в рамках програми академічної мобільності Erasmus + в 2015-2016 навчальному році. Це був мій перший досвід участі в подібного роду заходах. Завдяки сайту нашого відділу академічної мобільності я одразу дізнався про всю необхідну інформацію з приводу документів, які потрібні для подачі на конкурс. Як тільки виникали додаткові питання, приходив до відділу або дзвонив, і мені ніколи не відмовили і допомагали з задоволенням. За це хочу висловити величезну подяку всім співробітникам відділу, а особливо, Кучинской Тетяні Сергіївні, яка змогла так налагодити роботу і керувати на високому професійному рівні відділом академічної мобільності КПІ імені Ігоря Сікорського. Приймаюча сторона (відділ мобільності університету міста Гронінген) так само дуже допоміг з оформленням квитків на літак і бронюванням хостелу.
Згадуючи ті чудові дні, проведені в рамках мого стажування, відразу ж з’являється посмішка, оскільки я навіть не очікував такого привітного прийому. Кожен робочий день був чітко спланований за часом, що дозволяло в повній мірі реалізувати цілі, поставлені ще на етапі планування стажування. Цікавим був той факт, що представники різних країн і культур так легко знаходили спільну мову як під час формальних зустрічей, так і під час проведення спільного дозвілля.
Результатами стажування стали:
- обмін досвідом між університетами;
- підвищення моїх професійних навичок;
- поліпшення співробітництва між нашими університетами;
- проведення семінарів серед викладачів і студентів нашого університету з метою поширення інформації та власного досвіду про академічні можливості університету міста Гронінген.
Університет Пікардії імені Жюль Верна
Університет Пікардії імені Жюль Верна
2016-2017 Євгенія Геннадіївна Корнієнко, ФМФ, старший викладач
2016-2017 Анна Лемещенко, ФЛ, спеціаліст
2016-2017 Євгенія Геннадіївна Корнієнко, ФМФ, старший викладач
Старший викладач фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського
Період стажування: 03 − 08 жовтня 2016
Відрядження здійснювалося в рамках європейської програми мобільності “Erasmus + ” згідно з угодою між КПІ ім. Ігоря Сікорського і Університетом Пікардії імені Жюль Верна.
В середині учбового корпусу Університета Пікардії імені Жюля Верна
Метою відрядження було ознайомлення з учбовим процесом в Університеті Пікардії імені Жюля Верна у Франції, здобуття досвіду викладання у цьому ВУЗі, встановлення культурних і наукових зв’язків для подальшої міжнародної співпраці між університетами.
Про місто Ам’єн
Вид вулички Ам’єна
Ам’єн – французьке місто з населенням 113 тис. мешканців, яке є столицею Пікардії. Знаменитий, передусім найбільшим у Франції готичним собором, незліченними і дуже гарними каналами з містками, неперевершеними клумбами і Університетом Пікардії імені Жюль Верна з одним із корпусів у вигляді легендарного човна “Ноутілуса”.
Про Університет Пікардії імені Жюль Верна
Наутілус з творів Жюль Верна на корпусі Університету Пікардії імені Жюль Верна
Університет Пікардії імені Жуля Верна (фр. L’université de Picardie–Jules Verne) — французький університет, що відноситься до академії Ам’єн. Заснований в 1970 році на базі чотирьох навчальних закладів: національної медичної і фармацевтичної школи, юридичної школи, філологічної школи і університетського наукового колежу.
До складу університету входять 11 факультетів Пікардії, 8 інститутів і 2 докторські школи.
Факультети:
- Факультет мистецтв.
- Факультет історії та географії.
- Факультет мов та іноземних культур.
- Факультет філософії та гуманітарних наук.
- Філологічний факультет.
- Факультет фізичної культури і спорту.
- Факультет економіки та менеджменту.
- Факультет політології та юриспруденції.
- Факультет точних наук.
- Факультет медицини.
- Факультет фармацевтики.
Інститути:
- Вищий інститут науки і техніки Сен-Кантена.
- Інститут адміністрування підприємств.
- Інститут з підготовки державних службовців.
- Університетський інститут технології міста Ам’єн.
- Університетський інститут технології міста Уаза.
- Університетський інститут технології міста Ени.
- Університетський інститут Всі Століттях.
- Університетський інститут з підготовки професорів.
Школи з підготовки докторів наук:
- Докторська школа точних наук і здоров’я.
- Докторська школа гуманітарних наук.
Про стажування
Учбовий корпус у якому проводились заняття в рамках стажування
Під час проходження стажування було проведенно 4 заняття для студентів-магістрів природничої спеціальності. З них 2 лекції з теми “магнітні матеріали” та 2 практичних заняття з тієї ж теми. Для підготовки занять була опрацьована англомовна література (переважно підручники) та дослідженні прийняті у англомовних країнах підходи до викладання даної теми. Для лекційних занять були підготовані слайди.
За час проходження стажування приймаючою стороною була організована культурна програма у вигляді екскурсії по університету та екскурсії по історичним місцям міста.
В результаті стажування був здобутий досвід викладання фізики іноземним студентам, було ознайомлено з традиціями викладання матеріалу в іноземному ВУЗі, що є корисним для нашого університету з огляду на європейський вектор розвитку університету.
2016-2017 Анна Лемещенко, ФЛ, спеціаліст
Після трьох тижнів мого перебування у Ам’єні я вже можу належним чином оцінювати ситуацію і більш-менш порівнювати обстановку і навчання в Україні та у Франції. Хочу почати з подяки проекту Erasmus + за надані нові можливості розвиватися і як особистість, і як фахівець.
В Ам’єні система навчання дуже схожа на нашу, тільки, як мені здається, розклад більш завантажено. І якщо в Україні ми намагаємося охопити всі і відразу, то у Франції фахівці настільки глибоко копають у своїй сфері, що можна нафту знайти! Університет Жюль Верн – це не просто університет, це ціла дослідницька організація! Тут, звичайно, спостерігаються істотні плюси для студентів по обміну: ми вибираємо предмети, щоб перезарахувати у своєму університеті кредити. А якщо ти офіційно студент факультету, то ой як несолодко тобі доведеться. Це я вам кажу з точністю 100%!
На відміну від України, викладач тут вважається дуже престижною професією. А щоб їм стати доводиться пройти дуже довгий шлях. Тому коли французи дізнаються, що мені 21 і я вже викладаю, то у них очі стають по 2 євро, а щелепа відвисає до підлоги.
Як відомо, французи дуже ввічливі люди, а викладачі – особливо ввічливі. Мене сприймають як колегу, яка прийшла стажуватися (я викладаю англійську мову). Видно, що люди тут люблять свою роботу. У нас є викладач по дидактиці, ораторської майстерності, якому можна тільки позаздрити – у нього просто очі загоряються, коли він читає свій предмет. Я не пропустила жодного заняття, тому що на них хочеться ходити! Мені здається, що навіть якщо б я офіційно була студенткою факультету сучасної філології Університету Пікардії імені Жюль Верна, то я б все одно ходила на пари, як би не було важко. Окремо хочу поговорити про спорт. Тут для спортсмена просто рай! Навіть якщо твоєї секції немає в списку, то є купа клубів поза університетом, куди можна записатися. Так, я вже тренуюся стріляти з лука в одному з найстаріших клубів Франції, який знаменитий своїми віковими традиціями. Навіть виграла Кубок Капітана на змаганнях по Бёрсо (Beursault).
Єдиний мінус – тут реально дорого жити. Так, зарплати і стипендії відповідні, а роботу знайти ще важче. Простіше працювати в Парижі, а знімати житло в Ам’єні. В принципі, так робить більшість студентів, з якими я знайома. Але як би там не було я все одно рада, що опинилася тут і мені здається що це життя мені ніколи не набридне!
Університет Лотарингії, Вища школа Мін Нансі
Університет Лотарингії, Вища школа Мін Нансі
2016-2017 Вячеслав Осауленко, ІПСА, аспірант
2016-2017 Вячеслав Осауленко, ІПСА, аспірант
Вячеслав навчався 5 місяців у Вищій школі Мін Нансі (Франція) у рамках програми Еразмус+(ICM).
Сподобалося |
Не сподобалося |
Живе наукове життя, багато молодих людей, всі щось роблять | Я був знову сам, без команди. Я не вчився в експертів, сам ставив задачі і шукав як їх вирішити |
Смачні сири, більше 100 видів, та булочки. Якісні продукти в магазинах | Важко дістати гречку, кефір, томатний сік, ряжанку, супи, сало |
Гуртожиток після ремонту, все нове і гарне | Мала кімната 8 м2. Мала кухня на коридорі. Не дали підтримку CAF 60 чи 90 євро в місяць. Треба дивитися, щоб у візі писалося etudiant, інакше не дадуть. |
До Парижу півтори години | Біля Нансі немає великого аеропорту |
Багато гарних парків | хоча деякі на ніч закриваються |
Хороша столова по нормальним цінам | Дорога перукарня. Більше 15 євро за стрижку |
В лабораторії багато роботів і сучасне обладнання. Видно, що добре фінансується | Був період коли було дуже спекотно, а у Франції з високою вологістю було ще гірше. Взимку немає снігу. |
Культурний обмін з іноземцями, в Нансі їх багато | Немає ніде турніків, а до спортзалу далекувато їхати |
В лабораторії часто грали в настільний теніс, є напбокс в якому можна покимарити | |
Дешевші ціни на одяг | |
В лабораторії багато відкритих лекцій, презентацій, подій на різні теми. |
Університет Лотарингії, Лорія
Університет Лотарингії, Лорія
2016-2017 Антон Попов, ФТІ, магістр
2016-2017 Максим Федорчук, ФБМІ, магістр
2016-2017 Олександр Ляшенко, ІТС, магістр
2016-2017 Вадим Вікторович Аврутов, ПБФ, доцент
2016-2017 Антон Олександрович Попов, ФЕЛ, доцент
2016-2017 Ірина Юріївна Михайлова, ТЕФ, доцент
2016-2017 Андрій Шачиков, ФЕЛ, аспірант
2015-2016 Олександр Сергійович Макаренко, ІПСА, професор
2016-2017 Антон Попов, ФТІ, магістр
Перше, що кидається в очі – це привітна чесність і порядність, у всьому. Люди розслаблені і отримують задоволення від життя. Наприклад, магазини в неділю не працюють – продавці теж люди, їм також потрібен відпочинок. Але якщо Ви думаєте що французи ледарі, які особливо не напружуються – можу Вас переконати – це не так. Якщо говорити про студентів, то вони не витрачають час на дисципліни, які не відповідають їх спеціальності, але працюють над практичними проектами релевантними їх майбутньої професії.
Друге, що звертає на себе увагу – це відношення до культури і історичної спадщини. Наприклад, якщо ви – щасливий володар нерухомості в історичному центрі населеного пункту Франції, будь-які ремонтні роботи повинні бути узгоджені з міською адміністрацією – щоб зміни не зіпсували історичну автентичність.
Третє – фінансування науки. У вчених, навіть в державних дослідницьких установах, в яких проходив стажування (LORIA, Nancy), є достатньо різноманітного обладнання. Мій колега працював з роботом NAO, вартістю 16000 EUR, нам надали робочі станції на Xeon’ах або Mac’і, для важких обчислень була доступна державна система для розподілених обчислень Grid 5000 і цей список можна продовжувати. Практично до всіх ресурсів Лаби, при обгрунтуванні необхідності, можна було отримати доступ. Хороша бібліотека – відмінна і актуальна добірка книг – можна було прийти, переглянути відповідний стелаж і знайти розумну книжку, не знаючи автора. Приємно 🙂 Організація студентського дозвілля – всілякі французькі асоціації, спортивний комплекс (басейн, танці, гойдалка, йога, єдиноборства і т.д. і т.п.) О! Французи тащаться від бадбінтона 🙂
Четверте, що я почерпнув з поїздки – руйнування певних стереотипів. Наприклад, чомусь вважав, що німкені грубі і неповороткі, але я помилявся) Моєю партнеркою під час танцювального фестивалю (сальса) виявилася життєрадісна, уважна дівчина з приголомшливою пластикою. Згодом я дізнався, що вона з Німеччини)
Висновок, Erasmus + – це чудова можливість отримати досвід проживання в іншій країні / освітній системі. Подивитися на інших і показати, чого вартуєш сам. Спасибі, що дочитали до кінця 🙂
2016-2017 Максим Федорчук, ФБМІ, магістр
Привіт друзі студенти!
6 місяців у 2017-му році я займався дослідженням у науковій лабораторії м. Нансі, Франція у рамках програми Erasmus+.
Тут опишу трохи свого експірієнсу і ті штуки, які я там побачив!)
Перше про що хочу згадати – сюди дійсно реально потрапити! Вийшло в мене, а я геть не геній)
Після подачі доків вас чекатиме конкурс, де братимуть до уваги ваші знання англійської мови, середній академічний бал і кількість публікацій! Та це не так страшно, як може здаватись)
Одразу після проходження конкурсу вас чекає трошки оформлення документів і витрат на квитки (програма відшкодовує витрати, але трохи згодом).
Якщо конкурс ви вже пройшли – раджу знайти тих, хто вже побував на вашій програмі і може розказати з десяток лайф-хаків про приймаючий універ і країну. (Знайти таких людей допоможе відділ академічної мобільності студентів).
Власне щодо витрат – у рамках програми ви будете отримувати стипендію у розмірі 750-850 Євро в місяць, і це можливість побувати в кількох (чи, за великого бажання – в десяти) країнах Європи, відвідати Каннський фестиваль та спробувати 40 видів французького сиру.
Та це і не сама класна плюшка, яка на вас там чекатиме =)
Дві основні штуки заради яких на таку програму варто поїхати – власне сам проект, яким ви будете займатись у рамках дослідження, та люди, яких ви там зустрінете!
Щодо проекту. Ним ви займатиметесь з одним із професорів, що працюють у лабораторії, і працюють вони над проектами, які приносять користь світу і отримують десь реальне фінансування. Проект знадобиться і для прокачки хард-скілів і для того, щоб презентувати його майбутнім роботодавцям. Загалом це дуже не зайва штука!!
Щодо людей. Ви їх зустрінете чимало!) І це будуть класні люди! У рамках вже двох Erasmus+ проектів я зустрів десятки розумних і непересічних людей з ЄС, північної Африки, південної Африки, Австралії, Китаю, Кореї, Індії, Росії, Туреччини, Індонезії.. і не тільки їх! Познайомився з багатьма хлопцями і дівчатами з України, які брали участь у таких програмах!
Хочу сказати що це незвичайні люди! У них ти бачиш вогонь в очах, жагу до знань і бажання жити дійсно насиченим ініціативним життям! І це заражає!
За той час що я був учасником програми, я встиг покататись по Італії, Греції, Люксембургу і по самій Франції! Встиг побувати у трьох універах Греції, у двох в Італії (Болонський і університет Риму) та потусити з їх студентами. І це ті місця й країни, які побачити варто!!
Щодо самої програми – ви за пів-року отримаєте той експірієнс, який ви не отримаєте в Україні. І ви побачите те життя, будні і академічне середовище, яких не побачите тут!
Це – причини подаватись! Це причини писати наукові статті і вивчати англійську мову (це, до речі, допомагає і при вступі на магістратуру, аспірантуру, отриманні інших грантів, подачі на наукові програми інших країн, отриманні класної роботи…). Це причини подаватись знову, якщо не вийшло з першого разу!
Будьте ініціативними! Будьте живими! І вчіться – це надійний спосіб обирати розмір зарплатні, сферу діяльності і місце на земній кулі, де ти цією діяльністю займаєшся!!
З любов’ю, Макс
2016-2017 Олександр Ляшенко, ІТС, магістр
Ось вже два тижні (28.02.2017) як я почав навчання в одному з дослідницьких інститутів Франції – Loria, університет Лотарингії. Прекрасна французька мова довкола, інноваційна лабораторія, високоцивилізоване місто, справжня європейська культура, інтернаціональний обмін знаннями та численна кількість заходів. А після першої стипендії (так, навчання тут може бути безкоштовним) освоєння найгарніших місць Франції та Європи!
Здається, немов, казка та щось важкодоступне. Проте, насправді кожен може податись на програму Еразмус+ та виграти можливість навчатись/займатись проектом у понад 20 країн ЄС!
Зокрема, в Київському політехнічному інституті цим займається відділ академічної мобільності https://mobilnist.kpi.ua/, який не лише постійно поширює інформацію про наявні програми, але й допомагає оформити документи.
Найголовнішими факторами відбору студентів є середній навч. бал вище 4.0 та знання англійської мови (чи мови навчання) на рівні В2. Дуже зручно, що часто приймаючі університети готові взяти студента з сертифікатом виданим лінгвістикою КПІ , якщо такої можливості немає, то IELTS завжди виручить. Додатковими плюсами буде наукова діяльність та участь в конференціях. Слід зауважити, що навчання можливе по суміжним напрямкам: моя спеціальність в КПІ – телекомунікації, в університеті Лотарингії це штучний інтелект та робототехніка
Ще два місяці тому я здавав заліки і екзамени в Україні, а зараз розширюю свій кругозір і смакую круасани )) Тому бажаю успіху і вірте в себе!
au revoir à bientôt 🙂
2016-2017 Вадим Вікторович Аврутов, ПБФ, доцент
Стажування за проектом кредитної мобільності Еразмус+ в Університеті Лотарингії
З 1 по 9 травня 2017 р. доцент кафедри приладів і систем орієнтації та навігації приладобудівного факультету В.В. Аврутов проходив стажування за проектом кредитної мобільності Erasmus+ в університеті Лотарінгії, Франція.
Стажування складалося з трьох частин:
-
- Лекцій доцента В.В. Аврутова аспірантам і студентам університету Лотарінгії;
-
- Обміну досвідом з французькими колегами;
- Обговорення результатів стажування в університеті Лотарінгії аспіранта кафедри приладів і систем орієнтації та навігації приладобудівного факультету КПІ П.М. Аксьоненко.
Доцент В.В. Аврутов прочитав лекції в об’ємі восьми годин на теми:
-
- Reliability and Fault Diagnosis of Technical Systems
- Calibration of the Inertial Measurement Units.
На лекціях були присутні не тільки аспіранти і студенти університету Лотарінгії, а й слухачі з інших найближчих університетів провінції. Судячи з численних питань і дискусії, що виникла після читання, лекції доцента В.В. Аврутова зацікавили аудиторію.
Французькі колеги показали свої учбові аудиторії і наукові лабораторії, ознайомили із специфікою європейської системи навчання двох ступенів, а також із системою забезпечення проведення наукових досліджень у Франції.
Завдяки люб’язній допомозі пана Патріка Хенаффа окрім знайомства з університетом Лотарінгії, вдалося оглянути архітектуру, визначні пам’ятки та особливості м. Нансі: площу Станіслава, ландшафтні парки, одноколійний трамвай та водні канали.
Тим, хто планує поїхати на стажування до Франції, треба мати на увазі, що матеріальна компенсація за програмою Еразмус+ буде доступна тільки після повернення додому. Обміняти долари на євро у відділеннях банків не можливо. Це можна було зробити тільки в одному обмінному пункті на все місто.
Нещодавно (29.05.17-31.05.17) під час проведення в КПІ міжнародної конференції 2017 IEEE First Ukraine Conference on Electrical and Computer Engineering (UKRCON), пан Патрік Хенафф завітав до кафедри приладів і систем орієнтації та навігації приладобудівного факультету. Під час зустрічі з викладачами кафедри була підтверджена взаємна зацікавленість у співробітництві та обміні студентами та аспірантами, що свідчить про успіх не тільки стажування доцента В.В. Аврутова, але й проекту кредитної мобільності Еразмус+ у цілому.
2016-2017 Антон Олександрович Попов, ФЕЛ, доцент
Дослідницька лабораторія Лотарингії з інформатики та застосувань, А. Попов
В травні 2017-го року доцент кафедри електронної інженерії А. Попов в рамках програми академічних обмінів Еразмус+ відвідав Дослідницьку лабораторію Лотарингії з інформатики та її застосувань (Нансі, Франція) http://www.loria.fr/en/ Це один з найвідоміших у Франції науково-дослідний центр, де вивчаються питання інфотматики, комп’ютерної безпеки, мережевих та нейрокомп’ютерних технологій та ін. Підрозділ, до якого було запрошено А. Попова називався Відділ зі складних систем, штучного інтелекту та робототехніки (керівник — проф. Патрік Енаф).
http://www.loria.fr/en/research/departments/complex-systems-artificial-intelligence-and-robotics/
Метою візиту було прочитання лекцій для студентів та аспірантів, які проводять дослідження в Лабораторії, з методів та застосувань аналізу біомедичних сигналів. Основну увагу в лекціях було приділено видам та класифікації біосигналів, а також нелінійним методам їх аналізу для вирішення задач автоматизованого діагностування.
Також в ході візиту відбулося багато зустрічей з колегами із лабораторії, з питань планування спільної наукової роботи. Домовились продовжувати разом публікувати результати спільних досліджень в галузі аналізу електричної активності мозку під час виконання рухів, також буде продовжуватися робота по дослідженню систем управління рухами при хворобі Паркінсона.
В ході неформальних зустрічей А. Попов поспілкувався зі студентами та аспірантами КПІ ім. Ігоря Сікорського, які перебувають в Нансі в рамках академічної мобільності. Обговорили їх життя у Франції та подальші плани з підтримки контактів з французькими колегами.
Зокрема, домовились про підписання договору про спільне керівництво аспірантами та магістрами, які будуть працювати над тематиками, що цікаві дослідникми з Нансі та КПІ (машинне навчання для систем інтерфейсу мозок-комп’ютер та новітні методи аналізу сигналів для дослідження формування пам’яті).
На фото — А. Попов та П. Енаф під час урочистого прийому в мерії міста Нансі на відзначення наукових та освітніх контактів між Україною та Францією.
2016-2017 Ірина Юріївна Михайлова, ТЕФ, доцент
На початку червня 2017 року в рамках програми мобільності викладачів ЕРАЗМУС+ відбулося моє стажування в університеті Лотарингії (м. Нансі, Франція).
М. Нансі – столиця департаменту Мерт і Мозель, раніше – столиця герцогства Лотаринзького. В історичному центрі міста знаходиться площа Станіслава, названа на честь Станіслава І Лежинського. Вона була побудована у 18 столітті, щоб з’єднати середньовічне старе місто та «нове» місто, побудоване у 17 столітті. Також побудова площі мала на меті показати зятю, королю Франції Людовику XV, що Станіслав І мав достатньо грошей та впливу утримувати герцогство.
Навчальний підрозділ університету Лотарингії École des Mines (Вища гірнича школа) знаходиться в кампусі Артем біля зупинки трамваю Бландан. Навпроти зупинки трамваю біля одного з корпусів знаходиться пам’ятник сержанту Бландану, в честь якого названа вулиця та зупинка громадського транспорту. Саме в цих корпусах проходить навчання, в них знаходяться лекційні та практичні аудиторії. В одній з будівель, 9 червня відбулася моя лекція на тему Постреляційні бази даних для студентів 5 курсу.
В результаті цілого дня навчання студенти дізналися які бувають постреляційні бази даних, як з ними можна працювати. Крім того, студенти отримали практичний досвід з проектування об’єктних баз даних та створення відповідних класів і їх екземплярів, а також роботи з ними. Студенти, викладач з дисципліни Бази даних Седрік Занні та декан факультету інформатики Барт Ламіруа схвально відгукуються про підготований матеріал та стиль викладання.
Окрім цього, я також була присутня на лабораторній роботі з дисципліни Бази даних і отримала можливість порівняти стиль та техніки викладання професорів університету Лотарингії та КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Окрім навчальних аудиторій, в мене також була можливість відвідати лабораторію для досліджень LORIA, яка знаходиться в іншому кампусі. В цих будівлях виконують дослідження викладачі університету та співробітники лабораторії LORIA та інституту INRIA. Там студенти та викладачі проводять дослідження, спілкуються. Для цього організовані спеціальні зони та кімнати переговорів.
Для тих, хто дуже втомився, є спеціальні темні місця щоб поспати.
Під час перебування в лабораторії, були проведені зустрічі з деякими групами дослідників та обговорено шляхи подальшої співпраці викладачів кафедри автоматизації проектування енергетичних процесів та систем зі співробітниками лабораторії LORIA.
2016-2017 Андрій Шачиков, ФЕЛ, аспірант
На цілий рік я вирушив у Францію, у місто Нансі. Це була моя перша подорож за кордон, але все виявилось досить просто. Навіть знання французької мови було не обов’язкове, через те що я проводив дослідження у лабораторії LORIA, де практично усі знають англійську. Але я усе одно відвідував курси французької, бо за винятком університету, мало хто з місцевих розмовляє англійською.
Нансі вражає своїми вузенькими вулицями та сучасною інфраструктурою. Можна орендувати велосипед і їздити численними велодоріжками поміж старовинними будинками, чи поїхати за місто.
Якогось певного графіку в лабораторії немає, все залежить від вашого керівника, але зазвичай можна часто подорожувати Францією і Європою.
Тож, подавайтесь на програму ERASMUS+, або одну з багатьох інших у відділі академічної мобільності.
2015-2016 Олександр Сергійович Макаренко, ІПСА, професор
У травні 2017 року в рамках програми мобільності викладачів ЕРАЗМУС+ я був на стажуванні в університеті Лотарінгії (м. Нансі, Франція). Самій поїздці передували декілька зустрічей з керівником програми проф. Patrick Henaff (наукова лабораторія LORIA в структурі університету) під час яких було узгоджено можливі шляхи співробітництва, як на рівні викладача, так і КПІ і ІПСА, а також обговорено детальний план візиту. Крім того, в літній період 2016 року я курував науковим стажуванням студента з Нансі Lois Facchetti, за результатом якого вже вийшли 3 наукові статті.
Під час відрядження в університет Лотарінгії мною була зроблена велика наукова доповідь в лабораторії LORIA за результатами оригінальних досліджень з клітинних автоматів. В учбовій структурі університету мною було прочитано курс лекцій для студентів з засування нових моделей в дослідженні нейропроцесів, фізичних та соціальних систем. Крім того я прийняв участь в науковій конференції в LORIA з електронного навчання і управління ним, що співпала у часі з моїм стажуванням. Під час стажуванням я активно спілкувався з співробітниками LORIA, навчального факультету, французькими студентами на лекціях, а також з студентами і аспірантами КПІ, які були в цей час на стажуванні в університеті Нансі.
Результатом стажування стало в тому числі наробки до планів подальшої співпраці між університетом Лотарінгії та підрозділами НТУУ КПІ (в тому числі ІПСА). Подальшим кроком з реалізації цих планів стало проведення червні 2017 спільно з професорами з університету Лотарінгії французко- української наукової школи для студентів КПІ.
Як висновок з аналізу досвіду співпраці між КПІ та університетом Лотарінгії : можна сміливо рекомендувати студентам та викладачам КПІ приймати участь в майбутній співпраці.
Вища школа міста Нант
Вища школа міста Нант
2016-2017 Наталія Володимирівна Кузнєцова, ІПСА, доцент
2016-2017 Наталія Володимирівна Кузнєцова, ІПСА, доцент
Ecole Centrale des Nantes, вищий навчальний заклад, що знаходиться в Нанті, і приймає на навчання в магістратуру. Тобто підготовки за напрямом бакалавру просто немає, а для вступу необхідно скласти іспити. За рейтингом університет входить у ТОП-7 кращих університетів Франції, тут навчаються студенти з дуже високим балом.
В університеті надзвичайно потужний комплекс лабораторій, оскільки заклад співпрацює з кращими компаніями Франції. Ту є і лабораторія, що моделює хвилі та тестує човни; лабораторія, що працює над урбаністським плануванням міста, моделюючи потоки вітру (в Нанті надзвичайно мінлива погода, швидкі потоки вітру і різкі дощі); лабораторія з виготовлення власних матеріалів та прототипів; лабораторія тестування аварійності автомобілів. Кажуть, що тут тестували всі свої автомобілі французькі концерни на предмет стійкості до аварій до того як створили власні лабораторії на своїх заводах. Ця лабораторія є й зараз, але закрита для доступу. Надзвичайно вразила лабораторія робототехніки: тут програмуються роботи, тестується, що бачать водії за кермом, створюються власні квадрокоптери, а ще свої «розумні» електромобілі. Коли ми з колегами відвідали ці лабораторії, то мені здалось, що тут найкращі можливості не лише для проведення власних досліджень, а ще й можливості повного циклу виготовлення прототипу, тестування та удосконалення власних розробок! Недарма Ecole Centrale des Nantes є кращим в своїй галузі!
Моя мобільність була на 5 днів за програмою Erasmus+ mobility для студентів Erasmus+ за напрямом Master Foundation. Магістратура передбачає підготовку з різних напрямів, багато загальних курсів на першому році навчання, а далі залучення кожного студента до реального проекту разом з французькими компаніями. На другому році студенти працюють в лабораторіях, за верстатами, виготовляють прототипи та 3-D моделі, за проектом викладачів-інженерів, програмують роботів. Обладнання надсучасне, дуже дороге, але повністю віддзеркалює обладнання, яке стоїть у французьких компаніях на виробництві.
Для студентів багато перспектив для стажування та працевлаштування ще на першому курсі під час роботи над реальним проектом разом з інженерами французьких компаній. А ще є можливості для створення власного стартап-проекту та компанії на базі лабораторій навчального закладу, яка повністю функціонує як незалежна компанія, сплачує певні внести до навчального закладу, і залишає його лише тоді, коли стає відомою та з великим бюджетом, що перевищує дозволений французьким законодавством.
А ще в Нанті є надзвичайний острів – ile de Nantes – місце інженерної та культурної молоді. Тут багато арт-об’єктів, відома галерея машин, а ще приклад реалізації багатьох інженерних думок та ідей як Леонардо да Вінчі, Жуль Верна, так і сучасних молодих студентів.
Все місто і є прикладом втілення і осередком справжніх інженерів!
Католицький університет Льовена
Католицький університет Льовена
2016-2017 Артем Московко, ФЕЛ, аспірант
2016-2017 доцент Наталія Вікторівна Глінка та доцент Яна Гаврилівна Тікан, ФЛ
2015-2016 Тетяна Соловйова, ІФФ, аспірант
2016-2017 Артем Московко, ФЕЛ, аспірант
Загальновідомо, що стажування за кордоном – це гарна можливість розширити кругозір. Тому, коли мені випала нагода повчитися кілька місяців у Льовені(Бельгія), я був дуже радий і не помилився. Це був незабутній і, головне, дуже корисний досвід.
Стажування в Католицькому Університеті Льовена тривало півроку. За цей час я повністю влився в навчальний процес університету і близько ознайомився з діяльністю кафедри телекомунікацій і мікрохвильової електроніки (Telecommunications and Microwaves).
Коротко про мої враження про університет і кафедрі, на якій я проходив стажування:
- наявність сучасного обладнання для вимірювання параметрів антен, яке дозволяє верифікувати розроблений дизайн антени, промоделювати на новітньому програмному забезпеченні, яке надає університет;
- орієнтованість на практику. Університет активно співпрацює з фірмами та підприємствами. Студенти мають можливість успішно застосовувати свої вміння та знання на практиці;
- доброзичливе ставлення науково-педагогічного складу. Співпрацювати з однодумцями було дуже цікаво.
Результатом перебування в КУ Льовена стала стаття, підготовлена для подачі в журнал IEEE і серйозне просування в написанні дисертації. Показовим є те, що в ході роботи на кафедрі TELEMIC я розширив сферу застосування результатів моїх досліджень.
Звісно, місто Льовен запам’яталося мені не тільки продуктивними дослідженнями, але і красивою архітектурою, багатонаціональним суспільством, малозрозумілою нідерландською мовою.
В завершение скажу, что я очень доволен своим участием в программе Erasmus+. Отдельная благодарность отделу академической мобильности студентов за помощь и координацию.
2016-2017 доцент Наталія Вікторівна Глінка та доцент Яна Гаврилівна Тікан, ФЛ
Кафедра Теорії, практики та перекладу англійської мови Факультет лінгвістики
Доцент, канд. філ. наук Глінка Наталія Вікторівна
Доцент, канд. пед. наук Тікан Яна Гаврилівна
Двотижневе знайомство з величним Королівством Бельгії залишило неймовірні враження. Розпочалось воно з відвідування «міста в університеті», як називають його місцеві мешканці та студенти, – міста Льовена. Це багатовікове місто-університет, що є столицею провінції Фламандський Брабант, просякнуто багатовіковою історією та одразу дивує величчю готичної архітектури, казковою красою міської Ратуші, визнаної однією з найкрасивіших споруд епохи Середньовіччя в усьому світі (будівлю прикрашає 236 статуй, в яких можна дізнатися відомих історичних діячів, митців, великих вчених), церкви Святого Петр, що містить багато творів мистецтва (триптих «Таємна вечеря» Дірка Баутса).
Одразу впадає в очі, що населення Бельгії складається з двох груп: фламандців (близько 5 млн осіб), що населяють північні та центральні провінції Бельгії (Західна і Східна Фландрія, Фламандський Брабант, Антверпен, Лімбург) та розмовляють нідерландською, і валлонів (близько 4 млн осіб), що живуть у південних провінціях (Ено, Намюр, Льєж, Люксембург) і своїми говірками близькі до північних французів.
Католицький університет Льовена, заснований ще у 1425 році брабантським герцогом Жаном IV , перший університет на теренах країни, який перетворив Льовен на важливий науковий та освітній центр, є одним з найстаріших вузів світу.
Вражаючу університетську бібліотеку можна назвати візитною карткою цього студентського міста. Всі столи бібліотеки були зайняті студентами, але це можливо, завдяки гарячій порі сесії.
Ботанічний сад є також старовинним, він був заснований ще у 1738 році для студентів-медиків з місцевого університету, спочатку замислювався як місце вирощування лікарських рослин. Його площа лише 2 гектари, але він надзвичайно красивий і затишний.
Потрапивши у Великий бегинаж, ми ніби опинились у 17 сторіччі, відчули спражню атмосферу спокою та давнини у колишньому поселенні черниць-бегинок – представниць релігійного руху у Брабанті у 12 сторіччі, що жили релігійними громадами.
Цей дивовижний мікрорайон, що займає цілий історичний квартал з декількома десятками домівок з фасадами червоної цегли та вкритими бруківкою вузькими вулочками, включений ЮНЕСКО у список об’єктів Всесвітньої спадщини.
Кампус університету в Льовені
2015-2016 Тетяна Соловйова, ІФФ, аспірант
На 3 курсі навчання в аспірантурі в КПІ ім. Ігоря Сікорського мені випала можливість навчатися за обміном у Католицькому університеті м. Льовена (Бельгія).
На сайті зарубіжного університету я попередньо знайшла відділ, який займається схожою з моєю тематикою і одразу написала професору про план своїх досліджень. Він погодився зі мною працювати в рамках програми Erasmus+. Після підготовки всіх документів я приїхала в Королівство Бельгія.
Житло знайшла через http://www.kuleuven.be/english/studentservices/accommodation/. Також можна подати заявку, щоб вас зустрів студент (buddy) та отримати посуд в оренду скориставшись програмою Thomas More http://forms.thomasmore.be/view.php?id=97203.
В університеті мені одразу показали все обладнання на якому я буду проводити експеримент:
Що найбільше сподобалось це те, що аспіранти мають вільний доступ до устаткування і самі за ним працюють. У моєму випадку це була установка для електроплазмового спікання (SPS), рентгенофазового аналізу (XRD), лабораторія електронної мікроскопії (SEM), планетарний млин, обладнання для вимірювання міцності на стиснення, установка для напилення покриттів та ін. Попередньо необхідно пройти інструктаж, це займає в середньому 3 місяці.
Університет надає робоче місце і повністю забезпечує всіма необхідними матеріалами. Для студентів є пільги, так за 40 Є можна купити абонемент в спортзал на рік і проїздний квиток на автобус. Але краще взяти в оренду велосипед, і скористатися можливістю оглянути околиці міста самостійно.
У вільний від роботи час можна відвідати сусідні країни та ознайомитися з їх культурою і визначними місцями. Для співробітників університет пропонує бюджетні поїздки (30-50 Є) у Париж, Трір, Гент, Люксембург Метц та ін.
Мені, на жаль, не вдалося виступити на конференції, оскільки грант не покриває ці витрати, але я відвідала виставку композиційних матеріалів JEC (Франція).
Час пролетів швидко, але найголовніший багаж, який я привезла додому – це досвід.
Раджу не зволікати і сміло відправляти у зарубіжні університети плани своїх досліджень. Головне знати, що ти хочеш.
Тетяна Соловйова, аспірантка ІФФ
Університет Люксембургу
Університет Люксембургу
2016/2017 – Михайло Кольцов, ІЕЕ, магістр, University of Luxembourg International Summer School (ULISS)
Люксембург. Тисячу років тому ця держава почалася з одного перехрестя торгових шляхів і замка поруч із ним – і якщо замок минулих століть не пережив, то торгові і економічні зв’язки Люксембургу наразі зробили його однією з найбільш успішних держав світу. Всі найбільші банки світу мають тут свої представництва, через нього після Другої Світової США наповнювали Європу доларами за Планом Маршалла, до нього ж зараз, після Брексіту, переводять свої офіси фінансисти лондонського Сіті…




Luxembourg. This land took its beginning from one crossroad and one castle nearby more than a thousand years ago. The castle was destroyed long ago, but economic and financial crossroads survived, spread and, finally, created the modern prosperity of Luxembourg. All major banks have their offices here, in times of Marshall Plan here was the main hub of American money in Europe, nowadays (after Brexit) bankers of London City are moving their offices here…


- Accommodation in a hostel in the historical centre of Luxembourg for three weeks;
- Lectures on linguistics, economy, politics and history of Luxembourg and EU;
- Tour of Belgium (Brugge, Brussels), trips to Vianden, Echternach, Schengen (Luxembourg) and Trier (Germany);
- A lot of enjoyable free time in beautiful surroundings;
- Communication with youth from all over the world – our group included students from China, Japan, USA, Canada, India, Russia and Ukraine;
- A three-week experience of living in one of the most flourishing cities in the Europe (our Chinese ladies have created some proofs, https://www.dropbox.com/s/97o4ke8zroduywi/ULISS%20Part%201.mov?dl=0 and https://www.dropbox.com/s/kbtbsdiga3kz6q3/ULISS%20Part%202.mov?dl=0).



2016/2017 – Ірина Олегівна Суходуб, ІЕЕ, доцент
В рамках програми Erasmus + у викладачів та адміністративного персоналу КПІ ім. Ігоря Сікорського є можливість пройти стажування в університетах Європи. Інформацію по відкритим конкурсам постійно оновлюють на сайті відділу академічної мобільності. При подачі на конкурс бажано мати лист від приймаючої сторони, це дає додаткові бали. Що ж робити, якщо таких контактів немає? Я спробувала написати листа професорам зі схожими науковими інтересами або представникам кафедр, що випускають студентів зі схожими спеціальностями. Зрозуміло, що ви не отримаєте в 100 відсотках випадків позитивний результат. У моєму випадку я отримала лист-запрошення від професора з Університету Люксембурга. Перед поїздкою ми склали план стажування, запланували зустрічі з іншими професорами для обговорення питань можливих сфер і напрямків співробітництва. Під час стажування я змогла відвідати лекції з тепломасообміну і енергоефективності будівель, які мені дуже сподобалися своєю практичною спрямованістю. Також змогла поспілкуватися з магістрами та аспірантами про особливості навчання в Університеті Люксембурга. Враження про мобільність найпозитивніші. Сподіваюся, що студенти енергетичних спеціальностей зможуть також взяти участь в проектах академічної мобільності з університетом.

2016/2017 – Сергій Миколайович Шукаєв, ММІ, професор
Період стажування: 21 – 27 травня 2017 року Відрядження здійснювалося в рамках європейської програми мобільності “Erasmus + KA107” згідно з угодою між КПІ ім. Ігоря Сікорського і Люксембурзьким університетом. Мета відрядження полягала у налагодженні контактів і ознайомленні з діяльністю механіко-машинобудівного підрозділу Університету міста Люксембург та діяльністю Офісу міжнародних зв’язків цього ж університету. Про країну Люксембург Люксембург в перекладі з німецької означає маленьке місто. Велике Герцогство Люксембург, така офіційна назва країни, дійсно займає незначну територію. Загальна площа країни становить 2586 квадратних кілометра, що у 232 рази менше за територію України. Правду кажучи, не завжди вона була такою малою, в результаті історичних катаклізмів частина території відійшла до Франції (1659 р.), Пруссії (1815 р.) та Бельгії (1839 р.). У 1839 році Люксембург розділився: західні регіони відійшли до Бельгії, а решта території залишилася під владою Нідерландів. Тоді ж Герцогству було надано право самоврядування. Від цього року люксембуржці і рахують незалежність своєї держави. У 1867 року Люксембург набув статусу «вічно нейтральної держави», згідно з рішенням Лондонської конференції, в якій брали участь Росія, Велика Британія, Франція та Пруссія. Та це не допомогло. І в першу світову війну і другу Люксембург був окупований Німеччиною. Тому у 1949 році Люксембург покінчив із своїм нейтральним статусом і вступив до НАТО. В країні проживає 576000 мешканців (з них 46,7% іноземців), це як два райони міста Києва (Голосіївський і Святошинський). І тим не менше сучасний Люксембург є однією із найзаможніших країн Заходу з високорозвиненою економікою. За даними Міжнародного валютного фонду Люксембург у 2016 році посідав перше місце у світі за номінальним внутрішнім валовим продуктом на душу населення, який склав 103199 доларів США. Для прикладу, за цими ж даними Україна займає 131 місце з 2194 доларів США на одного мешканця. Своїм досягненням Люксембург завдячує розумній стратегії розвитку держави. Будучи у 80-х роках минулого сторіччя переважно сільськогосподарською країною з розвинутими секторами гірничодобувної промисловості та чорної металургії, Люксембург зміг стати провідним фінансовим центром світу. При цьому традиційні напрями промисловості були збережені. Наприклад, за виробництвом сталі на душу населення країна посідає перше місце у світі. Останню домну загасили 1997 p., і нині сталь виплавляють в електропечах. Люксембург має аж три офіційні мови: люксембурзьку, німецьку і французьку. Крім того, пересічний люксембуржець вільно володіє англійською, в чому мав можливість переконатися особисто. Таке унікальне багатомовне середовище, географічне розташування роблять Люксембург серцем Європи. Про місто Люксембург Люксембург маючи понад тисячолітню історію (місто засновано у 963 році) виглядає дуже сучасно. Під час мого перебування в Люксембурзі мене дратувало декілька речей, по-перше, це велосипедисти, які весь час вискакують із-за спини і дуже нервуються через те, що ти йдеш по їх доріжці; по-друге, це те, що весь Люксембург є суцільним будівельним майданчиком, в якій бік не підеш всюди крани, трактори та інша будівельна техніка.



- в області систем і молекулярної біомедицини,
- з інформатики та обчислювальної техніки,
- в обчислювальних науках,
- з математики та її застосування,
- з фізики і матеріалознавства,
- в галузі цивільного будівництва,
- з машинобудування / електроінжинірінгу та зв’язку,
- з геодезії та геофізики.




2016/2017 – Оксана Шмендель, працівник відділу академічної мобільності студентів
Завдяки існуванню такої програми ЄС академічної мобільності Еразмус+ у мене з’явилася можливість поїхати на стажування (for training) в Університет Люксембургу. Тривалість стажування була 5 днів, які я провела в International Relations Office в Belval Campus. Кожен день у мене було по декілька зустрічей з працівниками міжнародного офісу, які працюють зі студентами, що виїжджають на навчання за кордон та з іноземними студентами, які приїжджають з різних країн ЄС та за межами ЄС на навчання в Університет Люксембургу.










2016/2017 – Тищенко Микола Андрійович, ФЛ, викладач
Дуже хотів би поділитися своїм досвідом поїздки до університету герцогства Люксембург, який отримав завдяки програмі академічного обміну Erasmus+. Не буду писати про структуру та історію створення університету – цю інформацію легко можна отримати з мережі Інтернет. Краще поділюся саме практичним досвідом.





2017/2018 – Вірослава Цимбал, РТФ, бакалавр
Можливо, до участі в конкурсі, ви чули про Люксембург тільки з уроків географії. А, може, і зовсім ніколи не чули. Повірте, провівши в цій неймовірній країні 5 місяців, не забудете про її існування ніколи!






Єнський університет імені Фрідріха Шиллера
Єнський університет імені Фрідріха Шиллера
2016-2017 Олександра Радецька, ІЕЕ, магістр
2016-2017 Ілона Шабельник, ІЕЕ, магістр
2015-2016 Владислав Ющенко, ІПСА, магістр
2016-2017 Олександра Радецька, ІЕЕ, магістр
Із задоволенням хочу поділитися корисним досвідом, який я мала можливість отримати в Німеччині. Я давно почала цікавитися різними міжнародними програмами, якими забезпечує КПІ ім. Сікорського. Для того щоб прийняти участь у відборі на будь-яку міжнародну програму потрібно підготувати цілий пакет документів, з яким можна ознайомитися на сайті відділу академічної мобільності. І в залежності від успішності рекомендуються студенти для участі у програмах.
Я брала участь у програмі до Єнського університету ім. Фрідріха Шиллера і пройшла конкурс на другий семестр.
Перший тиждень перебування в м. Єні був дуже складний, так як необхідно було оформити страховий поліс, зареєструватися в Ausländerbehörde, відкрити рахунок в банку та розібратися з курсами, які я обрала в Україні. Найбільші проблеми мене чекали при остаточному відборі предметів, так як вибір курсів, які читаються англійською мовою з моєї спеціальності був не надто великий, тому довелося обрати інші курси, які були цікаві для мене. Крім навчання в Європейському університеті ви маєте можливість скористатися різними привілегіями як студент. Наприклад, я мала можливість безкоштовно подорожувати по землях Тюрінгії.
Міжнародний офіс один раз в тиждень організовував безкоштовний культурний вечір про різні країни, де також можна було спробувати народні страви.
За п’ять місяців навчання я відвідала багато міст Німеччини, найбільші з них Берлін, Франкфурт, Нюрнберг, Лейпциг та інші.
Час який я провела в Німеччині був незабутнім досвідом, як для професійного розвитку так і для розширення свідомості та цілісного сприйняття світу. Я дуже вдячна за цю можливість та підтримку від відділу академічної мобільності.
2016-2017 Ілона Шабельник, ІЕЕ, магістр
Всім Hallo! Настав і мій час ділитися першими враженнями як учасника проекту академічної мобільності Erasmus+ з Йенського університету ім. Фрідріха Шиллера.
Поїхати за обміном на навчання стояло в моєму списку цілей дуже давно. І перш за все, хочу подякувати всім, хто мені допоміг втілити в життя те, що зараз зі мною відбувається – перманентне перебування в стані ейфорії. Спасибі всім працівникам відділу академічної мобільності, моїй улюбленій кафедрі інженерної екології, моїм одногрупникам, друзям і близьким за підтримку і за допомогу в оформленні стосів паперів, як же без цього 🙂
І так, коли я приїхала до Йєни, то місто зустріло мене дощем. Але потім, це маленьке містечко, переповнене студентами з різних кінців світу, мене підкорило своєю красою і затишком. Я не можу зупинитися захоплюватися вулицями міста.
Підготовка до навчального семестру проходила дуже організовано, так як було дві інформаційні сесії та були кілька фахівців, які могли допомогти з кредитами чи курсами, якщо виникали з тим чи іншим труднощі.
Після реєстрації курсів, ти сам вирішуєш як будеш вчитися, наскільки систематично і т.д, але в кінці семестру потрібно здати іспити. У когось з цим труднощів може і не бути, а комусь може потрібно довідатися з книжечками по тайм-менеджменту.
А взагалі, все нереально круто і все можна встигати, та ще й іншу мову освоювати. Влаштовується купа тематичних зібрань та екскурсій для студентів. Від безлічі знайомств у тебе починаються плутатися особи і імена, та ще від кожного черпаєш новий досвід, так як кожен – окремий світ зі своєю культурою.
За півтора місяці я встигла побувати в сусідніх містах землі Тюрінгії, Гамбурзі, Любеку, Берліні і навіть на Балтійському морі.
Порада: економте і витрачайте гроші на подорожі. Це безцінний досвід!
2015-2016 Владислав Ющенко, ІПСА, магістр
Як поїхати на навчання у європейський університет за програмою Erasmus+?/ Єнський університет ім.Шиллера
Шановні пошукачі! Мене звати Ющенко Владислав і я є колишнім стипендіатом програми Erasmus+ на навчання за програмою обміну з Єнським університетом імені Фрідріха Шиллера в Німеччині. Наразі я хочу поділитися своїм досвідом, враженнями та корисними рекомендаціями (свого роду путівник «Як зекономити собі час») щодо вступу, навчання та проживання в Німеччині. Отож поїхали.
Хотілося б почати з процесу підготовки до вступу, після того, як Ви вирішили, що короткочасне навчання за кордоном є ідеальним варіантом провести час з користю. Для початку слід визначитись з основною спеціальністю навчання та відзнайти ті університети, що пропонують таку можливість. При виборі між університетами перш за все раджу звертати увагу на перелік предметів, що надає конкретний інститут для заданої спеціальності. Більш детально про це можна дізнатися на сайті університету( в більшості випадків є портали, де наведені дисципліни з описанням матеріалу, що вивчається). Решта критеріїв визначається лише Вами: країна, престижність навчального закладу, знання мови тощо.
За великим рахунком задоволення від навчання буде залежати від Вас та того, наскільки Ви правильно підібрали собі предмети. Це, з одного боку, підвищить зацікавлення та з іншого дозволить зберегти купу часу на здачу іспитів. Не соромтеся уточнювати всі питання у професорів та доцентів, що відповідальні за предмет. Вони, як правило, люди адекватні та дадуть відповідь на всі Ваші запитання. Потрібно пам’ятати, що можна змінити дисципліну вже після початку навчання (на це відводиться 2 тижні після безпосереднього початку занять)!
Документи
Одним із найважчих етапів підготовки є збір документів на конкурс, приймаючого закладу та візи за умови проходження конкурсу. Моєю порадою є не затягувати з цим ділом, оскільки хоч документів відносно небагато, всі вони потребують часу 2-3 дні на оформлення.
1) Конкурс
Загалом, немає нічого важкого, окрім навчальної картки, яку необхідно перекласти з української на англійську (за вимогою приймаючого університету), та план навчання. Не терміновий переклад триває 3-5 днів, тому це перше, що необхідно зробити. План навчання бажано скласти з першого разу, але будьте готові до внесення виправлень та доповнень.
2) Документи після проходження конкурсу
На даному етапі при допуску до участі в програмі Erasmus+ і відповідного рішення приймаючої сторони необхідно оформити індивідуальний навчальний план. Окрім документів на кафедру та договору між університетами необхідно подати переклад «допуску до навчання/запрошення». В даному випадку це можна зробити самостійно та завірити у свого викладача з іноземної мови.
3) Візова заява
Німецька національно віза (тип D) видається безкоштовно для стипендіатів строком за 1-3 дні, і що найбільш приємно – Вам не потрібно бронювати собі час співбесіди в посольстві. Зверніть увагу, що шенгенська віза не дає право на навчання, тому необхідна саме національна віза. Всю подальшу інформацію щодо документів див. на сайті http://www.kiew.diplo.de/ Одним із важливих моментів є написання мотиваційного листа при подачі на візу, проте перелік необхідних документів може змінюватися в залежності від вимог посольства країни, в яку Ви їдете.
Подорож та прибуття в іншу країну
Після безпосереднього отримання підтвердження зарахування на програму Erasmus+ якнайшвидше подайтеся на місце у гуртожитку, оскільки в Німеччині це інколи може бути проблемою. В довільному випадку, відділ мобільності КПІ сповістить про необхідні кроки та буде надсилати регулярно листи на пошту.
Після отримання візи можна починати збирати речі та планувати подорож. Всім кандидатам надається додатково близько 270 Є для покриття вартості переїзду. Як Ви будете розпоряджатися цими грошима – справа Ваша, можливо доїхати наземним транспортом або літаком. Знову-таки в цьому питанні вибір за Вами.
Після прибуття в іншу країну Вас знову чекає «квест», протягом якого Ви маєте зарахуватися до університету, оформити страхування, відкрити рахунок та зареєструватись в міграційному відділі. Вся інформація буде повідомлена в міжнародному офісі приймаючого університету. У випадку будь-яких проблем з радістю буде надана своєчасна допомога, тож не переймайтеся. Можливо також подання заяви на отримання ментора, що буде супроводжувати Вас в перші дні. Це найкращий спосіб відразу поринути у іноземне життя, розширити кругозір та одночасно зробити необхідні справи.
Під час обміну
Після залагодження всіх формальностей починається найкращий період Вашого перебування в університеті, який треба розумно використати. Можливостей для розвитку, відпочинку, навчання та міжкультурного обміну дійсно надзвичайно багато. Студентські організації часто складають програму заходів для міжнародних студентів, а університет часто проводить мовні курси або зустрічі. Навіть елементарне знання мови може бути надзвичайно корисним та життєво необхідним.
Також варто зважати на різні програми безпосередньо на факультеті, на якому Ви будете вчитись, оскільки так можливо потрапити на конференцію, TED, на майстер клас. Перевагою при подорожі є наявність студентського квитка, що дозволить планувати свої подорожі в межах федеральної землі на поїзді чи автобусі. Інших великих міст можна дістатись за лічені години, тож обов’язково скористайтесь нагодою!
Загальною порадою є розширення свого кола спілкування, заведення знайомств інтернаціональними студентами та подорожі в межах країни та Європи. Час та можливості на це точно будуть, треба лише бажання.
Сподіваюсь, надана інформація виявилась для Вас корисною, бажаю успіхів та залишайтесь позитивними.
Єнський університет ім.Шиллера (Німеччина) Період мобільності 01/04-30/09/2016
Університет Масарика
Університет Масарика
2016-2017 Анна Миколаївна Іщенко, ФСП, старший викладач
2016-2017 Світлана Ліповська, ФСП, магістр
2016-2017 Анна Миколаївна Іщенко, ФСП, старший викладач
Я брала участь у тижневій програмі стажування для працівників Міжнародних офісів (Masaryk University Staff Training (MUST) Week), що пройшла 3-7 квітня 2017 року в Університеті Масарика в місті Брно.
Для участі в даній програмі потрібно було пройти стандартний процес відбору, який включав в себе у тому числі й проходження конкурсу в нашому університеті.
Для підвищення шансів потрапляння у дану програму необхідно було виконати деякі підготовчі роботи, зокрема, отримати сертифікат про знання англійської мови та отримати лист підтримки від приймаючої сторони. Це, було найскладнішим завданням з усього процесу, адже решта дій максимально детально написані на сайті www.mobilnist.kpi.ua, і не викликають ніяких запитань.
Для отримання листа підтримки потрібно точно знати, що саме Ви хочете отримати від стажування. Оскільки я брала участь у програмі для адміністративних співробітників, то я, як керівник Міжнародного офісу Факультету соціології і права, точно знала які питання мене цікавлять, і знала, що вони знайшли відображення у програмі Університету Масарика для працівників Міжнародних офісів MUST Week. Таким чином, мій запит для отримання листа підтримки був максимально конкретним і відображав бажання взяти участь у цьому конкретному заході.
Після отримання позитивного рішення з боку конкурсної комісії КПІ імені Ігоря Сікорського пройшло декілька місяців поки надійшла відповідь від приймаючої сторони. Відразу потрібно зазначити, що проходження внутрішнього конкурсу не є гарантією потрапляння до програми Еразмус+.
Після цього необхідно було заповнити онлайн реєстрацію, яка також передбачала написання мотиваційного листа, опису програми стажування та виконання інших стандартних дій. Окремої уваги вимагають бронювання квитків та вибір виду транспорту, а також бронювання готелю. Проте, варто відзначити, що координатор приймаючої сторони пропонує ріні варіанти, що задовольнять навіть дуже вимогливих кандидатів, також вони відповідають на запитання, хоча інколи такої відповіді доводиться чекати певний час.
Програма стажування видалась мені достатньо адекватною, відчувалось, що Університет Масарика проводить такі заходи не перший раз. Якщо Ви потрапите на MUST WEEK (а цей захід має окремі програми не тільки для працівників міжнародних відділів, але й для працівників бібліотек, працівників офісів, що допомагають людям з обмеженими можливостями та інші напрямки), то готуйтеся до роботи у режимі від 9.00 до 18.00, хоча програма складена таким чином, щоб заходи з різним рівнем напруженості та формальності чергувалися, і також передбачені ланчі, великий обід та перерви.
Перший день стажування складався з презентації Університету та Чеської республіки з її культурним різноманіттям. Протягом дня також була організована екскурсія містом Брно, а також вітальна вечеря в одному з ресторанів у центрі міста. В цей же перший день учасники мали змогу отримати стипендію та компенсацію витрат на подорож. Зауважу, що дана компенсація видається у готівковому вигляді.
Другий день стажування був найскладнішим і найцікавішим у програмі, оскільки протягом дня відбувались зустрічі-знайомства з колегами, що також приїхали на стажування з різних куточків світу у форматі 5 хвилинної презентації з кожним з учасників (в форматі speed-dating).
Загалом, протягом тижня кожен день був достатньо насиченим і, в середньому, складався з 3-4 повноцінних майстер класів, тривалістю від 1 до 2 годин. Ось приклади деяких з них:
Erasmus+ partner countries mobility project, How to motivate students to study abroad, IT support in the international office, MU international marketing.
Тиждень стажування проминув дуже швидко і залишив приємні враження. Всього на стажуванні перебувало одночасно приблизно 40 осіб з різних куточків світу, навіть з дуже екзотичних, спілкування відбувалось англійською мовою.
Таким чином, під час проекту я близько ознайомилась з процедурою мобільності за програмою Еразмус+ і тепер в своїй роботі можу краще консультувати співробітників нашого факультету, я отримала досвід і корисні поради щодо інших аспектів роботи Міжнародного офісу, я отримала контакти відповідальних осіб з різних університетів і використаю їх для розширення міжнародних зв’язків нашого факультету, в тому числі для розширення географії кредитної мобільності наших студентів, також підписано договір про співпрацю з університетом Чилі.
2016-2017 Світлана Ліповська, ФСП, магістр
Мені пощастило поїхати на один семестр на навчання в магістратурі до Чехії в Університет Масарика, що розташований в мальовничому місті Брно і є одним із кращих університетів Європи. Я стала учасником програми Еразмус+ і виграла європейську стипендію, чим дуже пишаюсь.
Я навчалась в одному із центральних корпусів, який розташований в самому серці міста. Проживала в одному із гуртожитків університету і з легкістю добиралась до будь-якої точки міста. Брно надзвичайно комфортне і затишне для життя. Тут є все, що потрібно сучасній людині, а студенту й поготів.
Процес навчання проходив у просторих аудиторіях, які облаштовані усією потрібною технікою та є зручними для проведення лекцій та семінарів. Лекції для студентів програми Еразмус+ проводять окремо на англійській мові, тобто в одному приміщенні я часто зустрічала одних і тих же людей. Але ніхто ніколи не робив різниці між студентами на постійній основі та студентами Еразмус+. Кожен студент сам вирішує, який саме курс та в якому році навчання йому відвідувати, що є, я вважаю, дуже зручно, адже ти сам програмуєш свій курс і напрям навчання.
Для підготовки домашнього завдання найзручніше було готуватись в бібліотеці, адже вона дуже комфортна, простора і має усі потрібні гаджети для навчання. У кожного студента є свій персональний електронний кабінет з доступом до оцінок та коментарів від викладачів. В мене була спеціальна перепустка для входу в університет, для можливості роботи в бібліотеці, друку матеріалів, для купівлі обідів, а також звичайний студентський квиток. Тобто все в одній картці, що дуже зручно.
До усіх семінарів та лекцій потрібно було ретельно готуватись. Адже для лекцій я читала багато англомовної літератури, щоб бути готовою до питань від викладача, а на кожний семінар писала есе та різного роду роботи. Всю інформацію можна було легко знайти, а викладачі були відкритими до спілкування і завжди давали цінні поради.
Координатори програми Еразмус+ провели колосальну роботу для організації нашого приїзду, для безпосереднього введення нас в курс справи та ознайомлення з системою, а також залишались з нами на зв’язку протягом всього навчання.
Еразмус-тім попіклувались і про наше дозвілля: організація поїздок в інші країни, вечірки, програми лояльності для іноземних студентів в різних закладах, цікаві заходи щодо презентації своєї країни.
Ці 6 місяців для мене по-справжньому були чарівними. Мій величезний страх напередодні абсолютно не дорівнював безмежному щастю наприкінці. Знайомство з процесом навчання, досвід, покращення рівня англійської мови, вивчення чеської, як ще один плюс до мого бекграунду, нові друзі, з якими, я впевнена, ми будемо завжди дружити, подорожі у різні країни, вечірки, побачення. Загалом, я найщасливіша, бо прожила 6 місяців в чудовому місті, з прекрасними людьми, а найголовніше я написала магістерську дисертацію і успішно її захистила в Україні.
Хочу висловити велику подяку КПІ ім. Ігоря Сікорського та Відділу академічної мобільності студентів університету, що надали можливість здобути безцінний досвід навчання закордоном.
Ризький технічний університет
Ризький технічний університет
2015-2016 Євген Володимирович Вербицький, ФЕЛ, доцент
2015-2016 Євген Володимирович Вербицький, ФЕЛ, доцент
Звіт про відрядження до Ризького технічного університету в рамках програми Erasmus+ доцента Вербицького Євгена Володимировича.
Мета відрядження полягала у налагоджені стосунків з факультетом енергетики та електротехніки (Faculty of Power and Electrical Engeneering) Ризького технічного університету. Ризький технічний університет найстаріший вуз Латвії, який налічує 9 факультетів яких пропонує повний спектр інженерних спеціальностей для понад 14500 студентів. Факультет енергетики та електротехніки було засновано у 1958 р. До його складу входить три дослідницьких інститути:
Institute of Power Engineering, Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering, Institute of Environmental Protection and Heating Systems.
Факультет пропонує навчання за програмами бакалаврів, магістрів та спеціалістів за відповідними спеціальностями. Протягом візиту було презентовано наукові здобутки кафедри промислової електроніки, проведено екскурсію по науковим лабораторіям та зроблено доповідь на IEEE конференції 3rd Workshop on Advances in Information, Electronic and Electrical Engineering. Протягом візиту була налогоджена наукова співпраця з професором Іллею Галкіним. Візит було організовано завдяки підтримці відділів мобільності НТУУ «КПІ» та Ризького технічного університету.
Вільнюський технічний університет імені Гедимінаса
Вільнюський технічний університет імені Гедимінаса
2016-2017 Анна Генадіївна Кисельова, ІПСА, доцент
2016-2017 Анна Генадіївна Кисельова, ІПСА, доцент
Завдяки програмі Erasmus+ у викладачів та адміністративного персоналу КПІ ім. Ігоря Сікорського є чудова можливість пройти стажування в університетах Європи.
У листопаді 2016 року проходила стажування в Вільнюському технічному університеті імені Гедімінаса – державна вища школа, друга в Литві за розміром і науковим рівнем після Вільнюського університету. Це один з найбільших закладів вищої освіти в Литві, який прагне зайняти лідируючі позиції серед країн Балтії в сфері інженерно-технічної освіти, а також в області наукових досліджень.
Вільнюський технічний університет ім. Гедимінаса має таку структуру: 10 факультетів; 12 науково-дослідних інститутів, 31 науково-дослідних лабораторій, 5 науково-дослідних центрів. В університеті працює понад 1000 академічних співробітників і навчається понад 11,000 студентів по 100 навчальним програм на основі трьох ступенів освіти: бакалавр, магістр і докторант; 16 програм викладаються англійською мовою.
Під час стажування співпрацювала з проф. Аrturas Kaklauskas, який працює заступником директора інституту інформаційних технологій, а так же завідувачем кафедри економічного обґрунтування та управління будівництвом.
Була зроблена презентація про КПІ ім. Ігоря Сікорського, кафедру системного проектування, інститут прикладного та системного аналізу, а також про дослідження, які ведуться на кафедрі. Студентам VGTU був прочитаний курс лекцій про обробку даних, одержуваних від датчиків і прийняття рішень в середовищі SmartGrid.
В ході візиту було отримано досвід по організації і проведенню навчального процесу в європейському університеті, який в подальшому буде впроваджуватися в курсах моїх лекцій. Також під час стажування була зроблена доповідь на міжнародній конференції «The 4th Workshop on AIEEE’17, Vilnius, Lithuania».
Сподіваюся, що надалі наше співробітництво продовжиться як в рамках Erasmus +, так і в рамках нових міжнародних проектів. Особливу подяку хочу висловити відділу академічної мобільності КПІ ім. Ігоря Сікорського за допомогу у всіх організаційних питаннях.
Варшавський університет екології та управління
Варшавський університет екології та управління
2016-2017 асистент Юлія Валентинівна Чернецька та професор Сергій Петрович Денисюк, ІЕЕ
Стажування за проектом кредитної мобільності Еразмус+ у Варшавському університеті екології та управління
З 15 по 19 травня 2017 року викладачі Інституту енергозбереження та енергоменеджменту (ІЕЕ) проходили стажування за проектом кредитної мобільності Еразмус+ у Варшавському університеті екології та управління. Стажування було організовано у форматі “Staff Week”, тобто тижня підвищення кваліфікації працівників, і передбачало обмін досвідом польських колег із представниками університетів-партнерів з України, Сербії, Вірменії та Косово. Презентаційні матеріали ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського, що були представлені у Варшаві, доступні за посиланням.
Згідно програми стажування учасниками обговорювалося широке коло питань, серед яких система освіти у Польщі та її реформування, розроблення навчальних планів і програм відповідно до законодавчих та ринкових вимог, внутрішні й зовнішні інструменти гарантування якості університетської освіти, підготовка англомовних програм навчання, організація академічної мобільності студентів.
Під час зустрічей з проректором університету пані Юстиною Клус та деканом Факультету інжинірингу та менеджменту паном Яном Сетнером обговорювалися можливі напрямки подальшої співпраці ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського та Варшавського університету екології та управління в освітній та науковій сферах.
Можливості співпраці ІЕЕ та ВНЗ Польщі розглядалися і під час зустрічі із заступником директора Національного (Республіки Польща) офісу програми ЄС Еразмус+, представником Фонду розвитку системи освіти (FRSE) Беатою Скібінська. В рамках стажування за програмою Еразмус+ директор ІЕЕ професор Денисюк С.П. провів для студентів Варшавського університету екології та управління лекційні заняття за темами: «Сталий розвиток та рух до зеленої економіки», «Всебічний та стійкий промисловий розвиток як основа для процвітання та успіху», «Стійкий розвиток для всіх. Інтелектуальна, зелена, цифрова енергетика», «Структурні зміни та технологічна трансформація української промисловості». Лекції відвідали іноземні студенти, що проходять навчання за англомовною програмою викладання.
Усі учасники тижня підвищення кваліфікації Еразмус+ у Варшавському університеті екології та управління отримали сертифікати.
Крім робочих зустрічей та лекційних занять програма стажування передбачала спільне відвідування історичних та культурних пам’яток Варшави: Старого міста, Королівського замку, Вілянівського палацу, Парку Лазєнковського. Тож Еразмус+ дає можливість не лише підвищити свій професійний рівень, отримати нові навички комунікацій на міжнародному рівні, знайти партнерів для довгострокової співпраці, а ще й познайомитися з культурою інших європейських країн.
Posted 20/05/2017
© 2017 IEE International Office
Вроцлавський університет технологій
Вроцлавський університет технологій
2016-2017 Катерина Сергіївна Осипенко, ФЕЛ, доцент
2015-2016 Олександр Федорович Бондаренко, ФЕЛ, доцент
2016-2017 Катерина Сергіївна Осипенко, ФЕЛ, доцент
Період стажування: 18 – 25 березня 2017 року
Відрядження здійснювалося в рамках європейської програми мобільності “Erasmus + KA107” згідно з угодою між КПІ ім. Ігоря Сікорського і Вроцлавським університетом технологій.
Мета відрядження полягала у налагодженні контактів, обговоренні програми подвійного диплому, а також ознайомленні з діяльністю кафедр електроенергетики та електричних машин, приводів та вимірювань факультету електротехніки Вроцлавського університету технологій.
Про місто Вроцлав
Вроцлав є одним з найстаріших міст у Польщі. До 1945 року – німецьке місто Бреслау. Вроцлав розташований поблизу кордону з Чехією, у центрі Сілезької низовини, є містом 12 островів і 117 мостів. У 2016 році місто було культурною столицею Європи.
Це місто, в якому гідами є гноми, кількість яких постійно зростає (у 2014 році становить понад 300)! У Вроцлаві їх можна зустріти усюди. Я не знала, чи дивитися на прегарні кам’яниці, що оточують Старий Ринок, чи видивлятися у пошуках іншого гнома, який ховається за ліхтарем чи біля сходів кав’ярні. А ще зачарував Острів Тумський, з історичними костельними будівлями, унікальна бібліотека, Університет з неповторним бароковим інтер’єром Залу Леопольдіна.
Панорама центра міста
Зала Леопольдіна
Про Вроцлавський університет технологій
Вроцлавський університет технологій або Вроцлавська політехніка є державною установою, яка була заснована у 1945 році. Але університет може похвалитися 160-річною академічною історією, успадкованою від Львівського Університету Технологій та Вищої Технічної школи Бреслау. Наразі Вроцлавський університет технологій входить в трійку найкращих технічних університетів Польщі.
Дослідження в університеті виходять за рамки техніки і поєднують технічні науки з математикою, природознавчими науками, економікою та мистецтвом. Університет постійно шукає можливостей комерціалізації результатів наукових досліджень. Вроцлавська політехніка співпрацює з провідними підприємствами регіону – IBM, Nokia, Siemens, Networks, Volvo, Google, Whirpool, MAN, Toshiba.
Кампус Вроцлавської політехніки
Інфраструктура Вроцлавської політехніки налічує близько 300 будівель. Студенти можуть безперешкодно користуватися бібліотекою і комп’ютерними лабораторіями. Також в університеті функціонують студентські організації та активно працюють спортивні клуби.
Сучасну технологічну освіту на 12 факультетах здобувають понад 35 000 студентів.
Про факультет електротехніки
Факультет електротехніки був заснований у 1945 році. У 2016 році він був визнаний Міністерством науки і вищої освіти кращим факультетом електротехніки в Польщі.
Корпус факультету електротехніки
Факультет складається з трьох кафедр: кафедри основ електротехніки, кафедри електроенергетики та кафедри електричних машин, приводів та вимірювань. Факультет пропонує навчання на бакалаврських, магістерських програмах і в аспірантурі. Навчання проводиться за трьома основними напрямками: електротехніка, автоматизація, робототехніка та мехатроніка.
Також факультет приймає на навчання іноземних студентів за програмами магістерського подвійного диплому за напрямками відновлюваних енергетичних систем та керування в електротехніці.
Про кафедру електроенергетики та кафедру електричних машин, приводів та вимірювань
Згідно з програмою мого перебування у Вроцлавському університеті я мала зустрітися з завідувачем кафедри електроенергетики Яном Іжиковським. Вважаю, що мені пощастило познайомитися ввічливою людиною та кваліфікованим спеціалістом. Коло наукових інтересів професора Іжиковського включає моделювання перехідних процесів у енергетичних системах, системи цифрового захисту в енергетиці, а також цифрові алгоритми вимірювання для систем захисту.
Професор Іжиковський та професор Россоловський
Також я мала нагоду зустрітися з давніми друзями кафедри промислової електроніки – професором Євгеніушем Россоловським, який наразі є головою відділення силових систем контролю та захисту, а також із заступником декана по роботі зі студентами – доктором Лєшиком Павлачеком.
Під час перебування на кафедрах електроенергетики та електричних машин, приводів та вимірювань мене ознайомили з лабораторною базою. Університетські лабораторії оснащені новітньою технікою.
Зокрема, мені випала честь відвідати лабораторію кафедри електричних машин, приводів та вимірювань та на власні очі побачити сучасне обладнання, яке студенти використовують у реальних проектах, які виконуються для нагальних потреб промисловості.
Лабораторний стенд лабораторії електричних машин
Також, мені вдалося поспілкуватися з заступником декана з міжнародних зв’язків Робертом Лісом з приводу підписання угоди про подвійний диплом між факультетом електротехніки Вроцлавського університету та факультетом електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Заступник декана з міжнародних зв’язків Роберт Ліс
Тон бесіди свідчив про майбутню плідну співпрацю у цьому напрямку.
2015-2016 Олександр Федорович Бондаренко, ФЕЛ, доцент
Відгук щодо участі в програмі академічного обміну «Erasmus+» к.т.н., доцента каф. промислової електроніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Олександра Бондаренка
Можливість відвідати Вроцлавський університет науки і технології (Wroclaw University of Science and Technology) випала двічі. Перший раз – в квітні 2016 року (training mobility), другий – в травні 2017 року (teaching mobility). Перебування у Вроцлаві в обох випадках тривало тиждень. Метою участі в програмі була інтенсифікація співробітництва між «КПІ» та «WUST», а також ознайомлення студентів та викладачів «WUST» із дослідженнями та розробками науковців та викладачів «КПІ» в таких галузях як енергетика, електротехніка та електроніка. Безпосередня взаємодія відбувалась із очільником групи управління та захисту енергетичних систем (Power System Control and Protection Division) Eugeniusz Rosołowski, завідувачем кафедри електроенергетики Department of Electrical Power Engineering Jan Iżykowski, її співробітниками та студентами. Слід зазначити, що прийом був влаштований дуже теплий. Колектив кафедри проявив щире зацікавлення як щодо представленої офіційної інформації з наукових питань та питань викладацької діяльності, так і щодо особистих розповідей про Україну, Київ та «КПІ». Співробітники кафедри охоче поділилися інформацією про свою наукову діяльність та влаштували ознайомлення з лабораторіями. Також за ініціативи молодих викладачів кафедри були організовані змістовні екскурсії містом. Результатами академічного обміну стали взаємна участь в наукових конференціях (IEPS-2016, Kyiv http://ieps.kpi.ua/ та EPNet-2016, Szklarska Poręba http://epnet2016.pwr.edu.pl/), проект договору про подвійний диплом, домовленості про здійснення спільних наукових проектів. Нижче представлено кілька світлин, що ілюструють перебування у Вроцлаві.
Кампус
Лабораторії
Жешувський політехнічний університет
Жешувський політехнічний університет
2015-2016 Ілона Бочкарьова, ІЕЕ, магістр
2016-2017 Людмила Дядюша, ІЕЕ, магістр
2015-2016 Ілона Бочкарьова, ІЕЕ, магістр
Як поїхати на навчання у Європейські університети за програмою Еразмус+ , кредитна мобільність
Почніть пошук проекту з мови, якою ви хочете навчатися та країни, до якої хотіли б завітати. Мовний аспект є дуже важливим, оскільки ви опинитесь в новій країні, з іншою культурою та звичаями, без підтримки. Тому для висловлення власних потреб вам знадобиться знання мови на досить високому рівні.
Щодо вибору університету потрібно порівняти факультет, на якому навчаєтесь в КПІ ім. Ігоря Сікорського, а також свою спеціальність із запропонованими відділом академічної мобільності програмами обміну студентами. Якщо ця інформація співпадає, сміливо можете подавати документи на участь у конкурсі. Навчальні дисципліни слід підбирати за кількістю кредитів у навчальному плані (не менше 25 ЕСТS на один навчальний семестр), також пріоритетним критерієм є ваша зацікавленість у вивченні вибраного предмету.
Перелік документів повинен складатися з плану навчання (Learning Agreement) із зазначенням дисциплін/курсів, обсягу навчальної роботи /ECTS/, заяви-анкети на участь у конкурсі з проставленим середнім балом, копії навчальної картки, завіреної в деканаті свого факультету/інституту, а також наявність наукових статей, участь у конференціях, олімпіадах і т.д.
Після проходження конкурсу в КПІ, перед від’їздом, ви маєте зайнятися оформленням документів на візу, також слід дізнатися інформацію про місто, в якому будете навчатися, гуртожиток, де будете жити, і такі дрібниці, як стартовий пакет на телефон, маршрут, транспортний засіб, яким будете їхати до місця призначення. Наприклад, мені, після зарахування до приймаючого університету, надали координати дівчини, яка там навчається, і вже безпосередньо я листувалась поштою з нею на рахунок питань, які мене цікавили.
Проживання в гуртожитку було для мене задоволенням, оскільки спілкування зі студентами інших країн (Іспанія, Португалія, Бельгія, Туреччина) проходило легко, весело й невимушено. Дуже цікаво щодня спостерігати за культурою, звичками, манерами людей інших національностей. Польські студенти, з якими я навчалась в одній групі, допомагали у розв’язанні різних завдань, ділились конспектами лекцій, пояснювали практичні заняття.
Відділ Жешувської Політехніки, який займається перебуванням та навчанням іноземних студентів в Жешуві (а саме відділ програми ERASMUS), організовував культурну програму навчання: Welcome days (1-й день – знайомство з ВНЗ, презентації студентів та організаторів, приємні подарунки, та обід; 2-й день – подорож до Соляної шахти у Величці); організація подорожі до Соліна озера, барбекю у Безмехові; подорож до Ланьцутського замку; конкурс на кращу презентацію своєї країни; барбекю на території студмістечка разом з польськими студентами.
Участь у даній програмі дає величезний досвід у сфері навчання, подальшої праці та життя в цілому. Можливість знайомства з новою країною, її культурою, звичаями надає незаперечні переваги. Отримані знання в подальшому ви будете застосовувати у навчальній діяльності, зможете порівняти методи викладання у ВНЗ Європи та України.
Беріть участь у конкурсі, при бажанні та наполегливості ви зможете підкорити будь-яку вершину!
2016-2017 Людмила Дядюша, ІЕЕ, магістр
Пишу цей відгук, їдучи в інтерсіті Київ – Перемишль, дивлюсь в вікно і згадую свої студентські будні в Жешувському політехнічному університеті, саме цей потяг привіз мене 22 лютого 2017 року в Польщу – країну, яка залишила найприємніші враження в моєму серці.
Я неймовірно вдячна своїй кафедрі інженерної екології ІЕЕ (за знання та вміння вчитись) та відділу академічної мобільності студентів КПІ (за їхню роботу, за прозорість конкурсу, за постійну допомогу та підтримку під час навчання).
Коли я тільки почула про програму мобільності студентів, я зрозуміла, що через багато років я буду жалкувати більше, про те, що не зробила, чим про те, що зробила. І віднесла пакет документів до відділу мобільності, я отримала грант не з першого разу, але я вірила, і врешті пройшла конкурс. Так що, впіймала попутній вітер і відплила подалі від тихої гавані та моєї зони комфорту, відкрила нову сторінку свого життя, почавши досліджувати, мріяти та відкривати нове. Я не помилилась.
Справжня суть будь-якої подорожі, не в відкритті нових горизонтів, а в знайомстві з новими людьми. Почну спочатку, приїхавши до Жешуву, перша з ким я познайомилась була моя сусідка з Іспанії Паула.
Ми прожили разом пів року, і я з впевненістю можу сказати, що буду продовжувати з нею спілкування все своє життя. Пізніше я познайомилась зі студентами програми Еразмус, кожен з них абсолютно відрізняється від іншого, кожен з них абсолютна індивідуальність, і кожен з них навчив мене чомусь новому.
Я зустріла справжніх друзів, ми разом подорожували з дівчатками з Туреччини і Іспанії, одного разу о півночі ми вирішили кудись поїхати, і вже в 7 ранку ми їхали на зустріч новим враженням, я знайшла своїх людей.
Програма Еразмус – це не тільки програма, яка надає шанс ознайомитись з європейським навчанням, але й шанс побачити світ.
Ми мали змогу відпочивати, подорожувати, надихатися і насолоджуватися країнами та культурою різних народів з моєю одногрупницею Анною Онищенко, яка навчалася за програмою Еразмус+ в Нідерландах (Університет м. Гронінген).
Я винайшла свій рецепт щастя : вчишся два місяці майже без вихідних, кожен день думаєш про ціль і і врешті отримуєш результат, а після влаштовуєш собі вихідний і разом з друзями відкриваєш для себе нові місця. Дні без турбот в яскравих містах – щастя!
Стосовно навчання, в мене залишились тільки нереально круті спогади. З першого дня нас зустріли на вищому рівні, перші дні були пізнавальними, ми мали лише екскурсії і час на знайомство.
Потім почалися змістовні лекції, цікаві практичні заняття, корисні консультації та мої найулюбленіші лабораторні заняття.
Ти ще думаєш, чи брати участь в конкурсі програми кредитної мобільності Еразмус+? )))))))
2016-2017 професор Оксана Олексіївна Вовк, ІЕЕ та старший викладач Ганна Володимирівна Сарибога, ФАКС
Wizyta naukowców z Ukrainy
Od 8 do 12 maja br. na naszej uczelni przebywały profesor Oksana Vovk oraz profesor Hanna Saryboha z Narodowego Technicznego Uniwersytetu Politechniki Kijowskiej.
W trakcie pobytu goście z Ukrainy mieli okazję spotkać grono naukowców z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz, porozmawiać na temat wspólnych zainteresowań naukowych oraz perspektyw dalszej współpracy międzyuczelnianej. 9 maja na WBMiL odbyło się seminarium naukowe, które poprowadziła profesor Hanna Saryboha.
Panie profesor wygłosiły serię wykładów, m.in.: Key concepts of industrial ecology, Environmental performances and metrics oraz Innovative airspace technologies application for environmental monitoring. Spotkały się m.in. z prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. dr. hab. Grzegorzem Ostaszem oraz dziekanem WBMiL prof. dr. hab. inż. Jarosławem Sępem.
Wizyta odbyła się w ramach programu Erasmus+ z krajami partnerskimi (projekt: 2016-1-PL01-KA107-023712).
Університет Миколи Коперника в Торуні
2015-2016 та 2016-2017 Григорій Череда, ІПСА, магістр
Західнопоморський технологічний університет м. Щецин
Західнопоморський технологічний університет м. Щецин
2017-2018 Оксана Шмендель, ДНВР
2016-2017 Юлія Сергіївна Ямненко, ФЕЛ, професор
2015-2016 Юлія Шкаровська, ФЕЛ, магістр
2015-2016 Дмитро Котов, ФЕЛ, магістр
2017-2018 Оксана Шмендель, ДНВР
Wizyta partnerów projektu ERASMUS+ KA107
W dniach 21-25 maja Dział Mobilności Międzynarodowej ZUT zorganizował tydzień szkoleniowy dla przedstawicieli uczelni partnerskich projektu ERASMUS+ KA107. Przedstawiciele uczelni z Białorusi, Gruzji, Ukrainy i Wietnamu zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi uznawania efektów kształcenia uzyskanych poza macierzystą uczelnią oraz uznawania efektów wyjazdów szkoleniowych i dydaktycznych pracowników.
W dniu 23 maja, pracownicy National Technical University of Ukraine oraz Georgian Technical University – p. Oksana Shmendel i prof. Irina Gotsiridze – odwiedziły nasz Wydział. Podczas spotkania z Pełnomocnikiem Dziekana ds. Współpracy Dydaktycznej z Zagranicą omówione zostały między innymi kwestie związane z procedurami, dokumentacją oraz obsługą studentów wyjeżdżających i przyjeżdżających na nasz Wydział na część studiów. Panie spotkały się także z Prodziekanem ds. kształcenia.
Опубліковано на сайті Західнопоморського технологічного університету м. Щецин: https://www.we.zut.edu.pl/aktualnosci/wizyta-partnerow-projektu-erasmus-ka107/
2016-2017 Юлія Сергіївна Ямненко, ФЕЛ, професор
Період мобільності зав. кафедри промислової електроніки Ямненко Ю.С. до Західнопоморського університету технологій (West Pomeranian University of Technology in Szczecin, Electrical Engineering Faculty, Department of Electrical Engineering) співпав з періодом студентської мобільності Тетяни Рижакової – студентки магістратури 2 курсу кафедри промислової електроніки. Вона 20.06.2017 успішно захистила диплом (на слайді – лабораторний зразок приладу, з яким Тетяна працювала, перебуваючи у Щецині).
Під час періоду академічної мобільності проф. Ямненко Ю.С. відбувся ряд зустрічей з керівництвом факультетів та кафедр Західнопоморського університету технологій. Було організовано ознайомлення з напрямами наукових досліджень, що проводяться в університеті, обговорено перспективи подальшої співпраці в академічній, науковій та організаційній сферах – сумісне керівництво науковою роботою студентів, організація наукових конференцій, проведення наукових досліджень.
Візит проф. Ямненко став логічним продовженням співпраці факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського з Західнопоморським університетом технологій, два вчених-співробітника якого відвідали у 2016 р. наш університет (Dr. hab. inż. Marcin Hołub – березень 2016 та Dr. Wojciech Chlewicki – ці візити знайшли відображення в публікаціях випусків №9(3148) від 17.03.2016р. та №4(3183) від 09.02.2017 р. газети “Київський політехнік”). Між факультетами двох університетів підписано меморандум про наміри щодо розвитку співпраці.
Під час перебування проф. Ямненко у Щецині за ініціативою проф. Marcin Hołub до КПІ ім. Ігоря Сікорського в рамках партнерської допомоги було передано обладнання – плата розробника мікропроцесорного комплекту TMS320F2812 boards, M24LR-Discovery), яке планується до використання у навчальному процесі кафедри промислової електроніки. Декан факультету електроніки проф. Жуйков В.Я. підписав офіційний лист подяки за передане обладнання.
2015-2016 Юлія Шкаровська, ФЕЛ, магістр
Одна з учасниць програми “ЕРАЗМУС+” – Юлія Шкаровська – поділилася з нами своїми враженнями про навчальний семестр (весняний семестр 2016/2017 навчального року) проведений в Західнопоморському технологічному університеті м. Щецин в Польщі!
«Сподіваюсь це допоможе змотивувати ще більше учасників мобільності» – Юлія Шкаровська
2015-2016 Дмитро Котов, ФЕЛ, магістр
Почалося все з бажання нарешті виїхати за кордон на навчання. Ось почув про можливість повчитися в Європі, та ще й стипендію отримувати. Все, що потрібно було це, по суті, оцінки та англійська мова, з чим у мене проблем не було. Університет я вибрав в Польщі, в місті Щецин. Пара причин такого вибору були близькість до Німеччини (2 години до Берліна) і те, що в Польщі відносно дешево жити (з огляду на, що стипендія майже однакова для всіх країн). Звідси висновок – можна більше витратити на подорожі!
Пройшли конкурс – «Все, їдемо». Далі копії, гострі суперечки, віза, покупка квитків і ось я вже у Львові сідаю з хлопцями в автобус. Кінцевий пункт – Щецин.
Більше 20 годин в дорозі і ось ми в гуртожитку, знайомимося з хлопцями з минулого семестру. По суті, перший мій досвід спілкування з іноземцями був дивним. Але нічого, я розумію, що вони також не профі в англійській (з сусідом-албанцем згадували як швабра називається), але згодом втягнулися. Поки навчання не ще не почалася, вирішили поїхати з хлопцями на Балтійське море. У морі змогли тільки ноги помочити (лютий все-таки). Далі навчання, перша пара, заходити викладач, ставить на стіл коробочку цукерок з фразою «Help yourself». Ми в невеликому шоці =) Перше заняття було як знайомство, кожен трохи розповів про себе.
І це було не один раз із солодким, але тільки у цього викладача. В цілому, навчання було досить простим, так як групи були тільки для студентів з Еразмуса, і не у всіх був бекграунд з деяких предметів, відповідно, викладали і не давали щось складне. Для тих, хто хоче займатися чимось більш серйозним, є і така можливість. Я, наприклад, брав участь в проекті, пов’язаному з біо-транзистором, базою для якого було чорнило з оксиду графену з наночастинками паладію. Про подорожі. На жаль, не рахуючи вилазки на море і на озера поблизу міста, подорожував я тільки двічі. І ось серйозно, не робіть як я! Адже це шикарна можливість побачити світ і, наприклад, мотивувати себе переїхати в ту ж саму Норвегію з її засніженими фіордами і прекрасними пейзажами. Так ось, було у мене дві подорожі. Перша була до Італії – Мілан-Рим-Венеція, в загальному круто (ніколи не подумав, що буду гуляти по Риму в компанії з викладачем з Австрії і хлопцем не традиційної орієнтації з Лондона).
Під кінець навчання я зрозумів, що мені потрібна ще подорож. Здавши останній іспит, в той же день я спакував речі і вирушив у дорогу. Поїхав самостійно, автостопом, ночуючи у хлопців з couchsurfing. І це дивовижний досвід, як попрактикувати свою мову, так і познайомиться з різноманітними людьми і дізнатися трішки про їх країнах не з вікіпедії.
Що хочу сказати в кінці, подавайте, пробуйте поки ви ще студенти. Все-таки «Еразмус+» – це гарна можливість як для подорожей і нових знайомств, так і для наукової діяльності, якщо тільки є бажання.