Університетський коледж Дубліну

2016-2017 Олександра Піщейко, ФТІ, бакалавр


2016-2017 Олександра Піщейко, ФТІ, бакалавр

Звіт про “раптове диво” і першому тижні з University College Dublin.
Програма академічної мобільності Erasmus+ ICM на 2 семестри: Навесні прийшло на пошту повідомлення від зав.кафедри з пропозицією поїхати до Ірландії. Я подумала, чому б і ні. Здала IELTS (обов’язкова умова для даної програми), і вуа-ля! Кілька папірців до відділу академічної мобільності, заява про індивідуальний графік на кафедру – і все! Спочатку не вірила своєму щастю. Ось так просто взяти і виграти “грант” на навчання, та ще й зі стипендією!
Віза, валізи, літак, мільйон питань і відповідей. Перший тиждень в університеті був ознайомчий: екскурсії, зустрічі, посиденьки зі студентами з інших країн. У Дубліні важко зустріти ірландців. Особливо студенти – хлопці з усього світу, і всі по Erasmus+. Шикарний сучасний університет, класні викладачі, вибір будь-яких предметів, безкоштовні спортивні секції – що ще потрібно для щастя)

Олександра Піщенко, Дублін (на фото ее нет)


Якби не тяганина з паперами по імміграції, було б просто ідеально. Але українці, на жаль, не європейці, бюрократія переслідує нас, де б ми не знаходилися.
Живу в сім’ї з працюючими пенсіонерами, годують три рази на день, все входить у вартість оренди (своя кімната). На території кампусу жити виявилося дорожчим.

Стипендія покриває житло, проїзд, і ще на “морозиво” є кошти. А ще тут два бари на території кампуса і озеро з лебедями.