Західнопоморський технологічний університет м. Щецин

2017-2018 Оксана Шмендель, ДНВР

2016-2017 Юлія Сергіївна Ямненко, ФЕЛ, професор

2015-2016 Юлія Шкаровська, ФЕЛ, магістр

2015-2016 Дмитро Котов, ФЕЛ, магістр


2017-2018 Оксана Шмендель, ДНВР

W dniach 21-25 maja Dział Mobilności Międzynarodowej ZUT zorganizował tydzień szkoleniowy dla przedstawicieli uczelni partnerskich projektu ERASMUS+ KA107. Przedstawiciele uczelni z Białorusi, Gruzji, Ukrainy i Wietnamu zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi uznawania efektów kształcenia uzyskanych poza macierzystą uczelnią oraz uznawania efektów wyjazdów szkoleniowych i dydaktycznych pracowników.

W dniu 23 maja, pracownicy National Technical University of Ukraine oraz Georgian Technical University – p. Oksana Shmendel i prof. Irina Gotsiridze – odwiedziły nasz Wydział. Podczas spotkania z Pełnomocnikiem Dziekana ds. Współpracy Dydaktycznej z Zagranicą omówione zostały między innymi kwestie związane z procedurami, dokumentacją oraz obsługą studentów wyjeżdżających i przyjeżdżających na nasz Wydział na część studiów. Panie spotkały się także z Prodziekanem ds. kształcenia.

Опубліковано на сайті Західнопоморського технологічного університету м. Щецин:
https://www.we.zut.edu.pl/aktualnosci/wizyta-partnerow-projektu-erasmus-ka107/


2016-2017 Юлія Сергіївна Ямненко, ФЕЛ, професор

Період мобільності зав. кафедри промислової електроніки Ямненко Ю.С. до Західнопоморського університету технологій (West Pomeranian University of Technology in Szczecin, Electrical Engineering Faculty, Department of Electrical Engineering) співпав з періодом студентської мобільності Тетяни Рижакової – студентки магістратури 2 курсу кафедри промислової електроніки. Вона 20.06.2017 успішно захистила диплом (на слайді – лабораторний зразок приладу, з яким Тетяна працювала, перебуваючи у Щецині).

Під час періоду академічної мобільності проф. Ямненко Ю.С. відбувся ряд зустрічей з керівництвом факультетів та кафедр Західнопоморського університету технологій. Було організовано ознайомлення з напрямами наукових досліджень, що проводяться в університеті, обговорено перспективи подальшої співпраці в академічній, науковій та організаційній сферах – сумісне керівництво науковою роботою студентів, організація наукових конференцій, проведення наукових досліджень.

Візит проф. Ямненко став логічним продовженням співпраці факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського з Західнопоморським університетом технологій, два вчених-співробітника якого відвідали у 2016 р. наш університет (Dr. hab. inż. Marcin Hołub – березень 2016 та Dr. Wojciech Chlewicki – ці візити знайшли відображення в публікаціях випусків №9(3148) від 17.03.2016р. та №4(3183) від 09.02.2017 р. газети “Київський політехнік”). Між факультетами двох університетів підписано меморандум про наміри щодо розвитку співпраці.

Під час перебування проф. Ямненко у Щецині за ініціативою проф. Marcin Hołub до КПІ ім. Ігоря Сікорського в рамках партнерської допомоги було передано обладнання – плата розробника мікропроцесорного комплекту TMS320F2812 boards, M24LR-Discovery), яке планується до використання у навчальному процесі кафедри промислової електроніки. Декан факультету електроніки проф. Жуйков В.Я. підписав офіційний лист подяки за передане обладнання.


2015-2016 Юлія Шкаровська, ФЕЛ, магістр

Одна з учасниць програми “ЕРАЗМУС+” – Юлія Шкаровська – поділилася з нами своїми враженнями про навчальний семестр (весняний семестр 2016/2017 навчального року) проведений в Західнопоморському технологічному університеті м. Щецин в Польщі!

Шкаровська Юлія, Польща

«Сподіваюсь це допоможе змотивувати ще більше учасників мобільності» – Юлія Шкаровська

2

3

4

5

6


 2015-2016 Дмитро Котов, ФЕЛ, магістр

Почалося все з бажання нарешті виїхати за кордон на навчання. Ось почув про можливість повчитися в Європі, та ще й стипендію отримувати. Все, що потрібно було це, по суті, оцінки та англійська мова, з чим у мене проблем не було. Університет я вибрав в Польщі, в місті Щецин. Пара причин такого вибору були близькість до Німеччини (2 години до Берліна) і те, що в Польщі відносно дешево жити (з огляду на, що стипендія майже однакова для всіх країн). Звідси висновок – можна більше витратити на подорожі!

Пройшли конкурс – «Все, їдемо». Далі копії, гострі суперечки, віза, покупка квитків і ось я вже у Львові сідаю з хлопцями в автобус. Кінцевий пункт – Щецин.

Більше 20 годин в дорозі і ось ми в гуртожитку, знайомимося з хлопцями з минулого семестру. По суті, перший мій досвід спілкування з іноземцями був дивним.
Але нічого, я розумію, що вони також не профі в англійській (з сусідом-албанцем згадували як швабра називається), але згодом втягнулися. Поки навчання не ще не почалася, вирішили поїхати з хлопцями на Балтійське море. У морі змогли тільки ноги помочити (лютий все-таки). Далі навчання, перша пара, заходити викладач, ставить на стіл коробочку цукерок з фразою «Help yourself». Ми в невеликому шоці =) Перше заняття було як знайомство, кожен трохи розповів про себе.

І це було не один раз із солодким, але тільки у цього викладача. В цілому, навчання було досить простим, так як групи були тільки для студентів з Еразмуса, і не у всіх був бекграунд з деяких предметів, відповідно, викладали і не давали щось складне.
Для тих, хто хоче займатися чимось більш серйозним, є і така можливість. Я, наприклад, брав участь в проекті, пов’язаному з біо-транзистором, базою для якого було чорнило з оксиду графену з наночастинками паладію.
Про подорожі. На жаль, не рахуючи вилазки на море і на озера поблизу міста, подорожував я тільки двічі. І ось серйозно, не робіть як я! Адже це шикарна можливість побачити світ і, наприклад, мотивувати себе переїхати в ту ж саму Норвегію з її засніженими фіордами і прекрасними пейзажами. Так ось, було у мене дві подорожі. Перша була до Італії – Мілан-Рим-Венеція, в загальному круто (ніколи не подумав, що буду гуляти по Риму в компанії з викладачем з Австрії і хлопцем не традиційної орієнтації з Лондона).

Під кінець навчання я зрозумів, що мені потрібна ще подорож. Здавши останній іспит, в той же день я спакував речі і вирушив у дорогу. Поїхав самостійно, автостопом, ночуючи у хлопців з couchsurfing. І це дивовижний досвід, як попрактикувати свою мову, так і познайомиться з різноманітними людьми і дізнатися трішки про їх країнах не з вікіпедії.

Що хочу сказати в кінці, подавайте, пробуйте поки ви ще студенти. Все-таки «Еразмус+» – це гарна можливість як для подорожей і нових знайомств, так і для наукової діяльності, якщо тільки є бажання.