Університет Масарика

2016-2017 Анна Миколаївна Іщенко, ФСП, старший викладач

2016-2017 Світлана Ліповська, ФСП, магістр


2016-2017 Анна Миколаївна Іщенко, ФСП, старший викладач

Я брала участь у тижневій програмі стажування для працівників Міжнародних офісів (Masaryk University Staff Training (MUST) Week), що пройшла 3-7 квітня 2017 року в Університеті Масарика в місті Брно.

Для участі в даній програмі потрібно було пройти стандартний процес відбору, який включав в себе у тому числі й проходження конкурсу в нашому університеті.

Для підвищення шансів потрапляння у дану програму необхідно було виконати деякі підготовчі роботи, зокрема, отримати сертифікат про знання англійської мови та отримати лист підтримки від приймаючої сторони. Це, було найскладнішим завданням з усього процесу, адже решта дій максимально детально написані на сайті www.mobilnist.kpi.ua, і не викликають ніяких запитань.

Для отримання листа підтримки потрібно точно знати, що саме Ви хочете отримати від стажування. Оскільки я брала участь у програмі для адміністративних співробітників, то я, як керівник Міжнародного офісу Факультету соціології і права, точно знала які питання мене цікавлять, і знала, що вони знайшли відображення у програмі Університету Масарика для працівників Міжнародних офісів MUST Week. Таким чином, мій запит для отримання листа підтримки був максимально конкретним і відображав бажання взяти участь у цьому конкретному заході.

Після отримання позитивного рішення з боку конкурсної комісії КПІ імені Ігоря Сікорського пройшло декілька місяців поки надійшла відповідь від приймаючої сторони. Відразу потрібно зазначити, що проходження внутрішнього конкурсу не є гарантією потрапляння до програми Еразмус+.

Після цього необхідно було заповнити онлайн реєстрацію, яка також передбачала написання мотиваційного листа, опису програми стажування та виконання інших стандартних дій.  Окремої уваги вимагають бронювання квитків та вибір виду транспорту, а також бронювання готелю. Проте, варто відзначити, що координатор приймаючої сторони пропонує ріні варіанти, що задовольнять навіть дуже вимогливих кандидатів, також вони відповідають на запитання, хоча інколи такої відповіді доводиться чекати певний час.

Програма стажування видалась мені достатньо адекватною, відчувалось, що Університет Масарика проводить такі заходи не перший раз. Якщо Ви потрапите на MUST WEEK (а цей захід має окремі програми не тільки для працівників міжнародних відділів, але й для працівників бібліотек, працівників офісів, що допомагають людям з обмеженими можливостями та інші напрямки), то готуйтеся до роботи у режимі від 9.00 до 18.00, хоча програма складена таким чином, щоб заходи з різним рівнем напруженості та формальності чергувалися, і також передбачені ланчі, великий обід та перерви.

Перший день стажування складався з презентації Університету та Чеської республіки з її культурним різноманіттям. Протягом дня також була організована екскурсія містом Брно, а також вітальна вечеря в одному з ресторанів у центрі міста. В цей же перший день учасники мали змогу отримати стипендію та компенсацію витрат на подорож. Зауважу, що дана компенсація видається у готівковому вигляді.

Другий день стажування був найскладнішим і найцікавішим у програмі, оскільки протягом дня відбувались зустрічі-знайомства з колегами, що також приїхали на стажування з різних куточків світу у форматі 5 хвилинної презентації з кожним з учасників (в форматі speed-dating).

Загалом, протягом тижня кожен день був достатньо насиченим і, в середньому, складався з 3-4 повноцінних майстер класів, тривалістю від 1 до 2 годин. Ось приклади деяких з них:

Erasmus+ partner countries mobility project, How to motivate students to study abroad, IT support in the international office, MU international marketing.

Тиждень стажування проминув дуже швидко і залишив приємні враження. Всього на стажуванні перебувало одночасно приблизно 40 осіб з різних куточків світу, навіть з дуже екзотичних, спілкування відбувалось англійською мовою.

Таким чином, під час проекту я близько ознайомилась з процедурою мобільності за програмою Еразмус+  і тепер в своїй роботі можу краще консультувати співробітників нашого факультету, я отримала досвід і корисні поради щодо інших аспектів роботи Міжнародного офісу, я отримала контакти відповідальних осіб з різних університетів і використаю їх для розширення міжнародних зв’язків нашого факультету, в тому числі для розширення географії кредитної мобільності наших студентів, також підписано договір про співпрацю з університетом Чилі.


2016-2017 Світлана Ліповська, ФСП, магістр

Мені пощастило поїхати на один семестр на навчання в магістратурі до Чехії в Університет Масарика, що розташований в мальовничому місті Брно і є одним із кращих університетів Європи. Я стала учасником програми Еразмус+ і виграла європейську стипендію, чим дуже пишаюсь.

Я навчалась в одному із центральних корпусів, який розташований в самому серці міста. Проживала в одному із гуртожитків університету і з легкістю добиралась до будь-якої точки міста. Брно надзвичайно комфортне і затишне для життя. Тут є все, що потрібно сучасній людині, а студенту й поготів.

Процес навчання проходив у просторих аудиторіях, які облаштовані усією потрібною технікою та є зручними для проведення лекцій та семінарів. Лекції для студентів програми Еразмус+ проводять окремо на англійській мові, тобто в одному приміщенні я часто зустрічала одних і тих же людей. Але ніхто ніколи не робив різниці між студентами на постійній основі та студентами Еразмус+. Кожен студент сам вирішує, який саме курс та в якому році навчання йому відвідувати, що є, я вважаю, дуже зручно, адже ти сам програмуєш свій курс і напрям навчання.

Для підготовки домашнього завдання найзручніше було готуватись в бібліотеці, адже вона дуже комфортна, простора і має усі потрібні гаджети для навчання. У кожного студента є свій персональний електронний кабінет з доступом до оцінок та коментарів від викладачів. В мене була спеціальна перепустка для входу в університет, для можливості роботи в бібліотеці, друку матеріалів, для купівлі обідів, а також звичайний студентський квиток. Тобто все в одній картці, що дуже зручно.

До усіх семінарів та лекцій потрібно було ретельно готуватись. Адже для лекцій я читала багато англомовної літератури, щоб бути готовою до питань від викладача, а на кожний семінар писала есе та різного роду роботи. Всю інформацію можна було легко знайти, а викладачі були відкритими до спілкування і завжди давали цінні поради.

Координатори програми Еразмус+ провели колосальну роботу для організації нашого приїзду, для безпосереднього введення нас в курс справи та ознайомлення з системою, а також залишались з нами на зв’язку протягом всього навчання.

Еразмус-тім попіклувались і про наше дозвілля: організація поїздок в інші країни, вечірки, програми лояльності для іноземних студентів в різних закладах, цікаві заходи щодо презентації своєї країни.

Ці 6 місяців для мене по-справжньому були чарівними. Мій величезний страх напередодні абсолютно не дорівнював безмежному щастю наприкінці. Знайомство з процесом навчання, досвід, покращення рівня англійської мови, вивчення чеської, як ще один плюс до мого бекграунду, нові друзі, з якими, я впевнена, ми будемо завжди дружити, подорожі у різні країни, вечірки, побачення. Загалом, я найщасливіша, бо прожила 6 місяців в чудовому місті, з прекрасними людьми, а найголовніше я написала магістерську дисертацію і успішно її захистила в Україні.

Хочу висловити велику подяку КПІ ім. Ігоря Сікорського та Відділу академічної мобільності студентів університету, що надали можливість здобути безцінний досвід навчання закордоном.