Університет м. Гронінген

2016-2017 Катерина Букрєєва, ФММ, бакалавр

2016-2017 Катерина Шкель, ФБТ, бакалавр

2015-2016 Тищенко Микола Андрійович, ФЛ, викладач


2016-2017 Катерина Букрєєва, ФММ, бакалавр

Відгук студентки КПІ ім. Ігоря Сікорського факультету менеджменту та маркетингу Катерини Букрєєвої, яка навчалася 1 семестр 2016/2017 н.р. за програмою кредитної академічної мобільності Еразмус+ в Університеті м. Гронінген (Нідерланди):

“Вже більш ніж 2 тижні, як я в Нідерландах, навчаюся в Університеті міста Гронінген (Rijksuniversiteit Groningen або RUG) за програмою обміну Erasmus+.
І нарешті, знайшла трохи часу написати про мої пригоди тут.
В першу чергу, хочу подякувати всім чудовим людям у КПІ, які допомогли мені оформити цю купу документів для приїзду сюди, моїм друзям, які бігали зі мною по КПІ з цими паперами ще з весни і до кінця літа, а також всім, хто завжди підтримував мене. Ви просто МЕГА!
Стільки хочеться розказати, що й не знаю з чого почати. Почну мабуть з початку.
Перший ранок у Гронінгені, гарному, немов казковому місті велосипедів, студентів та нескінченних розваг (як згодом виявилося), видався напрочуд сонячним та теплим . Навчені голландськими дощами місцеві в таку погоду вважають просто неправильним сидіти вдома.

Перше, що кинулося в очі, це невеликі затишні будинки цього міста, які після багатоповерхівок Києва здаються привезеними з Діснейленда. А ще тут дуже багато велосипедів . Справді. Дуже. Багато. Значно більше, ніж машин. Мені здається, тут не купують велотренажери, бо більшість людей ще з дитинства використовує велосипед як транспортний засіб, а не «поїхали покатаємось». На велосипед в діловому костюмі, на високих підборах або з двома маленькими дітьми – пфф, легко! Але тут дійсно все зроблено для велосипедистів. І я теж собі взяла «залізного коня», бо без нього тут складно.
Катерина Букрєєва, Гронінген
Також в Гронінгені живуть дуже привітні люди, значну частину яких складають студенти з різних країн земної кулі. Тут немає коли сидіти вдома: вечірки, прогулянки, посиденьки, фестивалі, подорожі. Вже за перший тиждень в Гронінгені я познайомилася з десятками цікавих та веселих людей з різних країн.

На початку семестру я побувала на Welcoming ceremony, послухала комічну промову ректора, який привітав всіх з початком навчання в University of Groningen. Під час Study Start Event на факультеті нас «ввели в курс справи», та видали студентські квитки.

А Introduction week був настільки насичений різними подіями та заходами, що я приходила додому вночі і просто падала в ліжко. Ми великою компанією ходили в кіно, займалися спортом, були на вечірках, гуляли містом, спілкувалися – загалом гарно проводили час.

Сам університет – неймовірний! Головна будівля, звісно, трохи схожа на Хогвартс. А от навчальні корпуси сучасні – як у кіно. Тут все для студентів: повсюди дивани, столики, комп’ютери, гарні аудиторії, обладнані комп’ютерами та проекторами. І вже ж почалося навчання : лекції, презентації, assignmentи. Незвично та цікаво! 

Також вже встигла побувати в Амстердамі та Гаазі. Прокурена нічна столиця Королівства мені не сподобалася. А от вдень це надзвичайно гарне місто милих будиночків, мостів та каналів. Щодо Гааги, то вона здалася трохи похмурою: дивна, не особливо приваблива архітектура, та й парламент якийсь невражаючий, хоча сама будівля стара і досить гарна. Зате там дуже широкий пляж, і не така вже й холодна вода в тому Північному морі.

Катерина Шкель і Катерина Букрєєва, Гронінген

Цей університет, це місто (та мабуть й ця країна загалом) – якийсь окремий маленький світ, щирий, відкритий та сонячний (навіть у похмуру погоду). Мабуть багато країн можна так описати, але ж всі вони різні.”

І також додамо один з постів за період навчання:

23 жовтня 2016 р. “А днями про актуальні проблеми торговельної політики (і не тільки) розмовляли з Marten Van den Berg – Генеральним директором із зовнішньоекономічних зв’язків в Міністерстві закордонних справ Нідерландів. Обговорили недавній голландський референдум про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Підтвердив, що ті, хто голосував “проти”, по суті, голосували проти політики влади, і Україна тут ні до чого, так що ми, на жаль, потрапили під гарячу руку. Та й прийшло щось всього трохи більше 30 відсотків населення, але цього якраз достатньо для того, щоб вважати референдум таким, що відбувся. І хоча його результати носять рекомендаційний характер, влада не хоче прямо їх ігнорувати, тому що тоді їм на найближчих виборах доля не посміхнеться. Marten вважає, що в результаті вони його ратифікують, можливо навіть в перебігу року. Але що ж він може конкретного сказати, адже це все така гра. Але, принаймні, ми змусили важливого дядька в Міністерстві закордонних справ Нідерландів трохи подумати про Україну. Допоможе чи ні, але точно не завадить.”


2016-2017 Катерина Шкель, ФБТ, бакалавр

Відгук студентки КПІ ім. Ігоря Сікорського факультету біотехнології і біотехніки Катерини Шкель, яка навчалася 1 семестр 2016/2017 н.р. за програмою кредитної академічної мобільності Еразмус+ в Університеті м. Гронінген (Нідерланди):


“Почну, мабуть, з того, що хочу висловити подяку Університету Гронінгена (Rijksuniversiteit Groningen) і КПІ за можливість здійснення задуманого. А так же спасибі всім за допомогу і підтримку!


Ну а якщо коротко, то найкорисніша покупка – велосипед. Просто незамінний засіб пересування, не уявляю Голландію без велосипедів Сама цікава подорож – Гронінген – Зволле – Амесфорт – Амстердам – Гаага – Амстердам – Гронінген. Як для невеликої країни і 4х вихідних часу вистачило на все.


Найяскравіше враження – пляж на березі Північного моря в Гаазі. Нам пощастило спостерігати дуже гарний захід, а трохи пізніше яскраві вогні набережної.

pRx7zVzDfzw

Cаме по собі місто не вразило, варто зауважити, що Гаага однозначно відрізняється від типової Голландії. Не так багато велосипедів, мало людей на вулицях, виглядає досить модерно, що з одного боку добре, а з іншого – вийшло дуже різке змішання стилів. Мені більше до душі Лейден або навіть Амстердам. А ось будівля парламенту зовсім розчарувало, тепер я в більшому подиві, ніж уряду країни не догодив Амстердам?

Найдивніша пара – генетика голландською: нічого не зрозуміло, в іншому, як і General process equipment (щось на зразок наших процесів і апаратів, але більш практично). Частина завдань з цього предмету теж виявилася на голландському. Зате в рамках практичного курсу біотехнологічних виробництв наша research group отримала дуже цікаве завдання для досліджень.”

І також додамо декілька її постів за період навчання:

5 жовтня 2016 р. “Сьогодні робота над експериментом була перервана раптовими вигуками із сусідньої лабораторії. О 11:45 були оголошені результати Нобелівської премії з хімії 2016 року І в цьому році нобелівським лауреатом став професор Університету Гронінгена Bernard Fering. Передати словами атмосферу в корпусі просто неможливо? більш детальна інформація за посиланнями:
http://mobile.nytimes.com/2016/10/06/science/nobel-pr..
http://www.bbc.com/news/science-environment-37486374 “

7 жовтня 2016 р. “Після насиченого робочого дня послухали захоплюючу лекцію і поспілкувалися з віце-прем’єр міністром Нідерландів, він же міністр праці і соціальних питань – Lodewijk Asscher.”

Шкель и Букреева с вице-премьер министром Нидерландов


2016-2017 Тищенко Микола Андрійович, ФЛ, викладач

Стажування проходило в рамках програми академічної мобільності Erasmus + в 2015-2016 навчальному році. Це був мій перший досвід участі в подібного роду заходах. Завдяки сайту нашого відділу академічної мобільності я одразу дізнався про всю необхідну інформацію з приводу документів, які потрібні для подачі на конкурс. Як тільки виникали додаткові питання, приходив до відділу або дзвонив, і мені ніколи не відмовили і допомагали з задоволенням. За це хочу висловити величезну подяку всім співробітникам відділу, а особливо, Кучинской Тетяні Сергіївні, яка змогла так налагодити роботу і керувати на високому професійному рівні відділом академічної мобільності КПІ імені Ігоря Сікорського.
Приймаюча сторона (відділ мобільності університету міста Гронінген) так само дуже допоміг з оформленням квитків на літак і бронюванням хостелу.

Гронинген (2)

Гронинген (4)

Згадуючи ті чудові дні, проведені в рамках мого стажування, відразу ж з’являється посмішка, оскільки я навіть не очікував такого привітного прийому. Кожен робочий день був чітко спланований за часом, що дозволяло в повній мірі реалізувати цілі, поставлені ще на етапі планування стажування. Цікавим був той факт, що представники різних країн і культур так легко знаходили спільну мову як під час формальних зустрічей, так і під час проведення спільного дозвілля.

Гронинген (5)

Результатами стажування стали:

  • обмін досвідом між університетами;
  • підвищення моїх професійних навичок;
  • поліпшення співробітництва між нашими університетами;
  • проведення семінарів серед викладачів і студентів нашого університету з метою поширення інформації та власного досвіду про академічні можливості університету міста Гронінген.