За більш детальною інформацією звертайтеся до веб-сайту Національного Erasmus+ офісу в Україні

1. ЩО ЦЕ?

Конкурси стипендій Магістерських програм Erasmus Mundus Joint Master Degree на отримання повної вищої освіти в Європі на рівні магістра передбачають отримання стипендії повного забезпечення (навчання, кошти на перебування, підручники, бібліотека, трансфер, проживання, страхування тощо) для навчання на Спільних магістерських програмах Erasmus Mundus.

Подання документів аплікантом відбувається онлайн, одразу на обрану вами спільну програму (максимум на 3 одночасно) через відповідні веб-сайти, кожен з яких має координуючий університет і контактну особу, які діють від імені всього партнерства.

• Навчання – буде відбуватись в не менше ніж двох університетах з країн-членів програми Еразмус +, що розробили і організували відповідну обрану вами спільну програму.

• Схема мобільності – (індивідуальна навчальна траєкторія) тобто в яких університетах навчаєтся і в якій послідовності, визначається координаторами спільної програми або пропонується студентом.

• Тривалість навчання – складає 1, 1,5 або 2 роки.

• Диплом – за умови успішного навчання студенти отримують спільний, подвійний або багатосторонній диплом про вищу освіту відповідного рівня – магістра або доктора філософії.

• Розмір стипендій – стипендіати магістерських програм отримують стипендію в розмірі 1000 євро на місяць.

• Вікові обмеження відсутні!

Далі

2. ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ?

• Студент / випускник* – на навчання

• Викладач – на викладання унікальних інноваційних курсів

* Будь-яка особа, незалежно від віку і статусу, яка вже має щонайменше ступінь бакалавра або навчається на IV курсі (для спільних магістерських програм), або має ступінь магістра (для спільних PhD програм), може самостійно взяти участь у конкурсах незалежно від українського закладу вищої освіти.
** Зауважте, що для участі в конкурсах таких стипендій не обов’язково бути студентом!

Звертаємо Вашу увагу, що посередників не існує. Кожен аплікант подається самостійно онлайн та незалежно від українського університету. Важливо вивчити детально всі правила на сайті відповідної спільної програми, заповнити і подати відповідні документи онлайн.

Далі

3. ЯК БРАТИ УЧАСТЬ?

Обрати бажану програму для навчання з каталогу Спільних програм Erasmus Mundus Joint Degrees та перевірити терміни подання документів на сайті обраної програми.

За необхідності уточнити специфічну інформацію щодо подання аплікаційних документів, яка відсутня на сайті обраної програми, потрібно сконтактувати із координатором програми (контактна інформація розміщена на сайті кожної спільної програми), який є контактом для спілкування, інших ніяких посередників немає. Рекомендовано починати спілкування з контактною особою задля уточнення інформації, якщо щось не зрозуміло, чи потрібно перевірити. Зазвичай всі умови, вимоги, правила, розмір гранту та форми для заповнення представлені на сайті відповідної спільної освітньої програми.

Оскільки подання документів відбувається у форматі онлайн на сайті обраної Вами спільної освітньої програми, потрібно заповнити онлайн заявку та вчасно надіслати попередньо підготовлений електронно такий пакет документів:

• мотиваційний лист (відео як готувати CV, мотиваційний лист та рекомендації);
  • резюме (CV) за зразком, розміщеним на сайті програми (відео як готувати CV, мотиваційний лист та рекомендації), корисним може ще бути ресурс – EUROPASS;
  • 2 рекомендаційні листи від викладачів або з місця роботи: англійською мовою або із офіційно завіреним перекладом (відео як готувати CV, мотиваційний лист та рекомендації);
  • документи про освіту (дипломи та додатки до них) у вигляді завірених копій та з офіційно завіреним перекладом;
  • копію академічної довідки (транскрипту) з переліком всіх прослуханих навчальних дисциплін з оцінками та середнім балом (форма академічної довідки);
  • відповідний сертифікат, що підтверджує рівень знання іноземної мови: вимоги до типу сертифікату та рівня володіння мовою можуть відрізнятись (наприклад, корисна інформація на сайті studway.com.ua про різні типи тестів, зокрема для підготовки та отримання сертифікату TOEFL);
  • офіційно завірена копія закордонного паспорту (нотаріус).

Через певний час отримаєте на свою електронну адресу повідомлення про подальшу участь у конкурсі.

У разі проходження першого етапу відбору (за поданими документами) пройдіть онлайн-інтерв’ю у призначений програмою час.

Після отримання повідомлення та офіційного листа про зарахування на програму, необхідно вчасно подати документи на отримання візи до країни, яка є першою у схемі мобільності під час навчання за програмою. Щодо умови отримання візи для навчання зверніться до візового відділу посольства країни першого року навчання.

Erasmus Mundus: MaMaSELF

Програма Erasmus Mundus MaMaSELF пропонує навчання для студентів зі ступенем бакалавра у хіміїфізиці чи матеріалознавстві.
Рівень англійської потрібно підтвердити сертифікатом IELTS (його можна отримати та надіслати згодом).
Програма триває 2 роки, навчання відбувається за наступним принципом:

• один рік в першому університеті (2 семестри);
  • третій семестр у другому університеті;
  • четвертий семестр – написання магістерської роботи.

Таким чином програма MaMaSELF дає змогу навчатися в різних європейських університетах з відомими експертами галузі, зв’язками з представниками індустрії та академічними дослідженнями, викладанням лекцій англійською, отримання інтернаціонального диплому.

Інфографіка програми MaMaSELF є в цьому документі.

Офіційний сайт програми: www.mamaself.eu

Ознайомчі матеріали:
Відео-інтерв’ю зі студентами КПІ ім. Ігоря Сікорського,
Промо ролики: про MaMaSELFстуденти на програмі.