Політехнічний університет Валенсії

2016-2017 Денис Соколенко, ІЕЕ, бакалавр

2016-2017 Галина Георгіївна Стрелкова, ІЕЕ, доцент


 

2016-2017 Денис Соколенко, ІЕЕ, бакалавр

На період 04.09.16 – 07.02.17 мною було пройдено навчання за програмою обміну студентами «Ерасмус+» в Політехнічному університеті Валенсії (Королівство Іспанія). Матеріальна допомога передбачала 360 євро на квитки в обидві сторони та 800 євро щомісячно.

Значний внесок у допомогу з підготуванням всіх документів для вирушення закордон вклали куратор з академічної мобільності кафедри інженерної екології НТУУ «КПІ» Вовк Оксана Олексіївна та голова офісу мобільності НТУУ «КПІ» Кучинська Тетяна Сергіївна, які своїм яскравим прикладом показали, як потрібно дружно та злагоджено співпрацювати зі студентами для досягнення кінцевої мети.

Збір документів зайняв період березень – квітень для подання їх до конкурсної комісії, а документи на візу збиралися 2 місяці. Також варто зауважити ініціативність Вовк О.О. та Жукової Н.С. за сприяння публікації двох моїх тезисів до наукового збірника кафедри, що додало мені кількість балів для проходження конкурсу.

Як зазначалось вище, перебування в Іспанії складало 5 місяців. П’ять місяців жив – стільки ж і розповідати. Країна прийняла мене спекою у 35 градусів, де відразу дізнався, що мої апартаменти не готові для мого заселення, та запропонували самому знайти на один день житло. Це був перший та не останній раз, коли я натрапив на іспанську не пунктуальність. Другий раз, це коли я дізнався, що у університету були деякі проблеми з фінансуванням, через це я пробув 2 місяці без стипендії, а міг і ще більше, якби не вчасне втручання Вовк О.О. та Кучинської Т.С. у цю справу, за що їм щиро дякую.

За весь період виконано:

 • відвідано такі міста як Рома, Барселона, Мадрид, Гранада, Гандія, Аліканте;
 • пройдено 6 предметів англійською мовою та 1 курси іспанської мови;
 • досліджено стан Середземного моря на практичних заняттях на катері;
 • налагоджено контакти зі студентами не менше як десяти країн світу;
 • проінформовано 4 студентів КПІ щодо діяльності офісу академічної мобільності.

Будинок , куди нас поселили на час навчання

Практика на Середземному морі

Відвідання матчу Валенсія-Барселона на стадіоні «Местая» (2:3)

Матч Барселона-Малага (0:0)

Мадрид

Основні відмінності підходів до навчання серед країн:

 • належне матеріально-технічне забезпечення в інституті;
 • платне навчання для кожного студента;
 • заборона викладання особами, які досягли пенсійного віку;
 • єдина система штрафів за невиконання завдання;
 • відсутність предметів, що не відповідають спеціальності студента;
 • відсутність покарання за неприсутність на лекціях;
 • використання літератури датованої не більше ніж 10-15 років назад;
 • нема потреби записувати лекції, через подання матеріалу на комп’ютерах.

Варто зауважити, що не дивлячись на те, що Іспанія займає передостаннє місце за масштабами кризи в Європі, я ще ніколи не зустрічав людей настільки добрих, веселих, життєрадісних, готових допомогти, та ніколи не будуть заздрити успіхам, а тільки навпаки, наставляти на шлях до нього. Ви ніколи не побачите не задоволених облич, ходячи по вулиці , адже вони завжди усміхнені та готові танцювати зранку до ночі.

Барселона

Екскурсія до Аквапарку

Відвідання країни та участь у програмі мобільності – найкраще, що трапилось у моєму житті після виходу збірної України до Євро – 2016, а Динамо «Київ» до етапу плей-офф 1/8 Ліги Чемпіонів. Я познайомився з багатьма цікавими людьми та містами. Мій світогляд змінився, як мінімум до людей з нетрадиційною орієнтацією, з якими я жив увесь цей час. Вони виявилися дуже щирі та добрі, а українцям треба змінити своє ставлення до них і до себе, та і взагалі до людей, яке пішло ще від Радянського Союзу.

При поверненні складено екзамени та заліки та продовжено навчання відповідно до програми КПІ.

На жаль, наші викладачі мають недостатній досвід щодо програм кредитної мобільності. Моєму знайомому було відхилено у перезарахуванні оцінки, що закріплено в пункті наказу та договору, що укладався між інститутом та студентом. Таким чином, було порушено умову договору, а відповідальність ніхто не понесе. Ніхто не понесе аж поки до керма КПІ та кафедр не прийдуть молоді, ініціативні, сповнених натхнення та змін особистості.


 

2016-2017 Галина Георгіївна Стрелкова, ІЕЕ, доцент

У рамках програми ERASMUS+ Стрелкова Г.Г., к.ф.-м.н., доцент Інституту енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського (далі IEE KPI) успішно виконала Програму мобільності для стажування на Факультеті Електроенергетики Політехнічного університету Валенсії (далі DEE UPV) у сфері енергетичних досліджень та інноваційних методів викладання для модернізації другого (MSc) та третього (PhD) циклів освіти та інтернаціоналізації академічної співпраці.

Загальні цілі стажування:

 • поглибити освітню та наукову співпрацю між DEE UPV та IEE KPI у сфері енергетичної ефективності та енергетики стійкого розвитку;
 • посилити академічну мобільність студентів та викладачів між DEE UPV та IEE KPI;
 • посилити обмін професійного досвіду та кращих практик дослідних технік і педагогічних методів у сфері енергоефективності та енергетики стійкого розвитку для другого (MSc) та третього (PhD) циклів освіти;
 • сприяти налагодженню академічних комунікацій між DEE UPV та IEE KPI шляхом пошуку партнерів і науковців, що працюють у сфері енергетичної ефективності та енергетики стійкого розвитку.

Міжнародний офіс програми мобільності ERASMUS+ організовував, координував і підтримував реалізацію мобільності в DEE UPV з 30 вересня до 16 жовтня 2016.

Керівником програми академічної мобільності виступив директор DEE UPV професор Карлос Ролдан Порта (Professor, Dr. Carlos Roldán Porta).

Програма академічної мобільності, забезпечена DEE UPV, була сфокусована на знаннях про теоретичні методи, інновації та практику експериментального розроблення, методології і програмного забезпечення для аналізу даних і оптимізації у сфері електроенергетики і енергетичної ефективності, пов’язаної з електропостачанням та електроспоживанням, відновлюваними джерелами енергії, а також ринком електроенергії і ціноутворенні відповідно до попиту у поєднанні з технологіями Smart Grid та системами інтелектуального обліку.

Повну версію звіту Стрелкової Г.Г. про стажування за програмою ERASMUS+ в Політехнічному університеті Валенсії (англійською мовою) розміщено у прикріпленому файлі:PARTICIPANT REPORT on mobility experience provided by the EU’s Erasmus+ Programme

http://io.iee.kpi.ua/uk/programs/erasmus

© 2017 Міжнародний офіс ІЕЕ

io@iee.kpi.ua