Близькосхідний технічний університет

2016-2017 Владислав Олійник, ТЕФ, бакалавр

2016-2017 Станіслав Бондаренко, ФБМІ, бакалавр

2016-2017 Валерія Литвиненко, ІЕЕ, бакалавр

2016-2017 Наталія Володимирівна Кузнєцова, ІПСА, доцент

2015-2016 Оксана Бузинник, ФММ, бакалавр


2016-2017 Владислав Олійник, ТЕФ, бакалавр

Якщо у ваших планах провести семестр в БТУ – готуйтеся до здійснення всього задуманого, які б плани у вас не були на цей семестр. Чи у ваших цілях відпочинок і розваги, чи подорож новою країною, чи навчання і професійний ріст – в будь-якому разі ви відразу знайдете тут «своїх» людей, які допоможуть вам у втіленні задуманого. Турки дуже відкриті і лояльні люди. Вже в перший день ви будете окутані увагою нових знайомих, які, до речі, дуже швидко стануть вважати вас своїм другом і це, варто про це знати, буде щиро. Тому що для мене спочатку, говорячи відверто, це було підозрілим: така турбота і на перший погляд надмірна зацікавленість тобою ледь знайомих людей. Але загалом у нас багато спільного з ними і культурного бар`єру просто не існує.

Говорячи про мої цілі, то це були в першу чергу професійні. Навчався я на факультеті Mechanical engineering, обрав 6  курсів, 3 з яких були з моєї спеціальності. Навчатись не важко, але треба бути готовим до значної самостійної роботи: навантаження на лекціях не велике, дається лише теорія і загальні зразки виконання задач, а оскільки поняття «практики» тут немає, є лише лекції, тож на домашнє опрацювання виноситься багато. Конспект лекцій, до речі, писати необов’язково, бо його без проблем можна купити в канцелярії корпуса.

Значна увага приділяється проектам: щось типу наших розрахункових і курсових, але які виконуються у групі. Тематика проектів доволі вільна і немає прив’язки до варіанту: обираєш те, що більше до вподоби. Для виконання проекту створені всі умови: потужні лабораторії і абсолютно відкритий доступ до них, а якщо проект не передбачає експерименту, то у вашому розпорядженні потужна бібліотека БТУ і доступ до найбільшої бази наукових публікацій ScienceDirect. Бібліотека кампуса, до слова, найпопулярніше місце в університеті. Не дивлячись на те, що вона і правда величезна, інколи тут неможливо знайти вільного місця і доводиться зранку займати місце своїми речами, щоб потім, після курсів, прийти і продовжити працювати. Хоча, мабуть, тому і місця тут не вистачає: більшість так і робить.

Викладачі дуже відкриті для спілкування і обговорення. Знайти зв’язок з ними дуже легко, а якщо вони бачать високу зацікавленість з боку студента, або якщо їм до вподоби робота студента над проектом – вони самі вийдуть на зв’язок і будуть всіляко сприяти вашій подальшій роботі.

Але це зовсім не те, як провели семестр більшість студентів Еразмус+. Майже кожного тижня організовувались поїздки в інші міста, екскурсії чи просто зустрічі десь в клубі. І це лише офіційно. Неофіційно ви цілком вільні організовувати ваше дозвілля на власний смак, адже для цього у вас повно турецьких друзів, які із задоволенням складуть вам компанію, куди б ви не зібрались.

Я неймовірно радий, що мені випала можливість навчатись в БТУ цілий семестр. Це досвід і враження, які неможливо переоцінити!2016-2017 Станіслав Бондаренко, ФБМІ, бакалавр

Привіт всім, хочу розповісти про мій досвід навчання за обміном в БТУ. Це була моя перша (сподіваюся не остання) поїздка за програмою Erasmus+, тому пишу конкретно про БТУ і Туреччину, хоча багато моментів можуть стосуватися навчання по обміну в загальному. Це буде скоріше не як відгук, а опис як воно відбувається, деякого роду агітація. Писати є про що, але постараюся писати коротко.

 Частина 1: навчання

Я вчився на ФБМІ комп’ютерні науки 3 курс, в БТУ надійшов на кафедру комп’ютерної інженерії. Але в підсумку вийшло, що там взяв 5 предметів з 5 різних кафедр.
Для учасників обміну при виборі предметів все дуже гнучко. Навчання повністю англійською, і обмежень у виборі предметів ніяких немає, можна взяти будь-master або phd курси, і будь-які кафедри, суть в тому потягнеш це. Магістерської курс «Physics for computer games» я не закінчив, хоча почав з великим завзяттям (знайшов ще більш цікаві речі для себе). При подачі, звичайно ж, чим більше збігаються предметів, тим менше проблем з деканатом. Але їх можна розбавити лінгвістичними предметами, спортивними, предметами з Fine arts кафедри – всілякі музичні курси, скульптура. Як приклад, я взяв курс Pool and billiards на кафедрі physical education, ніж дуже задоволений. Але тут потрібно бути швидким, кількість місць обмежена.
Друге про гнучкість – наявність секцій. Більшість предметів мають 3-4 секції в різний час (часто з різними викладачами), так що ти сам складаєш собі розклад коли ходити. Моя порада – не брати нічого на п’ятницю, в п’ятницю краще кудись поїхати.

Система освіти дуже об’єктивна. Існує електронна система ODTU Class, де у тебе свій кабінет з твоїми предметами. Туди викладачі скидають презентації і всі матеріали, виставляють оцінки і оцінюють твою роботу з коментарями. Можна спостерігати, який середній бал на твоїй секції, і як ти рухаєшся. Пропустив лабу – не отримав бали, пропустив мідтерм – не отримав бали. Ніхто дорікати не буде, але можна не набрати мінімум, щоб хоча б здати курс. Для місцевих студентів це дуже важливо, більшість не пропускають нічого, панує конкуренція і постійне навчання.
Взагалі рівень освіти дуже високий, і вступити до університету нелегко. Для учасників обміну це не страшно, але мало хто з місцевих встигають отримати бакалавра за 4 роки, знаю хлопців які 6-7 років навчалися щоб здати всі предмети. Порівнюючи університет, оскільки там багато домашньої роботи. Постійні assignments, home take exams, labs. Те відносно мала кількість годин на парах компенсується великою кількістю домашньої роботи.

 Частина 2: проживання, харчування, кампус

Я жив у гуртожитку, який є тимчасовим, більшість студентів іноземні або місцеві, що чекають переселення. Дуже задоволений. Нас було 4 хлопців з України в кімнаті. Буває, коли з ранку до вечора ні слова російською не говориш, а повертаєшся назад як до себе додому 🙂 На кожному поверсі є навчальні кімнати, де багато світла і розеток, там добре вчитися щоб не заважати нікому і не заважали тобі, хоча краща опція для домашнього навчання це тихий зал в бібліотеці. Кухні в гуртожитку хороші, з усім потрібним від місцевих студентів, але бажання готувати немає так як в кожному гуртожитку є столові відкриті 8-22.
Але царство їжі знаходиться в центрі кампусу – це емекане (кафетерій), він відкритий 11:30-13 і 17-18:30, і за цей час тисячі студентів встигають поїсти там. Вона державна, відповідно ціни 15 грн за повний обід / вечерю, що приваблює всіх. Їжа дуже різноманітна і смачна, і доступна, я не схуд.
Бібліотека – царство навчання, вона просто величезна. Тихі зали відкриті 8-24, а гучний (де можна розмовляти) – цілодобово. Всі кому не лінь йдуть вчитися в бібліотеку, обговорювати свої групові завдання, пити чай чи каву в перервах, та й просто спілкуватися. Звичайно ж є багато літератури англійською, і багато комп’ютерів з доступом в інтернет.
Сам же кампус огороджений від міста, є 4 КПП де перед входом перевіряють твій ID. Але вибиратися в місто особливо немає потреби, практично все що потрібно можна знайти в кампусі, він є ніби-то автономний місто всередині іншого великого.

 Частина 3: студентські клуби

Тут згадуються фільми про американські коледжі, де є команди гравців в американський футбол, черлідерша, комп’ютерники і подібне. Тут приблизно так само – безліч клубів, які означають окремі тусовки. Заходиш в їдальню – ось десяток хлопців з odtu most гоночного клубу (їздив з ними покататися на картинг) сидять разом в своїх куртках.

Проходиш повз баскетбольного поля – там футболісти Falcon в своїх клубних худі розважаються після тренування, і так далі. Всі поспіль – від музичного та археологічного до параглайдингу і С\C++ програмування. Так я приєднався на початку трохи до гоночного клубу, але в основному до місцевої BEST групі, членом якої є в Києві, і до клубу підводного плавання, так як в КПІ ходив (ходжу) в Атлантиду.

Це не просто тренування – це компанія, це хлопці, з якими проводиш вільний час, ходиш в їдальню, збираєшся на квартирники і подібне. На жаль, так і не вийшло поїхати у фрі-дайвінг табір, який з деяких причин перенесли чітко на день мого від’їзду.
Загалом, дуже раджу знайти хлопців зі схожими інтересами, і в БТУ це легко.

 Частина 4: подорожі

В першу чергу тут продовжу з ESN – erasmus students network, яка є в кожному універі. Ці хлопці організовують ознайомлювальні заходи на початку, у кожного учасника обміну є свій хост-студент, який допоможе розібратися з універом, папірцями, гуртожитком, розповість що і як. Ці хлопці організовують різні тусовки і багато поїздок.
Поїздки відразу скажу дорогі, але їхати самому на такі ж умови вийде дорожче. У всіх випадках це замовний автобус, all inclusive готелі і якісь екскурсійні програми. Найчастіше це тріп на три дні – п’ятниця, субота, неділя. У жарку пору йде південно-західне узбережжя, в холодну Стамбул, Ізмір і подібне, де не будеш валятися біля басейну в готелі.

Інший тип подорожей, який мені більше подбається – автостоп і каучсерфінг. Проте англійську знають далеко не всі, тому краще захопити з собою друга, який знає турецьку, щоб полегшити життя всім. Таким чином я їздив 1000+ км і побував в різних містах. Водії дуже привітні, пригощають чаєм або супом, їм цікаво, що приїхав іноземець. Був хлопець який зробив 50 зайвих км щоб звозити показати нам Іхлара долину.

У таких випадках дуже тісно знайомишся з місцевим населенням, дивишся як вони живуть, це складніше, але набагато цікавіше повністю організованих поїздок, де ти крутишся в середовищі таких же Ерасмус-студентів.
Загалом, раджу поїхати до зеленої Амасра по дослідити узбережжя Чорного моря, в Каппадокії на скелі, Стамбул must to be, кудись на південний захід (Мармарис, Фетхіє і т. П.) В прозору воду і під палюче сонце, на захід до Ізмір і Паммукале і так далі 🙂

Частина 5: мова, культура та інше

Турецька мова зовсім не схожа на англійську. Схожа на азербайджанську, киргизьку, казахську, але ні на що, що я знав до цього. В університеті можна взяти курс Turkish for beginners, хоча цього мало щоб нормально спілкуватися.
У травні в БТУ проходить тиждень фестивалю з концертами ввечері і різними заходами вдень. Там же міжнародні дні, де представники різних країн представляють свою культуру.
З культури тут є чай, його п’ють до їжі і після, між парами, коли зустрічаються з друзями, в гуртожитку, та в будь-яку вільну хвилину. Чай в маленьких вигнутих прозорих стаканчиках це те, що точно варто спробувати. Дуже люблять кішок і собак, особливо в університеті.

Можна ще розповідати і розповідати, але, мабуть, на цьому завершу, дякую що дочитали до кінця. Я думаю зрозуміло, що мені сподобалося, і рекомендую кожному. Це була маленька життя, після якої не так просто повертатися до того, що ти робив раніше. Це незабутній досвід, море вражень, спілкування і друзів, це те як потрібно пізнавати світ.


2016-2017 Валерія Литвиненко, ІЕЕ, бакалавр

Хочеться поділитися враженнями від 4-рьох місячної “відпустки”. Навчалась я в одному з найкращих технічних університетів Туреччини – Близькосхідному технічному університеті (Middle East Technical University).

Це був мій перший досвід участі в програмі Erasmus+ і він незабутній. Зустрічали всіх іноземних студентів дуже дружелюбно. Перший тиждень кожному Erasmus студенту допомагали Host student. Вони показали величезну територію університету та розказали про студентське життя.

Відпочинок-знайомство з Host students на березі озера

Перший тиждень перебування в Туреччині закінчився в 5-ти зіркового готелі на березі Середземного моря.

Відпочинок в Аланьї

Позасмагавши під турецьким сонцем, відпочивши вдосталь ми повернулися до кампусу здобувати знання. Усім іноземним студентам надавали житло в гуртожитках. Але назвати їх гуртожитках складно. Самі будівлі і кімнати нові, просторі ти чисті. Ці кімнати більш нагадували квартиру ніж кімнату в гуртожитку. Я мешкала в 4-рьох місній кімнаті, але місця вистачило всім, в кожного був свій робочий стіл, 2 невеликі тумби, та величезна шафа (що дуже важливо для дівчини).

Гуртожиток, в якому я жила

Жила я з дівчата туркинями, вони теж багато в чому допомогли адаптуватися до життя в Туреччині, та разом з ними я вдосконалила як англійську так і турецьку мову. Навчальний семестр пройшов продуктивно але швидко. Система викладання відрізняється від Української перш за все тим, що предмети можна обирати за бажанням. Тому я відвідувала лекції одразу на двох факультетах Environmental Engineering та Mining Engineering. Викладання велося виключно англійською мовою. Усі аудиторії обладнані сучасними проекторами. Інформація подавалася викладачами цікаво. На лекціях були групові завдання та проекти які допомогли познайомитися з турецькими студентами та студентами з інших країн. У навчальних цілях було відвідало соляну шахту “Can-kay Tuzu”, де ми на практиці побачили як працює шахта.

Шахта “Can-kay Tuzu”

Протягом навчального семестру були організовані поїздки в Стамбул, Анталію, Кападокію, Ізмір, Памукале та Конью. Ці поїздки були незабутнім та вражаючими. Ми побачили Туреччину в усій красі її культурне та повсякденне життя.

Стамбул. Блакитна мечеть.

Posted 19/04/2017

http://io.iee.kpi.ua/uk/node/237

© 2017 Міжнародний офіс ІЕЕ

io@iee.kpi.ua
Вгору


2016-2017 Наталія Володимирівна Кузнєцова, ІПСА, доцент

METU (Middle East Technical University) або турецькою ODTU (Orta Dogu Teknik Universitesi) вважається одним з найкращих навчальних закладів Туреччини та входить до ТОП-100 університетів світу. Перше, що вражає найбільше, це надзвичайно величезна територія Кампусу та університету, який знаходиться в Анкарі. Тут є все: і власні корпуси, гуртожитки, лабораторії, кафе та магазини, і навіть власні автобуси та транспортна система. А ще надзвичайно суворі заходи безпеки. Потрапити сюди можна лише за перепустками та студентськими квитками, які власне перевіряють на всіх в’їздах в університет.

Моя поїздка проходила в рамках мобільності Erasmus+ до Institute of Applied Mathematics. Тут здебільшого навчаються аспіранти та магістранти, тож всі лекції, семінари, тренінги та дискусії були надзвичайно цікавими. Виявилось, що ми в КПІ використовуємо власні розробки програмного забезпечення та лідерські програмні продукти наших партнерів-підприємств, у METU придбана ліцензія на програмне забезпечення MARS. Надзвичайно сподобався формат навчання аспірантів: велика кількість цікавих предметів, що дозволяють визначитись з напрямом власних розробок, а ще цікаві індивідуальні завдання, робота з викладачами, які не є напряму твоїм керівником, але всіляко допомагають аспірантам з їх дослідженнями. Аспіранти залучаються до викладання також, проводять практичні класи у форматі тестів, ігор тощо.

Слід відзначити, що турецькі колеги були надзвичайно гостинними та використовували всі можливості для спільної роботи: ми встигли обмінятися статтями, познайомились з сучасними програмними засобами, обговорити перспективи для спільних досліджень та публікацій, а ще було активне листування та обговорення проведених лекцій та семінарів з колегами, студентами та аспірантами.

Meeting with colleagues in Turkey

А ще в METU є десь з десяток українських студентів, тож українську мову було несподівано і надзвичайно приємно почути і в кафетеріях, і корпусах від наших патріотичних студентів. Є тут і наші КПІшники, вони навчаються за бакалаврськими програмами англійською мовою протягом одного семестру, тож вже повністю пристосувались і облаштувались до турецького стилю життя! Але про це вони вам самі більш детально розкажуть!

Маю надію, що подальша співпраця наших університетів продовжиться, і в рамках Erasmus+ проекту і в рамках нових заявок на спільні міжнародні проекти!

Анонс мобільності на сайті METU:

http://iam.metu.edu.tr/bulletin-may-2017

 Seminars

  • Modern methods for data mining review, Nataliia Kuznietsova, NTUU \KPI” (Kyiv, Ukraine), Erasmus

-Introduction to data mining. Bayesian networks for solving data mining tasks 27.04.2017

-Decision trees for data mining, 03.05.2017

-GeNIe as an instrument for building and using Bayesian Networks, 3.05.2017

-Logistic regression as a method for risk management

-Credit scoring, 10.05.2017

-Scoring cards development with SAS Enterprise Miner, 11.05.2017
Вгору


2015-2016 Оксана Бузинник, ФММ, бакалавр

Мені подобається поєднувати корисне з приємним. Саме цією настановою я керувалася під час навчання в METU (Middle East Technical University, Ankara), де із задоволенням поєднувала навчання (мету моєї поїздки), подорожі та знайомство з новими друзями Erasmus, що стали моєю міжнародною «сім’єю».


Почнемо з головного. Я навчалася на факультеті Business Administration, бакалаврат, 2-ий курс. В моєму навчальному плані було 5 предметів: Microeconomics, Principle of Finance, English for Academic Purposes, Risk Management and Organization Theory. Не пропускала ні однієї пари, тому що потоки цікавої інформації , яку можна було почути на лекціях, по-перше, необхідні для іспитів (а їх три на семестр з кожного предмета), а, по-друге, для саморозвитку. Крім основних предметів, я брала участь у програмі Tandem Language Learning, де з партнером вивчала турецьку мову, із задоволенням ходила в бібліотеку, щоб виконати завдання та почитати якусь художню літературу. Загалом, наші лекційні заняття проходили у сучасно обладнаних аудиторіях:

Цікавим було те, що багато завдань ми виконували у групах, що сприяло кращому запам’ятовуванню, ми ділилися інформацією та знаннями, разом знаходили рішення. Дана система навчання допомагає соціалізуватися, надає навички роботі в групах, які необхідні у подальшому професійному житті.

У БТУ є локальна група ESN (Erasmus Student Network). Нею були організовані всі наші культурні і туристичні поїздки, зустрічі, міжнародні вечори. На першому тижні перебування в БТУ ми відвідували семінари для ознайомлення зі структурою університету, системою реєстрації предметів, життям кампусу та багато іншого. Я багато подорожувала (завдяки гранту програми в мене було відчуття – «все включено»), відвідала історичні Стамбул, Ізмір, неймовірної краси Трабзон, Кападокію та Памуккале, сині води узбережжя Середземного та Егейського морів – міста Бодрум, Фетхіє.

Моє знайомство з культурою та традиціями Туреччини , я б зауважила, було надзвичайно близьким та теплим. Ти відчуваєш себе частиною могутньої держави, колись Османської Імперії, з часів якої збереглися менталітет турків, відчуття краси, повага до старших, люб’язність, релігія, ну і їжа. Турецький сніданок (більш відомий як kahvalti), чай в фігурних чашечках, турецькі солодощі – я вважаю, що це є одним з показників традицій народу.

Як висновок хочу сказати, що не варто обмежуватися навчанням в одному місці протягом усього бакалаврату чи магістратури. Експериментуйте. Вчіть іноземні мови. Вчіть те, що вас цікавить. Знайдіть свою «родзинку», чим ви хочете займатися у житті. Йдіть назустріч мріям. Все це – розширення кругозору, одним із засобів якого є навчання за кордоном за програмою Erasmus+. Удачі!