Вільнюський технічний університет імені Гедимінаса

2016-2017 Анна Генадіївна Кисельова, ІПСА, доцент


2016-2017 Анна Генадіївна Кисельова, ІПСА, доцент

Завдяки програмі Erasmus+ у викладачів та адміністративного персоналу КПІ ім. Ігоря Сікорського є чудова можливість пройти стажування в університетах Європи.

У листопаді 2016 року проходила стажування в Вільнюському технічному університеті імені Гедімінаса – державна вища школа, друга в Литві за розміром і науковим рівнем після Вільнюського університету. Це один з найбільших закладів вищої освіти в Литві, який прагне зайняти лідируючі позиції серед країн Балтії в сфері інженерно-технічної освіти, а також в області наукових досліджень.

Вільнюський технічний університет ім. Гедимінаса має таку структуру: 10 факультетів; 12 науково-дослідних інститутів, 31 науково-дослідних лабораторій, 5 науково-дослідних центрів. В університеті працює понад 1000 академічних співробітників і навчається понад 11,000 студентів по 100 навчальним програм на основі трьох ступенів освіти: бакалавр, магістр і докторант; 16 програм викладаються англійською мовою.

Під час стажування співпрацювала з проф. Аrturas Kaklauskas, який працює заступником директора інституту інформаційних технологій, а так же завідувачем кафедри економічного обґрунтування та управління будівництвом.

Була зроблена презентація про КПІ ім. Ігоря Сікорського, кафедру системного проектування, інститут прикладного та системного аналізу, а також про дослідження, які ведуться на кафедрі. Студентам VGTU був прочитаний курс лекцій про обробку даних, одержуваних від датчиків і прийняття рішень в середовищі SmartGrid.

В ході візиту було отримано досвід по організації і проведенню навчального процесу в європейському університеті, який в подальшому буде впроваджуватися в курсах моїх лекцій. Також під час стажування була зроблена доповідь на міжнародній конференції «The 4th Workshop on AIEEE’17, Vilnius, Lithuania».

Сподіваюся, що надалі наше співробітництво продовжиться як в рамках Erasmus +, так і в рамках нових міжнародних проектів. Особливу подяку хочу висловити відділу академічної мобільності КПІ ім. Ігоря Сікорського за допомогу у всіх організаційних питаннях.