Університет Пікардії імені Жюль Верна

2016-2017 Євгенія Геннадіївна Корнієнко, ФМФ, старший викладач

2016-2017 Анна Лемещенко, ФЛ, спеціаліст


2016-2017 Євгенія Геннадіївна Корнієнко, ФМФ, старший викладач

Старший викладач фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського

Період стажування: 03 − 08 жовтня 2016

Відрядження здійснювалося в рамках європейської програми мобільності “Erasmus + ” згідно з угодою між КПІ ім. Ігоря Сікорського і Університетом Пікардії імені Жюль Верна.

В середині учбового корпусу Університета Пікардії імені Жюля Верна

Метою відрядження було ознайомлення з учбовим процесом в Університеті Пікардії імені Жюля Верна у Франції, здобуття досвіду викладання у цьому ВУЗі, встановлення культурних і наукових зв’язків для подальшої міжнародної співпраці між університетами.

Про місто Ам’єн

Вид вулички Ам’єна

Ам’єн – французьке місто з населенням 113 тис. мешканців, яке є столицею Пікардії. Знаменитий, передусім найбільшим у Франції готичним собором, незліченними і дуже гарними каналами з містками, неперевершеними клумбами і Університетом Пікардії імені Жюль Верна з одним із корпусів у вигляді легендарного човна “Ноутілуса”.

Про Університет Пікардії імені Жюль Верна

Наутілус з творів Жюль Верна на корпусі Університету Пікардії імені Жюль Верна

Університет Пікардії імені Жуля Верна (фр. L’université de Picardie–Jules Verne) — французький університет, що відноситься до академії Ам’єн. Заснований в 1970 році на базі чотирьох навчальних закладів: національної медичної і фармацевтичної школи, юридичної школи, філологічної школи і університетського наукового колежу.

До складу університету входять 11 факультетів Пікардії, 8 інститутів і 2 докторські школи.

Факультети:

 • Факультет мистецтв.
 • Факультет історії та географії.
 • Факультет мов та іноземних культур.
 • Факультет філософії та гуманітарних наук.
 • Філологічний факультет.
 • Факультет фізичної культури і спорту.
 • Факультет економіки та менеджменту.
 • Факультет політології та юриспруденції.
 • Факультет точних наук.
 • Факультет медицини.
 • Факультет фармацевтики.

Інститути:

 • Вищий інститут науки і техніки Сен-Кантена.
 • Інститут адміністрування підприємств.
 • Інститут з підготовки державних службовців.
 • Університетський інститут технології міста Ам’єн.
 • Університетський інститут технології міста Уаза.
 • Університетський інститут технології міста Ени.
 • Університетський інститут Всі Століттях.
 • Університетський інститут з підготовки професорів.

Школи з підготовки докторів наук:

 • Докторська школа точних наук і здоров’я.
 • Докторська школа гуманітарних наук.

Про стажування

Учбовий корпус у якому проводились заняття в рамках стажування

Під час проходження стажування було проведенно 4 заняття для студентів-магістрів природничої спеціальності. З них 2 лекції з теми “магнітні матеріали” та 2 практичних заняття з тієї ж теми. Для підготовки занять була опрацьована англомовна література (переважно підручники) та дослідженні прийняті у англомовних країнах підходи до викладання даної теми. Для лекційних занять були підготовані слайди.

За час проходження стажування приймаючою стороною була організована культурна програма у вигляді екскурсії по університету та екскурсії по історичним місцям міста.

В результаті стажування був здобутий досвід викладання фізики іноземним студентам, було ознайомлено з традиціями викладання матеріалу в іноземному ВУЗі, що є корисним для нашого університету з огляду на європейський вектор розвитку університету.


2016-2017 Анна Лемещенко, ФЛ, спеціаліст

Після трьох тижнів мого перебування у Ам’єні я вже можу належним чином оцінювати ситуацію і більш-менш порівнювати обстановку і навчання в Україні та у Франції. Хочу почати з подяки проекту Erasmus + за надані нові можливості розвиватися і як особистість, і як фахівець.

В Ам’єні система навчання дуже схожа на нашу, тільки, як мені здається, розклад більш завантажено. І якщо в Україні ми намагаємося охопити всі і відразу, то у Франції фахівці настільки глибоко копають у своїй сфері, що можна нафту знайти! Університет Жюль Верн – це не просто університет, це ціла дослідницька організація! Тут, звичайно, спостерігаються істотні плюси для студентів по обміну: ми вибираємо предмети, щоб перезарахувати у своєму університеті кредити. А якщо ти офіційно студент факультету, то ой як несолодко тобі доведеться. Це я вам кажу з точністю 100%!


На відміну від України, викладач тут вважається дуже престижною професією. А щоб їм стати доводиться пройти дуже довгий шлях. Тому коли французи дізнаються, що мені 21 і я вже викладаю, то у них очі стають по 2 євро, а щелепа відвисає до підлоги.

Як відомо, французи дуже ввічливі люди, а викладачі – особливо ввічливі. Мене сприймають як колегу, яка прийшла стажуватися (я викладаю англійську мову). Видно, що люди тут люблять свою роботу. У нас є викладач по дидактиці, ораторської майстерності, якому можна тільки позаздрити – у нього просто очі загоряються, коли він читає свій предмет. Я не пропустила жодного заняття, тому що на них хочеться ходити! Мені здається, що навіть якщо б я офіційно була студенткою факультету сучасної філології Університету Пікардії імені Жюль Верна, то я б все одно ходила на пари, як би не було важко.
Окремо хочу поговорити про спорт. Тут для спортсмена просто рай! Навіть якщо твоєї секції немає в списку, то є купа клубів поза університетом, куди можна записатися. Так, я вже тренуюся стріляти з лука в одному з найстаріших клубів Франції, який знаменитий своїми віковими традиціями. Навіть виграла Кубок Капітана на змаганнях по Бёрсо (Beursault).

Єдиний мінус – тут реально дорого жити. Так, зарплати і стипендії відповідні, а роботу знайти ще важче. Простіше працювати в Парижі, а знімати житло в Ам’єні. В принципі, так робить більшість студентів, з якими я знайома. Але як би там не було я все одно рада, що опинилася тут і мені здається що це життя мені ніколи не набридне!