Вища школа міста Нант

2016-2017 Наталія Володимирівна Кузнєцова, ІПСА, доцент


2016-2017 Наталія Володимирівна Кузнєцова, ІПСА, доцент

Ecole Centrale des Nantes, вищий навчальний заклад, що знаходиться в Нанті, і приймає на навчання в магістратуру. Тобто підготовки за напрямом бакалавру просто немає, а для вступу необхідно скласти іспити. За рейтингом університет входить у ТОП-7 кращих університетів Франції, тут навчаються студенти з дуже високим балом.

В університеті надзвичайно потужний комплекс лабораторій, оскільки заклад співпрацює з кращими компаніями Франції. Ту є і лабораторія, що моделює хвилі та тестує човни; лабораторія, що працює над урбаністським плануванням міста, моделюючи потоки вітру (в Нанті надзвичайно мінлива погода, швидкі потоки вітру і різкі дощі); лабораторія з виготовлення власних матеріалів та прототипів; лабораторія тестування аварійності автомобілів. Кажуть, що тут тестували всі свої автомобілі французькі концерни на предмет стійкості до аварій до того як створили власні лабораторії на своїх заводах. Ця лабораторія є й зараз, але закрита для доступу. Надзвичайно вразила лабораторія робототехніки: тут програмуються роботи, тестується, що бачать водії за кермом, створюються власні квадрокоптери, а ще свої «розумні» електромобілі. Коли ми з колегами відвідали ці лабораторії, то мені здалось, що тут найкращі можливості не лише для проведення власних досліджень, а ще й можливості повного циклу виготовлення прототипу, тестування та удосконалення власних розробок! Недарма Ecole Centrale des Nantes є кращим в своїй галузі!

Моя мобільність була на 5 днів за програмою Erasmus+ mobility для студентів Erasmus+ за напрямом Master Foundation. Магістратура передбачає підготовку з різних напрямів, багато загальних курсів на першому році навчання, а далі залучення кожного студента до реального проекту разом з французькими компаніями. На другому році студенти працюють в лабораторіях, за верстатами, виготовляють прототипи та 3-D моделі, за проектом викладачів-інженерів, програмують роботів. Обладнання надсучасне, дуже дороге, але повністю віддзеркалює обладнання, яке стоїть у французьких компаніях на виробництві.

Для студентів багато перспектив для стажування та працевлаштування ще на першому курсі під час роботи над реальним проектом разом з інженерами французьких компаній. А ще є можливості для створення власного стартап-проекту та компанії на базі лабораторій навчального закладу, яка повністю функціонує як незалежна компанія, сплачує певні внести до навчального закладу, і залишає його лише тоді, коли стає відомою та з великим бюджетом, що перевищує дозволений французьким законодавством.

А ще в Нанті є надзвичайний острів – ile de Nantes – місце інженерної та культурної молоді. Тут багато арт-об’єктів, відома галерея машин, а ще приклад реалізації багатьох інженерних думок та ідей як Леонардо да Вінчі, Жуль Верна, так і сучасних молодих студентів.

Все місто і є прикладом втілення і осередком справжніх інженерів!