Жешувський політехнічний університет

2015-2016 Ілона Бочкарьова, ІЕЕ, магістр

2016-2017 Людмила Дядюша, ІЕЕ, магістр

2016-2017 професор Оксана Олексіївна Вовк, ІЕЕ та старший викладач Ганна Володимирівна Сарибога, ФАКС


2015-2016 Ілона Бочкарьова, ІЕЕ, магістр

Як поїхати на навчання у Європейські університети за програмою  Еразмус+ , кредитна мобільність

Ілона Бочкарьова, Жешув

Почніть пошук проекту з мови, якою ви хочете навчатися та країни, до якої хотіли б завітати. Мовний аспект є дуже важливим, оскільки ви опинитесь в новій країні, з іншою культурою та звичаями, без підтримки. Тому для висловлення власних потреб вам знадобиться знання мови на досить високому рівні.

Щодо вибору університету потрібно порівняти факультет, на якому навчаєтесь в КПІ ім. Ігоря Сікорського, а також свою спеціальність із запропонованими відділом академічної мобільності програмами обміну студентами. Якщо ця інформація співпадає, сміливо можете подавати документи на участь у конкурсі. Навчальні дисципліни слід підбирати за кількістю кредитів у навчальному плані (не менше 25 ЕСТS на один навчальний семестр), також пріоритетним критерієм є ваша зацікавленість у вивченні вибраного предмету.

Перелік документів повинен складатися з плану навчання (Learning Agreement) із зазначенням дисциплін/курсів, обсягу навчальної роботи /ECTS/, заяви-анкети на участь у конкурсі з проставленим середнім балом, копії навчальної картки, завіреної в деканаті свого факультету/інституту, а також наявність наукових статей, участь у конференціях, олімпіадах і т.д.

Після проходження конкурсу в КПІ, перед від’їздом, ви маєте зайнятися оформленням документів на візу, також слід дізнатися інформацію про місто, в якому будете навчатися, гуртожиток, де будете жити, і такі дрібниці, як стартовий пакет на телефон, маршрут, транспортний засіб, яким будете їхати до місця призначення. Наприклад, мені, після зарахування до приймаючого університету, надали координати дівчини, яка там навчається, і вже безпосередньо я листувалась поштою з нею на рахунок питань, які мене цікавили.

Проживання в гуртожитку було для мене задоволенням, оскільки спілкування зі студентами інших країн (Іспанія, Португалія, Бельгія, Туреччина) проходило легко, весело й невимушено. Дуже цікаво щодня спостерігати за культурою, звичками, манерами людей інших національностей. Польські студенти, з якими я навчалась в одній групі, допомагали у розв’язанні різних завдань, ділились конспектами лекцій, пояснювали практичні заняття.

Відділ Жешувської Політехніки, який займається перебуванням та навчанням іноземних студентів в Жешуві (а саме відділ програми ERASMUS), організовував культурну програму навчання: Welcome days (1-й день – знайомство з ВНЗ, презентації студентів та організаторів, приємні подарунки, та обід; 2-й день – подорож до Соляної шахти у Величці); організація подорожі до Соліна озера, барбекю у Безмехові; подорож до Ланьцутського замку; конкурс на кращу презентацію своєї країни; барбекю на території студмістечка разом з польськими студентами.

Участь у даній програмі дає  величезний досвід у сфері навчання, подальшої праці та життя в цілому. Можливість знайомства з новою країною, її культурою, звичаями надає незаперечні переваги. Отримані знання в подальшому ви будете застосовувати у навчальній діяльності, зможете порівняти методи викладання у ВНЗ Європи та України.

Беріть участь у конкурсі,  при бажанні та наполегливості ви зможете підкорити будь-яку вершину!


2016-2017 Людмила Дядюша, ІЕЕ, магістр

Пишу цей відгук, їдучи в інтерсіті Київ – Перемишль, дивлюсь в вікно і згадую свої студентські будні в  Жешувському політехнічному університеті, саме цей потяг привіз мене 22 лютого 2017 року в Польщу – країну, яка залишила найприємніші враження в моєму серці.

Я неймовірно вдячна своїй кафедрі інженерної екології ІЕЕ (за знання та вміння вчитись) та відділу академічної мобільності студентів КПІ (за їхню роботу, за прозорість конкурсу, за постійну допомогу   та підтримку під час навчання).

Коли я тільки почула про програму мобільності студентів, я зрозуміла, що через багато  років я буду жалкувати більше, про те, що не зробила, чим про те, що зробила. І віднесла пакет документів до відділу мобільності, я отримала грант не з першого разу, але я вірила, і врешті пройшла конкурс. Так що, впіймала попутній вітер і відплила подалі від тихої гавані та моєї зони комфорту, відкрила нову сторінку свого життя, почавши досліджувати, мріяти та відкривати нове.  Я не помилилась.

Справжня суть будь-якої подорожі, не в відкритті нових горизонтів, а в знайомстві з новими людьми. Почну спочатку, приїхавши до Жешуву, перша з ким я познайомилась була моя сусідка з Іспанії Паула.

   

Ми прожили разом пів року, і я з впевненістю можу сказати, що буду продовжувати з нею спілкування все своє життя. Пізніше я познайомилась зі  студентами програми Еразмус, кожен з них абсолютно відрізняється від іншого, кожен з них абсолютна індивідуальність, і кожен з них навчив мене чомусь новому.

Я зустріла справжніх друзів, ми разом подорожували з дівчатками з Туреччини і Іспанії, одного разу о півночі  ми вирішили  кудись поїхати, і вже в 7 ранку ми їхали на зустріч новим враженням, я знайшла своїх людей.

     

Програма Еразмус –  це не тільки програма, яка надає шанс ознайомитись з європейським навчанням, але й шанс побачити світ.

   

Ми мали змогу відпочивати, подорожувати, надихатися і насолоджуватися країнами та культурою різних народів з моєю одногрупницею Анною Онищенко, яка навчалася за програмою Еразмус+ в Нідерландах (Університет м. Гронінген).

   

   

Я винайшла свій рецепт щастя : вчишся два місяці майже без вихідних, кожен день думаєш про ціль і і врешті отримуєш результат, а після влаштовуєш собі вихідний і разом з друзями відкриваєш для себе нові місця. Дні без турбот в яскравих містах – щастя!

   

Стосовно  навчання, в мене залишились тільки нереально круті спогади. З першого дня нас зустріли на вищому рівні, перші дні були пізнавальними, ми мали лише екскурсії і час на знайомство.

Потім почалися змістовні  лекції, цікаві практичні заняття, корисні консультації та мої найулюбленіші лабораторні заняття.

   

   

Ти ще думаєш, чи брати участь в конкурсі програми кредитної мобільності Еразмус+? )))))))


2016-2017 професор Оксана Олексіївна Вовк, ІЕЕ та старший викладач Ганна Володимирівна Сарибога, ФАКС

Wizyta naukowców z Ukrainy

15-05-2017 r., red: Artur Polakiewicz

Od 8 do 12 maja br. na naszej uczelni przebywały profesor Oksana Vovk oraz profesor Hanna Saryboha z Narodowego Technicznego Uniwersytetu Politechniki Kijowskiej.

W trakcie pobytu goście z Ukrainy mieli okazję spotkać grono naukowców z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz, porozmawiać na temat wspólnych zainteresowań naukowych oraz perspektyw dalszej współpracy międzyuczelnianej. 9 maja na WBMiL odbyło się seminarium naukowe, które poprowadziła profesor Hanna Saryboha.

Panie profesor wygłosiły serię wykładów, m.in.: Key concepts of industrial ecologyEnvironmental performances and metrics oraz Innovative airspace technologies application for environmental monitoring. Spotkały się m.in. z prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. dr. hab. Grzegorzem Ostaszem oraz dziekanem WBMiL prof. dr. hab. inż. Jarosławem Sępem.

Wizyta odbyła się w ramach programu Erasmus+ z krajami partnerskimi (projekt: 2016-1-PL01-KA107-023712).

1 2 3

4 5 6

Опубліковано на сайті Жешувського політехнічного університету: