Вроцлавський університет технологій

2016-2017 Катерина Сергіївна Осипенко, ФЕЛ, доцент

2015-2016 Олександр Федорович Бондаренко, ФЕЛ, доцент


2016-2017 Катерина Сергіївна Осипенко, ФЕЛ, доцент

Період стажування: 18 – 25 березня 2017 року

Відрядження здійснювалося в рамках європейської програми мобільності “Erasmus + KA107” згідно з угодою між КПІ ім. Ігоря Сікорського і Вроцлавським університетом технологій.

Мета відрядження полягала у налагодженні контактів, обговоренні програми подвійного диплому, а також ознайомленні з діяльністю кафедр електроенергетики та електричних машин, приводів та вимірювань факультету електротехніки Вроцлавського університету технологій.

Про місто Вроцлав

Вроцлав є одним з найстаріших міст у Польщі. До 1945 року – німецьке місто Бреслау. Вроцлав розташований поблизу кордону з Чехією, у центрі Сілезької низовини, є містом 12 островів і 117 мостів. У 2016 році місто було культурною столицею Європи.

Це місто, в якому гідами є гноми, кількість яких постійно зростає (у 2014 році становить понад 300)! У Вроцлаві їх можна зустріти усюди. Я не знала, чи дивитися на прегарні кам’яниці, що оточують Старий Ринок, чи видивлятися у пошуках іншого гнома, який ховається за ліхтарем чи біля сходів кав’ярні. А ще зачарував Острів Тумський, з історичними костельними будівлями, унікальна бібліотека, Університет з неповторним бароковим інтер’єром Залу Леопольдіна.

Панорама центра міста

Зала Леопольдіна

Про Вроцлавський університет технологій

Вроцлавський університет технологій або Вроцлавська політехніка є державною установою, яка була заснована у 1945 році. Але університет може похвалитися 160-річною академічною історією, успадкованою від Львівського Університету Технологій та Вищої Технічної школи Бреслау. Наразі Вроцлавський університет технологій входить в трійку найкращих технічних університетів Польщі.

Дослідження в університеті виходять за рамки техніки і поєднують технічні науки з математикою, природознавчими науками, економікою та мистецтвом. Університет постійно шукає можливостей комерціалізації результатів наукових досліджень. Вроцлавська політехніка співпрацює з провідними підприємствами регіону – IBM, Nokia, Siemens, Networks, Volvo, Google, Whirpool, MAN, Toshiba.

Кампус Вроцлавської політехніки

Інфраструктура Вроцлавської політехніки налічує близько 300 будівель. Студенти можуть безперешкодно користуватися бібліотекою і комп’ютерними лабораторіями. Також в університеті функціонують студентські організації та активно працюють спортивні клуби.

Сучасну технологічну освіту на 12 факультетах здобувають понад 35 000 студентів.

Про факультет електротехніки

Факультет електротехніки був заснований у 1945 році. У 2016 році він був визнаний Міністерством науки і вищої освіти кращим факультетом електротехніки в Польщі.

Корпус факультету електротехніки

Факультет складається з трьох кафедр: кафедри основ електротехніки, кафедри електроенергетики та кафедри електричних машин, приводів та вимірювань. Факультет пропонує навчання на бакалаврських, магістерських програмах і в аспірантурі. Навчання проводиться за трьома основними напрямками: електротехніка, автоматизація, робототехніка та мехатроніка.

Також факультет приймає на навчання іноземних студентів за програмами магістерського подвійного диплому за напрямками відновлюваних енергетичних систем та керування в електротехніці.

 Про кафедру електроенергетики та кафедру електричних машин, приводів та вимірювань

Згідно з програмою мого перебування у Вроцлавському університеті я мала зустрітися з завідувачем кафедри електроенергетики Яном Іжиковським. Вважаю, що мені пощастило познайомитися ввічливою людиною та кваліфікованим спеціалістом. Коло наукових інтересів професора Іжиковського включає моделювання перехідних процесів у енергетичних системах, системи цифрового захисту в енергетиці, а також цифрові алгоритми вимірювання для систем захисту.

Професор Іжиковський та професор Россоловський

Також я мала нагоду зустрітися з давніми друзями кафедри промислової електроніки – професором Євгеніушем Россоловським, який наразі є головою відділення силових систем контролю та захисту, а також із заступником декана по роботі зі студентами – доктором Лєшиком Павлачеком.

Під час перебування на кафедрах електроенергетики та електричних машин, приводів та вимірювань мене ознайомили з лабораторною базою. Університетські лабораторії оснащені новітньою технікою.

Зокрема, мені випала честь відвідати лабораторію кафедри електричних машин, приводів та вимірювань та на власні очі побачити сучасне обладнання, яке студенти використовують у реальних проектах, які виконуються для нагальних потреб промисловості.

Лабораторний стенд лабораторії електричних машин

Також, мені вдалося поспілкуватися з заступником декана з міжнародних зв’язків Робертом Лісом з приводу підписання угоди про подвійний диплом між факультетом електротехніки Вроцлавського університету та факультетом електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського.

7

Заступник декана з міжнародних зв’язків Роберт Ліс

Тон бесіди свідчив про майбутню плідну співпрацю у цьому напрямку.

Вгору


2015-2016 Олександр Федорович Бондаренко, ФЕЛ, доцент

Відгук щодо участі в програмі академічного обміну «Erasmus+» к.т.н., доцента каф. промислової електроніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Олександра Бондаренка

  

Можливість відвідати Вроцлавський університет науки і технології (Wroclaw University of Science and Technology) випала двічі. Перший раз – в квітні 2016 року (training mobility), другий – в травні 2017 року (teaching mobility). Перебування у Вроцлаві в обох випадках тривало тиждень. Метою участі в програмі була інтенсифікація співробітництва між «КПІ» та «WUST», а також ознайомлення студентів та викладачів «WUST» із дослідженнями та розробками науковців та викладачів «КПІ» в таких галузях як енергетика, електротехніка та електроніка. Безпосередня взаємодія відбувалась із очільником групи управління та захисту енергетичних систем (Power System Control and Protection Division) Eugeniusz Rosołowski, завідувачем кафедри електроенергетики Department of Electrical Power Engineering Jan Iżykowski, її співробітниками та студентами. Слід зазначити, що прийом був влаштований дуже теплий. Колектив кафедри проявив щире зацікавлення як щодо представленої офіційної інформації з наукових питань та питань викладацької діяльності, так і щодо особистих розповідей про Україну, Київ та «КПІ». Співробітники кафедри охоче поділилися інформацією про свою наукову діяльність та влаштували ознайомлення з лабораторіями. Також за ініціативи молодих викладачів кафедри були організовані змістовні екскурсії містом. Результатами академічного обміну стали взаємна участь в наукових конференціях (IEPS-2016, Kyiv http://ieps.kpi.ua/ та EPNet-2016, Szklarska Poręba http://epnet2016.pwr.edu.pl/), проект договору про подвійний диплом, домовленості про здійснення спільних наукових проектів. Нижче представлено кілька світлин, що ілюструють перебування у Вроцлаві.

  

Кампус

  

  

  

Лабораторії