Оформлення іноземців у КПІ ім. Ігоря Сікорського (Students&Staff)

Шановні колеги, члени міжнародних офісів інститутів та факультетів, координатори з академічної мобільності!

Ми раді вітати іноземних студентів, викладачів та адміністративних співробітників у КПІ ім. Ігоря Сікорського. Потрібно завантажити на всі етапи прийому гостей, тому нижче описано процес оформлення їх перебування в університеті.

У зв’язку із розвитком вхідного (“incoming”) напряму за програмою “Erasmus+” та іншими програмами академічної мобільності, звертаємо Вашу увагу на необхідність своєчасного оформлення студентів, працівників та викладачів, які приїздять до КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Нижче Ви можете знайти процедури оформлення та список документів, які необхідно надавати до відділу академічної мобільності заздалегіть (не пізніше, ніж за місяць до початку мобільності), у разі приїзду до КПІ ім. Ігоря Сікорського студента чи викладача із ЗВО-партнера.

студенти
Викладачі та співробітники

Студенти

Оформленням, реєстрацією та супроводом студентів-іноземців, які є учасниками програм обміну, в основному, займається відділ академічної мобільності. Проте, для цього наш відділ тісно співпрацює з центром міжнародної освіти та відповідальними особами на факультетах/інститутах (координаторами з академічної мобільності або заступниками деканів/директорів з міжнародної роботи).

Перш за все, на стадії підготовки міжнародних договорів за програмою “Erasmus+”, факультети мають підтвердити, що вони здатні та готові прийняти студента на семестр, повністю забезпечивши його навчальний процес.

Студенти з європейських країн, які мають бажання реалізувати їхню мобільність за програмою “Erasmus+” у КПІ ім. Ігоря Сікорського, мають сформувати Learning Agreement, так само як це роблять студенти КПІ, які бажають поїхати до Європи на навчання у ЗВО-партнері. Координатор з академічної мобільності приймаючого факультету допомагає студенту-іноземцю у складені цього документу, консультує його стосовно можливого вибору дисциплін та формує навчальний план.

Окрім Learning Agreement, студент, що бажає навчатися за обміном в КПІ ім. Ігоря Сікорського, має надати до відділу мобільності офіційну номінацію від рідного університету, копію ID сторінки паспорту, диплом/атестат про попередній рівень освіти та сертифікат знання мови.

За проханням факультету Центр міжнародної освіти видає офіційне запрошення на навчання, яке надсилається студенту. Також факультет повинен надіслати офіційне подання до ЦМО з проханням зарахувати іноземного студента на навчання. На основі цього подання, буде виданий наказ. Подальшим оформленням документів, вирішенням питань з проживанням та допомогою з адаптацією по приїзду в Україну займається відділ академічної мобільності.

Під кінець періоду мобільності, приймаючий факультет/інститут повинен оформити подання до ЦМО з проханням відрахувати вказаного студента у зв’язку з завершення терміну мобільності.

Викладачі та співробітники

Викладачі та співробітники ЗВО-партнерів мають бути номіновані на проходження  мобільності, так само як і студенти. Після відбору і повідомлення про номінацію, відділ академічної мобільності КПІ ім. Ігоря Сікорського контактує з відповідним факультетом, інститутом чи структурним підрозділом, що відповідає сферам інтересів іноземного викладача/співробітника. Після погодження дат мобільності, факультетом чи департаментом готується службова записка від декана/директора для видачі запрошення. У службовій записці зазначається: повне ім’я учасника мобільності та його звання (якщо таке є відомим), дати у які буде відбуватися мобільність, вид мобільності (викладання або стажування) та дані про відповідальну особу на приймаючому факультеті. Запрошення готує Департамент міжнародного співробітництва та передає на підпис ректору. На запрошенні ставиться офіційна печатка КПІ ім. Ігоря Сікорського, після чого, відсканована копія надсилається електронною поштою до відділу академічної мобільності та безпосередньо викладачу чи співробітнику ЗВО-партнера.

Приїзд іноземців до КПІ ім. Ігоря Сікорського чітко регулюється та фіксується. Оформленням займається Департамент міжнародного співробітництва (Відділ міжнародних зв’язків та протокольного супроводу), разом з відділом академічної мобільності та структурним підрозділом, до якого приїздить викладач чи співробітник закордонного ЗВО. Візит делегації чи період мобільності має проходити відповідно з наказом ректора. Для оформлення наказу, необхідно ЗАЗДАЛЕГІДЬ (не пізніше ніж за 2 тижні до приїзду) підготувати комплект документів, до якого входять:

  • Службова запискаЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ

  • Програма періоду мобільностіЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ – програма складається разом з відділом академічної мобільності, який повинен отримати кінцеву версію програми та додати її до комплекту документів
  • Staff Mobility Agreement – (ЗРАЗОК ЗАПОВНЕННЯ) з підписом начальника структурного підрозділу (директора інституту, декана факультету, начальника департаменту). КПІ ім. Ігоря Сікорського може підписати Staff Mobility Agreement тільки після того, як сам учасник програми мобільності та його керівник поставили свої підписи на документі
  • Поселення – у разі поселення іноземного співробітника чи викладача до Гостьового будинку КПІ ім. Ігоря Сікорського, приймаючим підрозділом або, за погодженням, відділом академічної мобільності оформлюється службова записка на ім’я голови студмістечка з проханням про поселення, із зазначенням дат, імені гостя та програми, за якою він приїхав. Прохання, попередньо зв’язатися із адміністрацією Гостьового будинку, задля погодження майбутнього візиту (тел.: 204-84-10).

Просимо Вас також обов’язково надсилати всі вищезазначені документи на перевірку та консультацію до відділу академічної мобільності за електронною адресою: mobilnist@kpi.ua

Перед завершенням мобільності, приймаючий підрозділ КПІ ім. Ігоря Сікорського в особі декана факультету/директора інституту (чи його заступника) або проректора – керівника відповідного департаменту, підписує іноземному викладачу чи співробітнику документи про проходження мобільності в КПІ ім. Ігоря Сікорського. До цих документів відноситься підпис та печатка на Staff Mobility Agreement та Сертифікаті участі – Certificate of Attendance (ЗРАЗОК). Ці документи видаються учасникові в останній день його мобільності особисто.

За період з 2015 по 2019 роки, 101 викладач та співробітник, а також 25 студентів з різних країн Європи реалізували періоди мобільності у КПІ ім. Ігоря Сікорського.

17 факультетів та 4 департаменти КПІ ім. Ігоря Сікорського стали місцем стажування, викладання чи навчання для європейських колег за ці 4 роки. Відділ академічної мобільності активно розвиває напрям вхідної мобільності та просить всі підрозділи КПІ ім. Ігоря Сікорського активно підключатися до роботи в рамках Стратегії інтернаціоналізації університету.

Нижче Ви можете знайти звіти, відгуки та інформацію від іноземних партнерів – студентів, викладачів та співробітників, що реалізували свої періоди мобільності у КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Звіти, відгуки та інформація від іноземних партнерів

From 19 March to 23 March Igor Sikorsky KPI was glad to host Nijat Hajikhanov, our guest from University of Luxembourg.

On Monday Nijat visited Academic Mobility Office and met our staff. Also, he visited the State Polytechnic Museum and had the guided tour around campus. Nijat liked a lot our university, he was impressed with the gorgeous architecture of KPI’s buildings.

From Tuesday to Friday Nijat was performing his mobility on the Faculty of Management and Marketing. He gave lectures about accounting to students of our University. Students was very curious about lectures of Mr Hajikhanov, they stayed in the classrooms after his presentations and asked a lot of questions.

Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute was very pleased to host Mr. Nijat Hajikhanov. We hope than he had only good souvenirs about our University and we will be glad to see him again!

В КПІ ім. Ігоря Сікорського на навчання протягом весняного семестру 2017/2018 н.р. за програмою “Еразмус +” приїхала студентка з Університету Гранади. Кароліна Еспіноса навчалася на факультеті інформатики та обчислювальної техніки.

Протягом навчання Кароліна працювала над дипломним проектом, пов’язаним з інформаційними технологіями в архітектурі та доповненою реальністю.

КПІ ім. Ігоря Сікорського був радий прийняти Кароліну на семестр. Сподіваємося, що у неї залишилися лише позитивні спогади про університет, та що вона отримала багато нових та корисних знань. Бажаємо Кароліні подальших успіхів та натхнення!

28 березня 2018 року до КПІ ім. Ігоря Сікорського приїхали з візитом за програмою “Еразмус +”, викладачка Політехнічного університету Валенсії Марія “Чілі” Консуело Естеве Сендра та її колега, викладач Валенсійської школи мистецтв, професор Рікардо Морено Куеста.

Пані Марія та пан Рікардо завітали до відділу академічної мобільності та обговорили перспективи співпраці між їхніми закладами та КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Протягом тижня, Марія Естеве Сендра читала лекції для студентів факультету менеджменту та маркетингу, а також студентів видавничо-поліграфічного інституту. На ВПІ, Марія та Рікардо також зустрілися з адміністрацією інституту.

В п’ятницю, 30 березня, координатор з академічної мобільності ВПІ, пані Ліна Шендерівська організувала для гостей тур містом Києвом та запросила їх на кафедру графіки у навчальносу корпусі №25 на Володимирській вулиці. Там Марія та Рікардо влаштували виставку графічних рисунків під назвою “Naturaleza Fotosensible”, яка тривала протягом місяця.

Сподіваємося, що у Марії та Рікардо залишилися лише позитивні враження від Києва, України та КПІ ім. Ігоря Сікорського та будемо раді зустрітися з ними ще у майбутньому!

З 13 по 18 травня 2018 року КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідав професор Даріуш Миколаєвський з Університету ім. Казимира Великого (м. Бидгощ, Польща). Він познайомився з командою відділу академічної мобільності, адміністрацією та представниками факультету електроніки та факультету біомедичної інженерії.

Протягом тижня професор Миколаєвський провів лекції для студентів ФЕЛ та ФБМІ в рамках спільного проекту за програмою “Еразмус+” за темами: Modelling effects of consciousness disorders in brainstem computational model; Brain computer interfaces; Neuroprostheses; Deep neural networks: selected applications.

Пану Даріушу дуже сподобався Київ і наш університет. Сподіваємося, що у професора Миколаєвського залишаться лише гарні спогади, та чекатимемо на нього ще!

В рамках проекту кредитної мобільності з Університетом Обуди (Будапешт, Угорщина), 26 квітня 2018 року, до КПІ ім. Ігоря Сікорського приїхала професорка Марта Зеебауер. Марта прочитала лекцію на кафедрі ММСА Інституту прикладного системного аналізу на тему “Історія та новітні тренди суперкомп’ютерів”. Також, пані Зеебауер мала зустрічі з представниками та керівництвом ІПСА та ФПМ, на яких були обговорені перспективи майбутньої співпраці між нашими університетами. Пані Марта Зеебауер – доцент Університету Обуди та випускниця КПІ, ми завжди раді вітати її в Альма-матер!

3_15

2_18

У період з 14 по 18 травня 2018 року в Інституті енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського перебував представник Університету Південно-Східної Норвегії проф. Рошан Шарма.

Метою візиту було викладання циклу англомовних лекцій в рамках програми “Еразмус +”, а також обговорення питань наукової співпраці між університетами-партнерами для реалізації цілей спільного міжнародного освітнього проекту “Норвезько – Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях в сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем” у рамках програми “Євразія”.

В ході візиту також були проведені зустрічі з керівництвом ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського та зустріч з командою відділу академічної мобільності.

Повний текст статті
У період з 21 по 25 травня 2018 року в Інституті енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського на кафедрі електропостачання перебував представник Університету Південно-Східної Норвегії професор Бернт Ли.

3_15

2_18

Метою візиту було викладання циклу англомовних лекцій в рамках програми “Еразмус +”, а також обговорення питань наукової співпраці між університетами-партнерами для реалізації цілей спільного міжнародного освітнього проекту в рамках програми “Євразія”.

В ході візиту також були проведені зустрічі з керівництвом ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського та зустріч з командою відділу академічної мобільності.

Повний текст статті
Впродовж квітня – липня 2018 року, у КПІ ім. Ігоря Сікорського навчалися 4 студенти із Франції – магістри Центральної школи Ліону. Сімон Геярд де Сен Жермен, Віржіль Фуа, Жордан Броажон та Ніколя Ванспранг працювали над науково-дослідницькими проектами у лабораторіях інституту прикладного системного аналізу та факультету електроніки у рамках програми “Еразмус +”.

Студенти успішно завершили свою мобільність. Ми, в свою чергу, доклали всіх зусиль, щоб у хлопців залишилися лише позитивні спогади від нашого Університету, міста та країни.

Agnieszka Foryt from University in Dąbrowa Górnicza realized her mobility within “Erasmus +” programme at the Faculty of Management and Marketing of Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute. Agnieszka studied different subjects related to management, business and economics. She was very pleased with her mobility in Ukraine and stunned by the beauty of our University and the city.

“Choosing Ukraine as a country for a scholarship under the Erasmus+ program was a good idea. Kiev is a city with rich and interesting history, original architecture and extremely colorful. Kiev Polytechnic has a great visual impression, but above all it has well-qualified staff. Employees of the cooperation office with foreign countries are always kind and willing to help. The only thing I regret is that KPI does not offer a course that I study in Poland” – commented Agnieszka.

We were pleased to host Agnieszka in Igor Sikorsky KPI and we hope that she will bring to Poland only positive memories about our country, city and university! We look forward to host more exchange students and staff from Poland and other European countries within “Erasmus +” programme!

У рамках співпраці КПІ ім. Ігоря Сікорського та Жешувського політехнічного університету (Польща) за проектом кредитної мобільності в рамках програми “Еразмус +” в Інституті енергозбереження та енергоменеджменту 5 вересня 2017 року пройшла відкрита лекція професора Йоланти Вархол (Associate Professor Jolanta Warchol, D.Sc., Ph.D., Eng). Лекцію на тему «Моделювання сорбційних процесів у системі тверде тіло – рідина» прослухали студенти магістратури, що навчаються за спеціальностями 101 “Екологія” та 144 “Теплоенергетика”.

У четвер, 5 жовтня 2017 року, в Залі засідань ДНВР КПІ ім. Ігоря Сікорського (31 корпус) відбулася презентація проекту кредитної мобільності з Міським університетом м. Стамбул (Туреччина) в рамках програми “Еразмус +”. Презентацію проводив представник Міжнародного офісу Міського університету м. Стамбул Окан Мерген, який перебував в КПІ ім. Ігоря Сікорського в рамках проекту мобільності протягом тижня і провів зустрічі з представниками факультету електроніки, факультету менеджменту та маркетингу, теплоенергетичного факультету та факультету інформатики та обчислювальної техніки.

Окан Мерген презентував Міський університет м. Стамбул англійською мовою та розповів про процедуру оформлення документів до Університету , про реалії студентського життя, а також надав декілька корисних порад для студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського, що зацікавлені у проекті мобільності “Еразмус+” з Міським університетом м.Стамбул.

КПІ ім. Ігоря Сікорського вдячний Окану Мергену за візит та сподівається на майбутню плідну співпрацю між нашими університетами.

З 6 по 8 листопада 2017 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського в рамках програми “Erasmus +” на Інженерно-фізичному факультеті та на Факультеті авіаційних та космічних систем, перебували з візитом викладачі з Факультету інженерних технологій Католицького університету Льовена Пітер Аррас та Крістіан Петерс.

В рамках візиту були проведені 4 лекції: “Integrated design, from mechanical design towards the virtual prototype”, “3D-additive manufacturing”, “The invisible world: the microscope investigation challenge”, “Engineering graphics”.

З 4 по 8 грудня 2017 року на Інженерно-фізичному факультеті КПІ ім. Ігоря Сікорського в рамках програми “Erasmus +” перебував з візитом викладач з Лодзького технічного університету (Республіка Польща) д-р Маріуш Стеглінський.

За період стажування Маріуш Стеглінський ознайомився з нашим університетом, зустрінувся з проректором П.О. Киричком та начальником відділу академічної мобільності О.В. Лубяновою, керівництвом інженерно-фізичного факультету, відвідав наукові лабораторії ІФФ.

В рамках візиту доктор Стеглінський прочитав 4 лекції: “Космічне середовище та його вплив на властивості матеріалів”, “Легкі матеріали для космічних застосувань та селективні методи модифікації структур матеріалів”, “Розробка композиційних матеріалів з використанням традиційних методів або спеціалізованого програмного забезпечення” та “Вибір матеріалів для структурних або функціональних елементів в рамках методу програмного навчання”.

During his period at Aircraft Control Devices and Systems department of Aerospace Faculty, National Technical university of Ukraine, Alexandre Umba Nyamololo from KU Leuven’s Department of Computer Science collaborated with our research team.

1     4

He was asked to develop a computer vision system which would allow UAV’s to land autonomously.

2

It was a new task for him, because he has never worked with any aviation systems or vehicles. This task was not only applied, but also interesting to him. His strong analytical and communication skills were what made him stand out. During the semester, he also trained with masters of the 5th year of study.

He coped with the work and gained new knowledge in the field of aviation and applied engineering.

After completing his work, he made a strong presentation and pre-defense of his master’s thesis on Aircraft Control Devices and Systems department.

3

We therefor believe, that Alexandre can be an asset to any team that he works with and will continue to work in this direction.

sheI9pmnNfg - копия

З 20 по 24 квітня 2017 р. в рамках програми міжнародної академічної мобільності “Erasmus +” на кафедрі приладів та систем неруйнівного контролю приладобудівного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського читала лекції для студентів, магістрів та аспірантів кафедри професор Габріела Болзон (Gabriella Bolzon) з Міланської політехніки, Італія. Організацією візиту займалися відділ академічної мобільності, кафедра приладів та систем неруйнівного контролю та студенти.

Особливу увагу Габріела Болзон приділила можливостям і перевагам поєднання експериментальних досліджень та обчислювальних технологій для визначення властивостей і параметрів об’єктів.

Габріела Болзон провела також презентацію Міланської політехніки, розповіла про її факультети та особливості навчання. Студенти й аспіранти мали змогу дізнатися про студентські обміни, тематику навчальних програм, освітні пропозиції університету.

Під час візиту гостя зустрічалася з викладачами і співробітниками кафедри приладів та систем неруйнівного контролю, обговорювала з ними їхні наукові проекти. Для викладачів цікаво було дізнатися про особливості організації навчального процесу, методичного забезпечення та педагогічної практики у Міланській політехніці.

Для проф. Болзон було організовано культурну програму: екскурсію кампусом КПІ ім. Ігоря Сікорського та Державним політехнічним музеєм, огляд пам’яток української столиці (Майдан Незалежності, Володимирський, Софійський та Михайлівський собори тощо), панорами Києва, відвідування концерту класичної музики. Особливе враження на пані Габріелу, яка любить подорожувати і відвідала багато країн і міст, справила виставка писанок на Софійській площі.

Повний текст статті
З 24 по 29 квітня 2017 року на кафедрі прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки (ПГМ) механіко-машинобудівного інституту КПІ імені Ігоря Сікорського в рамках програми “Еразмус +” проходила стажування заступник декана механічного факультету Вільнюського технічного університету імені Гедимінаса.

Доктор Іна Тетсман перебувала на кафедрі ПГМ з метою ознайомлення з досвідом науково-педагогічної діяльності кафедри та її зв’язків з науковими установами та підприємствами України.

Після зустрічі пані І. Тетсман з заступником директора механіко-машинобудівного інституту проф. Шевченко О.В., вона познайомилася із завідувачем кафедрою ПГМ д.т.н., проф. Луговським О.Ф. та працівниками кафедри. З кожним з них вона мала бесіди, у ході яких була ознайомлена з назвами та змістом дисциплін, які викладаються кафедрою, а також з напрямками наукових досліджень, що виконуються відповідними науковими групами. Були з’ясовані спільні для обох технічних університетів тенденції, особливості розвитку, а також здійснення навчального процесу та умов виконання наукових робіт.

25 та 26 квітня пані І. Тетстман відвідала лекції проф. Турика В.М., доц. Семінської Н.В. та ст. викладача Ночниченка І.В. Потім – зустрічі та бесіди з д.т.н., проф. Яхно О.М. про напрямок наукової діяльності групи, якою він керує в галузі гідравліки реологічно складних середовищ та гідродинамічної кавітації. Відбулося також детальне обговорення з д.т.н., проф. Луговським О.Ф. спільних інтересів в наукових розробках в галузі гідромеханіки та механотроніки.

27 квітня на прохання гості їй була надана можливість прослухати декілька доповідей на 15-й міжнародній науково-практичній конференції аспірантів, магістрантів, студентів «Сучасні проблеми наукового забезпечення енергетики».

У другій половині дня пані І. Тетсман відвідала філіал кафедри ПГМ в Інституті гідромеханіки НАН України, зокрема лабораторію Відділу інформаційних систем в гідроаеромеханіці та екології, де була ознайомлена із напрямками співробітництва між Механіко-машинобудівним інститутом КПІ імені Ігоря Сікорського і Інститутом гідромеханіки НАН України за темою «Дослідження закономірностей внутрішніх закручених течій і методів управління ними». Відбулося знайомство з роботами на аеродинамічному стенді проф. Турика В.М. для дослідження структури обмежених закручених потоків, що дозволяє вивчати керування процесами масо- і теплопереносу у поршневих, газотурбінних, ракетних двигунах, МГД-генераторах, ядерних і хімічних реакторах, теплообмінниках, змішувачах, фільтрах, циклонах, пальникових пристроях котлоагрегатів та промислових печей тощо.

28 квітня було організовано екскурсію пані І. Тетсман по КПІ імені Ігоря Сікорського з відвідуванням Науково-технічної бібліотеки, Державного політехнічного музею, ознайомленням з пам’ятниками видатних діячів науки і техніки, життя та діяльність яких пов’язана з університетом.

У другій половині дня відбулося заключне обговорення між зав. кафедри ПГМ О.Ф. Луговським, проф. Туриком В.М. і пані І. Тетсман про можливість творчого співробітництва між відповідними кафедрами наших університетів. Було намічено напрямок такого співробітництва за темою: «Розробка новітніх принципів змішення, розділення та знезаражування середовищ на основі гідродинамічних та акустичних методів».

В якості першого кроку було досягнуто домовленості (і вже частково виконано у вигляді офіційних запрошень) про взаємну участь викладачів, аспірантів і студентів наших університетів в роботі науково-технічних конференцій, зокрема «Гідроаеромеханіка в інженерній практиці» та «Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта», а також студентських олімпіад з механотроніки.

У рамках реалізації проекту кредитної мобільності програми “Erasmus +” із Міланською Політехнікою, протягом 15-21 червня 2017 року відбувся візит проф. Массіміліано Бестетті до КПІ ім. Ігоря Сікорського. Під час свого періоду мобільності професор відвідав три факультети: інженерно-фізичний, хіміко-технологічний та зварювальний.

16 червня професор Массіміліано Бестетті відвідав Інженерно-фізичний факультет. У ході візиту професор зустрівся з деканом факультету проф. Лободою П.І., який ознайомив його з основними напрямами роботи факультету. Було проведено презентацію наукових розробок вчених інженерно-фізичного факультету та обговорено основні напрями співпраці в освітній та науковій сферах. Професора було ознайомлено з лабораторіями Інженерно-фізичного факультету. Також професор Бестетті, як і було заплановано, прочитав лекцію для студентів та викладачів факультету на тему: “Contribution to the study of uniform corrosion by means of the maximum entropy production rate principle”.

19 червня зранку, проф. Массіміліано Бестетті відвідав Державний політехнічний музей, де від екскурсовода дізнався про історію літальних апаратів, вкладу вчених КПІ у розвиток авіації.

На науковому семінарі кафедри технології електрохімічних виробництв проф. Массіміліано Бестетті виступив з науковою доповіддю: “Contribution to the study of uniform corrosion by means of the maximum entropy production rate principle” та відповів на запитання присутніх з теми доповіді.

На науковому семінарі кафедри технології неорганічних речовин і загальної хімічної технології проф. Массіміліано Бестетті коротко ознайомив присутніх із історією та сучасним навчальним процесом у Міланській політехніці та виступив із науковою доповіддю: “Proactive TiO2 coating for water contamination”. Було відмічено, що наукові тематики, що розробляються в Міланській політехніці близькі до українських.

20 червня доктор Максіміліано Бестетті відвідав захисти бакалаврських робіт студентів кафедри технології електрохімічних виробництв і магістерських робіт студентів кафедри технології неорганічних речовин і загальної хімічної технології, які проводилися англійською і французькою мовами. Він відмітив значну технологічну складову бакалаврських робіт і високий науковий рівень магістерських робіт.

21 червня проф. Бестетті відвідав зварювальний факультет. У ході візиту проф. Бестетті мав нагоду відвідати лабораторії факультету, а саме: лабораторію зварювання тиском, зварювання плавленням, зварювальних джерел живлення, мікрозварювання, плазмового нанесення покриттів. У ході відвідування лабораторій він ознайомився із парком обладнання для навчальних та наукових програм та із типовими лабораторними роботами для студентів факультету.

За участю представників наукової спільноти факультету – професорів Фомічова С.К. та Кузнецова В.Д., було проведено презентацію напрямів роботи факультету та обговорення потенційних напрямів співпраці із підрозділами Міланської політехніки. Було проведено обмін матеріалами презентацій.

Хочеться відмітити, що по-перше, факультети домовилися про подовження практики обміну студентами та викладачами у рамках програми “Erasmus +”. По-друге, під час презентації наукових розробок КПІ ім. Сікорського професор пообіцяв показати наукові результати своїм колегам науковцям, а також промисловим підприємствам, з якими у нього налагоджені зв’язки. Також науковці обмінялись з професором контактними даними для поглиблення подальшої співпраці.

Також факультети відмітили, що візит професора Бестетті є дуже корисним для розвитку нових більш тісних контактів із зарубіжними університетами в області як наукового, так і освітнього співробітництва.

Підготовлено за матеріалами доцента ХТФ Дуди Т.І., доцента ІФФ Богомол Ю.І. та доцента ЗФ Чвертко Є.П.

У період з 22 по 26 червня 2017 року відбувся візит співробітників міжнародного офісу з університету-партнеру, пані Аннунзіати Фрайзе (Annunziata Fraiese) – координаторки програми Erasmus+ в Університеті Салерно та пані Сільвії Говернаторі (Silvia Governatore) – співробітниці міжнародного та Erasmus+ офісу в Університеті Салерно.

Основна мета стажування полягала в ознайомленні з організацією управління міжнародними зв’язками та адміністративними процедурами в університеті; вивчення основних засад стратегій інтернаціоналізації в КПІ ім. Ігоря Сікорського та поширення досвіду Університету Салерно з питань міжнародного співробітництва з колегами. Відбулися зустрічі із співробітниками відділу академічної мобільності та із заступником проректора з міжнародних зв’язків КПІ ім. Ігоря Сікорського К.В. Юдковою.

Окрім зустрічей в університеті, було організовано й культурну програму для колег. Так, координатор з академічної мобільності інституту прикладного та системного аналізу (учасниця проекту кредитної мобільності з Університетом Салерно) Н.В. Кузнєцова провела вечір із колегами у Київському театрi оперети (вистава «Танго життя»).

Французька весняна школа пройшла в нашому університеті з 29 травня по 1 червня. Її організували Університет Лотарингії (Universite de Lorraine), науково-дослідна лабораторія LORIA (Lorraine Research Laboratory in Computer Science and its Applications) та КПІ ім. Ігоря Сікорського в рамках програми “Erasmus +”.

Відкриття заходу відбулося 29 травня за участю пана Сільвена Ріголле, аташе французького посольства з питань університетського і наукового співробітництва, директора французько-українського центру університетського і наукового співробітництва, проректора з навчально- виховної роботи П.О. Киричка, представників факультетів та відділу академічної мобільності.

Завдяки проекту кредитної мобільності програми “Erasmus +” участь у школі взяли 100 студентів, аспірантів та науково-педагогічних пра­цівників. Вони прослухали лекції за напрямами “Artificial Intelligence & Robotics” та “Data Science”, які читали англійською мовою сім професорів з Університету Лотарингії. 88 учасників отримали сертифікати проходження French Spring School (умовою отримання сертифікату було відвідування 70% лекцій за одним напрямом). Варто відзначити високу зацікавленість студентів, які не пропустили жодної лекції.

Повний текст статті

З 29 серпня по 02 вересня на кафедрі математичного аналізу та теорії ймовірностей в рамках співпраці з європейськими університетами за програмою «Erasmus +», проф. Дануте Крапавіцкайте з Вільнюського технічного університету імені Гедимінаса (Литва) прочитала курс лекцій на тему: «Застосування мови R для теорії ймовірностей та статистики».

Даний курс зацікавив не лише студентів, аспірантів та викладачів НТУУ «КПІ», а й представників інших ВНЗ, таких, як КНУ ім. Т. Шевченка, Інститут математики НАН України та НаУКМА. Як студенти, так і викладачі з цікавістю віднеслись до вивчення достатньо популярного та розповсюдженого за кордоном, але слабко представленого і впровадженого в Україні, програмного середовища R. R – це мова програмування для статистичних обчислень, аналізу та представлення даних в графічному вигляді, яка вважається стандартом для сучасних статистичних програм. Головними перевагами R є його доступність, простота використання та потужний спектр інструментів, які дозволяють використовувати його при дослідженнях в багатьох галузях науки, таких як теорія ймовірностей, математична статистика, статистична генетика, фізика, фінанси, економетрика та багатьох інших.

Ці лекції були особливо актуальні зараз, коли на Фізико-математичному факультеті, в рамках нової спеціалізації «Страхова та фінансова математика», вже в цьому році заплановано впровадження мови R при викладанні деяких нових спеціальних дисциплін. Вони дали можливість побачити підхід до викладання та деякі особливості застосування на практиці цієї мови від науковця, що використовує її у своїй повсякденній роботі та дослідженнях. Це допоможе удосконалити якісний зміст нових курсів.

Слід зазначити, що лектор була вражена інтересом та вмотивованістю слухачів її курсу. Завдяки цьому лекції проходили в дружній та плідній атмосфері.

Повний текст статті

Where do you come from and what is your home university?
I come from France, and I was studying for 2 years at Université de Lorraine (east of France – Lorraine Region).

What is your exchange program? 
I am studying as part of the Erasmus + programme.

How long have you stayed in Ukraine?
I have been in Ukraine a bit longer than five months

What do you study?
I study both mathematics and physics at “ФМФ”. I have some courses in the department of physics, and others in the department of mathematics (in the fifth grade).

What made you choose to study physics at Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute

I have chosen to study in KPI for several reasons :

  • I wanted to experience something new, and I was curious about Ukraine, about its culture, and also about both Russian and Ukrainian languages (I thought that coming was the best way to speak, even just a little).
  • Teachers of my school proposed me to go in Ukraine.
  • I learned that some students from KPI would be in my school this year. So I thought, it would be good, if a french student, in turn, came in KPI.

What have you enjoyed most about studying at Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute?
It’s a difficult question, because I enjoyed a lot of things. I was very well received by my teachers and also by the other students. And I had many very interesting courses. Perhaps what I liked most was working on a project with Professor Gorshkov.

Are there some things (at the department, in our university) that haven’t worked as well as you expected?
Maybe once a teacher thought the course was too complicated for me, since I almost did not speak the language. So I had to change. But I sincerely understand this decision.

How does studying at our University differ from your studies at your home university?
I have the impression that, especially in mathematics and physics, there are not so many things that differ. Maybe the choice of certain courses in my home university.

GvDvGBAh-0YWhat do you think about Ukrainian teacher education in general?
I found it very interesting and quality. There are really good teachers in KPI.

Is there anything in the Ukrainian teacher Education system that you would like to bring back home to France?
Maybe there is more exchanges between teachers and students, especially during the exams. I think it’s interesting, in this way, the teacher can know if the student really understood.

What do you think of Ukraine in general?

There is surely a lot to say, and I do not know how to justify it, but I really liked Kiev (I did not go elsewhere). I do not know when, but I know I will come back !

What top 3 tips or pieces of wisdom would you give to future overseas students thinking of coming to study at Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute?
– take warm clothes!
– seriously work the language
– enjoy, visit and meet people


В рамках реалізації спільного проекту між хіміко-технологічним факультетом НТУУ «КПІ» та Лейденським університетом, до НТУУ «КПІ» завітав доктор Людо Юрлінк, який проходив період мобільності у нашому університеті з 10 по 13 травня 2016 року.

В рамках цього візиту, доктор Юрлінк та координатор з академічної мобільності ХТФ Тетяна Дуда обговорювали співпрацю та працювали над гармонізацією планів наукового стажування, підготовлених українськими студентами, та планів і можливостей наукових шкіл і лабораторій Лейденського університету. Під час дискусій кожному українському студенту було підібрано наукову лабораторію, керівника та напрям дослідження.

Для всіх бажаючих узяти участь у наступних етапах програми Еразмус+ КА1, д-р Юрлінк зробив презентацію Інституту хімії, розповів про напрями наукових досліджень, видатні досягнення, докладно розповів про свої наукові дослідження, пов’язані із вивченням фізико-хімічних процесів під час адсорбції води та спиртів на платинових поверхнях, а також відповів на численні запитання викладачів і студентів.

Побажаємо учасникам програми мобільності наукових здобутків, а її керівникам і виконавцям – продовження і розвитку програми у напрямку створення спільних наукових тем досліджень, спільних навчально-наукових структур і кафедр, залучення нідерландських науковців до викладання на ХТФ.

Повний текст статті