Єнський університет імені Фрідріха Шиллера

2016-2017 Олександра Радецька, ІЕЕ, магістр

2016-2017 Ілона Шабельник, ІЕЕ, магістр

2015-2016 Владислав Ющенко, ІПСА, магістр


2016-2017 Олександра Радецька, ІЕЕ, магістр

   Із задоволенням хочу поділитися корисним досвідом, який я мала можливість отримати в Німеччині. Я давно почала цікавитися різними міжнародними програмами, якими забезпечує КПІ ім. Сікорського.
Для того щоб прийняти участь у відборі на будь-яку міжнародну програму потрібно підготувати цілий пакет документів,  з яким можна ознайомитися на сайті відділу академічної мобільності. І в залежності від успішності рекомендуються студенти для участі у програмах.

1

Я брала участь у програмі до Єнського університету ім. Фрідріха Шиллера і пройшла конкурс на другий семестр.

2

  Перший тиждень перебування в м. Єні був дуже складний, так як необхідно було оформити страховий поліс, зареєструватися в Ausländerbehörde, відкрити рахунок в банку та розібратися з курсами, які я обрала в Україні.
Найбільші проблеми мене чекали при остаточному відборі предметів, так як вибір курсів, які читаються англійською мовою з моєї спеціальності був не надто великий, тому довелося обрати інші курси, які були цікаві для мене.
Крім навчання в Європейському університеті ви маєте можливість скористатися різними привілегіями як студент. Наприклад, я мала можливість безкоштовно подорожувати по землях Тюрінгії.

3

Міжнародний офіс один раз в тиждень організовував безкоштовний культурний вечір про різні країни, де також можна було спробувати народні страви.

За п’ять місяців навчання  я відвідала багато міст Німеччини, найбільші з них Берлін, Франкфурт, Нюрнберг, Лейпциг та інші.

4

5

Час який я провела в Німеччині був незабутнім досвідом, як для професійного розвитку так і для розширення свідомості та цілісного сприйняття світу. Я дуже вдячна за цю можливість та підтримку від відділу академічної мобільності.
6 7
Вгору


2016-2017 Ілона Шабельник, ІЕЕ, магістр

Всем Hallo!
Настало и мое время делиться первыми впечатлениями как участника проекта академической мобильности Erasmus + с Йенским университетом им. Фридриха Шиллера.

6AUAhLAvcmQ
Поехать по обмену стояло в моем списке целей очень давно. И сначала, я хочу поблагодарить всех, кто мне помог воплотить в жизнь то, что сейчас со мной происходит – перманентное пребывание в состоянии эйфории. Спасибо всем работникам Відділу академічної мобільності студентів КПІ, моей любимой кафедре инженерной экологии, моим одногруппникам, друзьям и близким за поддержку и за помощь в оформлении кипы бумаг, как же без этого:)

6dScGoiurhc
И так, когда я приехала в Йену, то этот город встретил меня дождем. Но потом, этот маленький городишко, переполненный студентами с разных концов мира, меня покорил своей красотой и уютом. Я не перестаю вдохновляться и восторгаться улицами этого города.

Ілона Шабельник, Єна
Подготовка к учебному семестру проходила очень организованно, так как было две информационные сессии и за тобой стояло пара-тройка специалистов, которые могли помочь с кредитами или курсами, если возникали с тем или иным трудности.
После регистрации курсов тебя бросают на дорогу самостоятельности. Ты сам решаешь как будешь учиться, насколько систематически и т.д, но в конце семестра нужно сдать экзамены  У кого-то с этим трудностей может и не быть, а кому-то может нужно осведомиться с книжечками по тайм-менеджменту, так как тебя никто не будет пихать под мягкое место.
А вообще, все нереально круто и все можно успевать, да еще и другой язык осваивать. Устраивается куча тематических собраний и экскурсий для студентов. От множества знакомств у тебя начинаются путаться лица и имена, да еще ты от каждого черпаешь новый опыт, так как каждый – отдельный мир со своей культурой.
За полтора месяца я успела побывать в соседних городах земли Тюрингии, Гамбурге, Любеке, Берлине и даже на Балтийском море.

7JqDIqFWbdw

cXFwXY93UPk

gBByzida-dU

xo8WaAZtzF0

IpWkWFNOq8o

В планах еще очень много городов и стран, так как жить в Йене довольно дешево.

Ілона Шабельник, Єнський університет
Совет: экономьте и тратьте деньги на путешествия. Это бесценный опыт!

#КПІ #КПИ #KPI #КПІмобільність
Вгору


2015-2016 Владислав Ющенко, ІПСА, магістр

Як поїхати на навчання у європейський університет за програмою Erasmus+?/ Єнський університет ім.Шиллера

Шановні пошукачі! Мене звати Ющенко Владислав і я є колишнім стипендіатом програми Erasmus+ на навчання за програмою обміну з Єнським університетом імені Фрідріха Шиллера в Німеччині. Наразі я хочу поділитися своїм досвідом, враженнями та корисними рекомендаціями (свого роду путівник «Як зекономити собі час») щодо вступу, навчання та проживання в Німеччині. Отож поїхали.

1

Хотілося б почати з процесу підготовки до вступу, після того, як Ви вирішили, що короткочасне навчання за кордоном є ідеальним варіантом провести час з користю. Для початку слід визначитись з основною спеціальністю навчання та відзнайти ті університети, що пропонують таку можливість. При виборі між університетами перш за все раджу звертати увагу на перелік предметів, що надає конкретний інститут для заданої спеціальності. Більш детально про це можна дізнатися на сайті університету( в більшості випадків є портали, де наведені дисципліни з описанням матеріалу, що вивчається). Решта критеріїв визначається лише Вами: країна, престижність навчального закладу, знання мови тощо.

За великим рахунком задоволення від навчання буде залежати від Вас та того, наскільки Ви правильно підібрали собі предмети. Це, з одного боку, підвищить зацікавлення та з іншого дозволить зберегти купу часу на здачу іспитів. Не соромтеся уточнювати всі питання у професорів та доцентів, що відповідальні за предмет. Вони, як правило, люди адекватні та дадуть відповідь на всі Ваші запитання. Потрібно пам’ятати, що можна змінити дисципліну вже після початку навчання (на це відводиться 2 тижні після безпосереднього початку занять)!

Документи

Одним із найважчих етапів підготовки є збір документів на конкурс, приймаючого закладу та візи за умови проходження конкурсу. Моєю порадою є не затягувати з цим ділом, оскільки хоч документів відносно небагато, всі вони потребують часу 2-3 дні на оформлення.

1)    Конкурс

Відповідний список оголошений на сайті http://mobilnist.kpi.ua/competition/
Загалом, немає нічого важкого, окрім навчальної картки, яку необхідно перекласти з української на англійську (за вимогою приймаючого університету), та план навчання. Не терміновий переклад триває 3-5 днів, тому це перше, що необхідно зробити. План навчання бажано скласти з першого разу, але будьте готові до внесення виправлень та доповнень.

2)    Документи після проходження конкурсу

На даному етапі при допуску до участі в програмі Erasmus+ і відповідного рішення приймаючої сторони необхідно оформити індивідуальний навчальний план. Детально дана інформація розписана за посиланням
http://mobilnist.kpi.ua/dokuments/
Окрім документів на кафедру та договору між університетами необхідно подати переклад «допуску до навчання/запрошення». В даному випадку це можна зробити самостійно та завірити у свого викладача з іноземної мови.

3)    Візова заява

Німецька національно віза (тип D) видається безкоштовно для стипендіатів строком за 1-3 дні, і що найбільш приємно – Вам не потрібно бронювати собі час співбесіди в посольстві. Зверніть увагу, що шенгенська віза не дає право на навчання, тому необхідна саме національна віза. Всю подальшу інформацію щодо документів див. на сайті http://www.kiew.diplo.de/
Одним із важливих моментів є написання мотиваційного листа при подачі на візу, проте перелік необхідних документів може змінюватися в залежності від вимог посольства країни, в яку Ви їдете.

Подорож та прибуття в іншу країну

Після безпосереднього отримання підтвердження зарахування на програму Erasmus+ якнайшвидше подайтеся на місце у гуртожитку, оскільки в Німеччині це інколи може бути проблемою. В довільному випадку, відділ мобільності КПІ сповістить про необхідні кроки та буде надсилати регулярно листи на пошту.

Після отримання візи можна починати збирати речі та планувати подорож. Всім кандидатам надається додатково близько 270 Є для покриття вартості переїзду. Як Ви будете розпоряджатися цими грошима – справа Ваша, можливо доїхати наземним транспортом або літаком. Знову-таки в цьому питанні вибір за Вами.

Після прибуття в іншу країну Вас знову чекає «квест», протягом якого Ви маєте зарахуватися до університету, оформити страхування, відкрити рахунок та зареєструватись в міграційному відділі. Вся інформація буде повідомлена в міжнародному офісі приймаючого університету. У випадку будь-яких проблем з радістю буде надана своєчасна допомога, тож не переймайтеся. Можливо також подання заяви на отримання ментора, що буде супроводжувати Вас в перші дні. Це найкращий спосіб відразу поринути у іноземне життя, розширити кругозір та одночасно зробити необхідні справи.

2

Під час обміну

Після залагодження всіх формальностей починається найкращий період Вашого перебування в університеті, який треба розумно використати. Можливостей для розвитку, відпочинку, навчання та міжкультурного обміну дійсно надзвичайно багато. Студентські організації часто складають програму заходів для міжнародних студентів, а університет часто проводить мовні курси або зустрічі. Навіть елементарне знання мови може бути надзвичайно корисним та життєво необхідним.

Також варто зважати на різні програми безпосередньо на факультеті, на якому Ви будете вчитись, оскільки так можливо потрапити на конференцію, TED, на майстер клас. Перевагою при подорожі є наявність студентського квитка, що дозволить планувати свої подорожі в межах федеральної землі на поїзді чи автобусі. Інших великих міст можна дістатись за лічені години, тож обов’язково скористайтесь нагодою!

Загальною порадою є розширення свого кола спілкування, заведення знайомств інтернаціональними студентами та подорожі в межах країни та Європи. Час та можливості на це точно будуть, треба лише бажання.

Сподіваюсь, надана інформація виявилась для Вас корисною, бажаю успіхів та залишайтесь позитивними.

Більш детальна інформація про участь у проектах кредитної мобільності на сайті http://mobilnist.kpi.ua/creditna-mobilnist/

Єнський університет ім.Шиллера (Німеччина)
Період мобільності 01/04-30/09/2016
Вгору