Католицький університет Льовена

2016-2017 доцент Наталія Вікторівна Глінка та доцент Яна Гаврилівна Тікан, ФЛ

2015-2016 Тетяна Соловйова, ІФФ, аспірант


2016-2017 доцент Наталія Вікторівна Глінка та доцент Яна Гаврилівна Тікан, ФЛ

Кафедра Теорії, практики та перекладу англійської  мови Факультет лінгвістики

Доцент, канд. філ. наук  Глінка Наталія Вікторівна

Доцент, канд. пед. наук Тікан Яна Гаврилівна

Двотижневе знайомство з величним Королівством Бельгії  залишило неймовірні враження. Розпочалось воно з відвідування «міста в університеті», як називають його місцеві мешканці та студенти, – міста Льовена. Це багатовікове місто-університет, що є столицею провінції Фламандський Брабант, просякнуто багатовіковою історією та одразу дивує величчю готичної архітектури, казковою красою міської Ратуші, визнаної однією з найкрасивіших споруд епохи Середньовіччя в усьому світі (будівлю прикрашає 236 статуй, в яких можна дізнатися відомих історичних діячів, митців, великих вчених), церкви Святого Петр, що містить багато творів мистецтва (триптих «Таємна вечеря» Дірка Баутса).

Одразу впадає в очі, що населення Бельгії складається з двох груп: фламандців (близько 5 млн осіб), що населяють північні та центральні провінції Бельгії (Західна і Східна Фландрія, Фламандський Брабант, Антверпен, Лімбург) та розмовляють нідерландською, і валлонів (близько 4 млн осіб), що живуть у південних провінціях (Ено, Намюр, Льєж, Люксембург) і своїми говірками близькі до північних французів.

1

2

Католицький університет Льовена, заснований ще у 1425 році брабантським герцогом Жаном IV , перший університет на теренах країни, який перетворив Льовен на важливий науковий та освітній центр, є одним з найстаріших вузів світу.

3

4

Вражаючу університетську бібліотеку можна назвати візитною карткою цього студентського міста. Всі столи бібліотеки були зайняті студентами, але це можливо, завдяки гарячій порі сесії.

Ботанічний сад є також старовинним, він був заснований ще у 1738 році для студентів-медиків з місцевого університету, спочатку замислювався як місце вирощування лікарських рослин. Його площа лише 2 гектари, але він надзвичайно красивий і затишний.

5

Потрапивши у Великий бегинаж, ми  ніби опинились у 17 сторіччі, відчули спражню атмосферу спокою та давнини у колишньому поселенні черниць-бегинок – представниць релігійного руху у Брабанті у 12 сторіччі, що жили релігійними громадами.

6

Цей дивовижний мікрорайон, що  займає цілий історичний квартал з декількома десятками домівок з фасадами  червоної цегли та вкритими бруківкою вузькими вулочками, включений ЮНЕСКО у список об’єктів Всесвітньої спадщини.

7

Кампус університету в Льовені

8

9

10

11

Вгору


2015-2016 Тетяна Соловйова, ІФФ, аспірант

На 3 курсі навчання в аспірантурі в КПІ ім. Ігоря Сікорського мені випала можливість навчатися за обміном у Католицькому університеті м. Льовена (Бельгія).

1

На сайті зарубіжного університету я попередньо знайшла відділ, який займається схожою з моєю тематикою і одразу написала професору про план своїх досліджень. Він погодився зі мною працювати в рамках програми Erasmus+. Після підготовки всіх документів я приїхала в Королівство Бельгія.

Житло знайшла через http://www.kuleuven.be/english/studentservices/accommodation/. Також можна подати заявку, щоб вас зустрів студент (buddy) та отримати посуд в оренду скориставшись програмою Thomas More http://forms.thomasmore.be/view.php?id=97203.

В університеті мені одразу показали все обладнання на якому я буду проводити експеримент:

2 3 4 5

8     6     7

Що найбільше сподобалось це те, що аспіранти мають вільний доступ до устаткування і самі за ним працюють. У моєму випадку це була установка для електроплазмового спікання (SPS), рентгенофазового аналізу (XRD), лабораторія електронної мікроскопії (SEM), планетарний млин, обладнання для вимірювання міцності на стиснення, установка для напилення покриттів та ін. Попередньо необхідно пройти інструктаж, це займає в середньому 3 місяці.

Університет надає робоче місце і повністю забезпечує всіма необхідними матеріалами. Для студентів є пільги, так за 40 Є можна купити абонемент в спортзал на рік і проїздний квиток на автобус. Але краще взяти в оренду велосипед, і скористатися можливістю оглянути околиці міста самостійно.

У вільний від роботи час можна відвідати сусідні країни та ознайомитися з їх культурою і визначними місцями. Для співробітників університет пропонує бюджетні поїздки (30-50 Є) у Париж, Трір, Гент, Люксембург Метц та ін.

11     12

9 10

13Мені, на жаль, не вдалося виступити на конференції, оскільки грант не покриває ці витрати, але я відвідала виставку композиційних матеріалів JEC (Франція).

Час пролетів швидко, але найголовніший багаж, який я привезла додому – це досвід.

Раджу не зволікати і сміло відправляти  у зарубіжні університети плани своїх досліджень. Головне знати, що ти хочеш.

Тетяна Соловйова, аспірантка ІФФ
Вгору