Міланська Політехніка

2016-2017 Юлія Міляр, ХТФ, аспірант

2015-2016 Катерина Петрова, ІЕЕ, магістр


2016-2017 Юлія Міляр, ХТФ, аспірант

У цьому році я отримала незабутній досвід – стажування за програмою Erasmus+ у Італії. Поїздка до Міланської Політехніки стала для мене приємною несподіванкою – швидко підготувавши всі документи та спакувавши валізи, я опинилась у країні своєї мрії. Це була моя перша самостійна поїздка за кордон, тому питань було більше, ніж відповідей.

Перед поїздкою корисно зв’язатись із тими, хто відвідував/навчався/проживав у місті. Розпитуючи друзів та знайомих, ви точно когось знайдете. Особисто я так отримала цінні поради, які дозволили зменшити витрати.

1 2

Після прибуття та реєстрації у міжнародному офісі  видають всі вказівки та детально пояснюють що, як і де робити. Найперше, що  потрібно зробити, це отримати ідентифікаційний код (Codice di fiscale). Саме цей код використовується при більшості операцій: відкритті рахунку, отриманні проїзного документу, реєстрації мобільної картки,тощо. Мілан – місто велике, тому без використання громадського транспорту  не обійтись. Оскільки проїзд порівняно дорогий, то варто оформити проїзний.  Зробити це можна на стаціях метро у спеціальних пунктах (ATM point), для осіб віком до 26 років доступний студентський  проїзний (для його отримання потрібен лише паспорт та ідентифікаційний код).

3

Найскладнішим моментом виявився пошук житла. Будьте готові до того, що місць у гуртожитках може не бути, тому житло доведеться шукати самостійно. Міланська політехніка має два кампуси (Леонардо та Бовізія), які розташовані у різних кінцях міста, що варто враховувати при виборі житла.

Хочу відмітити, гарну роботу міжнародного відділу – всі питання вирішувалися миттєво та підтримувався постійний зворотній зв’язок. Нарахування стипендії відбулося через два тижні після відкриття рахунку у банку, як і було заявлено, без затримки.

4

Моя науково-дослідна робота проходила на базі лабораторій факультету хімічної інженерії. Лабораторія мала усе необхідне сучасне обладнання у вільному доступі. Працювати там було одне задоволення. Варто сказати, що англійська допомагає лише у стінах університету. Загалом, навколо італійська, що не стало перепоною, а навпаки, дозволило додати до арсеналу ще одну мову. Італійці народ дуже емоційний, тому досить швидко ти  розумієш про що говорить твій співрозмовник лише з мови жестів.

5

Провести цікаво вихідні можливо як у самому Мілані, так і здійснивши невелику подорож. За один день можна відвідати Верону, Венецію, озера навколо Мілану (Lago di Guarda та Lago di Como) або поїхати до моря.

6 7

9

Враження? Це було навіть краще, ніж я собі уявляла! Особисто для мене ця поїздка відкрила нові горизонти. Навчання за кордоном – це яскравий досвід, який ти ніколи не отримаєш тут. Я зустріла багато цікавих людей. Знайшла нових друзів. Здійснила свою мрію про подорожі  та окрім мальовничих місць Італії, відвідала Іспанію та Францію. Все реально і зовсім не так складно!

Дякую Erasmus! Хочу ще)
Вгору


2015-2016 Катерина Петрова, ІЕЕ, магістр

Добрый день,

P60628-112353_0Я ездила учиться в Миланскую политехнику по программе Эразмус+, кредитная мобильность. И хочу поделиться с вами небольшим опытом и мотивировать к действиям!!!

Это замечательная программа, так что не тратьте времени и ловите свой шанс! =)

Как всем известно, для поиска программы нужно просто зайти на сайт отдела мобильности КПИ во вкладку Кредитная мобильность. Среди огромного списка принимающих университетов, легко выбрать, тот/те, которые вам подходят по специальности. На сайте все доступно и понятно изложено что за университет, его программы и предметы, для каких специальностей подходит и на каком языке проходит обучение).

Список необходимых документов для участия в конкурсе также изложен на сайте. Он небольшой и вам не составит особого труда его собрать за 1 день =)

После того как вы успешно прошли конкурс и начинается самое интересное)

Первым делом нужно оформить визу. Для этого собрать все документы, найти жилье, купить билеты.

Я особое внимание уделю поиску жилья, так как это довольно стрессовая тема: сложно искать жилье на полгода в чужой стране, которое ты никогда не видел и в конечном итоге, не знаешь чего ожидать и что получишь.  Но переживать не стоит, на самом деле все просто)

Если есть возможность (т.е. свободные места) можно поселиться в общежитие университета. Как было в нашем случае, принимающий университет присылал в помощь ссылки и рекомендации по поиску жилья.

Также помогает с этим вопросом организация Эразмус, ведь студентам эразмуса предоставляются скидки на жилье и билеты.

На этом сайте можно найти скидки на жилье и остальные необходимые мелочи, которые предоставляют организации в рамках сотрудничества с Эразмус: http://esn.org/.

Так как в общежитие не получилось устроиться, я искала съемное жилье. Это сайты, которые мне в этом помогли:
https://www.airbnb.com/
https://www.uniplaces.com/

По прибытию, нужно решить организационные вопросы с принимающим университетом. Все инструкции по этому поводу вам 100500 раз будут присылать как до приезда, так и после. А также рассказывать на собраниях какие шаги и в каком порядке вам нужно будет сделать по прибытию. То есть вам все доходчиво объяснят, но придется немножко побегать.

Что я помню, так в первые же дни мы сделали проездной на транспорт, подали документы на вид на жительство, сделали идентификационный код и открыли банковскую карту, чтобы нам сразу могли перечислить на нее грант.

Далее необходимо составить Study Plan. В этом университете нам, incoming students, давалось 25 дней на то, чтобы мы определились с выбором предметов и составили свой Study Plan (он также может отличаться от первоначально выбранных предметов, но желательно, чтобы 1-2 предмета остались все же прежними). В течении этого времени вы можете посещать все предметы, которые вам по душе и определиться какие действительно интересны и нужны, а какие нет=).

Что касается языка, в университете предоставляются бесплатные курсы для всех уровней владения и не владения языка =)

Бояться языкового барьера не стоит, всегда найдется человек владеющий английским. А что еще интереснее, то и русским и украинским. Через пару недель вы привыкнете и к языку, и к людям, и к новой обстановке.

Несмотря на учебу, у нас было достаточно свободного времени на путешествия, исследования Италии и ее колоритной культуры.

Желаю удачи! Не бойтесь! Дерзайте! =)

IMG_20160401_202428854_HDR

IMG_20160405_124925697

P60302-135113

P60314-152926

P60507-201930

Posted 22/12/2016

http://io.iee.kpi.ua/storie/%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0

© 2017 IEE International Office

io@iee.kpi.ua
Вгору