Project Description

Університет прикладних наук Мерзебурга був заснований у 1954 році, і до 1 квітня 1992 року мав статус технічної вищої школи імені Карла Шорлеммера.

Сьогодні Університет прикладних наук Мерзебурга – це невеликий, але престижний університет Німеччини. Він пропонує студентам 13 бакалаврських та 10 магістерських навчальних програм та програму перепідготовки.

Програма подвійного диплому

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Університет прикладних наук Мерзебурга (факультет комп’ютерних наук та систем зв’язку) домовились про спільну програму досліджень.

Після успішного завершення навчання в Університеті прикладних наук Мерзебурга, українські студенти отримують ступінь бакалавра.

Факультет комп’ютерних наук та систем зв’язку (IКS) м. Мерзебург щорічно проводить набір студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського на один з навчально-дослідницьких курсів:

  • Прикладна інформатика (BAIN)
  • Електроніка / Інформаційні технології (BEI)
  • Технічне редагування систем та електронне навчання (BTREL)

Навчальні плани університетів скоординовані.

Вступ до Університету прикладних наук Мерзебурга

Вступ на навчання у Мерзебург здійснюється після першого року навчання у КПІ ім. Ігоря Сікорського. Навчання відбувається німецькою мовою.

У травні кожного року до Києва приїжджає представник Університету прикладних наук Мерзебурга для проведення тестування студентів на предмет знання німецької мови. Тест складається з трьох частин – граматика, читання та говоріння (співбесіда).

Якщо студенти успішно проходять тестування, вони отримують запрошення від Університету прикладних наук Мерзебурга на навчання, яке вони подають до Посольства Німеччини в Україні для отримання візи.

Тривалість та план навчання у Німеччині

Бакалаврат триває 6 семестрів, тобто 3 роки. Оскільки деякі предмети співпадають з предметами перших двох років навчання в КПІ ім. Ігоря Сікорського, є можливість перезарахувати деякі оцінки і пройти програму навчання за два, а не за три роки. Таким чином студенти мають можливість закінчити бакалаврат в обох університетах одночасно.

Після отримання диплому бакалавра в Університеті прикладних наук Мерзебурга студенти можуть продовжити свою освіту на магістратурі в цьому закладі, чи будь-якому іншому університеті Німеччини.

Детальний план навчання трьох запропонованих напрямів можна знайти на сайті

Фінансування та витрати

Навчання в Університеті прикладних наук Мерзебурга безкоштовне, але на початку кожного семестру студент повинен зробити внесок у розмірі 50 євро (тож витрати потрібно розраховувати лише на проживання). Для отримання візи, Посольство Німеччини в Україні вимагає відкриття блокованого рахунку. На цьому рахунку має бути 8000 євро, тобто сума, яка вважається достатньою на рік проживання у Німеччині. Ці гроші потрібно покласти на рахунок у банку Німеччини, щоб потім щомісячно мати можливість знімати з нього близько 660 євро.

Контакти

Координатором програми в КПІ ім. Ігоря Сікорського є професор кафедри ОТ, ФІОТ Кулаков Юрій Олексійович

Координатором програми в приймаючому закладі є Габі Майстер