Університет Лотарингії (Université de Lorraine) сприяє впровадженню інновацій через діалог знань, користуючись різноманіттям та силою наукових галузей, прагне сприяти передачі знань з метою росту інновацій та загального економічного зростання, а також прогресу фундаментальної науки. Будучи університетом цілого регіону, Університет Лотарингії є основним рушієм економічного та соціального розвитку регіону, спираючись на міжкультурні та різновікові зв’язки, координуючи регіональну політику досліджень та надаючи доступ до вищої освіти якомога більшій частині населення. Університет Лотарингії пропонує навчальні програми з усіх галузей знань: досліджень, охорони здоров’я, технологій, інженерних наук, гуманітарних та соціальних наук, права, економіки, менеджменту, мистецтва, літератури та мови. Особлива увага приділяється перетину між знаннями та навичками, щоб допомогти студентам розвинути своє власне бачення.

КПІ ім. Ігоря Сікорського давно та активно співпрацює з Вищою гірничою школою м. Нансі та Лабораторією Лорія, які входять до складу Університету Лотарингії.
Ознайомитися з презентацією Лабораторії Лорія: Loria presentation

Більш детально ознайомитись з професорами/науковими групами за цими напрямками можна на сайті.

Детальніше

Обмін для магістрів та аспірантів КПІ ім. Ігоря Сікорського відбуватиметься за наступними напрямами:
В кампусі м. Нансі (додаткова інформація в інформаційному листі):

Навчання для магістрів або аспірантів:

Курси англійською:

 • Big Data & Data Sciences
 • Multiscale Materials

Курси французькою:

 • Materials Science (for Masters)
 • Computer Sciences
 • Geosciences & Civil Engineering

Стажування для аспірантів:

 • Computer Sciences (details);
 • Energy and Applied and Theoretical Mechanics Sciences (details);
 • Geosciences (details);
 • Applied Mechanical Engineering (details);
 • Material Sciences (details);
 • Electrical Energy (details).

В кампусі м. Метц (брошура з переліком дисциплін):

 • Applied Mechanical Engineering
 • Аспірантам додатково необхідно подати лист-підтримки (Support Letter) або лист запрошення (Invitation Letter) від професора з LORIA, з яким домовлено про спільний проект і який погодився прийняти аспіранта. В цьому листі має бути чітко вказано тематику проекту та запропоновану тривалість перебування. Для отримання такого листа радимо контактувати з професорами за відповідними тематиками, надіславши їм власне резюме та мотиваційний лист з відповідного проекту (контакти професорів – див. вище).
 • Сума витрат на подорож базується не на ціні самого квитка, а вираховується відповідно до відстані від домашнього до приймаючого університету за калькулятором.
 • Програма не покриває витрати на страхування, сплачується окремо кожним учасником!
 • Для тих, у кого рівень французької мови нижчий за B1, пропонуємо ознайомитися з інформацією від Україно-французького центру КПІ ім. Ігоря Сікорського:

З метою сприяння студентському навчанню в університетах Франції, а також науково-академічним обмінам, Україно-французький центр КПІ ім. Ігоря Сікорського проводить курси інтенсивного вивчення французької мови, яка допоможе Вам приєднатися до підготовчої програми подвійного диплому та проектів програми “Еразмус+” між КПІ ім. Ігоря Сікорського та університетами Франції. Викладання здійснюється професіоналами високого класу із залученням носіїв мови.
   Набір здійснюється до груп різного рівня, включаючи початковий. Навчальна програма за обсягом та термінами орієнтована на отримання міжнародних сертифікатів DELF та DALF, необхідних для участі у міжнародних програмах академічної мобільності.
   За додатковою інформацією звертайтеся до координатора україно-французьких проектів КПІ ім. Ігоря Сікорського, доцента факультету лінгвістики Огурцової Ольги Леонідівни: +380501433795ogurtsova.o@gmail.com.

У навчальному 2021/2022 році у проекті мобільності зможуть взяти участь:

Цільова категорія Кількість Вид діяльності Тривалість Рівень володіння мовою (англійська/французька) Стипендія Витрати на подорож*
Магістри (м. Нансі) 6 навчання 5 місяців англійська – В2 та вище
французька – В1 та вище
850 євро/місяць 275 євро на квитки в обидві сторони
Аспіранти (м. Нансі) 4 наукове стажування 3 місяці англійська – В2 та вище
французька – В1 та вище
850 євро/місяць 275 євро на квитки в обидві сторони
Бакалаври 4-го курсу або магістри (м. Метц) 3 навчання 5 місяців англійська – В2 та вище
французька – В1 та вище
850 євро/місяць 275 євро на квитки в обидві сторони

Інформація про конкурс

Конкурсу зараз немає

Конкурсу зараз немає

Подальший порядок оформлення документів в КПІ ім. Ігоря Сікорського наведено за посиланням.

Контактна особа: Prof. Patrick Henaff, e-mail: patrick.henaff@univ-lorraine.fr

Студентам, яких було номіновано конкурсною комісією КПІ ім. Ігоря Сікорського для участі (як номінанти, так і резерв) у проекті з Вищою школою Мін Нансі, повинні підготувати наступний пакет документів:

 • Application Form (для магістрів: завантажити, для аспірантів: завантажити) – форма має бути підписана Вами та начальником відділу академічної мобільності*
 • Завірений переклад навчальної картки (французькою чи англійською)
 • Сертифікат з іноземної мови (французькою чи англійською)
 • Мотиваційний лист – (студенту необхідно ознайомитися детально з факультетом, на який він планує їхати, перед тим як написати цей лист. Дуже важливо, щоб студент міг пояснити як мобільність в Університеті Лотарингії допоможе йому досягнути професійної мети (обов’язково повинен бути Ваш підпис на мотиваційному листі)
 • CV (Europass format)*
 • Копія закордонного паспорта

*Документи необхідно заповнювати в електронному вигляді.

Документи необхідно зберегти в pdf форматі ОДНИМ ФАЙЛОМ (в назві файлу вказати Mines_Nancy_ваше прізвище) та надіслати на mobilnist@kpi.ua

Обраних кандидатів буде запрошено на інтерв’ю з представниками приймаючого закладу.

Процедуру подачі документів на конкурс КПІ ім. Ігоря Сікорського дивіться тут.

Funded by the Erasmus + programme of the European Union