Єнський університет імені Фрідріха Шиллера (Німеччина)

jena 1

jena 2

     Єнський університет імені Фрідріха Шиллера (Friedrich-Schiller-Universität Jena) заснований у 1558 році, налічує 21 000 студентів, що навчаються на більш ніж десяти різних факультетах, та є однією з прикрас міста. Студенти Університету Шиллера та Університету прикладних наук становлять четверту частину всіх жителів м. Єни. Тому цілком доречним є вислів: “Університету в Єні немає, вся Єна – це Університет!”. Близько 340 професорів та 6 400 членів робочого персоналу працюють в університеті та  університетській лікарні, і остання продовжує розвиватись в одну з найсучасніших лікарень у Німеччині.

   Щодо методики викладання, Єнський університет поєднує традиції з нововведеннями (інноваціями): окрім медицини, фізики, психології, бізнесу та економіки, спорту, природничих та соціальних наук – які викладаються на високому рівні – підтримуються і так звані “менші предмети”, наприклад  кавказознавство або романські та індо-германські науки. Широкий вибір можливостей для навчання в класичному університеті в Тюрингії формує не лише його зовнішній вигляд, але й ставлення: діяти не знаючи меж – між дисциплінами та поза кордонами. Таким чином, було утверджено чіткий дослідницький профіль, який і надалі буде розвиватись.

Університет імені Фрідріха Шиллера відомий і на міжнародному рівні: він є членом багатьох важливих спільнот, таких як “Coimbra Group” та співпрацює з більш ніж 100 університетами чи академічними закладами по всьому світі. Це сприяє широкому обміну студентів та викладачів з 300 європейськими партнерами. У 2009 році Єна здобула титул “Міста науки” у Німеччині. На події 2008 року сильно вплинула діяльність університету. Тому, в майбутньому, університет і надалі впливатиме на викладання, дослідження та культуру, як на національному, так і на інтернаціональному рівнях.

Навчання за обміном для студентів та аспірантів КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувається за наступними напрямами:

 • Intercultural Studies
 • Law
 • Economics
 • Sociology
 • Literature and Linguistics
 • Ecology
 • Biology
 • Geoscience Geography
 • Mathematics
 • Slavonic Studies
 • German as Foreign Language

Код ERASMUS

 D JENA01

Перелік академічних курсів для студентів

 ПОСИЛАННЯ

ПУТІВНИК

Координатор

 Franziska Bröckl – franziska.broeckl@uni-jena.de

Тривалість семестрів

Осінній семестр: 01.10.2019 – 31.03.2020
Весняний семестр: 01.04.2020 – 30.09.2020

Вимоги до знання мови

 для студентів: німецька або англійська (окремі курси) – рівень В2 чи вище

для викладачів: англійська – рівень В2 чи вище

Кандидатам, яким потрібні сертифікати з рівнем володіння англійською мовою для пакету документів для участі у проектах програми Erasmus + (international credit mobility), НЕОБХІДНО зареєструватися на сайті факультету лінгвістики (http://fl.kpi.ua/node/1137). Після отримання та обробки вашої заявки, на вашу електронну адресу буде надіслано повідомлення про дату та місце проведення тестування.

Стажування для науково-педагогічних працівників та працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського (Staff Wraining Week 24.06.2019 – 28.06.2019). З програмою заходу можна ознайомитись за посиланням. відбувається за наступними напрямами:

 • Political Science

Для участі у конкурсі аспіранту необхідно отримати попередню згоду від професора приймаючого закладу.
Аспіранти-кандидати можуть надсилати на ел. адресу erasmusplus_international@uni-jena.de вказаний нижче перелік документів, якщо необхідна консультація та допомога у пошуку професора-координатора науково-дослідної роботи:

 • CV
 • Letter of motivation
 • Research plan

Мобільність для НПП необхідно реалізувати до закінчення весняного семестру 2018/2019 н.р.

Мобільність аспіранта необхідно реалізувати до 30.06.2019 року.

У навчальному 2019/2020 році у проекті мобільності зможуть взяти участь:

Цільова категорія

Кількість

Тривалість

Стипендія

Витрати на подорож*
Студент (бакалавр,магістр, аспірант)**
1

4 місяці

850 євро/місяць 275 євро
НПП
(for teaching)
Deadline: 01/03/19
1

10 днів (+2 дні на дорогу)

120 євро/день 275 євро
НПП та АП
(for training)
Deadline: 12/04/19
1

5 днів (+2 дні на дорогу)

140 євро/день 275 євро

* сума витрат на подорож базується не на ціні самого квитка, а вираховується відповідно до відстані від домашнього до приймаючого університету http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/distance-calculator

**Студенти 4 курсу бакалаврату та 2 курсу магістратури не можуть брати участь у конкурсі!

Програма не покриває витрати на страхування, сплачується окремо кожним учасником!

  Звертаємо Вашу увагу! Студентам, які будуть рекомендовані для участі за програмою Erasmus +, необхідно буде мати кошти на перебування у країні вишу-партнеру протягом першого місяця періоду мобільності (приблизно 800-1500 євро (сума залежить від країни вишу-партнера), так як отримання стипендії відбувається, як правило, на момент другого місяця навчання після відкриття рахунку у банку країні вишу-партнера. 

Кінцевий термін подачі документів – 17 жовтня 2019 року до 16:00!

КОНКУРС ЗАВЕРШЕНО!
Результати за посиланням: РЕЗУЛЬТАТИ (сторінка 3).

Процедура подачі документів на конкурс КПІ ім. Ігоря Сікорського дивіться тут.

Студентам, яких було рекомендовано конкурсною комісією КПІ ім. Ігоря Сікорського (як номінанти, так і резерв), необхідно підготувати наступний пакет документів:

 • CV (https://europass.cedefop.europa.eu/de/documents/curriculum-vitae)
 • Мотиваційний лист англійською мовою, підписаний Вами та відсканований
 • Скан-копія закордонного паспорту
 • Language Certificate
 • Learning Agreement підписаний Вами та Вашим координатором з академічної мобільності: Для аспірантів: Learning Agreement з планом дослідження
 • Transcript of Records (перекладена та завірена навчальна картка (переклад можна зробити в 1-му корпусі, 271 к.)
 • Recommendation Letter (not obligatory)
 • Для аспірантів: список публікацій

Документи необхідно зберегти в одному файлі pdf форматі (“FSU Jena_прізвище англійською мовою”) та надіслати на mobilnist@kpi.ua

EU flag-Erasmus Funded by the Erasmus + programme of the European Union