Єнський університет імені Фрідріха Шиллера (Німеччина)

Bildmarke_blue_23cm

jena 1

jena 2

     Єнський університет імені Фрідріха Шиллера (Friedrich-Schiller-Universität Jena) заснований у 1558 році, налічує 21 000 студентів, що навчаються на більш ніж десяти різних факультетах, та є однією з прикрас міста. Студенти Університету Шиллера та Університету прикладних наук становлять четверту частину всіх жителів м. Єни. Тому цілком доречним є вислів: “Університету в Єні немає, вся Єна – це Університет!”. Близько 340 професорів та 6 400 членів робочого персоналу працюють в університеті та  університетській лікарні, і остання продовжує розвиватись в одну з найсучасніших лікарень у Німеччині.

   Щодо методики викладання, Єнський університет поєднує традиції з нововведеннями (інноваціями): окрім медицини, фізики, психології, бізнесу та економіки, спорту, природничих та соціальних наук – які викладаються на високому рівні – підтримуються і так звані “менші предмети”, наприклад  кавказознавство або романські та індо-германські науки. Широкий вибір можливостей для навчання в класичному університеті в Тюрингії формує не лише його зовнішній вигляд, але й ставлення: діяти не знаючи меж – між дисциплінами та поза кордонами. Таким чином, було утверджено чіткий дослідницький профіль, який і надалі буде розвиватись.

Університет імені Фрідріха Шиллера відомий і на міжнародному рівні: він є членом багатьох важливих спільнот, таких як “Coimbra Group” та співпрацює з більш ніж 100 університетами чи академічними закладами по всьому світі. Це сприяє широкому обміну студентів та викладачів з 300 європейськими партнерами. У 2009 році Єна здобула титул “Міста науки” у Німеччині. На події 2008 року сильно вплинула діяльність університету. Тому, в майбутньому, університет і надалі впливатиме на викладання, дослідження та культуру, як на національному, так і на інтернаціональному рівнях.

Навчання за обміном для студентів та аспірантів КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувається за наступними напрямами:

 • Intercultural Studies
 • Law
 • Economics
 • Sociology
 • Literature and Linguistics
 • Ecology
 • Biology
 • Geoscience Geography
 • Mathematics
 • Slavonic Studies
 • German as Foreign Language

Код ERASMUS

 D JENA01

Перелік академічних курсів для студентів

 ПОСИЛАННЯ

ПУТІВНИК

Координатор

 Franziska Bröckl – franziska.broeckl@uni-jena.de

Тривалість семестрів

Осінній семестр: 01.10.2019 – 31.03.2020
Весняний семестр: 01.04.2020 – 30.09.2020

Вимоги до знання мови

 для студентів: німецька або англійська (окремі курси) – рівень В2 чи вище

для викладачів: англійська – рівень В2 чи вище

Кандидатам, яким потрібні сертифікати з рівнем володіння англійською мовою для пакету документів для участі у проектах програми Erasmus + (international credit mobility), НЕОБХІДНО зареєструватися на сайті факультету лінгвістики (http://fl.kpi.ua/node/1137). Після отримання та обробки вашої заявки, на вашу електронну адресу буде надіслано повідомлення про дату та місце проведення тестування.

Стажування для науково-педагогічних працівників та працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського (Staff Training Week 24.06.2019 – 28.06.2019). З програмою заходу можна ознайомитись за посиланням. відбувається за наступними напрямами:

 • Political Science

Для участі у конкурсі аспіранту необхідно отримати попередню згоду від професора приймаючого закладу.
Аспіранти-кандидати можуть надсилати на ел. адресу erasmusplus_international@uni-jena.de вказаний нижче перелік документів, якщо необхідна консультація та допомога у пошуку професора-координатора науково-дослідної роботи:

 • CV
 • Letter of motivation
 • Research plan

Мобільність для НПП необхідно реалізувати до закінчення весняного семестру 2018/2019 н.р.

Мобільність аспіранта необхідно реалізувати до 30.06.2019 року.

У навчальному 2019/2020 році у проекті мобільності зможуть взяти участь:

Цільова категорія

Кількість

Тривалість

Стипендія

Витрати на подорож*
Студент (бакалавр,магістр, аспірант)**
1

4 місяці

850 євро/місяць 275 євро
НПП
(for teaching)
Deadline: 01/03/19
1

10 днів (+2 дні на дорогу)

120 євро/день 275 євро
НПП та АП
(for training)
Deadline: 12/04/19
1

5 днів (+2 дні на дорогу)

140 євро/день 275 євро

* сума витрат на подорож базується не на ціні самого квитка, а вираховується відповідно до відстані від домашнього до приймаючого університету http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/distance-calculator

**Студенти 4 курсу бакалаврату та 2 курсу магістратури не можуть брати участь у конкурсі!

Програма не покриває витрати на страхування, сплачується окремо кожним учасником!

Процедура подачі документів на конкурс КПІ ім. Ігоря Сікорського дивіться тут.

  Звертаємо Вашу увагу! Студентам, які будуть рекомендовані для участі за програмою Erasmus +, необхідно буде мати кошти на перебування у країні вишу-партнеру протягом першого місяця періоду мобільності (приблизно 800-1500 євро (сума залежить від країни вишу-партнера), так як отримання стипендії відбувається, як правило, на момент другого місяця навчання після відкриття рахунку у банку країні вишу-партнера. 

Кінцевий термін подачі документів – 17 жовтня 2019 року до 16:00!

КОНКУРС ЗАВЕРШЕНО! Результати за посиланням: http://mobilnist.kpi.ua/wp-content/uploads/2019/10/Витяг-з-Протоколу-№2-від-23.10.2019.pdf (сторінка 9)

Студентам, яких було номіновано конкурсною комісією КПІ ім. Ігоря Сікорського (як номінанти, так і резерв), необхідно підготувати наступний пакет документів:

 • CV (https://europass.cedefop.europa.eu/de/documents/curriculum-vitae)
 • Мотиваційний лист англійською мовою, підписаний Вами та відсканований
 • Скан-копія закордонного паспорту
 • Language Certificate
 • Learning Agreement підписаний Вами та Вашим координатором з академічної мобільності: Для аспірантів: Learning Agreement з планом дослідження
 • Transcript of Records (перекладена та завірена навчальна картка (переклад можна зробити в 1-му корпусі, 271 к.)
 • Recommendation Letter (not obligatory)
 • Для аспірантів: список публікацій

Документи необхідно зберегти в одному файлі pdf форматі (“FSU Jena_прізвище англійською мовою”) та надіслати на mobilnist@kpi.ua  до 15 листопада 2019 року.

Більше детальної інформації у файлі: Info Sheet on student exchange

EU flag-Erasmus Funded by the Erasmus + programme of the European Union