Єнський університет імені Фрідріха Шиллера (Німеччина)

jena 1

jena 2

     Єнський університет імені Фрідріха Шиллера (Friedrich-Schiller-Universität Jena) заснований у 1558 році, налічує 21 000 студентів, що навчаються на більш ніж десяти різних факультетах, та є однією з прикрас міста. Студенти Університету Шиллера та Університету прикладних наук становлять четверту частину всіх жителів м. Єни. Тому цілком доречним є вислів: “Університету в Єні немає, вся Єна – це Університет!”. Близько 340 професорів та 6 400 членів робочого персоналу працюють в університеті та  університетській лікарні, і остання продовжує розвиватись в одну з найсучасніших лікарень у Німеччині.

   Щодо методики викладання, Єнський університет поєднує традиції з нововведеннями (інноваціями): окрім медицини, фізики, психології, бізнесу та економіки, спорту, природничих та соціальних наук – які викладаються на високому рівні – підтримуються і так звані “менші предмети”, наприклад  кавказознавство або романські та індо-германські науки. Широкий вибір можливостей для навчання в класичному університеті в Тюрингії формує не лише його зовнішній вигляд, але й ставлення: діяти не знаючи меж – між дисциплінами та поза кордонами. Таким чином, було утверджено чіткий дослідницький профіль, який і надалі буде розвиватись.

     Університет імені Фрідріха Шиллера відомий і на міжнародному рівні: він є членом багатьох важливих спільнот, таких як “Coimbra Group” та співпрацює з більш ніж 100 університетами чи академічними закладами по всьому світі. Це сприяє широкому обміну студентів та викладачів з 300 європейськими партнерами.

    У 2009 році Єна здобула титул “Міста науки” у Німеччині. На події 2008 року сильно вплинула діяльність університету. Тому, в майбутньому, університет і надалі впливатиме на викладання, дослідження та культуру, як на національному, так і на інтернаціональному рівнях.

Дати початку та закінчення зимового та літнього навчальних семестрів 2017/2018 навчального року:

 • зимовий семестр: 01 жовтня 2017 – 31 березня 2018
 • літній семестр: 01 квітня 2018 – 30 вересня 2018

Більш детальна інформація про вихідні та святкові дні вказана на сайті:

http://www.erasmusplus.zut.edu.pl/eng/academic-calendar.html

     Навчання за обміном для студентів та аспірантів КПІ ім. Ігоря Сікорського за наступними напрямами та спеціальностями:

–  Intercultural Studies;
–  Law;
–  Economics;
–  Sociology;
–  Literature and linguistics;
–  Ecology;
–  Biology;
–  Geoscience Geography;
–  Mathematics;
–  Slavonic Studies;
–  German as Foreign Language (http://www.uni-jena.de/auslandsgermanistik.html);

Cтажування для науково-педагогічних та адміністративних працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського:
– Political Science;
– International Relations Office.

Перелік академічних курсів представлений на веб-сторінці університету

http://www.uni-jena.de/Studienangebot-EGOTEC-e5vh052de.html.

Study Guide

     Навчання проходитиме німецькою мовою, англійською тільки окремі курси (English: Bachelor + Master: Political Science; Master Level only: Economics, Ecology, Mathematics). Для підтвердження знання іноземних мов підійде сертифікат знання німецької або англійської мови КПІ ім. Ігоря Сікорського на рівні щонайменше B2. Студентам, яким потрібні сертифікати з рівнем володіння англійською мовою для пакету документів для участі у проектах програми Erasmus + (international credit mobility), НЕОБХІДНО зареєструватися на сайті факультету лінгвістики (http://fl.kpi.ua/node/1137). Після отримання та обробки вашої заявки, на вашу електронну адресу буде надіслано повідомлення про дату та місце проведення тестування.

Для участі у конкурсі аспіранту необхідно отримати попередню згоду від професора приймаючого закладу.

Аспіранти-кандидати можуть надсилати на ел. адресу erasmusplus_international@uni-jena.de вказаний нижче перелік документів, якщо необхідна консультація та допомога у пошуку професора-координатора науково-дослідної роботи:

 • CV
 • Letter of motivation
 • Research plan

Стажування для адміністративних працівників у рамках Staff Training Week (для International Relations Office) з 24.06.2018 по 30.06.2018.

Стажування проходитиме англійською мовою, рівень – В2.

У навчальному 2017/2018 році у проекті мобільності зможуть взяти участь:

Цільова категорія

Кількість

Тривалість

Стипендія

Витрати на подорож*
Адміністративні працівники
(for training)
1

10 днів (+2 дні на дорогу)

120 євро/день 275 євро

* сума витрат на подорож базується не на ціні самого квитка, а вираховується відповідно до відстані від домашнього до приймаючого університету http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/distance-calculator

Програма не покриває витрати на страхування, сплачується окремо кожним учасником!

  Звертаємо Вашу увагу! Студентам, які будуть рекомендовані для участі за програмою Erasmus +, необхідно буде мати кошти на перебування у країні вишу-партнеру протягом першого місяця періоду мобільності (приблизно 800-1500 євро (сума залежить від країни вишу-партнера), так як отримання стипендії відбувається, як правило, на момент другого місяця навчання після відкриття рахунку у банку країні вишу-партнера. 

Кінцевий термін подачі документів – 27 квітня 2018 року до 16:00!

Процедура подачі документів на конкурс КПІ ім. Ігоря Сікорського дивіться тут.

 

Студентам, які рекомендовані конкурсною комісією КПІ ім. Ігоря Сікорського (як номінанти, так і резерв), необхідно буде до 28 листопада 2017 року підготувати наступний пакет документів:

 • CV (https://europass.cedefop.europa.eu/de/documents/curriculum-vitae)
 • Scan of your passport
 • motivation letter (підписаний аплікантом та відсканований)
 • publication list (for PhD-students)
 • Publikationsliste (PhD)
 • Immatrikulationsnachweis (+ завірений переклад українською мовою)
 • Students: Learning Agreement (підписаний аплікантом та координатором з академічної мобільності факультету)
 • PhD-Students: Learning Agreement with Working/Research Plan

Документи необхідно зберегти в pdf форматі (назва документа_прізвище) та надіслати на mobilnist@kpi.ua по 28 число включно!

EU flag-Erasmus Funded by the Erasmus + programme of the European Union