2016-2017 Юлія Міляр, ХТФ, аспірант
2015-2016 Катерина Петрова, ІЕЕ, магістр
2016-2017 Юлія Міляр, ХТФ, аспірант
У цьому році я отримала незабутній досвід – стажування за програмою Erasmus+ у Італії. Поїздка до Міланської Політехніки стала для мене приємною несподіванкою – швидко підготувавши всі документи та спакувавши валізи, я опинилась у країні своєї мрії. Це була моя перша самостійна поїздка за кордон, тому питань було більше, ніж відповідей.
Перед поїздкою корисно зв’язатись із тими, хто відвідував/навчався/проживав у місті. Розпитуючи друзів та знайомих, ви точно когось знайдете. Особисто я так отримала цінні поради, які дозволили зменшити витрати.
Після прибуття та реєстрації у міжнародному офісі видають всі вказівки та детально пояснюють що, як і де робити. Найперше, що потрібно зробити, це отримати ідентифікаційний код (Codice di fiscale). Саме цей код використовується при більшості операцій: відкритті рахунку, отриманні проїзного документу, реєстрації мобільної картки,тощо. Мілан – місто велике, тому без використання громадського транспорту не обійтись. Оскільки проїзд порівняно дорогий, то варто оформити проїзний. Зробити це можна на стаціях метро у спеціальних пунктах (ATM point), для осіб віком до 26 років доступний студентський проїзний (для його отримання потрібен лише паспорт та ідентифікаційний код).
Найскладнішим моментом виявився пошук житла. Будьте готові до того, що місць у гуртожитках може не бути, тому житло доведеться шукати самостійно. Міланська політехніка має два кампуси (Леонардо та Бовізія), які розташовані у різних кінцях міста, що варто враховувати при виборі житла.
Хочу відмітити, гарну роботу міжнародного відділу – всі питання вирішувалися миттєво та підтримувався постійний зворотній зв’язок. Нарахування стипендії відбулося через два тижні після відкриття рахунку у банку, як і було заявлено, без затримки.
Моя науково-дослідна робота проходила на базі лабораторій факультету хімічної інженерії. Лабораторія мала усе необхідне сучасне обладнання у вільному доступі. Працювати там було одне задоволення. Варто сказати, що англійська допомагає лише у стінах університету. Загалом, навколо італійська, що не стало перепоною, а навпаки, дозволило додати до арсеналу ще одну мову. Італійці народ дуже емоційний, тому досить швидко ти розумієш про що говорить твій співрозмовник лише з мови жестів.
Провести цікаво вихідні можливо як у самому Мілані, так і здійснивши невелику подорож. За один день можна відвідати Верону, Венецію, озера навколо Мілану (Lago di Guarda та Lago di Como) або поїхати до моря.
Враження? Це було навіть краще, ніж я собі уявляла! Особисто для мене ця поїздка відкрила нові горизонти. Навчання за кордоном – це яскравий досвід, який ти ніколи не отримаєш тут. Я зустріла багато цікавих людей. Знайшла нових друзів. Здійснила свою мрію про подорожі та окрім мальовничих місць Італії, відвідала Іспанію та Францію. Все реально і зовсім не так складно!
Дякую Erasmus! Хочу ще)
Вгору
2015-2016 Катерина Петрова, ІЕЕ, магістр
Добрый день,
Я ездила учиться в Миланскую политехнику по программе Эразмус+, кредитная мобильность. И хочу поделиться с вами небольшим опытом и мотивировать к действиям!!!
Это замечательная программа, так что не тратьте времени и ловите свой шанс! =)
Как всем известно, для поиска программы нужно просто зайти на сайт отдела мобильности КПИ во вкладку Кредитная мобильность. Среди огромного списка принимающих университетов, легко выбрать, тот/те, которые вам подходят по специальности. На сайте все доступно и понятно изложено что за университет, его программы и предметы, для каких специальностей подходит и на каком языке проходит обучение).
Список необходимых документов для участия в конкурсе также изложен на сайте. Он небольшой и вам не составит особого труда его собрать за 1 день =)
После того как вы успешно прошли конкурс и начинается самое интересное)
Первым делом нужно оформить визу. Для этого собрать все документы, найти жилье, купить билеты.
Я особое внимание уделю поиску жилья, так как это довольно стрессовая тема: сложно искать жилье на полгода в чужой стране, которое ты никогда не видел и в конечном итоге, не знаешь чего ожидать и что получишь. Но переживать не стоит, на самом деле все просто)
Если есть возможность (т.е. свободные места) можно поселиться в общежитие университета. Как было в нашем случае, принимающий университет присылал в помощь ссылки и рекомендации по поиску жилья.
Также помогает с этим вопросом организация Эразмус, ведь студентам эразмуса предоставляются скидки на жилье и билеты.
На этом сайте можно найти скидки на жилье и остальные необходимые мелочи, которые предоставляют организации в рамках сотрудничества с Эразмус: http://esn.org/.
Так как в общежитие не получилось устроиться, я искала съемное жилье. Это сайты, которые мне в этом помогли:
https://www.airbnb.com/
https://www.uniplaces.com/
По прибытию, нужно решить организационные вопросы с принимающим университетом. Все инструкции по этому поводу вам 100500 раз будут присылать как до приезда, так и после. А также рассказывать на собраниях какие шаги и в каком порядке вам нужно будет сделать по прибытию. То есть вам все доходчиво объяснят, но придется немножко побегать.
Что я помню, так в первые же дни мы сделали проездной на транспорт, подали документы на вид на жительство, сделали идентификационный код и открыли банковскую карту, чтобы нам сразу могли перечислить на нее грант.
Далее необходимо составить Study Plan. В этом университете нам, incoming students, давалось 25 дней на то, чтобы мы определились с выбором предметов и составили свой Study Plan (он также может отличаться от первоначально выбранных предметов, но желательно, чтобы 1-2 предмета остались все же прежними). В течении этого времени вы можете посещать все предметы, которые вам по душе и определиться какие действительно интересны и нужны, а какие нет=).
Что касается языка, в университете предоставляются бесплатные курсы для всех уровней владения и не владения языка =)
Бояться языкового барьера не стоит, всегда найдется человек владеющий английским. А что еще интереснее, то и русским и украинским. Через пару недель вы привыкнете и к языку, и к людям, и к новой обстановке.
Несмотря на учебу, у нас было достаточно свободного времени на путешествия, исследования Италии и ее колоритной культуры.
Желаю удачи! Не бойтесь! Дерзайте! =)
Posted 22/12/2016
© 2017 IEE International Office