Близькосхідний технічний університет (Туреччина)

мету 1

мету 2

      Близькосхідний технічний університет, МЕТУ (Orta Dogu Teknik Universitesi), турецький державний університет, розташований в столиці країни, місті Анкара. Університет був заснований у 1956 році і на даний час має близько 6500 студентів. МЕТУ пропонує 43 програми бакалаврату на 5 факультетів. Окрім того, у ньому існує 5 педагогічних шкіл, що пропонують 107 магістерських та 69 докторських програм, а також “Школа іноземних мов”, що включає в себе Підготовче Відділення Англійської Мови. 15 бакалаврських та 3 магістерські програми пропонуються Кампусом Північного Кіпру МЕТУ.

Із часів його заснування, МЕТУ, як інтернаціональний дослідницький університет, був провідним університетом Туреччини з міжнародних зв’язків, а також кількості коштів, отриманих від міжнародних дослідницьких проектів. МЕТУ брав активну участь і керував такими програмами як Med-Campus, MEDA, COST, Eureka, NASA, NATO, NSF, UN, World Bank, Jean Monnet, INCO, EUMEDIS, 6-та та 7-ма Рамкова програми, Erasmus Mundus ECW, проектами Леонардо та Сократа. Університет має 19 міжнародних програм подвійного ступеня з Європейськими та Американськими університетами на рівні бакалаврів та магістрів.

Англійська, як мова викладання усіх програм, значно полегшила зусилля МЕТУ при розміщенні студентів та дослідників. Відповідно до 168 договорів за програмою Erasmus та 182 двосторонніми обмінами та умовами співпраці з університетами країн третього світу (наприклад, Центральна Азія, Ближній Схід, Північна Америка, Австралія, Далекий Схід та зона Тихого Океану) щорічно надає високі показники вихідної та вхідної мобільностей.


Код ERASMUS

 TR ANKARA 04

Перелік академічних курсів для студентів

 ПОСИЛАННЯ
 ПОСИЛАННЯ

Координатор

 Betül Bulut Şahin – ico@metu.edu.tr

Тривалість семестрів

Осінній семестр: 16.09.2019 – 20.01.2020
Весняний семестр: 03.02.2020 – 03.06.2020

Вимоги до знання мови

 англійська  – рівень В2 чи вище

  • Навчання за обміном для студентів всіх факультетів КПІ ім. Ігоря Сікорського за спеціальностями представлені у ЗВО-партнері:
    1. Aerospace Engineering
    1. Biochemistry
    1. Bioinformatics
    1. Biomedical Engineering
    1. Biotechnology
    1. Business Administration
    1. Chemical Engineering
    1. Computer Engineering
    1. Cybersecurity
    1. Economics
    1. Electrical Engineering and Electronics
    1. Environmental Engineering
    1. English Language
    1. Fine Arts
    1. Mathematics
    1. Mechanical Engineering
    1. Mining Engineering
    1. Micro and Nanotechnology
    1. Informatics
   1. Philosophy
  • Для аспірантів – обов’язковим є лист-підтримки від професора з приймаючого закладу!
  • Перелік факультетів за посиланнямМожна обрати не більше 2-х факультетів, де планується викладання. 
 • Кандидатам, яким потрібні для пакету документів для участі у проектах програми Erasmus + (international credit mobility), сертифікати з рівнем володіння англійською мовою НЕОБХІДНО зареєструватися на сайті факультету лінгвістики (http://fl.kpi.ua/node/1137). Після отримання та обробки вашої заявки, на вашу електронну адресу буде надіслано повідомлення про дату та місце проведення тестування.

У навчальному 2019/2020 році у проекті мобільності зможуть взяти участь:

Цільова категорія Кількість Тривалість Стипендія Витрати на подорож*
НПП (for teaching) 1 5 днів + 2 на дорогу 140 євро/день 275 євро
Студент (бакалавр, магістр, аспірант)** 1 2й семестр (2019/2020 н.р.) 850 євро/місяць 275 євро

*Сума витрат на подорож базується не на ціні самого квитка, а вираховується відповідно до відстані від домашнього до приймаючого університету за калькулятором.
Програма не покриває витрати на страхування, сплачується окремо кожним учасником!

  Звертаємо Вашу увагу! Студентам, які будуть рекомендовані для участі за програмою Erasmus +, необхідно буде мати кошти на перебування у країні ЗВО-партнеру протягом першого місяця періоду мобільності (приблизно 800-1500 євро (сума залежить від країни ЗВО-партнера), так як отримання стипендії відбувається, як правило, на момент другого місяця навчання після відкриття рахунку у банку країні ЗВО-партнера. 

Кінцевий термін подачі документів: – 
Процедуру подачі документів на конкурс КПІ ім. Ігоря Сікорського дивіться тут.
КОНКУРС ЗАВЕРШЕНО! Результати за посиланням: –

Зверніть увагу на те, що до відділу академічної мобільності на конкурс для НПП потрібно подати наступні документи:

 • заяву-анкету;
 • лист підтримки від приймаючого факультету (приймається також у формі електронного листа-підтвердження). Зверніть увагу, що міжнародний відділ Близькосхідного технічного університету НЕ ВИДАЄ листи-підтримки, звертайтеся лише до відповідних факультетів/кафедр;
 • рейтинг за 2018/2019 н.р.;
 • сертифікат з іноземної мови (за наявності). Рівень має бути не нижче В2;
 • Mobility Proposal of the Applicant with Required Signatures (має бути заповнений та підписаний Вашим керівником саме цей зразок плану викладання);
 • резюме англійською мовою;
 • копія паспорту.

Студентам, яких було номіновано конкурсною комісією КПІ ім. Ігоря Сікорського (як номінанти, так і резерв), необхідно підготувати наступний пакет документів (всі документи повинні бути в pdf форматі “назва документа_прізвище – англійською мовою):
 • Реєстраційна форма (посилання)
 • Навчальна картка українською мовою+англійською мовою в одному файлі
 • Копія закордонного паспорту
EU flag-Erasmus Funded by the Erasmus + programme of the European Union