Університет Лотарингії, Лорія

2016-2017 Олександр Ляшенко, ІТС, магістр

2016-2017 Вадим Вікторович Аврутов, ПБФ, доцент

2016-2017 Антон Олександрович Попов, ФЕЛ, доцент

2016-2017 Ірина Юріївна Михайлова, ТЕФ, доцент

2015-2016 Олександр Сергійович Макаренко, ІПСА, професор


2016-2017 Олександр Ляшенко, ІТС, магістр

Ось вже два тижні (28.02.2017) як я почав навчання в одному з дослідницьких інститутів Франції – Loria, університет Лотарингії. Прекрасна французька мова довкола, інноваційна лабораторія, високоцивилізоване місто, справжня європейська культура, інтернаціональний обмін знаннями та численна кількість заходів. А після першої стипендії (так, навчання тут може бути безкоштовним) освоєння найгарніших місць Франції та Європи!

Олександр Ляшенко, Лорія

-LyMPPT4oKM
Здається, немов, казка та щось важкодоступне. Проте, насправді кожен може податись на програму Еразмус+ та виграти можливість навчатись/займатись проектом у понад 20 країн ЄС!

NNeZC732yVI

Зокрема, в Київському політехнічному інституті цим займається відділ академічної мобільності http://mobilnist.kpi.ua/, який не лише постійно поширює інформацію про наявні програми, але й допомагає оформити документи.

0Hw7qZqOUIk

9klomjgNX1c
Найголовнішими факторами відбору студентів є середній навч. бал вище 4.0 та знання англійської мови (чи мови навчання) на рівні В2. Дуже зручно, що часто приймаючі університети готові взяти студента з сертифікатом виданим лінгвістикою КПІ  , якщо такої можливості немає, то IELTS завжди виручить. Додатковими плюсами буде наукова діяльність та участь в конференціях. Слід зауважити, що навчання можливе по суміжним напрямкам: моя спеціальність в КПІ – телекомунікації, в університеті Лотарингії це штучний інтелект та робототехніка
Ще два місяці тому я здавав заліки і екзамени в Україні, а зараз розширюю свій кругозір і смакую круасани )) Тому бажаю успіху і вірте в себе!

Мін Нансі, Лоріяau revoir à bientôt 🙂 #KPI #Erasmus #france
Вгору


2016-2017 Вадим Вікторович Аврутов, ПБФ, доцент

Стажування за проектом кредитної мобільності Еразмус+ в Університеті Лотарингії

З 1 по 9 травня 2017 р. доцент кафедри приладів і систем орієнтації та навігації приладобудівного факультету В.В. Аврутов проходив стажування  за проектом кредитної мобільності Erasmus+ в університеті Лотарінгії, Франція.

1

Стажування складалося з трьох частин:

  • Лекцій доцента В.В. Аврутова аспірантам і студентам університету Лотарінгії;
  • Обміну досвідом з французькими колегами;
  • Обговорення результатів стажування в університеті Лотарінгії аспіранта кафедри приладів і систем орієнтації та навігації приладобудівного факультету КПІ П.М. Аксьоненко.

Доцент В.В. Аврутов прочитав лекції в об’ємі восьми годин на теми:

  • Reliability and Fault Diagnosis of Technical Systems
  • Calibration of the Inertial Measurement Units.

2

На лекціях були присутні не тільки аспіранти і студенти університету  Лотарінгії, а й слухачі з інших найближчих університетів провінції. Судячи з численних питань і дискусії, що виникла після читання, лекції доцента В.В. Аврутова зацікавили аудиторію.

3

Французькі колеги показали свої учбові аудиторії і наукові лабораторії, ознайомили із специфікою європейської системи навчання двох ступенів, а також із системою забезпечення проведення наукових досліджень у Франції.

4

5

6

Завдяки люб’язній допомозі пана Патріка Хенаффа окрім знайомства  з університетом Лотарінгії, вдалося оглянути архітектуру, визначні пам’ятки та особливості м. Нансі: площу Станіслава, ландшафтні    парки, одноколійний трамвай та водні канали.

7

8

9

10

11

Тим, хто планує поїхати на стажування до Франції, треба мати на увазі, що матеріальна компенсація за програмою Еразмус+ буде доступна тільки після повернення додому. Обміняти долари на євро у відділеннях банків не можливо. Це можна було зробити тільки в одному обмінному пункті на все місто.

Нещодавно (29.05.17-31.05.17) під час проведення в КПІ міжнародної конференції 2017 IEEE First Ukraine Conference on Electrical and Computer Engineering (UKRCON), пан Патрік Хенафф завітав до кафедри приладів і систем орієнтації та навігації приладобудівного факультету. Під час зустрічі з викладачами кафедри була підтверджена взаємна зацікавленість у співробітництві та обміні студентами та аспірантами, що свідчить про успіх не тільки стажування доцента В.В. Аврутова, але й проекту кредитної мобільності Еразмус+ у цілому.

Вгору


2016-2017 Антон Олександрович Попов, ФЕЛ, доцент

Дослідницька лабораторія Лотарингії з інформатики та застосувань, А. Попов

В травні 2017-го року доцент кафедри електронної інженерії А. Попов в рамках програми академічних обмінів Еразмус+ відвідав Дослідницьку лабораторію Лотарингії з інформатики та її застосувань (Нансі, Франція) http://www.loria.fr/en/ Це один з найвідоміших у Франції науково-дослідний центр, де вивчаються питання інфотматики, комп’ютерної безпеки, мережевих та нейрокомп’ютерних технологій та ін. Підрозділ, до якого було запрошено А. Попова називався Відділ зі складних систем, штучного інтелекту та робототехніки (керівник — проф. Патрік Енаф).

http://www.loria.fr/en/research/departments/complex-systems-artificial-intelligence-and-robotics/

Метою візиту було прочитання лекцій для студентів та аспірантів, які проводять дослідження в Лабораторії, з методів та застосувань аналізу біомедичних сигналів. Основну увагу в лекціях було приділено видам та класифікації біосигналів, а також нелінійним методам їх аналізу для вирішення задач автоматизованого діагностування.

Також в ході візиту відбулося багато зустрічей з колегами із лабораторії, з питань планування спільної наукової роботи. Домовились продовжувати разом публікувати результати спільних досліджень в галузі аналізу електричної активності мозку під час виконання рухів, також буде продовжуватися робота по дослідженню систем управління рухами при хворобі Паркінсона.

В ході неформальних зустрічей А. Попов поспілкувався зі студентами та аспірантами КПІ ім. Ігоря Сікорського, які перебувають в Нансі в рамках академічної мобільності. Обговорили їх життя у Франції та подальші плани з підтримки контактів з французькими колегами.

Зокрема, домовились про підписання договору про спільне керівництво аспірантами та магістрами, які будуть працювати над тематиками, що цікаві дослідникми з Нансі та КПІ (машинне навчання для систем інтерфейсу мозок-комп’ютер та новітні методи аналізу сигналів для дослідження формування пам’яті).

IMG_20170511_184120

На фото — А. Попов та П. Енаф під час урочистого прийому в мерії міста Нансі на відзначення наукових та освітніх контактів між Україною та Францією.

Вгору


2016-2017 Ірина Юріївна Михайлова, ТЕФ, доцент

На початку червня 2017 року в рамках програми мобільності викладачів ЕРАЗМУС+ відбулося моє стажування в університеті Лотарингії (м. Нансі, Франція).

М. Нансі – столиця департаменту Мерт і Мозель, раніше – столиця герцогства Лотаринзького. В історичному центрі міста знаходиться площа Станіслава, названа на честь Станіслава І Лежинського. Вона була побудована у 18 столітті, щоб з’єднати середньовічне старе місто та «нове» місто, побудоване у 17 столітті. Також побудова площі мала на меті показати зятю, королю Франції Людовику XV, що Станіслав І мав достатньо грошей та впливу утримувати герцогство.

1

Навчальний підрозділ університету Лотарингії École des Mines (Вища гірнича школа) знаходиться в кампусі Артем біля зупинки трамваю Бландан. Навпроти зупинки трамваю біля одного з корпусів знаходиться пам’ятник сержанту Бландану, в честь якого названа вулиця та зупинка громадського транспорту.

2

Саме в цих корпусах проходить навчання, в них знаходяться лекційні та практичні аудиторії. В одній з будівель, 9 червня відбулася моя лекція на тему Постреляційні бази даних для студентів 5 курсу.

3

В результаті цілого дня навчання студенти дізналися які бувають постреляційні бази даних, як з ними можна працювати. Крім того, студенти отримали практичний досвід з проектування об’єктних баз даних та створення відповідних класів і їх екземплярів, а також роботи з ними. Студенти, викладач з дисципліни Бази даних Седрік Занні та декан факультету інформатики Барт Ламіруа схвально відгукуються про підготований матеріал та стиль викладання.

4

Окрім цього, я також була присутня на лабораторній роботі з дисципліни Бази даних і отримала можливість порівняти стиль та техніки викладання професорів університету Лотарингії та КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Окрім навчальних аудиторій, в мене також була можливість відвідати лабораторію для досліджень LORIA, яка знаходиться в іншому кампусі. В цих будівлях виконують дослідження викладачі університету та співробітники лабораторії LORIA та інституту INRIA. Там студенти та викладачі проводять дослідження, спілкуються. Для цього організовані спеціальні зони та кімнати переговорів.

5

Для тих, хто дуже втомився, є спеціальні темні місця щоб поспати.

6

Під час перебування в лабораторії, були проведені зустрічі з деякими групами дослідників та обговорено шляхи подальшої співпраці викладачів кафедри автоматизації проектування енергетичних процесів та систем зі співробітниками лабораторії LORIA.

Вгору


2015-2016 Олександр Сергійович Макаренко, ІПСА, професор

У травні 2017 року в рамках програми мобільності викладачів ЕРАЗМУС+ я був на стажуванні в університеті Лотарінгії (м. Нансі, Франція). Самій поїздці передували декілька зустрічей з керівником програми проф. Patrick Henaff (наукова лабораторія LORIA в структурі університету) під час яких було узгоджено можливі шляхи співробітництва, як на рівні викладача, так і КПІ і ІПСА, а також обговорено детальний план візиту. Крім того, в літній період 2016 року я курував науковим стажуванням студента з Нансі Lois Facchetti, за результатом якого вже вийшли 3 наукові статті.

Під час відрядження в університет Лотарінгії мною була зроблена велика наукова доповідь в лабораторії LORIA за результатами оригінальних досліджень з клітинних автоматів. В учбовій структурі університету мною було прочитано курс лекцій для студентів з засування нових моделей в дослідженні нейропроцесів, фізичних та соціальних систем. Крім того я прийняв участь в науковій конференції в LORIA з електронного навчання і управління ним, що співпала у часі з моїм стажуванням. Під час стажуванням я активно спілкувався з співробітниками LORIA, навчального факультету, французькими студентами на лекціях, а також з студентами і аспірантами КПІ, які були в цей час на стажуванні в університеті Нансі.

Результатом стажування стало в тому числі наробки до планів подальшої співпраці між університетом Лотарінгії та підрозділами НТУУ КПІ (в тому числі ІПСА). Подальшим кроком з реалізації цих планів стало проведення червні 2017 спільно з професорами з університету Лотарінгії французко- української наукової школи для студентів КПІ.

Як висновок з аналізу досвіду співпраці між КПІ та університетом Лотарінгії : можна сміливо рекомендувати студентам та викладачам КПІ приймати участь в майбутній співпраці.

1

Вгору