Університет прикладних наук Hochschule Merseburg у Німеччині

Програма подвійного диплому між КПІ імені Ігоря Сікорського та Університетом прикладних наук Hochschule Merseburg (Німеччина)

 

Загальна інформація

 

HoMeУніверситет «HoMe» у Мерзебурзі був заснований у 1954 році і до 1 квітня 1992 року мав статус технічної вищої школи імені Карла Шорлеммера.

Сьогодні НоМе – це невеликий, але дуже престижний університет прикладних наук у Німеччині. Він пропонує студентам 13 бакалаврських та 10 магістерських навчальних програм та програму перепідготовки.

 

Програма подвійного диплому

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та університет прикладних наук Hochschule Merseburg, факультет комп’ютерних наук та систем зв’язку домовились про спільну програму досліджень.

Після успішного завершення навчання в університеті прикладних наук м. Мерзебург, українські студенти отримують ступінь бакалавра.

Факультет комп’ютерних наук та систем зв’язку (IКS) м. Мерзебург щорічно проводить набір студентів Національного технічного уіиверситету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» на один з навчально-дослідницьких курсів:

  • Прикладна інформатика (BAIN)
  • Електроніка / Інформаційні технології (BEI)
  • Технічне редагування систем та електронне навчання (BTREL)

Навчальні плани університетів скоординовані.

 

Вступ до Hochschule Merseburg

Вступ на навчання у Мерзебург здійснюється після першого року навчання у КПІ ім. Ігоря Сікорського. Навчання виконується німецькою мовою.

У травні кожного року до Києва приїжджає представник університету прикладних наук Hochschule Merseburg для проведення тестування студентів на предмет знання німецької мови. Тест складається з трьох частин – граматика, читання та говоріння (співбесіда).

Якщо студенти успішно проходять тестування, вони отримують запрошення від Hochschule Merseburg на навчання, яке вони подають до Посольства Німеччини в Україні для отримання візи.

 

Тривалість та план навчання у Німеччині

Бакалаврат триває 6 семестрів, тобто 3 роки. Оскільки деякі предмети співпадають з предметами перших двох років навчання в КПІ ім. Ігоря Сікорського, є можливість перезарахувати деякі оцінки (такі як математика і фізика) і пройти програму навчання за два, а не за три роки. Таким чином студенти мають можливість закінчити бакалаврат в обох університетах одночасно.

Після отримання диплому бакалавра в Hochschule Merseburg студенти можуть продовжити свою освіту на магістратурі Hochschule Merseburg чи будь-якому ВНЗ Німеччини.

Детальний план навчання трьох запропонованих напрямів можна знайти на сайті

 

Фінансування та витрати

Навчання у Hochschule Merseburg цілком безкоштовне. На початку кожного семестру кожен студент повинен зробити внесок у розмірі 50 євро. Отже витрати потрібно розраховувати лише на проживання. Для отримання візи Посольство Німеччини в Україні вимагає відкриття блокованого рахунку. На цьому рахунку має бути 8000 євро, тобто сума, яка вважається достатньою на рік проживання у Німеччині. Ці гроші потрібно покласти на рахунок у банку Німеччини, щоб потім щомісячно мати можливість знімати з нього близько 660 євро.

 

Контактна інформація

Куратором програми в КПІ ім. Ігоря Сікорського є професор кафедри ОТ, ФІОТ Кулаков Юрій Олексійович.

Електронна пошта: ya.kulakov@gmail.com
Skype: yurii.kulakov
Телефон: (044)-204-92 92

Сайт університету прикладних наук «HoMe»
http://www.hs-merseburg.de/