Стипендіальна програма Норвегії Quota Scheme

Стипендіальна програма Норвегії Quota Scheme

norvegia

I. Про QuotaScheme

Норвезький уряд надає стипендії для студентів з країн, що розвиваються і країн Центральної та Східної Європи і Середньої Азії за програмою Quota Scheme.

Загальною метою Quota Scheme є сприяння інтернаціоналізації вищої освіти, надання студентам з країн, що розвиваються відповідної освіти, що також було б корисним для їх батьківщини, коли вони повернуться після закінчення навчання. Ця програма також дає свій внесок у розвиток вищих навчальних закладів через глобальний обмін знань.

Сьогодні, програма передбачає фінансування в загальній кількості 1100 студентів, 800 з них з країн, що розвиваються, і 300 з Центральної та Східної Європи і Центральної Азії.

Щороку університети та університетські коледжі у Норвегії приймають певну кількість студентів за даною програмою. Більшість університетів і коледжів у Норвегії пропонують курси та освітні програми англійською мовою. Програма як правило включає курси магістратури та аспірантури, на додаток до певних професійних ступенів.

У рамках програми у 2008 році було підписано меморандум про співпрацю між університетським коледжем м. Телемарк  (Telemark University College) та КПІ ім. Ігоря Сікорського.

За період співпраці двох закладів 6 (ФАКС, ХТФ, ІЕЕ) студентів пройшли навчання та отримали ступінь магістра в університетському коледжі м. Телемарк та 6 (ІЕЕ) наразі проходять навчання.

cash

 

II. Стипендія

Стипендія:

Надання фінансової підтримки для студентів, учасників програми, здійснює Норвезький державний кредитний фонд (Statens Lånekasse). Кожен студент отримує таку ж суму грошей, як і норвезький студент навчаючись на еквівалентній освітній програмі. Близько 30% від суми надається у вигляді стипендії, а 70% у вигляді креду. Тим не менше, кредит скасовується, коли студент повертається в свою країну після завершення курсу навчання. Як правило, фінансова підтримка не перевищує проміжок часу більший чотирьох років для одного певного плану навчання, або комбінацію з двох програм.

Реєстраційна плата складає: 400-1200 NOK кожен семестр.

Додаткове фінансування:

–      Транспортні витрати, що здійснені для вступу у навчальний заклад в Норвегії, можуть бути відшкодовані (фіксована ціна);

–      Студенти можуть скористатися оплатою одного щорічного візиту додому, якщо освітня програма триває більше одного року, а також фінансовою підтримкою для витрат на відрядження для проведення робіт у ході дослідження;

–      Коли студент повертається додому протягом 3 місяців після закінчення курсу, подорож додому студента підпадає оплаті  Державного освітнього позичковий фонду Норвегії.

Відшкодування освітнього кредиту:

Одна з основних цілей програми полягає у тому, що студенти повинні повернутися на батьківщину після завершення курсу навчання з метою підтримки потенціалу рідної країні. Кредит на навчання скасовується, коли студент залишає Норвегію та повертається до своєї батьківщини.

Якщо студент залишається після навчання у Норвегії або проживає в іншій країні, яка не є його рідною, кредит на навчання має бути поверненим аналогічно зобов’язанням норвезьких студентів. Це також стосується студентів, які повертаються до Норвегії протягом десяти років після надання кредиту, який спочатку було скасовано.

При наявності певних обставин у країні проживання студента, які перешкоджають поверненню студента, таких, як війна тощо, повернення кредиту списується.

Студент повинен подати заяву на загальну суму скасованого освітнього кредиту, коли повернулася в свою рідну країну, і проживати там не менше одного року. Тільки при виконанні цієї вимоги заявнику може бути надана згода у відхиленні кредиту.