Часті питання

faqs

Шановні студенти, аспіранти, викладачі та працівники КПІ ім. Ігоря Сікорського! Будь ласка, ознайомтеся з поданим нижче списком частих питань, щоб потім не витрачати зайвий час на питання під час подачі документів!

 1. Коли відкриється конкурс на проект з *назва університету* за програмою “Erasmus+”?
 2. Які документи потрібно подавати для участі в конкурсі?
 3. Я студент *назва факультету*, куди я можу поїхати за програмою? Які умови?
 4. Я дізнався, що для участі в конкурсі потрібний сертифікат знання мови. Де його взяти?
 5. Під час подачі на конкурс я побачив графу “середній бал” в анкеті-заяві. Де я можу його знайти?
 6. Я студент 4 (6) курсу. Чи можу я подаватися на конкурс на весняний семестр?
 7. На конкурс до скільки університетів я можу подати документи?
 8. Я побачив на сторінці проекту, що вказана спеціальність мені підходить, але вказаний там факультет – ні. Чи можу я податися на цей проект?
 9. Що таке Learning Agreement? Як правильно його оформлювати?
 10. Я подавав документи на конкурс, де і коли я зможу дізнатися результати?
 11. За результатами комісії я пройшов конкурс за проектом “Erasmus+”. Що мені робити далі?
 12. Як вирішити питання з візою? Чи треба її оформлювати, де це робити і яка вартість?
 13. Що таке програма подвійного диплому і які програми є в КПІ?
 14. Незабаром має розпочатися моє навчання (стажування) за кордоном. Як мені правильно оформлювати документи для виїзду?
 15. Як зробити та завірити переклад документів з української на іноземну мову або навпаки?
 16. Я повернувся з навчання (стажування) з-за кордону. Що мені робити далі, які документи надати?

1). Коли відкриється конкурс на проект з *назва університету* за програмою “Erasmus+”?

На сторінці зі списком проектів (http://mobilnist.kpi.ua/creditna-mobilnist/), навпроти кожного університету є позначка червоного кольору. Якщо там вказано “Closed“, то конкурс вже завершено, якщо “Apply now!“, то конкурс триває. Якщо відкриття конкурсу буде найближчим часом, то вказується “Coming soon” або конкретний місяць, коли конкурс відкриється. Якщо не вказано нічого, то наразі проект з даним університетом завершено. В день відкриття конкурсу публікується новина на сайті та на сторінках Відділу академічної мобільності в соціальних мережах. Конкурс триває в середньому 2-4 тижні.

Вгору

2). Які документи потрібно подавати для участі в конкурсі?

На сторінці “Як взяти участь у конкурсі” вказаний повний список документів (http://mobilnist.kpi.ua/competition/). Для студентів це заява-анкета, Learning Agreement, підтвердження мовної компетенції та, за наявності, підтвердження участі в науковій діяльності (тільки за фахом). Для аспірантів пакет документів той самий, але не вимагається середній бал, натомість обов’язковою умовою є принаймні одна публікація (патент, участь в конференції тощо). Від науково-педагогічних працівників вимагається заява-анкета, підписаний керівником кафедри рейтинг-лист та план викладання/стажування. Для адміністративних працівників комплект документів такий самий як і для науково-педагогічних, проте не вимагається рейтинг-лист.

Вгору

3). Я студент *назва факультету*, куди я можу поїхати за програмою? Які умови?

На сторінках кожного з проектів міститься інформація про факультети, які мають право взяти участь. Якщо ж конкретний факультет/інститут не вказаний, то програма діє за напрямами, інформація про які також міститься на сторінці проекту. Окрім цього, в описі проекту є табличка, в якій вказана категорія учасників, які можуть подавати документи (бакалаври, магістри, аспіранти, науково-педагогічні чи адміністративні працівники) на конкурс, а також кількість місць та стипендія. Обов’язковою умовою для студентів є середній академічний бал вище 75 за 100-бальною системою, а також наявність мовного сертифікату і Learning Agreement, підписаного координатором з академічної мобільності відповідного факультету/інституту.

Вгору

4). Я дізнався, що для участі в конкурсі потрібний сертифікат знання мови. Де його взяти?

Перш за все, потрібно перевірити на сторінці проекту, якою саме мовою буде здійснюватись навчання (викладання, стажування). Деякі університети вимагають обов’язкову наявність міжнародного сертифікату (для англійської мови IELTS, TOEFL тощо), але більшість університетів вважає достатнім наявність внутрішнього сертифікату КПІ ім. Ігоря Сікорського. Рівень мовної компетенції також є різним для кожного університету – В1, В2 або С1. Щоб отримати сертифікат з рівнем володіння англійською, німецькою або французькою мовою для пакету документів для участі у проектах програми “Erasmus+”, студентам необхідно зареєструватися на сайті факультету лінгвістики (http://fl.kpi.ua/node/1137). Після отримання та обробки Вашої заявки, на Вашу електронну адресу буде надіслано повідомлення про дату та місце проведення тестування. 

Вгору

5). Під час подачі на конкурс я побачив графу “середній бал” в анкеті-заяві. Де я можу його знайти?

Середній бал виставляється за 100-бальною системою співробітником деканату та підписується координатором з академічної мобільності факультету/інституту. Координатор обов’язково повинен перевірити правильність розрахунку середнього балу та завірити своїм підписом. Щоб дізнатися хто є координатором на Вашому факультеті/інституті зверніться за посиланням: http://mobilnist.kpi.ua/coordinators/.

Вгору

6). Я студент 4 (6) курсу. Чи можу я подаватися на конкурс на весняний семестр?

У зв’язку з тим, що студент-учасник проекту за програмою “Erasmus+” обов’язково повинен бути студентом КПІ ім. Ігоря Сікорського протягом усього періоду його мобільності за кордоном, а також через те, що в деяких університетах-партнерах терміни закінчення весняного семестру не співпадають з термінами закінчення весняного семестру в КПІ ім. Ігоря Сікорського (кінець семестру у європейських вишах може бути пізнішим, ніж в КПІ), студенти четвертого та шостого курсів мають погодити терміни своєї мобільності з керівництвом кафедри і надати до відділу академічної мобільності письмове підтвердження згоди від завідувача кафедри. За відсутності такого підтвердження студентові може бути відмовлено у реєстрації його документів та їх подальшому розгляді на конкурсній комісії. 

Вгору

7). На конкурс до скільки університетів я можу подати документи?

Студент має право подати один комплект документів одночасно на один або два проекти. Якщо студент вже подав документи, то він має право подати знову на наступні конкурси, але, якщо студента буде номіновано за одним проектом, йому потрібно буде обрати – брати участь чи подавати далі на інший проект, ризикуючи не пройти за конкурсом. Максимальна тривалість мобільності для одного студента – один рік за один навчальний цикл. Більшість програм розрахована на семестр, тобто студент може реалізувати семестр мобільності двічі за бакалаврат та двічі за магістратуру (у разі його номінації за результатами конкурсної комісії).

Вгору

8). Я побачив на сторінці проекту, що вказана спеціальність мені підходить, але вказаний там факультет – ні. Чи можу я податися на цей проект?

Ні. Деякі проекти орієнтовані на співпрацю лише з конкретним факультетом/інститутом КПІ ім. Ігоря Сікорського. Якщо на сторінці з описом проекту не вказаний конкретний факультет, а зазначені спеціальності, і одна з них Вам підходить – Ви маєте право подавати документи на конкурс. (Наприклад, на сторінці проекту вказаний факультет ФІОТ, а Ви навчаєтесь на ТЕФ на комп’ютерній спеціальності – в такому разі Ви не можете брати участь, навіть якщо предмети навчального плану співпадають. Але якщо жодної вказівки на факультет нема, а вказана спеціальність “Computer science” – Ви маєте право брати участь).

Вгору

9). Що таке Learning Agreement? Як правильно його оформлювати?

План навчання або Learning Agreement – це основний документ за яким реалізовується мобільність в рамках проекту “Erasmus+”. Саме до Learning Agreement вписуються предмети з кількістю кредитів, які Ви будете вивчати в університеті-партнері, а також ті предмети з навчального плану в КПІ ім. Ігоря Сікорського, які Вам будуть автоматично перезараховані. У розділі “Before the mobility”, у табличку А треба вписати предмети з навчального плану за спеціальністю в обраному Вами університеті-партнері – сумарна кількість кредитів має бути +-30 ECTS. В табличку В заповнюються предмети з навчального плану КПІ ім. Ігоря Сікорського, які Вам будуть автоматично перезараховані – мінімум 50% (15 і більше). Всі предмети, які вносяться до  Learning Agreement мають бути погоджені і підтверджені підписом координатора з академічної мобільності Вашого факультету/інституту  (http://mobilnist.kpi.ua/coordinators/). Більш детальна інструкція з оформлення Learning Agreement за посиланням: https://www.dropbox.com/s/4q0s8dux5hi5wox/learning-studies-guidelines.docx?dl=0

Вгору

10). Я подавав документи на конкурс, де і коли я зможу дізнатися результати?

Результати конкурсного відбору розміщуються на наступний день після комісії на сторінках з описом проектів відповідних університетів (внизу сторінки). Окрім цього, всім зареєстрованим кандидатам результати надсилаються поштою.  

Вгору

11). За результатами комісії я пройшов конкурс за проектом “Erasmus+”. Що мені робити далі?

Усі подальші дії вказані внизу сторінки з описом університету, до якого Ви пройшли за конкурсом, одразу після посилання на результати. Студентові потрібно слідувати інструкції та підготувати комплект перерахованих документів у встановлені терміни. Будьте уважні! Для різних університетів діє різна процедура подальшого оформлення документів: деякі виші-партнери вимагають онлайн-реєстрацію, деякі ні; в деяких випадках пакет документів висилається студентом напряму до університету-партнера, а іноді через Відділ академічної мобільності. Якщо Ви неуважно ознайомитесь з інструкцією, Ви можете не встигнути оформити документи та втратити можливість реалізувати своє право на мобільність.

Вгору

12). Як вирішити питання з візою? Чи треба її оформлювати, де це робити і яка вартість?

Перш за все зауважте, що візу на навчання у країнах Європейського Союзу ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно оформлювати. Безвізовий режим з ЄС не розповсюджується на випадки академічної мобільності. Усі візові питання Вам потрібно вирішувати через посольство країни, до якої Ви збираєтеся їхати та через Державну міграційну службу України. Адреси та список посольств та консульств країн ЄС, з якими співпрацює КПІ ім. Ігоря Сікорського в рамках проекту “Еразмус+” Ви можете знайти за посиланням: http://mobilnist.kpi.ua/en/information-for-incoming/

Вгору

13). Що таке програма подвійного диплому і які програми є в КПІ?

Подвійні дипломи – це спільні програми українських і зарубіжних вузів, які дають можливість українським студентам отримати знання та диплом європейського зразка.

Головна відмінність програми подвійного диплому від програми обміну є в тому, що для студентів розроблена спільна програма навчання у двох ЗВО (українському та закордонному).

Найчастіше взяти участь у програмі подвійного диплому можуть студенти, які вже навчаються в магістратурі, набагато рідше ця можливість є у бакалаврату. Залежно від обумовлених умов між ЗВО такі програми можуть бути безкоштовними для студентів, а можуть і оплачуватися самостійно.

Графіки навчання різняться. У деяких випадках для того, щоб отримати європейський диплом, студентам потрібно рік провчитися в українському ЗВО, а потім рік – в іноземному. Або, приміром, студент може навчатися перший та третій семестри (магістратура терміном у два роки) за кордоном, а в КПІ ім. Ігоря Сікорського другий та четвертий (або навпаки).

Програми подвійних дипломів у КПІ ім. Ігоря Сікорського:

KIST та КПІ ім. Ігоря Сікорського (Корея)
Університет прикладних наук Hochschule Merseburg у Німеччині
Технічний Університет Дрездена (Німеччина)
Спільний факультет машинобудування (Німеччина)
Університет Ле Ман (Франція)
Познанською політехнікою (Польща)
Федеральний університет Уберландія (Бразилія)

Вгору

14). Незабаром має розпочатися моє навчання (стажування) за кордоном. Як мені правильно оформлювати документи для виїзду?

Потрібно зауважити, що не дивлячись на те, що стажування не є видом академічної мобільності, згідно з Положенням про відділ академічної мобільності, студенти ПОВИННІ оформити документи для виїзду за кордон на стажування, погодивши свій від’їзд з завідувачем кафедри та деканом/директором свого факультету/інституту. Не пізніше ніж за 10 днів до від’їзду, студент повинен надати до Відділу академічної мобільності наступний комплект документів:
1). заяву на направлення, написану власноруч синьою ручкою (заява на навчання, мовне або наукове стажування – ПРИКЛАД; заява на стажування – ПРИКЛАД)
2). ОРИГІНАЛ запрошення від приймаючого закладу (З ВКАЗАНИМИ ДАТАМИ ПЕРІОДУ) та його переклад на українську мову (як оформити переклад – див. відповідь на наступне питання)
3). документ, в якому вказане джерело фінансування (якщо фінансування здійснюється за власний рахунок, то такий документ не потрібний. Також, окремий документ-підтвердження не потрібний, у разі, якщо розмір та наявність фінансування вказані у самому запрошенні).
Після того, як документи були прийняті та правильність їх оформлення завірена у Відділі академічної мобільності, на студента оформлюється наказ про направлення. Ця процедура займає 2-3 дні. Після цього, копія наказу про направлення надається факультету. Студент має подати до деканату свого факультету/інституту заяву про оформлення індивідуального навчального плану або академічної відпустки не пізніше ніж за тиждень до від’їзду.

Вгору

15). Як зробити та завірити переклад документів з української на іноземну мову або навпаки?

Переклад можна зробити декількома способами. Перший і найбільш зручний (та безкоштовний) – перекласти самому і завірити у свого викладача англійської мови. Якщо ж документ потрібно перекласти з/на німецьку, французьку чи польську, Ви також можете перекласти самі (якщо добре володієте мовою) та завірити на відповідних кафедрах факультету лінгвістики (7 корпус, 6-7 поверхи). Якщо ж документ іншою мовою, або Ви  не володієте мовою на достатньому рівні, не маєте часу чи не впевнені у своєму рівні, у Вас є варіант замовити переклад у відділі міжнародних зв’язків та протокольного супроводу (1 корпус, каб. 271, послуга платна). Якщо ж вимагається нотаріально завірений переклад документу, Вам слід замовити послугу перекладу у бюро перекладів.

Вгору

16). Я повернувся з навчання (стажування) з-за кордону. Що мені робити далі, які документи надати?

При поверненні з навчання за програмою “Еразмус+” протягом 5 робочих днів після закінчення направлення студент повинен надати до відділу академічної мобільності такі документи: 

 1. копію документу, що засвідчує результати проходження студентом навчання (виписку навчальних досягнень (Transcript of Records) та звіт (приклад звіту – http://mobilnist.kpi.ua/processing-documents/);
 2. посадкові талони/квитки або копію закордонного паспорта з ідентифікаційною сторінкою та сторінками з відмітками про перетин кордону на ті дати, які були вказані у заяві про направлення (дата виїзду та в’їзду в Україну);
 3. Копію Learning Agreement, Transcript of Records та відгук про навчання. Learning Agreement повинен бути повністю заповнений:
  • Before the mobility – підписаний Вами та Вашими кураторами в КПІ ім. Ігоря Сікорського та приймаючому університеті;
  • During the mobility – якщо у Вас відбулися зміни курсів, дана частина документу повинна бути заповнена та підписана також;
  • After the mobility – заповнюється та підписується Вашим куратором з мобільності або ж відповідальним за перезалік дисциплін в КПІ ім. Ігоря Сікорського (на Вашому факультеті). Окрім підпису повинна бути вказана наступна інформація – Прізвище та ініціали, посада. В таблицю вносяться дисципліни/науково-дослідна робота, які Вам перезарахували відповідно до Transcript of Records (копію якого Ви також додаєте до пакету документів).

Якщо у Вас відбулись будь-які зміни та Ви повернулися до України раніше або пізніше тієї дати, яка була Вами вказана у заяві, то необхідно прийти до відділу академічної мобільності та написати нову заяву (на зміну дат направлення) із зазначенням причини зміни дати та зазначенням нової дати.

***

При поверненні з навчання чи стажування НЕ за програмою “Еразмус+” протягом 5 робочих днів після закінчення направлення студент повинен надати до відділу академічної мобільності такі документи:

 1. копію документу, що засвідчує результати проходження студентом навчання/стажування (сертифікат, диплом, виписку навчальних досягнень (Transcript)) та звіт (приклад звіту – http://mobilnist.kpi.ua/processing-documents/);
 2. посадкові талони/квитки або копію закордонного паспорта з ідентифікаційною сторінкою та сторінками з відмітками про перетин кордону на ті дати, які були вказані у заяві про направлення (дата виїзду та в’їзду в Україну).

Якщо у Вас відбулись будь-які зміни та Ви повернулися до України раніше або пізніше тієї дати, яка була Вами вказана у заяві, то необхідно прийти до відділу академічної мобільності та написати нову заяву (на зміну дат направлення) із зазначенням причини зміни дати та зазначенням нової дати.

Вгору