Вроцлавський університет технологій, Катерина Сергіївна Осипенко

Доцент факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського

Осипенко Катерина Сергіївна

Період стажування: 18 – 25 березня 2017 року

         Відрядження здійснювалося в рамках європейської програми мобільності “Erasmus + KA107” згідно з угодою між КПІ ім. Ігоря Сікорського і Вроцлавським університетом технологій.

         Мета відрядження полягала у налагодженні контактів, обговоренні програми подвійного диплому, а також ознайомленні з діяльністю кафедр електроенергетики та електричних машин, приводів та вимірювань факультету електротехніки Вроцлавського університету технологій.

Про місто Вроцлав

         Вроцлав є одним з найстаріших міст у Польщі. До 1945 року – німецьке місто Бреслау. Вроцлав розташований поблизу кордону з Чехією, у центрі Сілезької низовини, є містом 12 островів і 117 мостів. У 2016 році місто було культурною столицею Європи.

         Це місто, в якому гідами є гноми, кількість яких постійно зростає (у 2014 році становить понад 300)! У Вроцлаві їх можна зустріти усюди. Я не знала, чи дивитися на прегарні кам’яниці, що оточують Старий Ринок, чи видивлятися у пошуках іншого гнома, який ховається за ліхтарем чи біля сходів кав’ярні. А ще зачарував Острів Тумський, з історичними костельними будівлями, унікальна бібліотека, Університет з неповторним бароковим інтер’єром Залу Леопольдіна.

1

Панорама центра міста

2

Зала Леопольдіна

Про Вроцлавський університет технологій

         Вроцлавський університет технологій або Вроцлавська політехніка є державною установою, яка була заснована у 1945 році. Але університет може похвалитися 160-річною академічною історією, успадкованою від Львівського Університету Технологій та Вищої Технічної школи Бреслау. Наразі Вроцлавський університет технологій входить в трійку найкращих технічних університетів Польщі.

         Дослідження в університеті виходять за рамки техніки і поєднують технічні науки з математикою, природознавчими науками, економікою та мистецтвом. Університет постійно шукає можливостей комерціалізації результатів наукових досліджень. Вроцлавська політехніка співпрацює з провідними підприємствами регіону – IBM, Nokia, Siemens, Networks, Volvo, Google, Whirpool, MAN, Toshiba.

3

Кампус Вроцлавської політехніки

         Інфраструктура Вроцлавської політехніки налічує близько 300 будівель. Студенти можуть безперешкодно користуватися бібліотекою і комп’ютерними лабораторіями. Також в університеті функціонують студентські організації та активно працюють спортивні клуби.

         Сучасну технологічну освіту на 12 факультетах здобувають понад 35 000 студентів.

Про факультет електротехніки

         Факультет електротехніки був заснований у 1945 році. У 2016 році він був визнаний Міністерством науки і вищої освіти кращим факультетом електротехніки в Польщі.

4

Корпус факультету електротехніки

          Факультет складається з трьох кафедр: кафедри основ електротехніки, кафедри електроенергетики та кафедри електричних машин, приводів та вимірювань. Факультет пропонує навчання на бакалаврських, магістерських програмах і в аспірантурі. Навчання проводиться за трьома основними напрямками: електротехніка, автоматизація, робототехніка та мехатроніка.

         Також факультет приймає на навчання іноземних студентів за програмами магістерського подвійного диплому за напрямками відновлюваних енергетичних систем та керування в електротехніці.

 Про кафедру електроенергетики та кафедру електричних машин, приводів та вимірювань

         Згідно з програмою мого перебування у Вроцлавському університеті я мала зустрітися з завідувачем кафедри електроенергетики Яном Іжиковським. Вважаю, що мені пощастило познайомитися ввічливою людиною та кваліфікованим спеціалістом. Коло наукових інтересів професора Іжиковського включає моделювання перехідних процесів у енергетичних системах, системи цифрового захисту в енергетиці, а також цифрові алгоритми вимірювання для систем захисту.

EnergetykaPSCC2014_13.08.2014

Професор Іжиковський та професор Россоловський

         Також я мала нагоду зустрітися з давніми друзями кафедри промислової електроніки – професором Євгеніушем Россоловським, який наразі є головою відділення силових систем контролю та захисту, а також із заступником декана по роботі зі студентами – доктором Лєшиком Павлачеком.

         Під час перебування на кафедрах електроенергетики та електричних машин, приводів та вимірювань мене ознайомили з лабораторною базою. Університетські лабораторії оснащені новітньою технікою.

         Зокрема, мені випала честь відвідати лабораторію кафедри електричних машин, приводів та вимірювань та на власні очі побачити сучасне обладнання, яке студенти використовують у реальних проектах, які виконуються для нагальних потреб промисловості.

6

Лабораторний стенд лабораторії електричних машин

         Також, мені вдалося поспілкуватися з заступником декана з міжнародних зв’язків Робертом Лісом з приводу підписання угоди про подвійний диплом між факультетом електротехніки Вроцлавського університету та факультетом електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського.

7

Заступник декана з міжнародних зв’язків Роберт Ліс

Тон бесіди свідчив про майбутню плідну співпрацю у цьому напрямку.