Університет м. Гронінген, Катерина Букрєєва

Відгук студентки КПІ ім. Ігоря Сікорського факультету менеджменту та маркетингу Катерини Букрєєвої, яка навчалася 1 семестр 2016/2017 н.р. за програмою кредитної академічної мобільності Еразмус+ в Університеті м. Гронінген (Нідерланди):

“Вже більш ніж 2 тижні, як я вmP0-slohgkI Нідерландах, навчаюся в Університеті міста Гронінген (Rijksuniversiteit Groningen або RUG) за програмою обміну Erasmus+.
І нарешті, знайшла трохи часу написати про мої пригоди тут.
В першу чергу, хочу подякувати всім чудовим людям у КПІ, які допомогли мені оформити цю купу документів для приїзду сюди, моїм друзям, які бігали зі мною по КПІ з цими паперами ще з весни і до кінця літа, а також всім, хто завжди підтримував мене. Ви просто МЕГА!
Стільки хочеться розказати, що й не знаю з чого почати. Почну мабуть з початку.
Перший ранок у Гронінгені, гарному, немов казковому місті велосипедів, студентів та нескінченних розваг (як згодом виявилося), видався напрочуд сонячним та теплим . Навчені голландськими дощами місцеві в таку погоду вважають просто неправильним сидіти вдома. От і ми з Катьою, пішли “у розвідку”.

2ybvV9TzQUQ

Перше, що кинулося в очі, це невеликі затишні будинки цього міста, які після багатоповерхівок Києва здаються привезеними з Діснейленда. А ще тут дуже багато велосипедів . Справді. Дуже. Багато. Значно більше ніж машин. Мені здається, тут не купують велотренажери, бо більшість людей ще з дитинства використовує велосипед як транспортний засіб, а не «поїхали покатаємось». На велосипед в діловому костюмі, на високих підборах або з двома маленькими дітьми – пфф, легко! Але тут дійсно все зроблено для велосипедистів. І я теж собі взяла «залізного коня», бо без нього тут складно.
Катерина Букрєєва, Гронінген
Також в Гронінгені живуть дуже привітні люди, значну частину яких складають студенти з різних країн земної кулі. Тут немає коли сидіти вдома: вечірки, прогулянки, посиденьки, фестивалі, подорожі. Вже за перший тиждень в Гронінгені я познайомилася з десятками цікавих та веселих людей з різних країн.

DNWeX2qITxY На початку семестру я побувала на Welcoming ceremony, послухала комічну промову ректора, який привітав всіх з початком навчання в University of Хххронінген (саме так звучить назва міста голландською).HP1ada9kgN4 Під час Study Start Event на факультеті нас «ввели в курс справи», та видали студентські квитки.

А Introduction week був настільки насичений різними подіями та заходами, що я приходила додому вночі і просто падала в ліжко. Ми великою компанією ходили в кіно, займалися спортом, були на вечірках, гуляли містом, спілкувалися – загалом гарно проводили час.

Сам університет – неймовірний! Головна будівля, звісно, трохи схожа на Хогвартс. А от навчальні корпуси сучасні – як у кіно. Тут все для студентів: повсюди дивани, столики, комп’ютери, гарні аудиторії, обладнані комп’ютерами та проекторами. І вже ж почалося навчання : лекції, презентації, assignmentи. Незвично та цікаво! lRYonpXolXQ
_PxsEolSJQ0

Також вже встигла побувати в Амстердамі та Гаазі. Прокурена нічна столиця Королівства мені не сподобалася. А от вдень це надзвичайно гарне місто милих будиночків, мостів та каналів. Щодо Гааги, то вона здалася трохи похмурою: дивна, не особливо приваблива архітектура, та й парламент якийсь невражаючий, хоча сама будівля стара і досить гарна. Зате там дуже широкий пляж, і не така вже й холодна вода в тому Північному морі.

O8b4cSbI6bM

Катерина Шкель і Катерина Букрєєва, Гронінген

Цей університет, це місто (та мабуть й ця країна загалом) – якийсь окремий маленький світ, щирий, відкритий та сонячний (навіть у похмуру погоду). Мабуть багато країн можна так описати, але ж всі вони різні.”

#КПІ #КПИ #KPI #travel #RUG

І також додамо один з постів за період навчання:

23 жовтня 2016 р. “А на днях про актуальные проблемы торговой политики (и не только) разговаривали с Marten Van den Berg – Генеральным директором по внешнеэкономическим связям в Министерстве иностранных дел Нидерландов.
Обсудили недавний голландский референдум про ратификацию Соглашения об ассоциации между Украиной и Европейским Союзом. Подтвердил, что те, кто голосовал “против”, по сути, голосовали против политики власти, и Украина тут не при чём, так что мы, к сожалению, попали под горячую руку. Да и пришло-то всего немного более 30 процентов населения, но этого как раз достаточно для того, чтоб считать референдум состоявшимся. И хотя его результаты носят рекомендательный характер, власть не хочет прямо их игнорировать, потому что тогда им на ближайших выборах мало что светит.
Marten считает, что в итоге они его ратифицируют, возможно даже в течении года. Но что же он может конкретного сказать, ведь это всё такая игра. Но, по крайней мере, мы заставили важного дядю в Министерстве иностранных дел Нидерландов немного подумать об Украине. Поможет или нет, но точно не помешает.”

h3koUaHHRNU

kwnKQcRYWkU