Університет Лотарингії, Олександр Сергійович Макаренко

У травні 2017 року в рамках програми мобільності викладачів ЕРАЗМУС+ я був на стажуванні в університеті Лотарінгії (м. Нансі, Франція). Самій поїздці передували декілька зустрічей з керівником програми проф. Patrick Henaff (наукова лабораторія LORIA в структурі університету) під час яких було узгоджено можливі шляхи співробітництва, як на рівні викладача, так і КПІ і ІПСА, а також обговорено детальний план візиту. Крім того, в літній період 2016 року я курував науковим стажуванням студента з Нансі Lois Facchetti, за результатом якого вже вийшли 3 наукові статті.

Під час відрядження в університет Лотарінгії мною була зроблена велика наукова доповідь в лабораторії LORIA за результатами оригінальних досліджень з клітинних автоматів. В учбовій структурі університету мною було прочитано курс лекцій для студентів з засування нових моделей в дослідженні нейропроцесів, фізичних та соціальних систем. Крім того я прийняв участь в науковій конференції в LORIA з електронного навчання і управління ним, що співпала у часі з моїм стажуванням. Під час стажуванням я активно спілкувався з співробітниками LORIA, навчального факультету, французькими студентами на лекціях, а також з студентами і аспірантами КПІ, які були в цей час на стажуванні в університеті Нансі.

Результатом стажування стало в тому числі наробки до планів подальшої співпраці між університетом Лотарінгії та підрозділами НТУУ КПІ (в тому числі ІПСА). Подальшим кроком з реалізації цих планів стало проведення червні 2017 спільно з професорами з університету Лотарінгії французко- української наукової школи для студентів КПІ.

Як висновок з аналізу досвіду співпраці між КПІ та університетом Лотарінгії : можна сміливо рекомендувати студентам та викладачам КПІ приймати участь в майбутній співпраці.