Університет Люксембургу, Оксана Шмендель

Завдяки існуванню такої програми ЄС академічної мобільності Еразмус+ у мене з’явилась можливість поїхати на стажування (for training) в Університет Люксембургу. Тривалість стажування була 5 днів, які я провела в International Relations Office в Belval Campus. Кожен день у мене було по декілька зустрічей з працівниками міжнародного офісу, які працюють зі студентами, що виїжджають на навчання за кордон та з іноземними студентами, які приїжджають з різних країн ЄС та за межами ЄС на навчання в Університет Люксембургу.

IMG_7851

У мене була можливість познайомитися з чудовими людьми Sandra KOLIMBATOVIC та Marie-Anne HEYER, які працюють з outgoing and incoming students. Завдяки їм я дізналась методи роботи відділу зі студентами, що виїжджають за кордон та приїжджають в університет – як проводяться конкурси по відбору студентів, як готуються документи, з яким програмним забезпеченням працюють координатори для швидкої та впорядкованої роботи офісу. До речі, університетом була розроблена програма саме для роботи міжнародного офісу, за допомогою якої реєструються всі студенти, які виїжджають та приїжджають. Дана програма значно допомагає в роботі міжнародного офісу, так як в університеті навчається більше 6000 студентів і 56% з них – іноземні студенти. В програму вносяться необхідні дані студентів, відмічається кожен етап оформлення та подачі документів, результати навчання до моменту від’їзду/повернення студента.

IMG_7650

Навчальна аудиторія (А ви знали, що у багатьох європейських університетах немає “класної дошки”, а всі пишуть на стінах за спеціальним покриттям?)

IMG_7653

Творчість студентів в коридорах університету (карикатури на викладачів)

IMG_7655

Лекційна (потокова) аудиторія

IMG_1998

Монітор біля кожної аудиторії – можна подивитися, яка лекція та хто викладає

IMG_7666

Територія Belval Campus

Міжнародний офіс для іноземних студентів на початку кожного семестру влаштовує зустрічі-знайомства з університетом та знайомства студентів між собою, які допомагають студентам швидше адаптуватися в новій країні та ВНЗ.

Хоча Університет Люксембургу досить молодий, заснований в 2003 році, але він досить швидко розвивається і на сьогоднішній день займає 178 місце в рейтингу Times Higher Education (THE) серед 200 найкращих університетів світу.

В Університеті Люксембургу є також Language Centre, в якому іноземні студенти можуть вивчати нову іноземну мову або ж покращити свої знання мови. Так як у Великому Герцогстві Люксембург три офіційні мови – люксембурзька, французька та німецька – вибір вивчення мов у Language Centre досить великий. Але що більш за все мене вразило, окрім трьох офіційних мов майже всі мешканці Люксембургу вільно володіють англійською мовою.

Детальна інформація про Language Centre за посиланням: https://wwwen.uni.lu/university_of_luxembourg_language_centre_ullc

Окрім самої території кампусу, мені також провели невелику екскурсію по студентських гуртожитках. Я дійсно впевнилась в комфортних умовах проживання наших студентів. Є гуртожиток зі спільною кухнею та гостьовою кімнатою і одномісними кімнатами, а є гуртожиток з одномісними кімнатами та кімнатами «сімейного» типу. Гуртожитків всього два на території Belval Campus, в них проживають іноземні студенти.

UNI_20170213_UNIVAL2_ext

UNI_20170210_UNIVAL2_Chambres

UNI_20170210_UNIVAL2_Chambres

cuisine_1

duplex_1

Студенти-люксембуржці кожного дня їздять на навчання з дому (площа країни дозволяє – з півночі на південь автомобілем близько 2-2,5 години). В країні досить зручна транспортна система, тому проблем з дорогою не виникає. Для всіх студентів Люксембургу проїзд по студентському квитку безкоштовний.

На останок я б хотіла подякувати Stephanie NOTARNICOLA за дружелюбну зустріч, презентацію університету, цікаву екскурсію територією кампусу та насичену і корисну для моєї подальшої роботи програму стажування.

18558990_1783893161922493_4334304009089350948_o