Весняний семестр 2016/2017 навчального року

Католицький університет Льовена, Бельгія: Мобільність студента-магістра Александре Умба-Нямололо

Міланська політехніка, Італія: Лекції Габріели Болзон

Вільнюський технічний університет імені Гедимінаса, Литва: Стажування доктора Іни Тетсман

Міланська політехніка, Італія: Візит Проф. Массіміліано Бестетті

Університет Салерно, Італія: Візит співробітників міжнародного офісу Аннунзіати Фрайзе та Сільвії Говернаторі

Університет Лотарингії, Франція: Французька весняна школа


Католицький університет Льовена: Мобільність студента-магістра Александре Умба-Нямололо (надалі англійською мовою)

During his period at Aircraft Control Devices and Systems department of Aerospace Faculty, National Technical university of Ukraine, Alexandre Umba Nyamololo from KU Leuven’s Department of Computer Science collaborated with our research team.

1     4

He was asked to develop a computer vision system which would allow UAV’s to land autonomously.

2

It was a new task for him, because he has never worked with any aviation systems or vehicles. This task was not only applied, but also interesting to him. His strong analytical and communication skills were what made him stand out. During the semester, he also trained with masters of the 5th year of study.

He coped with the work and gained new knowledge in the field of aviation and applied engineering.

After completing his work, he made a strong presentation and pre-defense of his master’s thesis on Aircraft Control Devices and Systems department.

3

We therefor believe, that Alexandre can be an asset to any team that he works with and will continue to work in this direction.

sheI9pmnNfg - копия

Вгору


Міланська політехніка, Італія: Лекції Габріели Болзон

2014-04-24

З 20 по 24 квітня 2017 р. в рамках програми міжнародної академічної мобільності “Erasmus +” на кафедрі приладів та систем неруйнівного контролю приладобудівного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського читала лекції для студентів, магістрів та аспірантів кафедри професор Габріела Болзон (Gabriella Bolzon) з Міланської політехніки, Італія. Організацією візиту займалися відділ академічної мобільності, кафедра приладів та систем неруйнівного контролю та студенти.

Особливу увагу Габріела Болзон приділила можливостям і перевагам поєднання експериментальних досліджень та обчислювальних технологій для визначення властивостей і параметрів об’єктів.

Габріела Болзон провела також презентацію Міланської політехніки, розповіла про її факультети та особливості навчання. Студенти й аспіранти мали змогу дізнатися про студентські обміни, тематику навчальних програм, освітні пропозиції університету.

Під час візиту гостя зустрічалася з викладачами і співробітниками  кафедри приладів та систем неруйнівного контролю, обговорювала з ними їхні наукові проекти. Для викладачів цікаво було дізнатися про особливості організації навчального процесу, методичного забезпечення та педагогічної практики у Міланській політехніці.

Для проф. Болзон було організовано культурну програму: екскурсію кампусом КПІ ім. Ігоря Сікорського та Державним політехнічним музеєм, огляд пам’яток української столиці (Майдан Незалежності, Володимирський, Софійський та Михайлівський собори тощо), панорами Києва, відвідування концерту класичної музики. Особливе враження на пані Габріелу, яка любить подорожувати і відвідала багато країн і міст, справила виставка писанок на Софійській площі.

Повний текст статті читайте на сайті КПІ ім. Ігоря Сікорського за посиланням: https://kpi.ua/2017-04-24Вільнюський технічний університет імені Гедимінаса, Литва: Стажування доктора Іни Тетсман

З 24 по 29 квітня 2017 року на кафедрі прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки (ПГМ) механіко-машинобудівного інституту КПІ імені Ігоря Сікорського в рамках програми “Еразмус +” проходила стажування заступник декана механічного факультету Вільнюського технічного університету імені Гедимінаса.

1

Доктор Іна Тетсман перебувала на кафедрі ПГМ з метою ознайомлення з досвідом науково-педагогічної діяльності кафедри та її зв’язків  з науковими установами та підприємствами України.

Після зустрічі пані І. Тетсман з заступником директора  механіко-машинобудівного інституту проф. Шевченко О.В., вона познайомилася із завідувачем кафедрою ПГМ д.т.н., проф. Луговським О.Ф. та працівниками кафедри. З кожним з них вона мала бесіди, у ході яких була ознайомлена з назвами та змістом дисциплін, які викладаються кафедрою, а також з напрямками наукових досліджень, що виконуються відповідними науковими групами. Були з’ясовані спільні для обох технічних університетів тенденції, особливості  розвитку, а також здійснення навчального процесу та умов виконання наукових робіт.

25 та 26 квітня пані І. Тетстман відвідала лекції проф. Турика В.М., доц. Семінської Н.В. та ст. викладача Ночниченка І.В. Потім – зустрічі та бесіди з д.т.н., проф. Яхно О.М. про напрямок наукової діяльності групи, якою він керує в галузі гідравліки  реологічно складних середовищ та гідродинамічної кавітації. Відбулося також детальне обговорення  з д.т.н., проф. Луговським О.Ф. спільних інтересів в наукових розробках в галузі гідромеханіки та механотроніки.

27 квітня на прохання гості їй була надана можливість прослухати декілька доповідей на 15-й міжнародній науково-практичній конференції аспірантів, магістрантів, студентів «Сучасні проблеми наукового забезпечення енергетики».

У другій половині дня пані І. Тетсман відвідала філіал кафедри ПГМ в Інституті гідромеханіки НАН України, зокрема лабораторію Відділу інформаційних систем в гідроаеромеханіці та екології, де була ознайомлена із напрямками співробітництва між Механіко-машинобудівним інститутом КПІ імені Ігоря Сікорського і Інститутом гідромеханіки НАН України за темою «Дослідження закономірностей внутрішніх закручених течій і методів управління ними». Відбулося знайомство з роботами на аеродинамічному стенді проф. Турика В.М. для дослідження структури обмежених закручених потоків, що дозволяє вивчати керування процесами масо- і теплопереносу у поршневих, газотурбінних, ракетних двигунах, МГД-генераторах, ядерних і хімічних реакторах, теплообмінниках, змішувачах, фільтрах, циклонах, пальникових пристроях котлоагрегатів та промислових печей тощо.

28 квітня було організовано екскурсію пані І. Тетсман по КПІ імені Ігоря Сікорського з відвідуванням Науково-технічної бібліотеки, Державного політехнічного музею, ознайомленням з пам’ятниками видатних діячів науки і техніки, життя та діяльність яких пов’язана з університетом.

У другій половині дня відбулося заключне обговорення між зав. кафедри ПГМ О.Ф. Луговським, проф. Туриком В.М. і пані І. Тетсман про можливість творчого співробітництва між відповідними кафедрами наших університетів. Було намічено напрямок такого співробітництва за темою: «Розробка новітніх принципів змішення, розділення та знезаражування середовищ на основі гідродинамічних та акустичних методів».

В якості першого кроку було досягнуто  домовленості (і вже частково виконано у вигляді офіційних запрошень) про взаємну участь викладачів, аспірантів і студентів наших університетів в роботі науково-технічних конференцій, зокрема «Гідроаеромеханіка в інженерній практиці» та «Прогресивна техніка, технологія та інженерна освіта», а також студентських олімпіад з механотроніки.

Вгору


Міланська політехніка, Італія: Візит професора Массіміліано Бестетті

У рамках реалізації проекту кредитної мобільності програми “Erasmus +” із Міланською Політехнікою, протягом 15-21 червня 2017 року відбувся візит проф. Массіміліано Бестетті до КПІ ім. Ігоря Сікорського. Під час свого періоду мобільності професор відвідав три факультети: інженерно-фізичний, хіміко-технологічний та зварювальний.

1

16 червня професор Массіміліано Бестетті відвідав Інженерно-фізичний факультет. У ході візиту професор зустрівся з деканом факультету проф. Лободою П.І., який ознайомив його з основними напрямами роботи факультету. Було проведено презентацію наукових розробок вчених інженерно-фізичного факультету та обговорено основні напрями співпраці в освітній та науковій сферах. Професора було ознайомлено з лабораторіями Інженерно-фізичного факультету. Також професор Бестетті, як і було заплановано, прочитав лекцію для студентів та викладачів факультету на тему: “Contribution to the study of uniform corrosion by means of the maximum entropy production rate principle”.

19 червня зранку, проф. Массіміліано Бестетті відвідав Державний політехнічний музей, де від екскурсовода дізнався про історію літальних апаратів, вкладу вчених КПІ у розвиток авіації.

На науковому семінарі кафедри технології електрохімічних виробництв проф. Массіміліано Бестетті виступив з науковою доповіддю: “Contribution to the study of uniform corrosion by means of the maximum entropy production rate principle” та відповів на запитання присутніх з теми доповіді.

На науковому семінарі кафедри технології неорганічних речовин і загальної хімічної технології проф. Массіміліано Бестетті коротко ознайомив присутніх із історією та сучасним навчальним процесом у Міланській політехніці та виступив із науковою доповіддю: “Proactive TiO2 coating for water contamination”. Було відмічено, що наукові тематики, що розробляються в Міланській політехніці близькі до українських.

20 червня доктор Максіміліано Бестетті відвідав захисти бакалаврських робіт студентів кафедри технології електрохімічних виробництв і магістерських робіт студентів кафедри технології неорганічних речовин і загальної хімічної технології, які проводилися англійською і французькою мовами. Він відмітив значну технологічну складову бакалаврських робіт і високий науковий рівень магістерських робіт.

21 червня проф. Бестетті відвідав зварювальний факультет. У ході візиту проф. Бестетті мав нагоду відвідати лабораторії факультету, а саме: лабораторію зварювання тиском, зварювання плавленням, зварювальних джерел живлення, мікрозварювання, плазмового нанесення покриттів. У ході відвідування лабораторій він ознайомився із парком обладнання для навчальних та наукових програм та із типовими лабораторними роботами для студентів факультету.

2

За участю представників наукової спільноти факультету – професорів Фомічова С.К. та Кузнецова В.Д., було проведено презентацію напрямів роботи факультету та обговорення потенційних напрямів співпраці із підрозділами Міланської політехніки. Було проведено обмін матеріалами презентацій.

Хочеться відмітити, що по-перше, факультети домовилися про подовження практики обміну студентами та викладачами у рамках програми “Erasmus +”. По-друге, під час презентації наукових розробок КПІ ім. Сікорського професор пообіцяв показати наукові результати своїм колегам науковцям, а також промисловим підприємствам, з якими у нього налагоджені зв’язки. Також науковці обмінялись з професором контактними даними для поглиблення подальшої співпраці.

Також факультети відмітили, що візит професора Бестетті є дуже корисним для розвитку нових більш тісних контактів із зарубіжними університетами в області як наукового, так і освітнього співробітництва.

Підготовлено за матеріалами доцента ХТФ Дуди Т.І., доцента ІФФ Богомол Ю.І. та доцента ЗФ Чвертко Є.П.

Вгору


Університет Салерно, Італія: Візит співробітників міжнародного офісу Аннунзіати Фрайзе та Сільвії Говернаторі

У період з 22 по 26 червня 2017 року відбувся візит співробітників міжнародного офісу з університету-партнеру, пані Аннунзіати Фрайзе (Annunziata Fraiese) – координаторки програми Erasmus+ в Університеті Салерно та пані Сільвії Говернаторі (Silvia Governatore) – співробітниці міжнародного та Erasmus+ офісу в Університеті Салерно.

Основна мета стажування полягала в ознайомленні з організацією управління міжнародними зв’язками та адміністративними процедурами в університеті; вивчення основних засад стратегій інтернаціоналізації в КПІ ім. Ігоря Сікорського та поширення досвіду Університету Салерно з питань міжнародного співробітництва з колегами. Відбулися зустрічі із співробітниками відділу академічної мобільності та із заступником проректора з міжнародних зв’язків КПІ ім. Ігоря Сікорського К.В. Юдковою.

viber image

Окрім зустрічей в університеті, було організовано й культурну програму для колег. Так, координатор з академічної мобільності інституту прикладного та системного аналізу (учасниця проекту кредитної мобільності з Університетом Салерно) Н.В. Кузнєцова провела вечір із колегами у Київському театрi оперети (вистава «Танго життя»).

IMG_20170622_203731

Вгору


Університет Лотарингії, Франція: Французька весняна школа

фвш

Французька весняна школа пройшла в нашому університеті з 29 травня по 1 червня. Її організували Університет Лотарингії (Universite de Lorraine), науково-дослідна лабораторія LORIA (Lorraine Research Laboratory in Computer Science and its Applications) та КПІ ім. Ігоря Сікорського в рамках програми “Erasmus +”.

Відкриття заходу відбулося 29 травня за участю пана Сільвена Ріголле, аташе французького посольства з питань університетського і наукового співробітництва, директора французько-українського центру університетського і наукового співробітництва, проректора з навчально- виховної роботи П.О. Киричка, представників факультетів та відділу академічної мобільності.

Завдяки проекту кредитної мобільності програми “Erasmus +” участь у школі взяли 100 студентів, аспірантів та науково-педагогічних пра­цівників. Вони прослухали лекції за напрямами “Artificial Intelligence & Robotics” та “Data Science”, які читали англійською мовою сім професорів з Університету Лотарингії. 88 учасників отримали сертифікати проходження French Spring School (умовою отримання сертифікату було відвідування 70% лекцій за одним напрямом). Варто відзначити високу зацікавленість студентів, які не пропустили жодної лекції.

За матерілами офіційного веб-сайту КПІ ім. Ігоря Сікорського: https://kpi.ua/2017-france

Вгору