Жешувський політехнічний університет, Ілона Бочкарьова

Як поїхати на навчання у Європейські університети за програмою  Еразмус+ , кредитна мобільність

Ілона Бочкарьова, Жешув

Почніть пошук проекту з мови, якою ви хочете навчатися та країни, до якої хотіли б завітати. Мовний аспект є дуже важливим, оскільки ви опинитесь в новій країні, з іншою культурою та звичаями, без підтримки. Тому для висловлення власних потреб вам знадобиться знання мови на досить високому рівні.

Щодо вибору університету потрібно порівняти факультет, на якому навчаєтесь в КПІ ім. Ігоря Сікорського, а також свою спеціальність із запропонованими відділом академічної мобільності програмами обміну студентами. Якщо ця інформація співпадає, сміливо можете подавати документи на участь у конкурсі. Навчальні дисципліни слід підбирати за кількістю кредитів у навчальному плані (не менше 25 ЕСТS на один навчальний семестр), також пріоритетним критерієм є ваша зацікавленість у вивченні вибраного предмету.

Перелік документів повинен складатися з плану навчання (Learning Agreement) із зазначенням дисциплін/курсів, обсягу навчальної роботи /ECTS/, заяви-анкети на участь у конкурсі з проставленим середнім балом, копії навчальної картки, завіреної в деканаті свого факультету/інституту, а також наявність наукових статей, участь у конференціях, олімпіадах і т.д.

Після проходження конкурсу в КПІ, перед від’їздом, ви маєте зайнятися оформленням документів на візу, також слід дізнатися інформацію про місто, в якому будете навчатися, гуртожиток, де будете жити, і такі дрібниці, як стартовий пакет на телефон, маршрут, транспортний засіб, яким будете їхати до місця призначення. Наприклад, мені, після зарахування до приймаючого університету, надали координати дівчини, яка там навчається, і вже безпосередньо я листувалась поштою з нею на рахунок питань, які мене цікавили.

Проживання в гуртожитку було для мене задоволенням, оскільки спілкування зі студентами інших країн (Іспанія, Португалія, Бельгія, Туреччина) проходило легко, весело й невимушено. Дуже цікаво щодня спостерігати за культурою, звичками, манерами людей інших національностей. Польські студенти, з якими я навчалась в одній групі, допомагали у розв’язанні різних завдань, ділились конспектами лекцій, пояснювали практичні заняття.

12795422_593197080837080_4202684103820262760_n

Відділ Жешувської Політехніки, який займається перебуванням та навчанням іноземних студентів в Жешуві (а саме відділ програми ERASMUS), організовував культурну програму навчання: Welcome days (1-й день – знайомство з ВНЗ, презентації студентів та організаторів, приємні подарунки, та обід; 2-й день – подорож до Соляної шахти у Величці); організація подорожі до Соліна озера, барбекю у Безмехові; подорож до Ланьцутського замку; конкурс на кращу презентацію своєї країни; барбекю на території студмістечка разом з польськими студентами.

Участь у даній програмі дає  величезний досвід у сфері навчання, подальшої праці та життя в цілому. Можливість знайомства з новою країною, її культурою, звичаями надає незаперечні переваги. Отримані знання в подальшому ви будете застосовувати у навчальній діяльності, зможете порівняти методи викладання у ВНЗ Європи та України.

Беріть участь у конкурсі,  при бажанні та наполегливості ви зможете підкорити будь-яку вершину!

Бочкарьова Ілона, ІЕЕ, 6 курс, гр.ОЗ-52м

Польща, м. Жешув