Візит Проф. Массіміліано Бестетті (Міланська політехніка)

 

У рамках реалізації проекту кредитної мобільності програми Erasmus+ із Міланською Політехнікою, протягом 15-21 червня відбувся візит проф. Массіміліано Бестетті до КПІ ім. Ігоря Сікорського. Під час свого періоду мобільності професор відвідав три факультети: інженерно-фізичний, хіміко-технологічний та зварювальний факультети.

1

16 червня професор Massimiliano BESTETTI відвідав Інженерно-фізичний факультет. У ході візиту професор зустрівся з деканом факультету проф. Лободою П.І., який ознайомив його з основними напрямами роботи факультету. Було проведено презентацію наукових розробок вчених інженерно-фізичного факультету та обговорено основні напрями співпраці в освітній та науковій сферах. Професора було ознайомлено з лабораторіями Інженерно-фізичного факультету. Також професор Massimiliano BESTETTI, як і було заплановано, прочитав лекцію для студентів та викладачів факультету на тему: “Contribution to the study of uniform corrosion by means of the maximum entropy production rate principle”.

19 червня, зранку, проф. Массіміліано Бестетті відвідав музей космонавтики НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», де від екскурсовода дізнався про історію літальних апаратів, вкладу вчених КПІ у розвиток авіації.

На науковому семінарі  кафедри технології електрохімічних виробництв проф. Массіміліано Бестетті виступив з науковою доповіддю: “Contribution to the study of uniform corrosion by means of the maximum entropy production rate principle”, а потім відповів на запитання присутніх з теми доповіді.

На науковому семінарі кафедри технології неорганічних речовин і загальної хімічної технології проф. Массіміліано Бестетті коротко ознайомив присутніх із історією та сучасним навчальним процесом у Міланській політехніці.

Він виступив із науковою доповіддю: “Proactive TiO2 coating for water contamination”, а потім відповів на запитання присутніх з теми доповіді.

Було відмічено, що наукові тематики, що розробляються в Міланській політехніці близькі до українських.

20 червня доктор Максіміліано Бестетті відвідав захисти бакалаврських робіт студентів кафедри технології електрохімічних виробництв і магістерських робіт студентів кафедри технології неорганічних речовин і загальної хімічної технології, які проводилися англійською і французькою мовами. Він відмітив значну технологічну складову бакалаврських робіт і високий науковий рівень магістерських робіт.

21 червня проф. Бестетті відвідав зварювальний факультет. У ході візиту проф. Бестетті мав нагоду відвідати лабораторії факультету, а саме: лабораторію зварювання тиском, зварювання плавленням, зварювальних джерел живлення, мікрозварювання, плазмового нанесення покриттів. У ході відвідування лабораторій він ознайомився із парком обладнання для навчальних та наукових програм та із типовими лабораторними роботами для студентів факультету.

2

За участю представників наукової спільноти факультету – професорів Фомічова С.К. та Кузнецова В.Д. – було проведено презентацію напрямів роботи факультету та обговорення потенційних напрямів співпраці із підрозділами Міланської політехніки. Було проведено обмін матеріалами презентацій.

Хочеться відмітити, що по-перше, факультети домовилися про подовження практики обміну студентами та викладачами у рамках програми Erasmus+ KA1. По-друге, під час презентації наукових розробок КПІ ім. Сікорського професор пообіцяв показати наукові результати своїм колегам науковцям, а також промисловим підприємствам, з якими у нього налагоджені зв’язки. Також науковці обмінялись з професором контактними даними для поглиблення подальшої співпраці.

Також факультети відмітили, що візит професора Бестетті є дуже корисним для розвитку нових більш тісних контактів із зарубіжними університетами в області як наукового, так і освітнього співробітництва.

Підготовлено за матеріалами доцента ХТФ Дуди Т.І., доцента ІФФ Богомол Ю.І. та доцента ЗФ Чвертко Є.П.