Близькосхідний технічний університет

2016-2017 Владислав Олійник, ТЕФ, бакалавр

2016-2017 Станіслав Бондаренко, ФБМІ, бакалавр

2016-2017 Валерія Литвиненко, ІЕЕ, бакалавр

2016-2017 Наталія Володимирівна Кузнєцова, ІПСА, доцент

2015-2016 Оксана Бузинник, ФММ, бакалавр


2016-2017 Владислав Олійник, ТЕФ, бакалавр

1

Якщо у ваших планах провести семестр в БТУ – готуйтеся до здійснення всього задуманого, які б плани у вас не були на цей семестр. Чи у ваших цілях відпочинок і розваги, чи подорож новою країною, чи навчання і професійний ріст – в будь-якому разі ви відразу знайдете тут «своїх» людей, які допоможуть вам у втіленні задуманого. Турки дуже відкриті і лояльні люди. Вже в перший день ви будете окутані увагою нових знайомих, які, до речі, дуже швидко стануть вважати вас своїм другом і це, варто про це знати, буде щиро. Тому що для мене спочатку, говорячи відверто, це було підозрілим: така турбота і на перший погляд надмірна зацікавленість тобою ледь знайомих людей. Але загалом у нас багато спільного з ними і культурного бар`єру просто не існує.

Говорячи про мої цілі, то це були в першу чергу професійні. Навчався я на факультеті Mechanical engineering, обрав 6  курсів, 3 з яких були з моєї спеціальності. Навчатись не важко, але треба бути готовим до значної самостійної роботи: навантаження на лекціях не велике, дається лише теорія і загальні зразки виконання задач, а оскільки поняття «практики» тут немає, є лише лекції, тож на домашнє опрацювання виноситься багато. Конспект лекцій, до речі, писати необов’язково, бо його без проблем можна купити в канцелярії корпуса.

Значна увага приділяється проектам: щось типу наших розрахункових і курсових, але які виконуються у групі. Тематика проектів доволі вільна і немає прив’язки до варіанту: обираєш те, що більше до вподоби. Для виконання проекту створені всі умови: потужні лабораторії і абсолютно відкритий доступ до них, а якщо проект не передбачає експерименту, то у вашому розпорядженні потужна бібліотека БТУ і доступ до найбільшої бази наукових публікацій ScienceDirect. Бібліотека кампуса, до слова, найпопулярніше місце в університеті. Не дивлячись на те, що вона і правда величезна, інколи тут неможливо знайти вільного місця і доводиться зранку займати місце своїми речами, щоб потім, після курсів, прийти і продовжити працювати. Хоча, мабуть, тому і місця тут не вистачає: більшість так і робить.

Викладачі дуже відкриті для спілкування і обговорення. Знайти зв’язок з ними дуже легко, а якщо вони бачать високу зацікавленість з боку студента, або якщо їм до вподоби робота студента над проектом – вони самі вийдуть на зв’язок і будуть всіляко сприяти вашій подальшій роботі.

Але це зовсім не те, як провели семестр більшість студентів Еразмус+. Майже кожного тижня організовувались поїздки в інші міста, екскурсії чи просто зустрічі десь в клубі. І це лише офіційно. Неофіційно ви цілком вільні організовувати ваше дозвілля на власний смак, адже для цього у вас повно турецьких друзів, які із задоволенням складуть вам компанію, куди б ви не зібрались.

Я неймовірно радий, що мені випала можливість навчатись в БТУ цілий семестр. Це досвід і враження, які неможливо переоцінити!

Вгору2016-2017 Станіслав Бондаренко, ФБМІ, бакалавр

Привет всем, хочу рассказать о моем опыте учебы по обмену в БТУ. Уже полтора месяца как я вернулся из Турции, поэтому пишу на более-менее холодную голову. Это была моя первая (надеюсь не последняя) поездка по Эрасмусу, поэтому пишу конкретно про БТУ и Турцию, хотя многие моменты могут касаться учебы по обмену в общем. Это будет скорее не как отзыв, а описание как оно происходит, некоторого рода агитация. Писать есть о чем, но постараюсь писать кратко.

 Часть 1 Учеба

IMG_0159_1500x780

Я учился на ФБМИ компьютерные науки 3 курс, в БТУ поступил на кафедру компьютерной инженерии. Но в итоге вышло что там я взял 5 предметов с 5 разных кафедр.

Для эрасмусовцев при выборе предметов все очень гибко. Учеба полностью на английском, и ограничений в выборе предметов никаких нет, можно взять хоть master или phd курсы, и любые кафедры, суть в том потянешь ли это. Магистрский курс «Physics for computer games» я не закончил, хотя начал с большим рвением (нашел еще более интересные вещи для себя). При подаче, конечно же, чем больше совпадающих предметов, тем меньше проблем с деканатом. Но их можно разбавить лингвистическими предметами, спортивными, предметами из Fine arts кафедры — всевозможные музыкальные курсы, скульптура. Как пример, я взял курс Pool and billiards на кафедре physical education, чем очень доволен. Но тут нужно быть быстрым, количество мест ограничено.

Второе о гибкости — наличие секций. Большинство предметов имеют 3-4 секции в разное время (часто с разными преподавателями), так что ты сам составляешь себе расписание когда ходить. Мой совет — не брать ничего на пятницу, в пятницу лучше куда-то поехать.

20170521_141338_HDR_1500x2667

WhatsApp Image 2017-06-12 at 10.58.51

Система образования очень объективная. Существует электронная система ODTU Class, где у тебя свой кабинет с твоими предметами. Туда преподаватели скидывают презентации и все материалы, выставляют оценки и оценивают твою работу с комментариями. Работы чекаются в тюрнитине на плагиат. Можно следить какой средний балл на твоей секции, и как ты движешься. Пропустил лабу — не получил баллы, пропустил мидтерм — не получил баллы. Никто упрекать не будет, но можно до баловаться и не набрать минимум чтобы хотя бы сдать курс. Для местных студентов это очень важно, большинство не пропускают ничего, царит конкуренция и постоянная учеба.

Вообще уровень образования очень высокий, и поступить в универ не легко. Для эрасмусовцев не страшно, но мало кто из местных успевают получить бакалавра за 4 года, знаю ребят которые 6-7 лет учились чтобы сдать все предметы. Сравнивая универы, там много домашней работы. Постоянные assignments, home take exams, labs. То относительно малое количество часов на парах компенсируется обилием домашней работы.

 Часть 2 Проживание, питание и кампус

GEDC0724_1500x1125

Я жил в общежитие, которое является временным, большинство студентов иностранные либо местные, ждущие переселения. Очень доволен. Нас было 4 ребят из Украины в комнате. Бывает, когда с утра до вечера ни слова на русском не говоришь, а возвращаешься в общагу и как к себе домой:) На каждом этаже есть учебные комнаты, где много света и розеток (и шума, если арабы еще не спят), там хорошо учиться чтобы не мешать никому и не мешали тебе, хотя лучшая опция для домашней учебы это тихий зал в библиотеке, об этом после. Кухни в общежитии хорошие, со всем нужным от местных студентов, но желания готовить нет так как в каждом общежитии есть столовые открытые 8-22.

Но царство еды находится в центре кампуса — это емекане (кафетерия), она открыта 11:30-13 и 17-18:30, и за это время тысячи студентов успевают поесть там. Она государственная, соответственно цены 15 грн за полный обед/ужин, что привлекает всех и вся.

Еда очень разнообразная и вкусная, и доступная, я не похудел.

Библиотека — царство учебы, она просто огромная. Тихие залы открыты 8-24, а громкий (где можно разговаривать) – круглосуточно. Все кому не лень идут учиться в библиотеку, обсуждать свои групповые задания, пить чай/кофе в перерывах, да и просто общаться. Конечно же есть много литературы на английском, и много компьютеров с доступом в интернет.

Сам же кампус огражден от города, есть 4 кпп где перед входом проверяют твой ид. Но выбираться в город особо нет надобности, практически все что нужно можно найти в кампусе, он есть как-будто автономный город внутри другого большого. Спортивные залы, теннисные корты, кафе, продуктовые и не продуктовые магазины… Алкоголь в кампусе не продают, но не запрещают, поэтому иногда нужно выходить в соседний район (всего 15 минут пройтись от общаги).

Еще одна особенность это Деврим, стадион. Если нечего делать — идешь на деврим, с кем-то встретиться — на деврим, посидеть вечером — на деврим.

18839485_1105060722972188_5433186192610469323_o

 Часть 3 Студенческие клубы

Тут вспоминаются фильмы про американские колледжы, где есть команды игроков в американский футбол, черлидерши, компьютерщики и подобное. Здесь примерно так же — множество клубов, которые означают отдельные тусовки. Заходишь в столовую — вот десяток ребят из odtu most гоночного клуба (ездил с ними покататься на картинг) сидят вместе в своих куртках.

GEDC0612_1500x1932

Проходишь мимо баскетбольного поля — там футболисты Falcon в своих клубных худи развлекаются после тренировки, и так далее. Все подряд — от музыкального и археологического до параглайдинга и С\C++ программирования. Так я присоединился в начале немного к гоночному, но в основном к местной BEST группе, членом которой являюсь в Киеве, и к клубу подводного плаванья, так как в КПИ ходил (хожу) в Атлантиду.

18157496_10155251053824717_6919146233809209963_n

Это не просто тренировки – это компания, это ребята, с которыми проводишь свободное время, ходишь в столовую, собираешься на квартирниках и подобное. К сожалению так и не получилось поехать во фри-дайвинг лагерь, который по некоторым причинам перенесли четко на день моего отъезда.

В общем очень советую найти ребят с похожими интересами, и в БТУ это легко.

 Часть 4 Поездки

17390824_1270769206293703_5132575656861664265_o

В первую очередь здесь продолжу с ESN — erasmus students network, которая есть в каждом универе. Эти ребята организовывают ознакомительные мероприятия в начале, у каждого эрасмусовца есть свой хост-студент, который поможет разобраться с универом, бумажками, общагой, расскажет что и как. Эти ребята организовывают разные тусовки и много поездок.

Поездки сразу скажу дорогие, но ехать самому на такие же условия выйдет дороже. Во всех случаях это заказной автобус, all inclusive отели и какие-то экскурсионные программы. Чаще всего это трип на три дня — пт,сб,вс. Таких трипов было минимум 12 (у меня 2). В жаркое время идет юго-западное побережье, в холодное Стамбул, Измир и подобное, где не будешь валяться у бассейна в отеле.

GEDC1260_1500x1125

Другой тип путешествий, который я предпочитаю больше — автостоп и каучсерфинг. Но с английским у турков тяжело, поэтому лучше захватить с собой друга, который знает турецкий чтобы облегчить жизнь всем. Таким образом я ездил 1000+ км и побывал в разных городах. Водители очень приветливые, угощают чаем или супом, им интересно что приехал иностранец. Был парень который сделал 50 лишних км чтобы свозить показать нам Ихлара долину. Такие поездки непредсказуемые, приходилось ночевать на обочине и в мечети, сидеть в полицейской машине после автостопа на автобане, стопить под дождем.

GEDC1068_1500x1125

В таких случаях очень тесно знакомишься с местным населением, бывая в гостях смотришь как они живут, это сложнее но намного интереснее полностью организованных поездок где ты крутишься в среде таких же эрасмус студентов.

В общем советую поехать к зеленой Амасре по исследовать черноморское побережье, в Каппадокию на скалы, Стамбул must to be, куда-то на юго-запад (Мармарис, Фетхие и т. п.) в прозрачную воду и под палящее солнце, на запад к Измиру и Паммукале…

 IMG-20170610-WA0017

Часть 5 Язык, культура и прочее

Турецкий язык не похож на английский совсем. Похож на азейбарджанский, киргизский, казахский, но ни на что что я знал до этого. В университете можно взять курс Turkish for beginners, хотя этого мало чтобы нормально общаться.

Много людей интересуются политикой или имитируют заинтересованность. Особенно это проявлялось перед референдумом — митинги, концерты, агитации. С внутренней политикой есть свои проблемы (с внешней тоже), и каждый хочет высказать свое мнение что нужно делать.

Был на приеме в посольстве Украины в Турции, а 3 других ребят из Украины проходили там стажировку.

В мае в БТУ проходит неделя фестиваля с концертами вечером и всякими ивентами днем. Там же международные дни, где представители разных стран представляют свою культуру.

Из культуры здесь есть чай, его пьют до еды и после, между парами, когда встречаются с друзьями, в общежитии, да в любую свободную минуту. Чай в маленьких изогнутых прозрачных стаканчиках это must to be.

Очень любят кошек и собак, особенно в универе. Собаки везде, их хаят и лелеют, кормят. Они в корпусах, библиотеке, столовых.

IMAG0288

Курят здесь, я думаю, 80% населения. Можно видеть армянские или украинские контрабандные сигареты. Многие предпочитают делать самокрутки так как это намного дешевле (в Турции очень большой налог на алкоголь и сигареты). Помню когда около 5 утра мой друг попросил сигарету у попавшегося пекаря, тот упрекнул его в невежливости что он не попросил сигарету для меня.

Можно еще рассказывать и рассказывать, но пожалуй на этом закончу, спасибо если дочитали до конца. Я думаю понятно, что мне понравилось, и рекомендую каждому. Это была маленькая жизнь, после которой не так просто возвращаться к тому, что ты делал до этого. Это незабываемый опыт, море впечатлений, общения и друзей, это то как нужно познавать мир.

GEDC1899_1500x1807

Будет интересно — я открыт к общению.

Вгору


2016-2017 Валерія Литвиненко, ІЕЕ, бакалавр

Хочеться поділитися враженнями від 4-рьох місячної “відпустки”. Навчалась я в одному з найкращих технічних університетів Туреччини – Близькосхідному технічному університеті (Middle East Technical University).

1

2

Це був мій перший досвід участі в програмі Erasmus+ і він незабутній. Зустрічали всіх іноземних студентів дуже дружелюбно. Перший тиждень кожному Erasmus студенту допомагали Host student. Вони показали величезну територію університету та розказали про студентське життя.

3

4

Відпочинок-знайомство з Host students на березі озера

Перший тиждень перебування в Туреччині закінчився в 5-ти зіркового готелі на березі Середземного моря.

5

Відпочинок в Аланьї

Позасмагавши під турецьким сонцем, відпочивши вдосталь ми повернулися до кампусу здобувати знання. Усім іноземним студентам надавали житло в гуртожитках. Але назвати їх гуртожитках складно. Самі будівлі і кімнати нові, просторі ти чисті. Ці кімнати більш нагадували квартиру ніж кімнату в гуртожитку. Я мешкала в 4-рьох місній кімнаті, але місця вистачило всім, в кожного був свій робочий стіл, 2 невеликі тумби, та величезна шафа (що дуже важливо для дівчини).

6

Гуртожиток, в якому я жила

Жила я з дівчата туркинями, вони теж багато в чому допомогли адаптуватися до життя в Туреччині, та разом з ними я вдосконалила як англійську так і турецьку мову. Навчальний семестр пройшов продуктивно але швидко. Система викладання відрізняється від Української перш за все тим, що предмети можна обирати за бажанням. Тому я відвідувала лекції одразу на двох факультетах Environmental Engineering та Mining Engineering. Викладання велося виключно англійською мовою. Усі аудиторії обладнані сучасними проекторами. Інформація подавалася викладачами цікаво. На лекціях були групові завдання та проекти які допомогли познайомитися з турецькими студентами та студентами з інших країн. У навчальних цілях було відвідало соляну шахту “Can-kay Tuzu”, де ми на практиці побачили як працює шахта.

7

Шахта “Can-kay Tuzu”

Протягом навчального семестру були організовані поїздки в Стамбул, Анталію, Кападокію, Ізмір, Памукале та Конью. Ці поїздки були незабутнім та вражаючими. Ми побачили Туреччину в усій красі її культурне та повсякденне життя.

8

Стамбул. Блакитна мечеть.

Posted 19/04/2017

http://io.iee.kpi.ua/uk/node/237

© 2017 Міжнародний офіс ІЕЕ

io@iee.kpi.ua
Вгору


2016-2017 Наталія Володимирівна Кузнєцова, ІПСА, доцент

METU (Middle East Technical University) або турецькою ODTU (Orta Dogu Teknik Universitesi) вважається одним з найкращих навчальних закладів Туреччини та входить до ТОП-100 університетів світу. Перше, що вражає найбільше, це надзвичайно величезна територія Кампусу та університету, який знаходиться в Анкарі. Тут є все: і власні корпуси, гуртожитки, лабораторії, кафе та магазини, і навіть власні автобуси та транспортна система. А ще надзвичайно суворі заходи безпеки. Потрапити сюди можна лише за перепустками та студентськими квитками, які власне перевіряють на всіх в’їздах в університет.ODTU

            Моя поїздка проходила в рамках мобільності Erasmus+ до Institute of Applied Mathematics. Тут здебільшого навчаються аспіранти та магістранти, тож всі лекції, семінари, тренінги та дискусії були надзвичайно цікавими. Виявилось, що ми в КПІ використовуємо власні розробки програмного забезпечення та лідерські програмні продукти наших партнерів-підприємств, у METU придбана ліцензія на програмне забезпечення MARS. Надзвичайно сподобався формат навчання аспірантів: велика кількість цікавих предметів, що дозволяють визначитись з напрямом власних розробок, а ще цікаві індивідуальні завдання, робота з викладачами, які не є напряму твоїм керівником, але всіляко допомагають аспірантам з їх дослідженнями. Аспіранти залучаються до викладання також, проводять практичні класи у форматі тестів, ігор тощо.

Practices

Слід відзначити, що турецькі колеги були надзвичайно гостинними та використовували всі можливості для спільної роботи: ми встигли обмінятися статтями, познайомились з сучасними програмними засобами, обговорити перспективи для спільних досліджень та публікацій, а ще було активне листування та обговорення проведених лекцій та семінарів з колегами, студентами та аспірантами.

Meeting with colleagues in Turkey

А ще в METU є десь з десяток українських студентів, тож українську мову було несподівано і надзвичайно приємно почути і в кафетеріях, і корпусах від наших патріотичних студентів. Є тут і наші КПІшники, вони навчаються за бакалаврськими програмами англійською мовою протягом одного семестру, тож вже повністю пристосувались і облаштувались до турецького стилю життя! Але про це вони вам самі більш детально розкажуть!

Маю надію, що подальша співпраця наших університетів продовжиться, і в рамках Erasmus+ проекту і в рамках нових заявок на спільні міжнародні проекти!

Анонс мобільності на сайті METU:

http://iam.metu.edu.tr/bulletin-may-2017

 Seminars

  • Modern methods for data mining review, Nataliia Kuznietsova, NTUU \KPI” (Kyiv, Ukraine), Erasmus

-Introduction to data mining. Bayesian networks for solving data mining tasks 27.04.2017

-Decision trees for data mining, 03.05.2017

-GeNIe as an instrument for building and using Bayesian Networks, 3.05.2017

-Logistic regression as a method for risk management

-Credit scoring, 10.05.2017

-Scoring cards development with SAS Enterprise Miner, 11.05.2017
Вгору


2015-2016 Оксана Бузинник, ФММ, бакалавр

Мені подобається поєднувати корисне з приємним. Саме цією настановою я керувалася під час навчання в METU (Middle East Technical University, Ankara), де із задоволенням поєднувала навчання (мету моєї поїздки), подорожі та знайомство з новими друзями Erasmus, що стали моєю міжнародною «сім’єю».

1
Почнемо з головного. Я навчалася на факультеті Business Administration, бакалаврат, 2-ий курс. В моєму навчальному плані було 5 предметів: Microeconomics, Principle of Finance, English for Academic Purposes, Risk Management and Organization Theory. Не пропускала ні однієї пари, тому що потоки цікавої інформації , яку можна було почути на лекціях, по-перше, необхідні для іспитів (а їх три на семестр з кожного предмета), а, по-друге, для саморозвитку. Крім основних предметів, я брала участь у програмі Tandem Language Learning, де з партнером вивчала турецьку мову, із задоволенням ходила в бібліотеку, щоб виконати завдання та почитати якусь художню літературу. Загалом, наші лекційні заняття проходили у сучасно обладнаних аудиторіях:

2

Цікавим було те, що багато завдань ми виконували у групах, що сприяло кращому запам’ятовуванню, ми ділилися інформацією та знаннями, разом знаходили рішення. Дана система навчання допомагає соціалізуватися, надає навички роботі в групах, які необхідні у подальшому професійному житті.

У БТУ є локальна група ESN (Erasmus Student Network). Нею були організовані всі наші культурні і туристичні поїздки, зустрічі, міжнародні вечори. На першому тижні перебування в БТУ ми відвідували семінари для ознайомлення зі структурою університету, системою реєстрації предметів, життям кампусу та багато іншого. Я багато подорожувала (завдяки гранту програми в мене було відчуття – «все включено»), відвідала історичні Стамбул, Ізмір, неймовірної краси Трабзон, Кападокію та Памуккале, сині води узбережжя Середземного та Егейського морів – міста Бодрум, Фетхіє.

4

3

Моє знайомство з культурою та традиціями Туреччини , я б зауважила, було надзвичайно близьким та теплим. Ти відчуваєш себе частиною могутньої держави, колись Османської Імперії, з часів якої збереглися менталітет турків, відчуття краси, повага до старших, люб’язність, релігія, ну і їжа. Турецький сніданок (більш відомий як kahvalti), чай в фігурних чашечках, турецькі солодощі – я вважаю, що це є одним з показників традицій народу.

5

Як висновок хочу сказати, що не варто обмежуватися навчанням в одному місці протягом усього бакалаврату чи магістратури. Експериментуйте. Вчіть іноземні мови. Вчіть те, що вас цікавить. Знайдіть свою «родзинку», чим ви хочете займатися у житті. Йдіть назустріч мріям. Все це – розширення кругозору, одним із засобів якого є навчання за кордоном за програмою Erasmus+. Удачі!

Вгору