Близькосхідний технічний університет, Владислав Олійник

1

Якщо у ваших планах провести семестр в БТУ – готуйтеся до здійснення всього задуманого, які б плани у вас не були на цей семестр. Чи у ваших цілях відпочинок і розваги, чи подорож новою країною, чи навчання і професійний ріст – в будь-якому разі ви відразу знайдете тут «своїх» людей, які допоможуть вам у втіленні задуманого. Турки дуже відкриті і лояльні люди. Вже в перший день ви будете окутані увагою нових знайомих, які, до речі, дуже швидко стануть вважати вас своїм другом і це, варто про це знати, буде щиро. Тому що для мене спочатку, говорячи відверто, це було підозрілим: така турбота і на перший погляд надмірна зацікавленість тобою ледь знайомих людей. Але загалом у нас багато спільного з ними і культурного бар`єру просто не існує.

Говорячи про мої цілі, то це були в першу чергу професійні. Навчався я на факультеті Mechanical engineering, обрав 6  курсів, 3 з яких були з моєї спеціальності. Навчатись не важко, але треба бути готовим до значної самостійної роботи: навантаження на лекціях не велике, дається лише теорія і загальні зразки виконання задач, а оскільки поняття «практики» тут немає, є лише лекції, тож на домашнє опрацювання виноситься багато. Конспект лекцій, до речі, писати необов’язково, бо його без проблем можна купити в канцелярії корпуса.

Значна увага приділяється проектам: щось типу наших розрахункових і курсових, але які виконуються у групі. Тематика проектів доволі вільна і немає прив’язки до варіанту: обираєш те, що більше до вподоби. Для виконання проекту створені всі умови: потужні лабораторії і абсолютно відкритий доступ до них, а якщо проект не передбачає експерименту, то у вашому розпорядженні потужна бібліотека БТУ і доступ до найбільшої бази наукових публікацій ScienceDirect. Бібліотека кампуса, до слова, найпопулярніше місце в університеті. Не дивлячись на те, що вона і правда величезна, інколи тут неможливо знайти вільного місця і доводиться зранку займати місце своїми речами, щоб потім, після курсів, прийти і продовжити працювати. Хоча, мабуть, тому і місця тут не вистачає: більшість так і робить.

Викладачі дуже відкриті для спілкування і обговорення. Знайти зв’язок з ними дуже легко, а якщо вони бачать високу зацікавленість з боку студента, або якщо їм до вподоби робота студента над проектом – вони самі вийдуть на зв’язок і будуть всіляко сприяти вашій подальшій роботі.

Але це зовсім не те, як провели семестр більшість студентів Еразмус+. Майже кожного тижня організовувались поїздки в інші міста, екскурсії чи просто зустрічі десь в клубі. І це лише офіційно. Неофіційно ви цілком вільні організовувати ваше дозвілля на власний смак, адже для цього у вас повно турецьких друзів, які із задоволенням складуть вам компанію, куди б ви не зібрались.

Я неймовірно радий, що мені випала можливість навчатись в БТУ цілий семестр. Це досвід і враження, які неможливо переоцінити!