Близькосхідний технічний університет, Оксана Бузинник

Мені подобається поєднувати корисне з приємним. Саме цією настановою я керувалася під час навчання в METU (Middle East Technical University, Ankara), де із задоволенням поєднувала навчання (мету моєї поїздки), подорожі та знайомство з новими друзями Erasmus, що стали моєю міжнародною «сім’єю».

1
Почнемо з головного. Я навчалася на факультеті Business Administration, бакалаврат, 2-ий курс. В моєму навчальному плані було 5 предметів: Microeconomics, Principle of Finance, English for Academic Purposes, Risk Management and Organization Theory. Не пропускала ні однієї пари, тому що потоки цікавої інформації , яку можна було почути на лекціях, по-перше, необхідні для іспитів (а їх три на семестр з кожного предмета), а, по-друге, для саморозвитку. Крім основних предметів, я брала участь у програмі Tandem Language Learning, де з партнером вивчала турецьку мову, із задоволенням ходила в бібліотеку, щоб виконати завдання та почитати якусь художню літературу. Загалом, наші лекційні заняття проходили у сучасно обладнаних аудиторіях:

2

Цікавим було те, що багато завдань ми виконували у групах, що сприяло кращому запам’ятовуванню, ми ділилися інформацією та знаннями, разом знаходили рішення. Дана система навчання допомагає соціалізуватися, надає навички роботі в групах, які необхідні у подальшому професійному житті.

У БТУ є локальна група ESN (Erasmus Student Network). Нею були організовані всі наші культурні і туристичні поїздки, зустрічі, міжнародні вечори. На першому тижні перебування в БТУ ми відвідували семінари для ознайомлення зі структурою університету, системою реєстрації предметів, життям кампусу та багато іншого. Я багато подорожувала (завдяки гранту програми в мене було відчуття – «все включено»), відвідала історичні Стамбул, Ізмір, неймовірної краси Трабзон, Кападокію та Памуккале, сині води узбережжя Середземного та Егейського морів – міста Бодрум, Фетхіє.

4

3

Моє знайомство з культурою та традиціями Туреччини , я б зауважила, було надзвичайно близьким та теплим. Ти відчуваєш себе частиною могутньої держави, колись Османської Імперії, з часів якої збереглися менталітет турків, відчуття краси, повага до старших, люб’язність, релігія, ну і їжа. Турецький сніданок (більш відомий як kahvalti), чай в фігурних чашечках, турецькі солодощі – я вважаю, що це є одним з показників традицій народу.

5

Як висновок хочу сказати, що не варто обмежуватися навчанням в одному місці протягом усього бакалаврату чи магістратури. Експериментуйте. Вчіть іноземні мови. Вчіть те, що вас цікавить. Знайдіть свою «родзинку», чим ви хочете займатися у житті. Йдіть назустріч мріям. Все це – розширення кругозору, одним із засобів якого є навчання за кордоном за програмою Erasmus+. Удачі!