Близькосхідний технічний університет, Наталія Володимирівна Кузнєцова

METU (Middle East Technical University) або турецькою ODTU (Orta Dogu Teknik Universitesi) вважається одним з найкращих навчальних закладів Туреччини та входить до ТОП-100 університетів світу. Перше, що вражає найбільше, це надзвичайно величезна територія Кампусу та університету, який знаходиться в Анкарі. Тут є все: і власні корпуси, гуртожитки, лабораторії, кафе та магазини, і навіть власні автобуси та транспортна система. А ще надзвичайно суворі заходи безпеки. Потрапити сюди можна лише за перепустками та студентськими квитками, які власне перевіряють на всіх в’їздах в університет.ODTU

            Моя поїздка проходила в рамках мобільності Erasmus+ до Institute of Applied Mathematics. Тут здебільшого навчаються аспіранти та магістранти, тож всі лекції, семінари, тренінги та дискусії були надзвичайно цікавими. Виявилось, що ми в КПІ використовуємо власні розробки програмного забезпечення та лідерські програмні продукти наших партнерів-підприємств, у METU придбана ліцензія на програмне забезпечення MARS. Надзвичайно сподобався формат навчання аспірантів: велика кількість цікавих предметів, що дозволяють визначитись з напрямом власних розробок, а ще цікаві індивідуальні завдання, робота з викладачами, які не є напряму твоїм керівником, але всіляко допомагають аспірантам з їх дослідженнями. Аспіранти залучаються до викладання також, проводять практичні класи у форматі тестів, ігор тощо.

Practices

Слід відзначити, що турецькі колеги були надзвичайно гостинними та використовували всі можливості для спільної роботи: ми встигли обмінятися статтями, познайомились з сучасними програмними засобами, обговорити перспективи для спільних досліджень та публікацій, а ще було активне листування та обговорення проведених лекцій та семінарів з колегами, студентами та аспірантами.

Meeting with colleagues in Turkey

А ще в METU є десь з десяток українських студентів, тож українську мову було несподівано і надзвичайно приємно почути і в кафетеріях, і корпусах від наших патріотичних студентів. Є тут і наші КПІшники, вони навчаються за бакалаврськими програмами англійською мовою протягом одного семестру, тож вже повністю пристосувались і облаштувались до турецького стилю життя! Але про це вони вам самі більш детально розкажуть!

Маю надію, що подальша співпраця наших університетів продовжиться, і в рамках Erasmus+ проекту і в рамках нових заявок на спільні міжнародні проекти!

Анонс мобільності на сайті METU:

http://iam.metu.edu.tr/bulletin-may-2017

 Seminars

  • Modern methods for data mining review, Nataliia Kuznietsova, NTUU \KPI” (Kyiv, Ukraine), Erasmus

-Introduction to data mining. Bayesian networks for solving data mining tasks 27.04.2017

-Decision trees for data mining, 03.05.2017

-GeNIe as an instrument for building and using Bayesian Networks, 3.05.2017

-Logistic regression as a method for risk management

-Credit scoring, 10.05.2017

-Scoring cards development with SAS Enterprise Miner, 11.05.2017