Лейденський університет, Євген Бацюн

Протягом останніх дев’яти місяців я проходив стажування у одному з найкращих ВНЗ Нідерландів – Університеті міста Лейден. Це, звичайно, стало неоціненним досвідом в моєму житті. Подивитись як проходить освітній процес у Західній Європі, подорожі до найближчих країн, обмін досвідом та дружба з однолітками з інших країн, культурний шок – все це та багато іншого варто бути росказаним у цьому стислому відгуку про мою мандрівку.

444444Оскільки Університет, де я навчався, знаходиться у топ-100 університетів світу, підходи на навчального процесу там  відповідні. На приклад, дуже серйозне матеріальне забезпечення лабораторій, а саме численні прилади та апарати, які значно пришвидшують роботу та подекуди коштують більше мільйона євро. Прекрасно обладнаний кампус інституту з гарними бібліотеками. Цікаво, що саме бібліотеки більшою мірою виконують роль не позичальника книжок, а місця для роботи, так званого коворкінгу. Вони забезпечені інтернет мережею, в якій, у свою чергу оплачені різноманітні наукові журнали та видання, та багато іншого. Тобто студент не потребує використання різного роду піратських сайтів для отримання найновішої інформації. Загалом, умови більш ніж комфортні.

Неймовірними досвідом є неформальне спілкування з однолітками з країн усього світу, адже я був далеко не одним іноземцем як у своїй лабораторії, так і у гуртожитку. Цікавим було поринути у культуру цих людей, спробувати їхні національні страви та навіть поговорити про політику традиційно на кухні за чашкою чаю.

Протягом стажування, знайшовши вільний час, я відвідав Бельгію, Францію та Німеччину. Неймовірно було усвідомити, що всі ці країни є поряд з тобою і дістатися туди зовсім легко і недорого.

Загалом, ця поїздка змінила мене. Однозначно, варто подорожувати, розширювати горизонти і відкривати щось нове, адже живемо ми лише один раз!

IMG_1542