Лейденський університет, студенти ХТФ

Близько 9 місяців ми провели навчаючись в Університеті міста Лейден, Нідерланди, в рамках програми обміну Erasmus+.

Навчання почалось 1 вересня. Основну частину нашого часу ми проводили в лабораторії займаючись оглядом літератури та дослідженнями. Також, ми відвідували рекомендовані курси. Варто зазначити, що навчання проводилось англійською мовою. Групи складались як з нідерландських студентів, так і закордонних. Матеріал курсів викладався на лекціях, однак, щоб опанувати нові навички, було необхідно виконувати і домашню роботу, що включала в себе читання додаткової літератури і виконання практичних задач.

За кожного студента-магістра відповідальний професор і студент-аспірант з котрим обговорюються нагальні проблеми та результати.

1

Залежно від групи, щотижня чи раз у два тижні проводяться обговорення результатів в рамках підгрупи. Раз на місяць – велика зустріч всіх членів групи де обговорюються всі дані та нагальні проблеми групи. Кожен студент має змогу виступити та представити свої дані громаді.

Тепер, про місто. Лейден – студентське місто неподалік від Гааги. Майже усюди можна помітити студентів чи викладачів. Звісно, є люди що не пов’язані з університетом, однак, їх не так вже й багато. В місті, як і всюди в Нідерландах, люди переважно пересуваються на велосипедах. Так, нерідкі випадки крадіжок, тому до велосипеду необхідно придбати хороший замок.

2

Майже всю країну можна об’їхати на велосипеді. Студенти нерідко їздять з Лейдену в Гаагу велосипедом.

Лейден—місто музеїв. Попри невелику площу міста, кількість музеїв та історичних пам’яток вважається найбільшою в країні.

3

Трохи про населення. Нідерландці – спокійні та доброзичливі люди. Переважна більшість вільно володіє англійською, що значно спрощує спілкування. Нідерландська – відносно проста мова. В дечому, вона схожа на англійську, але граматика, вцілому, запозичена з німецької.

Насамкінець, хочемо подякувати відділу академічної мобільності НТУУ КПІ за підтримку та шанс долучитись до проекту, викладачам в КПІ хто допомагав нам з обранням теми дослідження та надавав нам рекомендаційні листи.

Студенти ХТФ – Андрій Федюк, Ярослав Кохановський, Юрій Гусєв та Євген Бацюн