Університет Лотарингії, Ірина Юріївна Михайлова

На початку червня 2017 року в рамках програми мобільності викладачів ЕРАЗМУС+ відбулося моє стажування в університеті Лотарингії (м. Нансі, Франція).

М. Нансі – столиця департаменту Мерт і Мозель, раніше – столиця герцогства Лотаринзького. В історичному центрі міста знаходиться площа Станіслава, названа на честь Станіслава І Лежинського. Вона була побудована у 18 столітті, щоб з’єднати середньовічне старе місто та «нове» місто, побудоване у 17 столітті. Також побудова площі мала на меті показати зятю, королю Франції Людовику XV, що Станіслав І мав достатньо грошей та впливу утримувати герцогство.

1

Навчальний підрозділ університету Лотарингії École des Mines (Вища гірнича школа) знаходиться в кампусі Артем біля зупинки трамваю Бландан. Навпроти зупинки трамваю біля одного з корпусів знаходиться пам’ятник сержанту Бландану, в честь якого названа вулиця та зупинка громадського транспорту.

2

Саме в цих корпусах проходить навчання, в них знаходяться лекційні та практичні аудиторії. В одній з будівель, 9 червня відбулася моя лекція на тему Постреляційні бази даних для студентів 5 курсу.

3

В результаті цілого дня навчання студенти дізналися які бувають постреляційні бази даних, як з ними можна працювати. Крім того, студенти отримали практичний досвід з проектування об’єктних баз даних та створення відповідних класів і їх екземплярів, а також роботи з ними. Студенти, викладач з дисципліни Бази даних Седрік Занні та декан факультету інформатики Барт Ламіруа схвально відгукуються про підготований матеріал та стиль викладання.

4

Окрім цього, я також була присутня на лабораторній роботі з дисципліни Бази даних і отримала можливість порівняти стиль та техніки викладання професорів університету Лотарингії та КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Окрім навчальних аудиторій, в мене також була можливість відвідати лабораторію для досліджень LORIA, яка знаходиться в іншому кампусі. В цих будівлях виконують дослідження викладачі університету та співробітники лабораторії LORIA та інституту INRIA. Там студенти та викладачі проводять дослідження, спілкуються. Для цього організовані спеціальні зони та кімнати переговорів.

5

Для тих, хто дуже втомився, є спеціальні темні місця щоб поспати.

6

Під час перебування в лабораторії, були проведені зустрічі з деякими групами дослідників та обговорено шляхи подальшої співпраці викладачів кафедри автоматизації проектування енергетичних процесів та систем зі співробітниками лабораторії LORIA