Університет Лотарингії (Loria Lab), Антон Олександрович Попов

Дослідницька лабораторія Лотарингії з інформатики та застосувань, А. Попов

В травні 2017-го року доцент кафедри електронної інженерії А. Попов в рамках програми академічних обмінів Еразмус+ відвідав Дослідницьку лабораторію Лотарингії з інформатики та її застосувань (Нансі, Франція) http://www.loria.fr/en/ Це один з найвідоміших у Франції науково-дослідний центр, де вивчаються питання інфотматики, комп’ютерної безпеки, мережевих та нейрокомп’ютерних технологій та ін. Підрозділ, до якого було запрошено А. Попова називався Відділ зі складних систем, штучного інтелекту та робототехніки (керівник — проф. Патрік Енаф).

http://www.loria.fr/en/research/departments/complex-systems-artificial-intelligence-and-robotics/

Метою візиту було прочитання лекцій для студентів та аспірантів, які проводять дослідження в Лабораторії, з методів та застосувань аналізу біомедичних сигналів. Основну увагу в лекціях було приділено видам та класифікації біосигналів, а також нелінійним методам їх аналізу для вирішення задач автоматизованого діагностування.

Також в ході візиту відбулося багато зустрічей з колегами із лабораторії, з питань планування спільної наукової роботи. Домовились продовжувати разом публікувати результати спільних досліджень в галузі аналізу електричної активності мозку під час виконання рухів, також буде продовжуватися робота по дослідженню систем управління рухами при хворобі Паркінсона.

В ході неформальних зустрічей А. Попов поспілкувався зі студентами та аспірантами КПІ ім. Ігоря Сікорського, які перебувають в Нансі в рамках академічної мобільності. Обговорили їх життя у Франції та подальші плани з підтримки контактів з французькими колегами.

Зокрема, домовились про підписання договору про спільне керівництво аспірантами та магістрами, які будуть працювати над тематиками, що цікаві дослідникми з Нансі та КПІ (машинне навчання для систем інтерфейсу мозок-комп’ютер та новітні методи аналізу сигналів для дослідження формування пам’яті).

IMG_20170511_184120

На фото — А. Попов та П. Енаф під час урочистого прийому в мерії міста Нансі на відзначення наукових та освітніх контактів між Україною та Францією.