Технічний університет Ліберець в Чехії

emblem2kpiПРОГРАМА ПОДВІЙНОГО ДИПЛОМУ МІЖ КПІ ім. Ігоря Сікорського ТА ТЕХНІЧНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ ЛІБЕРЦЬ (ЧЕХІЯ). (“Double Degree Master Program in Automation /Mechatronics”)

 

univ2Технічний університет Ліберець був заснований в 1953 році, підготовка здійснювалась за наступними напрямками: машинобудування, приладобудування і т.п. Навчання за програмою подвійного диплому в Технічному університеті в Ліберці передбачає можливість отримання другого диплому магістра за спеціальністю мехатроніка після двох семестрів навчання (10 місяців).

УМОВИ ВСТУПУ

 • кандидат повинен мати диплом бакалавра та нотаріально завірений переклад диплому чеською мовою
 • навчатися за програмою магістра з автоматизації / мехатроніки
 • студент має вільно володіти англійською мовою, оскільки викладання ведеться англійською. Бажано, щоб студент мав сертифікат IELTS (bands 6, 7, 8, 9), TOEFL (with minimum 550, 213 or 100 points), CAE, CPE, PITMAN та ін.
 • наявність закордонного паспорту, термін дії якого закінчується не менш ніж через два роки після вступу до магістратури.

Ці документи подаються до департаменту освіти і до ректорату по студентських справах або надсилаються поштою. Рішення про зарахування студента на факультет приймає декан того факультету, який відповідає спеціальності студента.

 

Студент має підготувати наступні документи для зарахування в ТУЛ:

paper

 1. Зареєструйтеся за допомогою електронної форми заявки (чеською або англійською мовою) https://stag-new.tul.cz/wps/portal/uchazec/eprihlaska
 2. Роздрукуйте бланк заяви та надішліть його на адресу: TUL – факультет мехатроніки, інформатики та міждисциплінарного навчання.
 3. Оплатіть 400 чеських крон банківським переказом (приблизно 16 євро).
 4. Кандидати повинні успішно скласти приймальний іспит. Якщо результати їх навчання на бакалаврів відмінні, це вимога може бути знята деканом факультету мехатроніки.
 5. Для визнання попереднього навчання на бакалавра (нострифікація) необхідно оригінал диплому. Для видачі нострифікації диплому необхідно Чеський технічний університет в Празі CTU.
 6. Визнання дисциплін магістерського курсу, вивчених в рідному університеті, технічним університетом міста Ліберець (якщо заявник побажає почати навчання в TUL після першого року магістратури в рідному університеті), або нострифікація магістратури, закінченої в університеті.
 7. Підтвердження знання мови заявником (чеської мови рівня B2, якщо заявник бажає вчитися на чеській мові, або англійської мови – TOEFL. Мінімальний загальний бал TOEFL IBT – 80).
 8. Один рекомендаційний лист.
 9. Міжнародні апліканти повинні довести, що вони в змозі оплатити витрати на проживання під час навчання в Чехії. Приблизна оцінка витрат на один навчальний рік (10 місяців проживання, за винятком витрат на відрядження та медичне страхування) в Чеській Республіці дорівнює приблизно 60 000 крон (2400 євро).
 10. Копія медичного страхування в зоні ЄС на суму не менше 30000 євро.

 

Процедура визнання вищої освіти від іноземного університету в Чеському технічному університеті в Празі (CTU)

 1. Необхідні документи:
  • офіційно завірена копія диплому про вищу освіту,
  • офіційно завірена копія листа складених дисциплін (листа зданих іспитів)
  • нотаріально завірений переклад обох документів чеською мовою.
 2. Аплікант повинен подати в письмовому вигляді запит про визнання диплому про вищу освіту (лист запиту чеською мовою).
 3. Аплікант повинен надати необхідні документи в департамент освіти та студентських справ ректорату CTU персонально або поштою.
 4. Якщо напрямок навчання апліканта не викладається в CTU, заявник повинен направити його/її запит в університет, який пропонує програми навчання у відповідній області. Якщо відділ освіти та справ студентів не знає такого університету, CTU видає негативну відповідь на запит про визнання.
 5. Якщо напрямок навчання апліканта є ідентичним або подібним напрямку навчання, який викладається на одному з факультетів CTU, його/її запит має бути поданий на розгляд заступника декана факультету з виховної роботи.
 6. Відділ освіти та справ студентів направляє лист в університет апліканта із запитом на підтвердження, що апліканту був виданий диплом про вищу освіту з відповідним реєстраційним номером.
 7. Якщо відповіді віце-декана і університету апліканта позитивні, апліканту видається рішення і диплом.
 8. Якщо відповіді віце-декана і університету апліканта негативні, або якщо вони не можуть бути отримані, CTU видає негативний висновок на запит про визнання.

В разі негативного висновку через ректора CTU будуть надані консультації щодо Міністерства освіти, молоді та спорту Чеської Республіки про можливість подачі апеляції.

 

ОТРИМАННЯ ВІЗИ

Для відвідин Чехії громадянам України необхідно оформити шенгенську візу. Візу можна оформити в Консульському відділі Посольства Чехії.

 

ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ НА ПЕРЕЇЗД, ПРОЖИВАННЯ

Вартість подорожі:

 • Автобус ≈ 850.00 грн.
 • Потяг ≈ 1900 грн.
 • Літак – прямий переліт ≈ 3700 грн. в обидва напрямки; переліт з пересадкою ≈ 2200 грн. в обидва напрямки.

Медичне страхування:

Технічний університет м. Ліберець оплачує своїм студентам річну медичну страховку.

Вартість проживання:

Проживання в гуртожитку коштує від 1800 до 2 550 крон за місяць, близько 90 чеських крон на день.

Орієнтовна вартість навчання:

 • Сплата ВНЗ за оформлення заявки ≈ 16 €
 • Страховий поліс ≈ 25 €
 • Оформлення візи – безкоштовно
 • Сплата за навчання – безкоштовно
 • Витрати на проживання (гуртожиток, харчування, тощо) протягом навчання ≈ 2400 € (протягом 10 місяців)
 • Загалом ≈ 2441 €

ТЕРМІНИ ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ НА НАВЧАННЯ

Підписана заява – квітень, травень

Подання на нострифікацію бакалаврського диплому (подається до CTU) – травень

Подання результатів навчання на 1му курсі магістратури у ВНЗ України до ТУЛ – червень

Вступні іспити (за запрошенням) – серпень

Процедура прийняття та рішення декана – серпень

Зарахування – вересень

Початок зимового семестру – з 1 жовтня

Початок літнього семестру – з 10 лютого

Для набуття чинності іноземного документа про освіту на території України, а також для подальшого працевлаштування або продовження навчання можна провести процедуру його визнання. Дана процедура носить назву нострифікація. Нострифікація – це підтвердження іноземних документів (дипломів) про освіту на території України. Нострифікація здійснюється в Міністерстві освіти і науки України.

Студент будь-якого рівня вищої професійної освіти не отримує диплом в разі відрахування з ВНЗ до захисту випускної кваліфікаційної роботи.

 

Відповідальні особи в КПІ ім. Ігоря Сікорського

 • доцент кафедри технічної кібернетики ФІОТ КПІ ім. Ігоря Сікорського
 • Ткач Михайло Мартинович
 • Телефон: 044 – 454-95-67
 • e-mail: mtkach@tk.kpi.ua
 • доцент кафедри технічної кібернетики ФІОТ КПІ ім. Ігоря Сікорського
 • Пасько Віктор Петрович
 • Телефон: 044 – 454-95-67
 • e-mail: vppas@rambler.ru
 • доцент кафедри технічної кібернетики ФІОТ КПІ ім. Ігоря Сікорського
 • Лісовиченко Олег Іванович
 • Телефон: 044 – 454-95-67
 • e-mail: jedak007@gmail.com