Католицький університет Льовена, Тетяна Соловйова

На 3 курсі навчання в аспірантурі в КПІ ім. Ігоря Сікорського мені випала можливість навчатися за обміном у Католицькому університеті м. Льовена (Бельгія).

1

На сайті зарубіжного університету я попередньо знайшла відділ, який займається схожою з моєю тематикою і одразу написала професору про план своїх досліджень. Він погодився зі мною працювати в рамках програми Erasmus+. Після підготовки всіх документів я приїхала в Королівство Бельгія.

Житло знайшла через http://www.kuleuven.be/english/studentservices/accommodation/. Також можна подати заявку, щоб вас зустрів студент (buddy) та отримати посуд в оренду скориставшись програмою Thomas More http://forms.thomasmore.be/view.php?id=97203.

В університеті мені одразу показали все обладнання на якому я буду проводити експеримент:

2 3 4

 

 

 

 

 

 

5

8     6     7

Що найбільше сподобалось це те, що аспіранти мають вільний доступ до устаткування і самі за ним працюють. У моєму випадку це була установка для електроплазмового спікання (SPS), рентгенофазового аналізу (XRD), лабораторія електронної мікроскопії (SEM), планетарний млин, обладнання для вимірювання міцності на стиснення, установка для напилення покриттів та ін. Попередньо необхідно пройти інструктаж, це займає в середньому 3 місяці.

Університет надає робоче місце і повністю забезпечує всіма необхідними матеріалами. Для студентів є пільги, так за 40 Є можна купити абонемент в спортзал на рік і проїздний квиток на автобус. Але краще взяти в оренду велосипед, і скористатися можливістю оглянути околиці міста самостійно.

У вільний від роботи час можна відвідати сусідні країни та ознайомитися з їх культурою і визначними місцями. Для співробітників університет пропонує бюджетні поїздки (30-50 Є) у Париж, Трір, Гент, Люксембург Метц та ін.

     11     12

 

910

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13Мені, на жаль, не вдалося виступити на конференції, оскільки грант не покриває ці витрати, але я відвідала виставку композиційних матеріалів JEC (Франція).

Час пролетів швидко, але найголовніший багаж, який я привезла додому – це досвід.

Раджу не зволікати і сміло відправляти  у зарубіжні університети плани своїх досліджень. Головне знати, що ти хочеш.

 

Тетяна Соловйова, аспірантка ІФФ