erasmus-banner-336x280-EN-72dpi

From Erasmus to Erasmus+ A Story of 30 Years

Шановні студенти, аспіранти, науково-педагогічні та адміністративні працівники!

Запрошуємо Вас до більш активної участі в проектах програми академічної мобільності Еразмус+.

“Erasmus +” – програма ЄС освіти, науки, молоді та спорту. Вперше програма Erasmus розпочала свою роботу в 1987 році, як програма обміну, даючи студентам вищих навчальних закладів можливість отримати досвід проживання та навчання за кордоном. За останні 30 років програма перетворилась в дещо значно більше.

З 2017 по 2020 роки, Erasmus + планує відкрити нові можливості для більш ніж 2 мільйонів осіб з Європи і всього світу.

• Erasmus + допомагає молоді в розширенні кругозору, дослідженнях, стажуваннях, навчанні в інших країнах .
• Викладачі та адміністративні працівники також можуть взяти участь в програмі, що дає їм можливість отримати нові корисні навички для роботи.

Для вищих навчальних закладів:
• Erasmus + надає можливість встановлювати міжнародні партнерські зв’язки, які розширюють можливості для співробітників і студентів.
• Erasmus + проекти сприяють економічному розвитку, створенню робочих місць і соціальній інтеграції.

“Шановні пошукачі! Мене звати Ющенко Владислав і я є колишнім стипендіатом програми Erasmus+ на навчання за програмою обміну з Єнським університетом імені Фрідріха Шиллера в Німеччині.

1 (1)Під час обміну

Після залагодження всіх формальностей починається найкращий період Вашого перебування в університеті, який треба розумно використати. Можливостей для розвитку, відпочинку, навчання та міжкультурного обміну дійсно надзвичайно багато. Студентські організації часто складають програму заходів для міжнародних студентів, а університет часто проводить мовні курси або зустрічі. Навіть елементарне знання мови може бути надзвичайно корисним та життєво необхідним.

Також варто зважати на різні програми безпосередньо на факультеті, на якому Ви будете вчитись, оскільки так можливо потрапити на конференцію, TED, на майстер клас. Перевагою при подорожі є наявність студентського квитка, що дозволить планувати свої подорожі в межах федеральної землі на поїзді чи автобусі. Інших великих міст можна дістатись за лічені години, тож обов’язково скористайтесь нагодою!

Загальною порадою є розширення свого кола спілкування, заведення знайомств інтернаціональними студентами та подорожі в межах країни та Європи. Час та можливості на це точно будуть, треба лише бажання.

Сподіваюсь, надана інформація виявилась для Вас корисною, бажаю успіхів та залишайтесь позитивними.” – Владислав Ющенко, ІПСА

“Почніть пошук проекту з мови, якою ви хочете навчатися та країни, до якої хотіли б завітати. Мовний аспект є дуже важливим, оскільки ви опинитесь в новій країні, з іншою культурою та звичаями, без підтримки. Тому для висловлення власних потреб вам знадобиться знання мови на досить високому рівні.

IMG_8960

Відділ Жешувської Політехніки, який займається перебуванням та навчанням іноземних студентів в Жешуві (а саме відділ програми ERASMUS), організовував культурну програму навчання: Welcome days (1-й день – знайомство з ВНЗ, презентації студентів та організаторів, приємні подарунки, та обід; 2-й день – подорож до Соляної шахти у Величці); організація подорожі до Соліна озера, барбекю у Безмехові; подорож до Ланьцутського замку; конкурс на кращу презентацію своєї країни; барбекю на території студмістечка разом з польськими студентами.

Участь у даній програмі дає  величезний досвід у сфері навчання, подальшої праці та життя в цілому. Можливість знайомства з новою країною, її культурою, звичаями надає незаперечні переваги. Отримані знання в подальшому ви будете застосовувати у навчальній діяльності, зможете порівняти методи викладання у ВНЗ Європи та України.

Беріть участь у конкурсі,  при бажанні та наполегливості ви зможете підкорити будь-яку вершину!” – Ілона Бочкарьова, ІЕЕ

Всем Hallo!
Настало и мое время делиться первыми впечатлениями как участника проекта академической мобильности Erasmus + с Йенским университетом им. Фридриха Шиллера.
Поехать по обменUc3LsogrZRIу стояло в моем списке целей очень давно. И сначала, я хочу поблагодарить всех, кто мне помог воплотить в жизнь то, что сейчас со мной происходит – перманентное пребывание в состоянии эйфории. Спасибо всем работникам Відділу академічної мобільності студентів КПІ, моей любимой кафедре инженерной экологии, моим одногруппникам, друзьям и близким за поддержку и за помощь в оформлении кипы бумаг, как же без этого:)

Все нереально круто и все можно успевать, да еще и другой язык осваивать. Устраивается куча тематических собраний и экскурсий для студентов. От множества знакомств у тебя начинаются путаться лица и имена, да еще ты от каждого черпаешь новый опыт, так как каждый – отдельный мир со своей культурой.
За полтора месяца я успела побывать в соседних городах земли Тюрингии, Гамбурге, Любеке, Берлине и даже на Балтийском море. В планах еще очень много городов и стран😍 Так как жить в Йене довольно дешево.
Совет: экономьте и тратьте деньги на путешествия. Это бесценный опыт!
”  – Ілона Шабельник, ІЕЕ

Скористайтеся можливостями, які надає Вам програма Еразмус+ та КПІ ім. Ігоря Сікорського!

Вчіться, досліджуйте, отримуйте нові знання та досвід, спілкуйтеся, пізнавайте нове та цікаве!

ec.europa.eu/erasmus30

EUErasmusPlusProgramme

#ErasmusPlus

2 thoughts on “From Erasmus to Erasmus+ A Story of 30 Years

1. Доброго дня. Я б хотіла взяти участь у програмі обміну з Вищою школою м.Нант, вона розрахована на один рік для магістрів (5 курс). Чи можу я подавати свої документи для участі якщо я на даний момент навчаюся на 4 курсі НТУУ “КПІ”? Чи обов’язково для цієї програми бути магістром на момент подічі документів?