F. A. Q.

 

1. Чи можу я брати участь у програмах, яких немає на моєму факультеті?

Це залежить від того, наскільки співпадає Ваша спеціальність зі спеціальністю, на яку Ви подаєтесь. Наприклад, якщо між Вашим та іншим факультетом існують суміжні спеціальності, то подаватись можна. Але, якщо Ви навчаєтесь за спеціальністю «Економіка», а хочете подаватись на «Право», то ці спеціальності не є суміжними і відповідно Ви не маєте змоги брати участь у цих програмах.

2. Де я можу дізнатись/прочитати про вимоги до програм?

Про вимоги до програм, які координує відділ академічної мобільності НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», Ви можете прочитати на нашому сайті (посилання) або на офіційних сайтах агентств програм обміну, посольств чи університетів. Все залежить від типу програми та умов Вашого навчання.

3. Які документи мені потрібно зібрати, щоб взяти участь у програмі?

Перелік документів, які необхідно зібрати, може варіюватись у залежності від типу програми. Зазвичай, стандартний набір документів включає:

   • аплікаційну форму (application form), яка може заповнюватись як в он-лайн, так і на папері;
   • мотиваційний лист – дуже важливий документ, Ваша самопрезентація, що висвітлює Ваші наміри, спосіб мислення, рівень володіння мовою та висловлювання думок, вміння звернути на себе увагу та переконати комісію, чому саме Вас необхідно обрати;
   • сurriculum Vitae (CV, академічне резюме);
   • документи про отримання вищої освіти;
   • сертифікат, що підтверджує знання іноземної мови:
    • англійської мови (IELTS або TOEFL)
     • середній прохідний бал для IELTS – 6.0 з 9.0;
     • середній прохідний бал для TOEFL – iBT (internet-based test) 79 з 120; cBT (computer-based test) 213 з 300;
    • французької мови DELF/DALF (B1 – C2)
    • німецької мови TestDaF/GGDS (B1 – C2)
   • рекомендаційний лист від професора (викладача), які Вас знають.

4. Де краще складати іспити для підтвердження знань іноземної мови? Який прохідний бал для участі у програмі?

Міжнародні мовні тести IELTS або TOEFL (для англійської мови), DELF/DALF (для французької мови), TestDaF/GGDS (для німецької мови) рекомендовано складати у спеціальних сертифікованих центрах.

5. Які бенефіти я отримаю від навчання за кордоном? Чи буде це підтверджено документально? Чи отримаю я диплом, сертифікат, що є підтвердженням мого навчання?

У залежності від умов програми та типу університету, до якого Ви подаєтесь, наприкінці навчання Ви можете отримати:

   • науковий ступінь (бакалавр, магістр);
   • транскрипт (перелік дисциплін та оцінок), якщо Ви навчались за програмами академічної мобільності;
   • сертифікат, якщо Ви виконували магістерську роботу під керівництвом закордонного супервізора;
   • сертифікат учасника, якщо Ви проходили стажування, наприклад, у літній/зимовій школі.

6. Які документи мені потрібні для оформлення академічної відпустки?

Для отримання переліку та опису документів, що потрібні для оформлення академічної відпустки, будь ласка, натисніть це посилання.

7. Які документи мені потрібні для оформлення індивідуального графіка?

Для отримання переліку та опису документів, що потрібні для оформлення індивідуального графіка, будь ласка, натисніть це посилання.

8. Чим індивідуальний графік відрізняється від академічної відпустки? Що робити, якщо мені важко визначились з формою навчання в НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» під час навчання у закордонному навчальному закладі?

 1. Академічна відпустка є перервою у навчанні в базовому університеті з метою проходження навчання або стажування за кордоном, а індивідуальний графік навчання є особливою формою навчання студентів, що дозволяє Вам перебувати з академічною метою у закордонних університетах, не припиняючи навчання в НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського».
 2. Академічна відпустка надається на рік, а індивідуальний графік – щонайбільше на один семестр. За необхідністю індивідуальний графік може бути оформлено ще на семестр, але при узгодженні з керівництвом кафедри.
 3. Індивідуальний графік передбачає ОБОВ’ЯЗКОВО складання сесії (іспитів, заліків, означених індивідуальним графіком), під час академічної відпустки на період навчання за кордоном студенти звільняються від сесії у базовому університеті.
 4. При оформленні індивідуального графіку призначається куратор-консультант, який надає рекомендації щодо його формування, слідкує за його виконанням, контролює процес Вашого навчання, консультує. Якщо Ви уважно прочитали інформацію про академічну відпустку та індивідуальний графік, і все одно маєте сумніви, яку форму навчання краще обрати під час перебування за кордоном з академічною метою, звертайтесь до відділу академічної мобільності. Тут Вас завжди привітно приймуть та нададуть якісну та детальну консультацію.

9. Як знайти куратора-консультанта? Чи можу я обрати куратора-консультанта з іншої кафедри? Чи може бути куратором-консультантом мій науковий керівник?

Куратор-консультант призначається кафедрою за поданням декана факультету/директора інституту (посилання п. 3.5). Зазвичай куратором-консультантом обирається науковий керівник, але не обов’язково (посилання). Проте, інша кафедра не має повноважень призначати Вам куратора-консультанта.

10. Що буде, якщо я не зможу приїхати на сесію в НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського»? Чи зможу я скласти сесію заочно (за домовленістю з куратором-консультантом)?

Від’їзд за кордон не звільняє Вас від виконання навчального плану (складання іспитів, заліків), що заплановано індивідуальним графіком. Сесія складається очно.

11. Скільки разів я можу брати індивідуальний графік?

Індивідуальний графік надається один раз, але існує можливість його повторного оформлення у залежності від строку програми навчання/стажування. Оформлення індивідуального графіка здійснюється кожного семестру за стандартною процедурою (посилання) за обов’язковим узгодженням з адміністрацією кафедри (у залежності від успішності та якості виконання попереднього індивідуального графіку).

12. Чи можу я переоформити індивідуальний графік на академічну відпустку? Яка існує процедура?

Якщо вже вийшов наказ по Університету про надання індивідуального графіку і питання зміни форми навчання виникло наприкінці семестру, то його змінити на академічну відпустку вже неможливо. Проте, якщо Ви оформили індивідуальний графік, навчаєтесь за цією формою і відчуваєте, що не встигаєте якісно навчатись, то на наступний семестр за наявністю підтверджувальних документів Ви можете взяти академічну відпустку на рік, за умовою, що Ви успішно виконали та закрили поточний індивідуальний графік. Процедура оформлення індивідуального графіку або академічної відпустки стандартна (посилання).

13. Чи повинен я погоджувати свій індивідуальний графік з кожним викладачем, що викладає у семестрі, на який оформлюється індивідуальний графік?

ОБОВ’ЯЗКОВО!

14. Чи необхідно завірити переклад запрошення? Хто повинен це робити? Чи можу я зробити переклад самостійно?

Так, переклад запрошення можна зробити самостійно та ОБОВ’ЯЗКОВО завірити його у викладача іноземної мови НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» в залежності від мови запрошення. У НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» на факультеті лінгвістики працюють викладачі англійської, французької, німецької, польської та іспанської мов. Якщо Ваше запрошення написано іншою мовою, окрім зазначених вище, то переклад завіряється у бюро перекладів.

15. Чи можу я надати копію запрошення на навчання або стажування, якщо на час оформлення документів оригінал ще не отримано?

Зазвичай, пакет документів подається до відділу академічної мобільності за два тижні до дати запланованого від’їзду (але не пізніше!!). Як правило, за цей термін Ви встигаєте отримати оригінал запрошення від приймаючого університету. Але у випадку, якщо Вам потрібний оригінал запрошення (наприклад, для отримання візи у посольстві), то Вам необхідно спочатку завірити копію оригіналу при наявності самого оригіналу запрошення (!!!)у відділі академічною мобільності.

16. Які документи мені потрібно надати до відділу після завершення навчання/стажування?

Для отримання інформації стосовно документів, що необхідно подати до відділу академічної мобільності після завершення навчання/стажування за кордоном, будь ласка, натисніть це посилання.

17. До якого часу мені потрібно вийти з академічної відпустки? Що буде, якщо я вчасно не почну навчання після повернення до України?

Якщо Ви не повернулись з академічної відпустки або не виконали індивідуальний графік навчання у зазначені терміни, то Ви будете відраховані з НТУУ “КПІ імені Ігоря Сікорського” як студент, який не приступив до навчання після академічної відпустки або як студент, який не виконав індивідуальний графік навчання.(посилання)

18. Який розмір стипендії я зможу отримати? Які фактори впливають на розмір моєї стипендії?

Розмір стипендії залежить від грантового фонду (DAAD, Campusfrance etc.) або від можливостей самого університету (full scholarship, part scholarship, no scholarship).

   • У залежності від типу програми навчання/стажування/обміну виділяють: full scholarship – стипендії, що повністю покривають навчання, проживання, проїзд та добові;
   • part scholarship – стипендії, що частково покривають витрати навчання за кордоном (наприклад, харчування та проживання, а проїзд студенти оплачують самостійно);
   • no scholarship – стипендія не надається.

19. Чи повинен я платити за саме навчання у закордонному університеті?

Програми академічної мобільності НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» звільняють студента від сплати за навчання у закордонному закладі, окрім програми подвійного диплому з університетом Індіанаполісу в м. Афіни (Грецька республіка) (посилання).

20. Чи покриває стипендія проживання, харчування та проїзд?

Це залежить від умов програми, на яку Ви подаєтесь.

21. Чи можу я обирати умови проживання під час навчання/стажування за кордоном?

Це залежить від умов програми, на яку Ви подаєтесь. Приймаючий університет може забезпечити Вам проживання у гуртожитку або надати допомогу (корисні сайти, адреси) щодо Вашого поселення у країні навчання.

22. Чи можу я самостійно знайти програму обміну та подавати/оформлювати документи через Ваш відділ? Яка процедура подання у цьому разі?

Це залежить від програми, на яку Ви подаєтесь. Програми обміну Ви можете знайти самостійно. Програма обміну або програма подвійного диплому обов’язково повинна бути між вищими навчальними закладами. Наприклад, Ви не можете подаватись на програму від НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» та їхати навчатись до школи в іншій країні.

23. Якщо я іноземний студент, чи можу я брати участь у програмах академічної мобільності, що пропонує НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського»? Чи нададуть мені консультацію, якщо я звернусь до Вашого відділу щодо програм обміну, що я знайшов самостійно?

Відділ надає консультації всім студентам НТУУ«КПІ імені Ігоря Сікорського», незалежно від їх національності, етнічної приналежності, гендеру, віросповідання, що звертаються стосовно програм подвійного диплома, обміну, стажування у закордонному навчальному закладі. Якщо Ви іноземний студент та навчаєтесь у НТУУ«КПІ імені Ігоря Сікорського», Ви можете брати участь у програмах обміну, які координує відділ академічної мобільності. Проте, існують програми, що передбачають залучення тільки українських студентів.

24. Чи можу я брати участь у програмах обміну, якщо я студент першого курсу навчання?

Як правило, усі програми обміну та програми подвійного диплома розраховані на студентів старших курсів. Проте у деяких програмах можуть брати участь студенти других та третіх курсів, це залежить від типу обраної Вами програми. Дізнаватись, консультуватись, збирати інформацію про програми обміну та планувати своє навчання за кордоном краще вже с першого курсу, щоб на наступні роки бути підготовленим для свідомого вибору кращої для Вас програми.

25. Чи допомагає/працює відділ академічної мобільності зі студентами, які планують їхати за кордон за програмами “Work and Travel”, “Au pair”, “CCUSA”?

Програми Work and Travel, AU-PAIR, CCUSA та інші НЕ є програмами академічної мобільності та НЕ підлягають процедурі/праву надання академічної відпустки або індивідуального графіку навчання. посилання

26. Я не знайшов своє питання, кому і яким чином я можу його задати?

Якщо Ваше питання не входить до переліку прописаних питань та відповідей, заохочуємо Вас написати нам листа на сайті (натисніть конвертик) або завернутись за адресою:

вулиця Металістів, 5-а
31 корпус, 1-13 / 1- 14 офіси
Департамент навчально-виховної роботи НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського»
тел.  204-99-55
456-36-17